Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

borocka
11. okt 2011

@sssimi
@jamaat
@kosska3003 tak ja som z tych velkosti uplny debil. patovi nozka taha na 16cm, ono sa to neda dobre zmerat, ale 24tenisky, papuce, sandalky aj prechodne topanky su mu uplne v pohode a tipujem ze nam este chvilu vydrzia. takze velmi ma lame ci mu kupit 25topanky. a vy co mate mensie nozky tak tiez budete brat 25????
inak oni sice uvedu ze topanka je vhodna na taku a taku nozku (vid nase botasky nike, je to 24 ale oni uvadzaju ze je vhodna na 13,5cm nohu!!!!!!!!!!!!!!!!!! no blbost ako voda v kosi, lebo vlozka ma 15,5cm a este ten oblucik v predu to zahnutie,tak tam mu kludne vojde palcek.) a si myslim ze take cizmy, hoci su ocislovane tiez ako 24 tak budu este o kusok vacsie ako botasky 24.

sssimi
11. okt 2011

@jamaat ja ešte malej dnes premeriam nôžku. Ak by nemala ešte 15cm, tak jej zoberiem asi tie C8. No ešte neviem, poobede budem múdrejšia. A ono by to kedy potom došlo?

hoogy
11. okt 2011

@borocka je dobre ked su topanocky troska vacsie. ked tam budes chciet dat este jednu ponozku radsej kup 25.

jamaat
11. okt 2011

@borocka Veď som sa aj pozastavila nad tým, že na to, aké píšeš centimetre, topánku nosíte dosť malú. Emka nosila 24 cez leto a ku koncu som sa už trošku bála, či ju netlačia, mala to nadoraz. Teraz jesenné som kúpila 25 a na zimu čižmy v Lidli 26.
@sssimi Do 10 dní od objednania to chodí.

borocka
11. okt 2011

@hoogy
@jamaat lenze aj tie 25 su u jedneho vyrobcu take velke a u ineho zasa take..... tu u nas v LC ja bohvie co nenavyberam. preto som chcela aj cez net kupit, ze predsa cenovo vyhodnejsie a aj sirsi vyber.
a jani pato sa vobec nestazuje, v pohode mu obujem, aj sa ho vypytujem ci ho boli nozka, ci netlaci topanka, kontrolujem palcek vzdy ci ho nema scerveneny (co si myslim ze na tom by som videla keby ho topanka dotlacila) a nic, takze s cistym svedomim davam tu 24

monkap
autor
11. okt 2011

v lidli maju mat vo stvrtok zimne oblecenie - bundy, rukavice, pancusky a spol. - na obrazku vyzeraju tie veci celkom fajn - nikdy som tam oblecko nekupovala, mate niekto skusenosti s obleckom z lidla?

borocka
11. okt 2011

http://www.mimiaukcie.sk/aukce.php?id=3959106
http://www.mimiaukcie.sk/aukce.php?id=3959150
http://www.mimiaukcie.sk/aukce.php?id=3959131 ale tieto posledne sa mi zdaju uz akesi mohutne.
ked ma uzku nozku,a tie cizmy su take obrovske. ja vyberam aj podla vonkajsej dlzyk,lebo ked to ma 17cm vonkajsiu,tak uz mu to je vela, zakopava, je v tom nemotorny.

borocka
11. okt 2011

http://www.mimiaukcie.sk/aukce.php?id=3964484
tieto su uplne prekrasne dievcenske. no pre chlapca by som marne hladala nieco podobne 😖

jamaat
11. okt 2011

@borocka Veď ja ti verím, že mu nedávaš malé topánky, preto som na to ani nič nenapísala. Napríklad v Deichmanne je tá ich obuv väčšia, to Emka nosila v lete 23-ky, iné (adidas, Nike) mala 24. A vlani v zime mala tiež jedny deichmaňácke a tiež boli väčšie.
@monkap Ja odtiaľ kupujem aj detské, aj dospelácke (tie hlavne funkčné, športové) veci a sú v pohode.

ludmilabb
11. okt 2011

@jamaat ak budes objednavat z ditectu tak mi daj vediet a tiez ak budes chciet nieco predat 😀
Emka ako rano, uz nekasle?
@borocka celkom v pohode su tie cizmicky, ktovie na aku cifru sa vysplhaju 😝

hoogy
11. okt 2011

@borocka toto inak aj mna strasne hneva na dievcata take krasne maju a na chlapcom musim strasne hladat kym nieco najdem.

mimi21
11. okt 2011

@monkap aj ja som tam s obleckom aj celkovo s inymi vecami spokojna, v poslednej dobe som si dost zvykla tam nakupovat
napriklad parky kupujem uz len tam - maju tam jedy viedenske a maju 80%masa, su fakt dobre, 500gr stoji 2,50e, alebo som si minule aj salamu vsimla, ze ma vysoky obsah masa

inak ja mam emku na atb ☹ vcera mi z nich vecer aj zvracala, ale v lekarni mi teta povedala, ze davat na hladny zaludok, minimalne polhodku pred jedlom, tak som aj tak spravila a ked sa mi vecer potom dogrckala tak som precitala letak a tam pisu vraj tesne pred jedlom alebo s jedlom
tiez si tak pamatam, ze atb skor po jedle, ved to musi byt zabijak na prazdne brusko

a aj ja vo velkom nakupujem zimne oblecko, ninke som objednala ecco snehule za 25e z mmb, bundu este jednu ma z minulej zimy ale este som jednu vydrazila , nextku za 15e 😵 a doobjednala som k nej este capicu, este chcem nejake flisky aspon 2 a cizmicky este bude treba, ale to uz necham na svokru, nech zainvestuje 😝

mimi21
11. okt 2011

@ludmilabb aha tu su tie cizmicky, akrat 25 a s dobrym zipsom
https://www.modrykonik.sk/bazar/detska-obuv/e6i...

jamaat
11. okt 2011

@ludmilabb Ja nebudem objednávať, ale kosska v piatok, tak sa možno k nej pridám. Inak snehulky po Emke mám doma, ak by boli Sofii dobré. Vlastne všetky zimné.

kosska3003
11. okt 2011

ja som dnes malej kupila tieto zimne v deichmame vyzeraju super aj som jej tam nozicku merala tak ma presne 25 tak som jej 27 zobrala lebo ma tam len tenku ponozku a aby jej vydrzala do konca zimy http://www.deichmann-obuv.sk/site/sk/catalog.ph...
a ktora chcete ten sportsdirect tak mi poslite linky na face ked tam budem prihlasena

ludmilabb
11. okt 2011

@jamaat ja som Sofii este neskusala ci jej budu este snehule dobre, minuly rok jej boli vacsie teraz jej asi budu nadoraz, kym neboli taketo zimy Sofia chodila v tych platenkach vysokych ruzovych ale teraz jej budem musiet este aj nieco prechodne pozriet ale na to vyuzijem bazar bo do skolky a na behanie po vonku jej nove nebudem kupovat a musi mat dva pary na prestriedanie, tie vase tenisky su nam trochen velke 😝
@kosska3003 27ky, no teeeda

ludmilabb
11. okt 2011

@mimi21 a co je Emke ze musi brat ATB?

borocka
11. okt 2011

@mimi21 tieto sice maju dopbry zips,ale su kus doskrabene. ale cena aj tak vyborna.

@hoogy vraj kym nieco najdem 😀 😀 😀 u mna je to AK nieco najdem 😠 a tak to bude stale. vojdes do obchodu, zenske handry maju v troch ulickach a chlapske ledva v jednej. ja uz som tu na to tolkokrat nadavala 😲 ale aj tu sme s chlapcami v mensine, tak sa nemal kto pridat 😉
@kosska3003 pekne su co si kupila, a aku maju vonkajsiu dlzku??? lebo teda 27 pre dvojrocnu babu, fuha.
patovi tiez ryyychlo rastla nozka,treba aj tie topane trosku obmedzovat,brzdit nozku v raste. ale nam sa vdaka bohu zastavil rast, uz nemusim kazde 3mesiace nove topky kupovat

ludmilabb
11. okt 2011

@borocka vidis a ja by som bola rada kebyze mi Sofia podrastie nielen do vysky ale aj do sirky aj chodidlo o jedno cislo, nerastie uz podozrivo dlho alebo zeby sa to iba mne zdalo 😕

kosska3003
11. okt 2011

@borocka vonkajsiu 20cm ale vnutorna je isto mensia vravim ze som jej tam merala nohu a mala 25 tak som jej 27 vzala lebo len tenku ponozku mala a aj cena taka priatelna 25eur

mimi21
11. okt 2011

@ludmilabb ninka doniesla sopliky zo skolky, vo vytere boli aj nejake bacile ale dr najprv povedala, ze skusime len pamycon, ci zaberie, ze je lepsie nech sa telo popasuje trochu aj same, ale sopliky neprechadzali, ma ich take huste zelene, riadne je zahlienena, ale co je dobre, tak jej to nesteka, ani nekasle, neteplotuje...
ale chudatko uz ma stres z odsavania soplikov, najprv bojovala, potom pochopila, ze sa jej tym ulavi a teraz ked uz to trva tak dlho, tak staci, ze ju nesiem do spalne, polozim na postel a uz sa hnevaaaaaaaaaaaa, chudatko moje male
a este mame taku hnedu vosicku na vytieranie nosteka, tak vyzera ako strasidlo 😀
teraz spinka tak mam frei 🙂

inak baby co mate skolkarov, vlastne aj neskolkarov, davate teraz nejake vitaminy detvakom na popsilnenie imunity? ja mam C a echinaceu, tak uvidime ci ninka bude "odolnejsia" 😀

a zvlastne, ze decka maju az taky velky rozdiel vo velkosti noziciek, ja som sa bala ze 25 bude velke a @kosska3003 ze 27 😕

ja som pre ninku objednala tieto : http://www.mimibazar.sk/foto_detail.php?id=9689...

kosska3003
11. okt 2011

ako mne mala minuly rok 23 na zimu a to som jej kupovala tiez ked mala 21 nohu a tak za rok jej nerastla noha o 4 cisla to je dost ona je cela velka ved ma 17 kil a min 95cm uz som ju mesiac nemerela 😀 😀 😀 ona je schopona aj cm za mesiac narast neviem kde sa taha

hoogy
11. okt 2011

@borocka aj matkovi strasne rychlo rastie. a teraz uz aspon je vyssi,ale on od malicka mal take velke nohy sme sa mu smiali ze na velkej nohe si zije :D mne sa teraz zlepsil vyber odkedy sme v rakusku a byvame blizsko parndorfu tak tam sa da vybrat

kosska3003
11. okt 2011

@mimi21 no tu je rozdiel nie len vo velkosti nozeciek ale aj cm a kg je dost velky rozdiel ale to je dokaz ze sa mamicka nemoze riadit knizkou deti v jednom mesiaci narodene a rozdiel aj 7cm
ja som kupila cecko to s dm ako to mam davkovat co to mate napiste mi dik

sirinka
11. okt 2011

@kosska3003 ja davam detom pokial preventivne 3 az 5 odmeriek za den, pokial su chore, tak po 500mg aj kazdu hodinu....ale na to su asi fakt lepsie tie cmulacie od jamiesonu....

hoogy
11. okt 2011

@kosska3003 moj matko je nikdy nebol velky a tiez som mu minuly rok 23 kupovala teraz v lete mal 24 tenisy ma teraz 25 a na zimu mu kupujem veru 26. tak o uz na velkej nohe si ziju🙂 ono sa ten rast snad zastavi :D

kosska3003
11. okt 2011

@borocka vnutorna dlzka je cca 17,5cm ak som dobre merala nemozem najst krajcirsky meter

kosska3003
11. okt 2011

@hoogy no raz sa zastavy ale tak ono to vyzera ze som velke topanky kupila ale musela som jej vacsie kupit ak bude velka kosa jej tam dam puncosku hrubu ponozku a hned je o min cislo vacsie topanka

hoogy
11. okt 2011

@kosska3003 ja si myslim ze si dobre spravila.nehovoriac tom ze sa aj tazsie tie topanky obuvaju. a tiez aj ja ratam s tym ze ze puncochy aj hrubu ponozku.

kosska3003
11. okt 2011

@hoogy no ved ako ja nelutujem ani do marca daleko jedna vec a druha ta hrubsia ponozka a maju aj zips naboku tak sa tak tazko hadam obuvat nebudu uvidime