Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

luba142
15. okt 2011

Ahojte baby, nasa Barcula sa akosi pokazila s jedenim, vzdy tak pekne zjedla vsetkoco som jej njalozila, ci obed, veceru, polievky, ale teraz sa v tom rype, ked je sama tak si da 4 lyzicky a koniec, musim pri nejsediet, zobrat inu lyzicku a krmit ju na silu aspon aby polku zjedla, niekedy sa da a niekedy nezje viacej, ale hluposti to by jej islo, cokoladky, keksiky, cukriky, to nepovie, ze nechce.....som uz na nervy mierne 😅 😅

borocka
15. okt 2011

@iinuska aj u nas je krasne, len chladno. a k tomu R, tento tyzden som si vsimla, teda skor moja mamina posadnuta spravnym vyslovovanim si vsimla,ze patovi sa klze poriadne ŔRRRRRRRRR. hlavne ked R ide po spoluhlaske a za nim samohlaska: pride, prosim, prestan, patrik, srobovak,.... ale slova ako prst, stlp, snurka, ked ide za r dalsia spoluhlaska, tak to mu nejde.

borocka
15. okt 2011

@luba142 tak sladkosti uplne spakuj. alebo jej slub za odmenu. bude ta chvilu trapit ze je hladna (ale keby hladna ozaj bola,tak by zjedla to co jej das), hlavne neupust, a ona si navykne ze za odmenu dostane nejaku drobnost.
viem,velmi nedidakticka metoda, ale co uz. ja som to pouzivala. cokolvek aby sa maly aj normalne najedol.

luba142
15. okt 2011

@borocka tak to je aspon nieco, aspon vies ze mu to pojde 🙂 Nasa Kika zacala R rozpravat az v 4 rokoch, uz som myslela,ze nebude vediet,ale podarilo sa 🙂

luba142
15. okt 2011

@borocka no ved sa snazim, ale je problem, ze vidi Kiku napriklad nieco mlsat, tak okamzite chce aj ona, niekedy si vobec nezmysli, ze chce sladkost,len ak niekoho vidi a Kike tazko zakazem to jest niekde schovana 😀 snazime sa to omedzovat na minimum 🙂

borocka
15. okt 2011

@luba142 a ako to funguje so sladkostami u kiki? lebo sice ona sa mozno normalne naje,ale tiez sa nemuci cpat hlupostami. vobec,nikto sa emusi cpat tym.
u nas napriklad boli sme 6deti, nasi nemali penaize aby kazdemu kupili jednu cokoladu, tak kupili len jednu spolocnu,rozdelila sa na kocky pre kazdeho rovnako. kiku vlastne mas doma az od 2-3ej?? dovtedy by baska mohla normalne jedavat. a potom im povedz ze si mozu vziat kazda kocku cokolady ked dojedia veceru.
kika je uz velka,da sa s nou normalne dohodnut,urcite by to pochopila ze sice cokoladku dostane,ale musi pockat kym baska doje.
alebo,prestan kupovat sladkosti vo vseobecnosti.

luba142
15. okt 2011

@borocka ale jasne, ze ked sme same tak doobeda od ranajok po obed vlastne nic neje ani nemlsa, len pije a aj tak sa v tom rype, skorej uz v tej veceri ked sa rype to pochopim,lebo tam je aj olovrant nejaky jogurt, nejaky mlsu obcas, ovocie, zobe hocico, ale na obed sa vzdy pekne najedla, tak neviem ci teraz ma take obdobie,ze jej staci, neviem, ale hladna byt nevyzera 🙂....Kika ano ta je v skole a za odpoludnie tiez cez tyzden nejako sladkosti nejedava, takze vlastne ma aj ona minimum, mozno nejake croisanty 2x za tyzden v skole, alebo horalku, samozrejme k omastenemu chlebu, alebo rozku....teraz vyjeda cokoladu s mm ked mala spi 🙂

borocka
15. okt 2011

@luba142 a baska si pyta jest? alebo ty jej das tak ako si naucena ze zvykla jedavat vtedy a vtedy??
pato svojho casu si vzdy vypytal, nabrala som mu, on to pozrel a vraj EE. ze nechce. jemu sa nepacilo ako jedlo vyzera. kolkokrat ani do pusy nedal,lebo to malo zlu farbu,alebo co ja viem co.

luba142
15. okt 2011

@borocka tak obed je jasny, ten jedava tak okolo 12, vecera byva u nas tak medzi 18-19 zhruba a medzi tym ked sa vyspi tak mava nejaky jogurt, alebo brumik, alebo nejake ovocie, alebo aj brumik+ ovocie, ako ktory den, tej jogurt jedava automaticky skoro kazdy den okolo 16 a potomm ak chce ovocie tak si vypyta, alebo jej ponuknem ci chce.Niekedy nechce jogur a povie ze chce banan, alebo brumika

borocka
15. okt 2011

@luba142 a aj si naobed pyta?? ci len ty jej das lebo tak zvykla?? skus jej proste nedat v ten cas, cakaj kym si sama vypyta. teraz ste menej vonku,mozno jej tak nevytravi,nema este chut.

iinuska
15. okt 2011

@luba142 ani Adamko tomu jedlu teda vela neda. A sladkosti fakt minimalne. On obeduje az ked vstane, tak napriklad teraz zjedol jeden a pol zufanky polievky, a koniec. On este nikdey napriklad nezjedol polievku aj druhe.

luba142
15. okt 2011

@borocka ja jej davam,lebo ona neranajkuje a vypije rano ked vstane flasu mlieka a to su cele ranajky, potom cele doobedie nic neje,lebo nechce, malo kedy sa stane ze si vypyta ked ja ranajkujem,ale to si par krat ukusne a hotovo.

@iinuska ani mne mala nezje aj polievku aj druhe, my bud mame polievku alebo druhe a v nedelu ked mame aj aj tak je dam len pol zufanky a potom zje aj z druheho cosi, alebo si pyta pridat polievku a ide spat

iinuska
15. okt 2011

@luba142 aj Adamko je polievkovy 😅 Ked si ma vybrat, tak si da radsej polievku. A na ranajky vypije 120 ml acidka, niekedy aj viacej. A takisto ranajky ked tak, len odomna

borocka
15. okt 2011

@luba142
@iinuska ja varievam aj aj. polievku dostane tak do 12tej a druhe bud do 1ej kym ide spat,alebo ked sa zobudi.
a malemu nikdy nedavam jest ak si nepyta. on musi mat chut a naladu,najlepsie ak mu niekto spravi chute ked ho vidi. aj ranajky, nedam mu rano ak si nepyta. kym este byval doma,tak kolkokrat ranajkoval az po 9ej. a aj to mlieko, teda neviem ci davas kupenske alebo detske praskove,ale aj to je jedlo. resp skus jej dat slabsiu davku,o dost slabsiu davku a daj jej do pohara k jedlu.
aspon teda si myslim ze nase decka by uz mohli pit normalne,z poharov.ze tie flase uz len na vonku. ja viem, je to nejaky jej zvyk,ale aj ten sa raz musi preucit.
a ako dlho uz trva tent ostav,ze neobeduje?

luba142
15. okt 2011

@borocka no ona prave prve co je ked rano vstane tak pyta mlieko, davam uz kupovane,ale cerstve,nie trvanlive 3,5 % a vypije okolo tych 2 deci, ale potom uz si moc na ranajky jest nepyta, teda ak vidi mna,respektive nas, led sme vsetci doma a dostane chut tak si da, byvaju dni ked spapa pol krajicka, bez korky chlebika s maslom a medom, alebo vianocky, ale inopkedy zase chodi a pyta samotnu tehlu,syr a toho zje naraz aj 15 deko. Ten stav trva nieco vyse tyzdna, ona teda je ale menej nez som zvyknuta 🙂
A ked nechce ranajkovat tak ja ju nenutim, proste viem,ze jej to mlieko staci. Aj Kika bola do doby nez isla do skoly len na ranajsom mlieku, len v skolke mavaju desiate a to nie vzdy zjedla aj tak a az teraz co chodi do skoly som ju naucila ranajkovat riadnem predsa uz je to ine ako skolka

zuzkaprofant
15. okt 2011

@luba142 ani nas nechce jest ked ma nieco rad zje aj moje a ked nude radsej hladny:(dnes som robila tvarohovojablkovu zemlovku a ani neochutnal,tak je cistu cestovinu

sssimi
15. okt 2011

@iinuska ja ešte dúfam, že kým tam pôjdeme, tak budem mať vlastné auto. V podstate mi ani pediatrička nepovedala, kedy máme s tým prísť k nej na kontrolu. Zatiaľ to má sledovať len ona.

@sirinka aj sa ti nejak ten šelest prejavoval? Cítila si sa zle? Mám niečo na malej sledovať?

hoogy
15. okt 2011

a ja som si myslela ze matko malo papa🙂 on zje asi o 7 flasu mlieka. potom okolo 9 zje krajec chleba(najnovsie aj so syrom) a zapije to poharom mlieka.(zacala som davat z pohara lebo som si myslela,ze tak menej vypije no on vypije celu salku aj tak🙂 potom ideme von a o pol 1 jedava.ale da si bud polievku alebo druhe. aj to ma len 5 jedal ktore je ochotne jest,aj ked pomali sa to lepsi. a samozrejme o 1 ide spat a este stiahahne flasu mlieka🙂 poobede e toho uz pomenej iba nejake ovocie a na veceru mava studenu lubi si dat vianocku alebo croisant a potom este krupicu po kupani. a u nas nastastie cokolada nefrci lebo j z toho spinavy :D

dnes sme boli pozerat jeden dom a matko bol taky zlaty uz planoval ze kde bude jeho izba kde nasa.skoro sme ho zjedli:D strasny maju uz rozum tieto nase deti

@iinuska nechala som sa inspirovat a kupila som tie iste prechodne topanky ako ty 🙂 v jello

sirinka
15. okt 2011

@sssimi nie, mne nebolo nic,
s tou prepravou sanitkou sa treba opytat vasej pediatricky, kedze bude mala odoslana na vysetrenie, podla mna narok mas, pediatricka by mala napisat listok s diagnozou a urcite by si musela zaplatit, zakon stanovuje 7 centov za kilometer, ale viem, ze aj viac sa plati...tazko povedat...alebo sa mozes rovno informovat v dopravnej zdravotnej sluzbe, aku v meste mate...za akych podmienok by vas zobrali....
npr. http://www.azet.sk/firma/104535/petval-zdnr-s-r-o/

jamaat
15. okt 2011

Dievčatá, otázka trochu od témy: Máte niektorá skúsenosti s reiki? Energetická nerovnováha meridiánov a podobné záležitosti.

luba142
15. okt 2011

@jamaat ja teda veru nie 😒

zuzkaprofant
15. okt 2011

@jamaat j som sa dala liecit na dilaku tymto sposobom a pomohlo

borocka
15. okt 2011

@hoogy a ze matko malo je??? ved ten podla tohto scenara cez den nerobi nic ine, len je 😉 😀 😀
@luba142 a nesmakuje malej viac slane? sunka, syr, natierky, vajicka,......ja by som to skusila,pretoze myslim ze ranajky su dolezite, mala by sa dosyta najest,nie len napit (hoci su ludia,ktori ranajky uplne vynechavaju. proste im nechuti. o to viac sa napchaju vecer). mlieko jej bezne davas do flase?
ozaj skus ten pohar, pekny obrazkovy, na tanierik pripravit chlebik so sukou,ci syrom, zeleninu ak lubi.... nakrajat jej ten chlebik na kocky bez korky ( to ani moj nezje. kym nezacal chodit do skolky,tak som mu kralaja rozky aj chlieb na kocky,ale uz sa naucil normalne si polku drzat a hryzt). a nedaj jej az tolko mlieka, uvidis. mlieko ude mat,takze namietat nesmie. a ak by sa dobijala flasa tak jednoducho vysvetlovat ze flasa je pre babatka a ona je uz velka baba,

iinuska
15. okt 2011

@hoogy jeeej, super 🙂 A kolkatky ste kupili? Adamko ma 25

luba142
15. okt 2011

@borocka tak akoze niekedy takto ranajkuje, najskor vypije svoju flasu rano okolo pol 8, ja ranajkujem tak okolo pol 9-9 tak niekedy ak si pyta tak jej namastim chlebik, ci vianocku a ked mna vidi ze mam kakao tak obcas aj ona pyta tak jej spravim polku hrnka, ale nebyva to pravidlo, tak mozno 1-2x v tyzdni, ale skorej cez vikend ked nas vidi vsetkych...nenutim jej rano jest ked nechce. Kika mavala jej flasu mlieka rano snad do 5 rokov, bolo mi to jedno, proste rano flasa musela byt, ale len doma, inac vsade a uzcez den pila z pohara vsetko normalka, len flasu mala ako taky zlozvyk ranny
Co sa tyka tej flase tak ju pije Barca rano este v posteli takze tazko by sedela tak skoro za stolom u hrnceka

borocka
15. okt 2011

@luba142 o pol 8ej nie skoro rano 😉 ved ty tak ci tak musis rano vstat kvoli kike,nie?
ta flasa je ozaj zlozvyk,ale radsej si z nej rano vypit svoju porciu normalne, ako vecer na nej zaspavat. a to viem o par 3-4 detoch ktore vecer zaspia s flasou caju v puse. potom si mozno vies predstavit ako tie zuby vyzeraju 🤐

sirinka
15. okt 2011

@zuzkaprofant a to sa da na dialku? ak sa mozem opytat, aky problem si tym riesila?

@jamaat ty to chces vyskusat ako klient, ci ako terapeut?

luba142
15. okt 2011

@borocka no musim, ja vstavam pred 7 a mal ako sa jej podari, bud zarovno mnou alebo neskorsie a hned sa pyta do nasej postele a mliecko. Vecer sice pije este v postielke mlieko ale vypije, da nam flasu a zaspi sama

hoogy
15. okt 2011

@borocka no veru. ale neni to tak🙂 ja ale musim veru pri nom sediet aby zjedol🙂

u nas je to tak ze my dostavame mlieko za odmenu :D matko spapas chlebika dostanes mlieko. lebo on vypije skoro liter denne.proste pre neho je to najvacsia odmena.