Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

borocka
25. okt 2011

@sirinka ta zena vraj bola objemnejsia, a ked mas babatko zle prilozene a nema volny nostek...tak nevie dychat. aj my sme s tym mali problem,kym sme si to natrenovali, stale som musela bdiet,a pridrziavat si prsnik aby mohol patko kludne dychat.
a ano, umieraju novorodenci aj ked spia samy.... nehody sa stavaju tak ci tak. a nepaci sa mi ked v jednom kuse niekto zhadzuje nazor ineho...

sirinka
25. okt 2011

@borocka a preco to ty sama robis?
my napiseme, ze nam vyhovuje spat s miminkom v posteli a ty hned strasis so zadusenim... 😉

borocka
25. okt 2011

@sirinka vy ste napisali preco vam to vyhovovalo, a ja som napisala preco mne to nevyhovovalo. tak mi povedz aky je v tom rozdiel, kazda sme povedali svoj nazor a odovodnili sme ho. a ty hned narazas na moje materinske city a moje predispozicie na rolu psychologicky...

sirinka
25. okt 2011

@borocka a presne o tom to je...pisem, preco sa mi zda dobre robit to, co robim a nie, preco sa mi zda zle robit to, co ja sice nerobim, ale robis to ty 😉
a hned hodim priklad najhorsej moznosti...

borocka
25. okt 2011

@sirinka uplne prekrucas moje slova. mozno ti to tak vyznelo,lebo ... ale tak ako si ty uviedla dovod preco to tak robis a preco to je podla teba najlepsie ako to mozes robit, tak som ja uviedla dovod preco to ja tak nerobim, preco som z toho mala obavy. ja nie dovod,pre ktory by to tak nemala robit ziadna matka!!!!!!!! ja som ani nenapisala, ze to ocudzujem ,alebo ze sa mi to nepaci, ja som len napisala ze som sa toho bala preto a preto....

sirinka
25. okt 2011

@borocka a mimochodom prepac, za to vyjadrenie sa o tvojej buducej praci, to bolo fakt trochu mimo...nechala som sa uniest....

mimi21
25. okt 2011

ahojte babule
u nas leje 😝 a to som cez obed chcela ist na trh kupovats maminou kvety na hroby, ach jaj, dufam, ze prestane
rada by som vedela vas nazor na jednu vec co s mm riesime: emka dost zle spava, v noci je hore pravidelne 3krat, z toho sa raz naozaj napapa a inak len tak pocucka a spi dalej, mm preto, ze zle spi spi stale s ninkou v detskej, co ma samozrejme vyrazne negativny vplyv na nas manzelsky zivot 🤐 vravi ze staci ked ja som nevyspata, on chodi do prace, vela soferuje, takze potrebuje spat a keby bol v spalni a boli by pootvarane dvere tak by sa aj ninka mohla zobudit na emkine buntosenie
no proste mm ma prehovara aby som prestala kojit, a skusila dat emke UM, ale ja som si nie na 100% ista ze sa to potom zlepsi, nemam pocit, ze by sa emka budila z hladu, netusim preco tak zle spi, a ked to nepomoze tak mi bude luto, ze som prestala kojit, pretoze je to urcite zdravsie a co si budeme hovorit aj pohodlnejsie 😀
u ninky som toto neriesila ona sa sama odstavila v 13mesiacoch

kosska3003
25. okt 2011

@sirinka no ja viem to mi dr naordinoval ze od 9dc do 21 dc mame na babu kazdy druhy den pracovat len teraz isiel mm 11dc do prace ale tak nabuduce by mal byt doma teda bude doma a ja som mala problemi s ovulkou vobec som ju nemala a mala som aj 70dnove cykli tak som brala lieky

sirinka
25. okt 2011

@mimi21 ja ti neviem, my takto fungujeme od magdinho narodenia a nejako vyrazne negativny vplyv to na nas nema...ved ked vecer deti zaspia, treba vztah utuzit a potom sa ist vyspat 😅

sirinka
25. okt 2011

@kosska3003 tak to budete mat vianocny darcek rovno 😵

hoogy
25. okt 2011

ahojte kocky vcera som nemala cas. nechcela som tu vyvolat ostru diskusiu ani sa nikoho dotknut len som proste napisala moj nazor. a hned vam ho aj odovodnim. mam vo svojom okoli par matiek ktore dieta hned dali k sebe ai neskusali postielku. ked dieta bolo uz vacsie tak im uz zavadzalo v posteli a robili vsetko mozne aby ho odsunuli. vratane metody nechat dieta vyrevat.....
a dalsia vec matko sa mi budil do 2 mesiacov kazdu hodinu a pol z toho 45 som ho kojila takze som spala len 45 minutovych intrevaloch a vydzali sme. potom som uz nemohla kojit takze som zakazdym musela vstat urobit UM.cez den asi do 2 mesiacoch spaval vyslovene na mne. do roka sa mi budil 6 krat za noc. do 2 rokov uz len 2 krat.odvtedy spi celu noc. matko od 3 m spall aj cez den v postielke svojej lebo kocik bol pre neho nebezpecny kedze sa vedel dal na 4.takze nemala som idealne dieta ktore od 3 mesiacov prespi celu noc. jednoducho mne to vyhovovalo viac pretoze keby bol pri nas tak sa vobec nevyspim. nebala som sa ze ho prilahnem jednoducho som si potrebovala odychnut a mat svo priestor.

@sirinka aj matko sa smeje zo sna ked to spravil prvy krat tak sme si mysleli ze sa zobudil. a on zavrete oci a smeje sa tym svojim hrkalkovym smiechom🙂

kosska3003
25. okt 2011

@mimi21 no myslim ze to mliekom a hladom nebude mne sa tak mala tiez budila som sa bala ze mam malo mlieka potom to v 3 mesiacoch preslo tak som bola rada ze som nedala UM ale asi od 9 mesiacov uz zase sa zacala budit som ju aj 5 krat kojila v 13 som ju odstavila dala UM a este teraz sa v noci budi na mlieko dneska 3 krat prosim pekne aby mi luto nebolo tak isto este koj to je moj nazor

hoogy
25. okt 2011

@mimi21 ja by som urcite neprestala kojit. mne sa matko ako 9 mesacny este veselo budieval v noci a to bol na UM. vydrzal mi dlhsie ked som mu naveceru zacala davat varu. teda polievocku a tak vselico ale to uz bol starsi.kasa nam nepomahala.

kosska3003
25. okt 2011

@sirinka no bodaj by mam to tak v plane keby to aj vyslo bola by som stastna 😀 😀 😀

sirinka
25. okt 2011

@hoogy takto podobne som fungovala s klarkou...akurat, ze ona v noci spavala od zaciatku celkom dobre...ale cez den len na prsniku a 10 minutove intervaly....
bolo to v pohode, lebo som v tom case nemala inu starost, varit vela netrebalo, ani bordel mi nemal kto urobit, takze som sa celkom prisposobila jej rezimu...

mimi21
25. okt 2011

no veru, ani ja nie som presvedcena ze je to mliekom, veru to necham este tak, my sme boli rozmaznani, lebo ninka dobre spavala a okolo roka uz prespala celu noc, budievala sa len okolo4-5 nadranom

a ozaj nemate niekto skusenost s vysavacim robotm? chceme si ho s mm na vianoce kupit 🙂

sirinka
25. okt 2011

@mimi21 na rychle upratanie staci, na naozajstny poriadok treba dovysavat....muzova teta ma, je s nim spokojna, ulahci do istej miery robotu...

mimi21
25. okt 2011

@sirinka no ved ja ja to tak beriem, ze bezne mi povysava robot a obcas budem musiet aj tak povysavat poriadne, poodtahovat sedacku a tak - ale ved to robim aj teraz
ja len vysavam fakt casto, tak kazde 2 dni, emka stvorkuje po zemi, ninka natrusi, takze sa inac neda 😝

hoogy
25. okt 2011

@kosska3003 pocuj ked ti dr dal vyvolavacku na mrchu prisla ti skor ako o 2 tyzdne. lebo vcera mi pichla tak ze co asi mozem ocakavat🙂

kosska3003
25. okt 2011

@hoogy mne vzdy ked pichli vyvolavacku tam mi dosla az po 2 tyzdnoch 😀 asi tak 15 -16 den

hoogy
25. okt 2011

@mimi21 mame🙂 je to super vec. moja mama to ma,ale neviem presne ako sa vola zistim ti. perfektna vecicka.ale z casu na cas treba povysavat aj obycajnym vysavacom tak raz do mesiaca. a este nekupujte tie lacne tie nie su dobre radsej investujte viac.
a prislo mi to spievankovo dakujem🙂

hoogy
25. okt 2011

@kosska3003 och tak mozem cakat :D

mimi21
25. okt 2011

@hoogy jasne pozerame ten original i robot roomba, nechceme tie lacne, ja mam doslova averziu na lacne veci 😀 ale nie, drzim sa hesla ze nie sme taki bohati aby sme mohli kupovat lacne veci
moja svokra napriklad kupi rychlovarnu konvicu za 10e a za rok kupuje novu, to ja si radsej kupim jednu za 30e a vydrzi mi urcite dlhsie

monkap
autor
25. okt 2011

@mimi21 tu je diskusia o tych robotoch, mozno tam najdes nieco, co ta zaujima .... http://www.modrastrecha.sk/forum/tema/poznate-r...

hoogy
25. okt 2011

@mimi21 takto toto si myslim aj ja🙂len som chcela na to upozornit.no ten i robot to maju aj moji rodicia.

borocka
25. okt 2011

@mimi21 a ma emka cumel? pripadne latkovu plienku.....pato v istom obdobi si ju stiahol na tvar, ocmuchaval ju, mojkal a zaspal tak. leb hladom to budenie nebude, skor sa potrebuje pritulit, pomojkat, ubezpecit ze tam niekto je. alebo ma lahsi spanok,tak sa preberie.

mimi21
25. okt 2011

@borocka ma cumel a hladka si aj decku, len ona vela cestuje po postielke, potom sa niekedy buchne a tak a ked sa preberie nic ine ako kojenie ju neupokoji
@monkap vdaka prestudujem 😉

borocka
25. okt 2011

@mimi21 tak len vydrzat. mozno ma teraz blbych par dni. preto by som kojenie neodpisala,ak nemate iny problem. a ako ti aj @sirinka poradila, manzelsky zivot mozte pestovat v obyvacke,alebo aj v spalni ak ju to nebudi, ved nakoniec to nie je zalezitost na celu noc 😉

jamaat
25. okt 2011

Čaute. No tu to dnes žije 😀

@mimi21 Tiež si myslím, že by si nemala prestať kojiť len kvôli tomu. Emka od začiatku zjavne spáva horšie ako Ninka a s tým nespravíš nič, to je proste v človeku. Ja spím ako drevo, môj muž má ľahký spánok. Monika má spánok po mne, Emka po mužovi. Do pol roka Emku doslova budilo aj zašuchotanie periny, keď som šla do postele. Čistá katastrofa! Ale už sa to zlepšilo.
Ak som dobre pochopila, tak to, že nespí s vami, vadí skôr tebe. Tak ho do toho nenúť a môžeš spokojne kojiť ďalej. A ako už bolo spomenuté, na utužovanie vzťahu máte ešte obývačku alebo aj iné miestnosti. To buď rada, že nemáš doma 16-ročnú dcéru, lebo vtedy by ste aj s inými miestnosťami mali problém. 😅

sirinka
25. okt 2011

@jamaat ako my tu teraz mame moju sestru, ale uz zrejme iba do 16. novembra haha, moj muz uz sa riadne tesi, aj ked ju ma rad.... 😀