Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

borocka
1. nov 2011

@luba142
@kosska3003 mne starka da peniaze,kupim sama a zabalim pod jej stromcek (ved uz ma 73rokov), so sestrou sa dohodneme co kupime deckam. a mamina sa ma tiez pyta co malemu,tak jej poviem plus vzdy tam ma nejake prekvapko. ja si myslim ze radsej ench daju starke peniaze a ty si kupis podla vlastneho uvazenia, ako ti ona ma kupit a hovadinu co budes v duchu nadavat

kosska3003
1. nov 2011

@borocka no pisu do troch rokov ale tak hra sa s tym keby ze nechceme druhe dieta tak neriesim a nekupim jej to ale takto viem ze to bude este vyuzite ako ved tam sa uci abecedu a pesnicky tak je to v podstate naucna hracka pre nu ako take hracky co stlacis a povedia ti i love you tak to nie to by som jej nekupila ale tak toto aspon abecedu povie a ma 2,5 roka tak ako isto neni na to este az tak mala

luba142
1. nov 2011

@kosska3003 presne aj moja mamina je u nas dost casto aaj vidi co Kiku bavi trebars a aj mna sa pyta co im dat, tiez Barborke kupuje akusi kuchynku tak uvidime 🙂 Minuly rok Kika studovala Dracik katalog akruzkovala o dusu, ja som to potom kukala vybrala som nieco kazdemu a vlastne vsade nasla to co chcela ona sama. 😀....Tento rok som to len natipovala a ked chodila s mamou po draciku tak jej ukazovala,ze co by chcela a ked som povedala,ze uz to ma aj kupene tak mamu skoro slahlo, ze bude musiet ona spekulovat zase 😀

luba142
1. nov 2011

@borocka tak mala sa s tym psikom este vyhraje, teraz dlho bol v kute lebo nemal baterky,ale dali sme nove a teraz s tym zase chodi a vyspevuje 🙂

dm1
1. nov 2011

nas teraz objavil znovu ten hovoriaci hrniec a obcas sa s tym zahra alebo aj tie kluce od fisher price ale len tu hraciu skrinku to si pusta

luba142
1. nov 2011

@borocka no jasne ,ze je to lepsie, ale my sme tak zvyknuty na narodky a meniny,ze dostanu deka peniaze, ale pod stromcekom by sio mali nieco najst...svokre kupime pre decka nieco a ona nam to zaplkati akoze to ona kupila a nasi kupuju sami a po dohode somnou 😉

luba142
1. nov 2011

@dm1 aj u nas niekedy fici hrniec, ale v poslednej dobe ma varesku a nasype tam take male hribiky do toho hrnca, co sa zapichuju do takej podlozky a sklada sa obrazok, s tym vari 😀

iinuska
1. nov 2011

jaj, no darceky, ja musim pokupovat pre Adamka za kazdeho, zrovna dnes sme boli u maminy, tak hned svagrinka, minule druha svagrina, vcera svokra, no tak asi zajtra vybehnem do dracika, nech mam pokoj. Nerada kupujem na poslednu chvilu. Nieco uz mam, tak to podelim. hlavne chcem nejaku poschodovu garaz. Teraz sa vie pekne sam zahrat aj s autickami, tak si myslim, ze to bude dobra hracka. No a este dve krstniatka, synovcova dcerka, no musim si zoznam napisat...

borocka
1. nov 2011

@kosska3003 jaj,ale nie i love you 😀 teta zije v canade a jej decka su posadnute zvukovymi hrackami,ked z nejakych vyrastu tak to posunu nam, a maly sa takto uci anglicke pesnicky, rymovacky, ale najme slovicka....veru,po slovensky som take "komplikovane" hovoriace hracky nemala pre neho. su to knizky, obrazkove, s rozpravkami, s kopou tlacitiek a z kazdeho ti potom ide nejake slovicko, opis cinnosti, definicia.....tie si pusta len ked ma ozaj chut, trochu sa pomorduje, zasmeje sa nad nejakymi "zvukmi" co inak nepouzivame a zasa inokedy sa s tym "uci"

kosska3003
1. nov 2011

@iinuska no ako to ja riesim len malu ale mam este krsna a to musim aj jeho sestricke kupit vzdy tak kupujem svagrine sa narodi teraz kazdu chvilu svokre mame joj to len dojde mm domov sa mu tie vlasy postavia co nema on nerad nakupuje a pojdeme na vyjazd my si chceme stol kupit jedalensky a chcem aj ten zvlhcovac vzduch hlavne pre malu ked kasle a je chora no ale tak to jej nedam lebo jej to nebude nic hovorit samozrejme aj ked to bude pre nu 😀

iinuska
1. nov 2011

Adamko sa este pekne hra stym psikom. Tie pesnicky si s nim pospevuje 😀 Podla mna je to velmi pekna hracka

kosska3003
1. nov 2011

@borocka no moja nededi nic tak jej to musim kupit svagrina aj slubi ale neterka este neda aj ked sa s tym nehra a nebudem cakat do nekonecna a malej slubovat

dm1
1. nov 2011

nas dedi po neterke kopu hraciek. aj teraz sme dotrepali domov taky rozkladaci domcek tak s tym sa zahra. aj kocky drevene a lego velke mame po neterke.

luba142
1. nov 2011

@dm1
@kosska3003 nasa zase sa hra s hrackymi Kiki 😀, tiez ma vselijake domceky a male figurky, stale sa len vadia lebo si to beru,ale nioekedy sa pekne uz zahraju, no ale tych chvil peknych je menej ako tych jaciacich 😀

kosska3003
1. nov 2011

@luba142 no to ja nemam taky problem to ma len caka niekedy 😀

saskarisko
1. nov 2011

ahojte,
som vas troska precitala
@kosska3003 - ad svokra, je to dost sposobene zvykmi v tej dedine, kde byvate. sama mam skusenost z blizkeho okolia. a zase si treba uvedomit, ze tito ludia boli takto nauceni uz z mladosti, a teraz im naokolo odchadzaju rocniky, ktore poznali
@borocka - moji to maju vysvetlene tak, ze babka je v nebicku odkial na nas pozera. a na cintorin sa chodia zapalovat sviecky ako spomienka na nich, aby sme na nich aj tak fyzicky nezabudli. ze im takto posielame pozdrav, ze na nich myslime. a v podstate hrob je ako spomienka. myslim si, ze v tomto veku naozaj viac nepotrebuju vediet. aj ked uz som si od Riska vypocula, aby som bola stale s nim, a nesla nikdy do nebicka.

darceky som zacala riesit iba systemom, ze jeden od kazdeho a staci. lebo na moj vkus maju uz teraz dost hraciek. ale pre Sasku idem este pomimo kupit logico tabulku, lebo mame len jednu a o tu sa biju, takze kazdy si bude riesit sam ulohy. Saska ma do nej listy Cimo v materskej skolke. a Sasku by asi najviac potesili puzzle, alebo nejake zoradovacky, lebo na tomto teraz vo velkom funguje nielen doma, ale aj v skolke. inak, mojich zaujala aj tato stavebnica, a nie je to take drahe ako lego: http://www.montisystem.sk/product_info.php?cPat...
. z nej uz mame zo tri sady, a to ked si k tomu sadnu, tak si postavia domceky, zahradky, stromceky, kocky, ...

saskarisko
1. nov 2011

inak, si kuknite toto. je to lacnejsie ako duplo, a je to podobne ako duplo. a cenovo to vychadza velmi dobre
http://www.montisystem.sk/product_info.php?cPat...

dm1
1. nov 2011

@saskarisko toto su ti hasici co su v tescu za 39,90 a to mi pride podobne a este lacnejsie http://prozani.mimishop.cz/detail.php?zbozi=304...

jamaat
1. nov 2011

@luba142 A prečo chlapčenské?
@borocka Ja si pamätám pár vecí, čo mi dospelí nepovedali pravdu, ale nejakú blbinu na odbitie dieťaťa, a keď som potom zistila, ako to ozaj je, tak som bola naštvaná, že mi klamali. Deti ešte nemajú taký pocit hnusu ako dospelí, berú veci prirodzene. Takže trebárs zahrabanie do zeme, kde sú červíky, by brali skôr ako zaujímavú vec. Však čo, červík spapá, vykaká, pohnojí a vyrastie z toho kvietok. Normálka, nič hnusné. ..........Ale zase chápem, že sa chcem vyhnúť nekonečným otázkam 😅

ludmilabb
2. nov 2011

ahojte, ja uz tiez riesim darceky pod stromcek, my sme este v lete kupili Sofii dalsie Duplo ale medzicasom ju to prestalo bavit, celkovo knizky a hracky je to bieda, vsetko len vyhadze, nahadze naspat do krabice a to je cele, neviem ako ostatne deti ale Sofia ma rada take jej vlastne "hranie" co mna vobec netesi, nacapi si nieco na hlavu nepriesvitne a toci sa s tym, beha po izbe, skace na gauci lebo to je najsuper a co ma uz trosku zacina zarazat je fakt ze ked je doma najviac z cinnosti je sedenie pri telke alebo pocitaci, hlavne teraz ked je doma chora....cely den jej vyplnit hranim je uz tazke cely den sa s nou natahovat ze nebude pozerat je hrozne 😢 a mm to vzda velmi rychlo a radsej jej tu telku zapne 😝

ludmilabb
2. nov 2011

@jamaat ale v tomto veku nevysvetlovat dietatu vsetko tak ako to je, nie je nic strasne

iinuska
2. nov 2011

dobre ranko
Odkedy sa posuval cas, tak Adamko vstava medzi 6 pol 7 🙄

@ludmilabb Adamko sa vie uz pekne sam zahrat, ale je pravda, ze popri tom ma pustene rozpravky, obcas nakune a ide si zae k hrackam, alebo si kresli, alebo vytiahne nejaku knizku. Teraz napriklad je pusteny Mickey a hra sa s vlacikm. Ale keby som to vypla, tak hned protestuje 😅

kosska3003
2. nov 2011

@saskarisko mne to je jedno ake ona mala priblble zvyky za mlada ja som uplne ze proti nim uz sme jej to aj vysvetlili s mm teda mm lebo mi napr. nechodime nedelu do kostola ked sme sa sme nastahovali stale chodila za petom ze ci ideme do kostola az to uz bolo neznesitelne tak jej povedal ze nech nas necha napokoji s tym lebo ze pojdeme prec a nech si zivi chalupu sama a je ticho uz teraz ako ja som krestan verim v Boha ale nemam potrebu chodit do kostola proste a nie vlacit deti po pohreboch ja ako decko som a to som mala 12 rokov som bola starkemu na pohrebe a dlho som sa s toho dostavala proste tak peto isto mariku nebudem tahat po pohreboch ked tak ze budeme musiet ist tak nepojdem s nou k truhle

kosska3003
2. nov 2011

@iinuska no aj moja tak vstava vstala o 6,45dnes tak dufam ze bude spat na obed lebo ma slahne akosi kasle sopli tak s nou teraz nejdem vonku lebo je zima

iinuska
2. nov 2011

@kosska3003 ach jaj, no toto jesenne pocasie je ako stvorene na taketo nachladnutia. Snad to rychlo prejde. U nas bolo teraz tri dni nadherne, teraz je zatial hmla, ale snad sa vycasi

kosska3003
2. nov 2011

@iinuska no to je ani plavat nemozeme ist to ju najviac stve ale tak nech sa vylieci neni to az take hrozne este ma sople a najviac kasle vecer dam jej mlieko lahne a pol hodinovy koncert ale hrozny ale uz som rozhodnuta po tej nehode co sa stala s tou vyparenou vodou ( inac hrniec mozem vyhodit 😀 ) ze ideme kupit zvlhcovac vzduchu a mala pojde pekne do detskej izby sa ucit lebo v spalni nam trozku plesnia kuty ale v deckej nie lebo toto chorlave obdobie je naprd

ludmilabb
2. nov 2011

@iinuska aj Sofia sa hra a popritom ide telka ale niekedy mam pocit ze telka ide cely den 😅

ludmilabb
2. nov 2011

@kosska3003 Sofia moze vstat aj o siestej ale ked je doma tak spat odmieta, vcera som lezala v posteli skoro som aj zaspala ale ona mi zdrhla do obyvky, nemam ju ako zadrzat 😝

mimi21
2. nov 2011

caveste
tak my mame za sebou par drsnych noci - emka sa budi tak 6-7krat za noc, nikedy je to po polhodke, niekedy po hodine, proste zabijak, ja som uz bola strasne vycerpana, skusila som kupit nutrilon - nechce ho ani za zivy svet 😀 😀 😀 darmo, od mamy je lepsie 🙂 a este som kupila homeopaticke cipky viburcol - na upokojenie, tak prva noc celkom ok, ale dnes to zase bola divociny a este k tomu o pol5 zacal brechat susedov pes, tak som sa len modlila aby sa neprebrala, spala do 6, vcera sme mali budicek 5.15 🙄
a ninka mi cez vikend odmieta poobedny spanok, ale potom je taka KO, ze vcera uz o 19.15 spala
vidim, ze riesite Vianoce, ja som totalka bez inspiracie, a to ma emka aj na rodky a aj meniny, vsetko v priebehu jendeho mesiaca 😝

hoogy
2. nov 2011

@kosska3003 matkovi to uz aj preslo tie sopliky.ale zato mame doma sol nu jaskynu :D
@iinuska garaz je super vec matko ju dostal uz vlani a velmi sa s nou lubi hrat.

matko si tento rok vyberal tiez z katalogu to co chcel kruzkoval. no jasne ze skoro cely katalog cisty,ale strasne kde su auticka z cars cely zakruzkovany🙂 my sme mu chceli kupit taku hasicsku stanicu,ale vcera si vybral ze on chce autodrahu(taku kde sa auticka len natahuju nie na ovladanie) tak dostane tu. a potom este dve take mensie hracky, knizku a nejake oblecko mu tam supnem 🙂 nastastie moji rodicia kupia po dohode s nami,svokra sa nepyta a zvacsa kupi debiliny,ale neriesim viem ze aspon knizku od nej dostane peknu tento rok. a moja stara mama kupuje sama. ona sa opyta ze ci mam nejake typy poviem jej dve tri veci a ona si z toho vyberie. odkedy sa matko naucil tak ona ma uz aj dracik kartu :D minule kupila matkovi take domino vcielka maja tak hladame rovnake obrazky malemu sa to velmi paci. no ja by som mu to este nekupila ze je na to maly.