Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

cema
8. nov 2011

@saskarisko Prosím ťa keď robíš ten výplach nebojíš sa že sa ti dieťa može začat dusit alebo tak? že tu vodu vdýchne? a tieto výplachy su dobré na zamedzenie nádchy alebo na čo. ďakujem

borocka
8. nov 2011

@cema pato je povahou opica. zo zaciatku sa hanbi,potrebuje sa otukat ale potom sa spusti hurikan. vsetky lotroviny opakuje, vyvadza, predvadza sa, vymysla, papuluje. nalepilo sa naneho v skolke vela "zleho", ale aj spravil velky pokrok. konecne sa sam naje co predtym ani nechcel skusat. a naucil sa hrat, teraz za tyzden sa nahra tolko, co predtym dokopy nie.
prvy den bol tazky, potom cely tyzden si zrana poplakal,ale ked som zisla z oci tak sa ukludnil. teraz by uz do skolky siel najradsej aj cez vikend 😉 ale chodi tam s nim chlapec 4,5rocny a ten dodnes kazde rano reve. sice len chvilu,ale reve. kazde dieta ide inak, ale vacsinou po tyzdni je to uz bez placu. hlavne treba vydrzat.
a choroby.........tak u nas sa zatial len sople objavuju, klop klop. teraz ho mam 2x doma,lebo mu tecu zelene huste a kade chodi tade kycha. inak nebolo s nim nic vaznejsie. na imunitu som mu skusila dat Ccko ale teda ja si to nepochvalujem. teraz mame preventan cmulacie cukriky tak uvidim. ale tym si kazdedieta musi prejst, zalezi aku mate aj geneticku vybavu.

mimi21
8. nov 2011

@cema no tak to je tvoja mala podobna povaha ako moja, je velmi spolocenska, nasi uz mali v skolke vystupenie pre starych rodicov a z triedy 2-3r deti vystupovala iba moja ninka, ostatne nechceli - bola som teda riadne pysna 😀 😀 😀

inak baby mate niekto skusenost s kontatnymi sosovkami? ja vacsinou objednavam cez net ale teraz som potrebovala rychlo tak som si isla kupit do optiky, tam mi teta odporucila jedny vraj velmi dobre mesacne, tak som si ich vzala
ked som si ich doma davala do oka, tak ma islo porazit, lebo boli az prilis makke a zle sa mi vkladali, stale sa mi zosmykavali z oci, no ale to som rozchodila
ale asi po4dnoch ked som si vecer vyberala sosovky som jednu vybrala v 3kusoch !!! to co uz akoze je!!!
no tak som si pomyslela ze mozno jedna bola zla, vzala som si novu a vcera som si obe vybrala kazdu v 3 kusoch 😠 😠 😠 😠 akoze nechapem co to ma byt, dnes idem do optiky, asi sa budem hadat, lebo toto by sa asi nemalo stavat, ved co keby mi tam kusok z tej sosovky ostal? no len pruser je ze nemam blocek, ale platila som kartou, takze si to teta moze overit

jamaat
8. nov 2011

@mimi21 Tak to som zvedavá, ako pochodíš.

luba142
8. nov 2011

@mimi21 ja veru nemam skusenosti ale mm nosi sosovky, ona ich ale ma neviem ci z optiky alebo nikde od lekara, skusim sa ho opytat ake ma a odkial 🙂, viem,ze si to chodi davat primarovi co bol tu na ocnom oddeleni, a veru ani neviem ci este existuje u nas to oddelenie

kosska3003
8. nov 2011

@cema uz som sa prehlasila aj kramy dosli tak by som tam skapala kukam ze si zo Ziliny a ku komu chodis ku akej zubarke ja som teraz menila teda som sa odhodlala moju fobiu nad zubarmi vyhrat zatial to ide

kosska3003
8. nov 2011

@mimi21 no to je dobry napad ze jezisko zoberie dudu vyskusame som zvedava ale asi tazko ta moja sa len tak lahko nevzda

mimi21
8. nov 2011

@kosska3003 no vymenime za darceky a ked povie ze chce dudu naspat, tak budeme musiet vratit darceky - myslim, ze kazde dieta da prednost darcekom 😉

kosska3003
8. nov 2011

@mimi21 no ja to tiez tak skusim uz si jej aj o tom hovorila ci az priano na stedry den jej to oznamis lebo mi kazdy den spominane teda mala ze pride jezisko a donese velky darcek 😀 😀

cema
8. nov 2011

@kosska3003 chodím ku Maťatovej k zubárke a k dentálnej ku Haviarovej

kosska3003
8. nov 2011

@cema hm nepoznam ja chodim ku Zvarovej tam vedla policajtou je boze Marika vresti nechce spat boze tak som si chcela hodinku odychnut aaaaaaaaa

cema
8. nov 2011

@kosska3003 moja už našťastie zaspala, som jej asi spravila traumu ☹ chcela som jej urobiť ten výplach nosa podľa internetu, som jej ukázala aké statočné su tie detičky čo si to robia samé, a ona že chce tiež tak som jej to skúsila a to bolo vreskúúúúúúúúú, vyzerá to tak dobre na tom nete že tie dutiny musia byť krásne čisté juuuj ako ju to naučit

kosska3003
8. nov 2011

@cema no dostala este jednu davku mlieka a je ticho uvidim ci zaspi no mojej by som to nespravila by mi nedovolila isto by vrastala este by som ani nezacala

cema
8. nov 2011

@kosska3003 no však typujem že keď jej to budem chciet urobiť znova tak ma určite zruší že nieeeeee

hoogy
8. nov 2011

@mimi21 a to bola co za znacku? ja pouzivam bausch and lomb uz asi 7 rokov. a este sa mi to nikdy nestalo.mozno 2x sa mi stalo ze ked som ich mala moc dlho ze som presvihla ten limit pouzivania(pouzivam 3 mesacne) tak sa mi na kraji troska natrhne.ale ze na tri kusy to je nebezpecne. som zvedava ako pochodis

hoogy
8. nov 2011

@kosska3003 aj ked ju das neskor spat tak nejde? lebo matko chodi az o 1 a viem ze predtym nezaspi ani za cely ten svet

kosska3003
8. nov 2011

@hoogy no uz je ticho tak dufam ze spi ja ju davam o 12 vstala o 7 a stale ju tak davam a ona si niekedy zmysli ze nejde spat a hotovo ale asi som ju dneska ukecala je mi naprd ma brucho boli ako kona

hoogy
8. nov 2011

@kosska3003 och uz ti drzim palce nec tie dalsie nepridu 😉 aha takze en niekedy strajkuje asi uz ako vsetky deti v tomto veku 🙂

iinuska
8. nov 2011

ahojte
U nas sa uz spinka. Doobeda sme boli v Lidli pozriet pyzamka, ale uz bolo vsetko popreberane. Mali len male cisla
Baby, ja som od nedele rana v soku. Obesila sa nam susedka. Ja to neviem stravit, stale na to myslim. Nechapem, tragedia...

kosska3003
8. nov 2011

@hoogy no diky aj ja dufam mm bude ceu ovulku konecne doma tak uz to hadam aj vynde a budu pekne vianoce
@iinuska no velmi dobre viem ako sa citis mne sa tak spoluziak ked som este do skoly chodila obesil ako dlho som na to myslela je to hrozne a stale si hovoris preco preco

hoogy
8. nov 2011

@iinuska och je to strasn tiez viem ze je su to strasne myslienky. tiez sa mi takto spoluziak z gymka obesil 😒 stale rozmyslat ako si mohla pomoct

borocka
8. nov 2011

@iinuska tazko o tom hovorit....pred par rokmi sa aj u nas v dedine obesil jeden chlapec, toho casu neviem ci mal 18rokov (takze to vobec nie som schopna pochopit) z usporiadanej, slusnej, zaopatrenej rodiny. kto vie co satakym ludom v hlave pomiesa....

jamaat
8. nov 2011

My máme aj v rodine viac podobných prípadov a v jednom netuší ani vlastná manželka, čo sa stalo, čo mu bolo.

iinuska
8. nov 2011

Jaj, no je to tragedia. Vzdy ked pozriem na ich dom, tak si musim na to spomenut. Asi ho vaj preda. Boze a mali dceru druhacku.

saskarisko
8. nov 2011

ahojte,
@cema - nie, nebojim sa. ten roztok je fyziologicky roztok, na ktory je organizmus zvyknuty, a zase to mnozstvo nie je take velke. tie vyplachy sa robia ako prevencia, nos zbiera necistoty. a v pripade, ze sa rozvinie nadcha, tak pomoze k uvolneniu. inak pise o tom, aj strapco13 na svojom fotoblogu.

mimi21
8. nov 2011

@jamaat
@hoogy no tak teta v optike bola na mna az prilis mila, ani som to necakala, povedala, ze nevadi ze nemam blocek, ze ona si to vie odkontrolovat a ze sa este s podobnym pripadom nestretla, ze sa zajtra na to pozrie s lekarkou a ze mi zavola, tak som zvedava ako to cele dopadne

luba142
8. nov 2011

@mimi21 moj muz si priamo u ocneho kupuje sosovky a ma jedny aj 3 roky v kuse ich pouziva 🙂

hoogy
8. nov 2011

@luba142 🙂 no ale to by nemal.teda podla toho ako casto ich pouziva. lebo ja denno denne.

luba142
8. nov 2011

@hoogy aj on teda tak ked je v robote, alebo ked ideme niekam, doma pouziva okuliare a v pohode ich ma, ved aj lekar mu to odobril 🙂

mimi21
8. nov 2011

no, stal sa zazrak a mne uz obe deti spia, mm nie je doma, tak nemal kto blaznit Ninku, tak uz odfukuje v posteli 🙂