Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

sirinka
16. nov 2011

@jamaat dala som iba taky vseobecne precistenie organizmu, nie potencovane vakciny...kedze baby nemaju nastastie zatial ziadne konkretne problemy, ktore by mohli suvisiet s ockovanim a dufam, ze tak to aj ostane...
ono ten hlinik napriklad sa z tela ani uplne uz dostat neda.... 😒

sssimi
16. nov 2011

@sirinka mm bol proti už aj pri malej, teraz úplne.
Tetanovka sa dáva až v 6tich rokoch, nie? Do vtedy ju možno aj zakážu ako TBC teraz.

sirinka
16. nov 2011

@sssimi no to pochybujem, ze tetanovku zakazu...ved ani tbc u nas nie je zakazana...len sa uvazuje, ze ju vylucia z povinneho ockovania, a aj napriek tomu tych najzranitelnejsich novorodencov budu nou nadalej ockovat 😔 a ver tomu, ze bude kopec mamiciek, ktore o nu budu ziadat....ani neviem, v akom stadiu je to teraz...

kosska3003
16. nov 2011

ahojte inac k tej tetanovke aka nahoda akurat dnes sme sa s ocom o tom bavili ja som mala pichnutu naposledy ako decko tak neviem ci by som si nemala dat ale sa mi niako nechce k dr

sssimi
16. nov 2011

@sirinka ja som proste rozhodnutá, že nedám ničím očkovať. Doktorka by musela mať na mňa vééééľmi dobré presvedčovacie metódy a veľmi pádne dôvody prečo zaočkovať. No z toho čo som videla a počula mi myslím si veľmi stačí. Švagrina teraz na Kramároch odmietla TBC a v pohodičke. Mykli plecom, že aj tak sa má zakázať, tak snáď z toho nebudú problémy.

zuzkaprofant
16. nov 2011

cafte ja som si tetanovku dala pichnut minuly rok a poviem vam ze 2 dni po tom som myslela ze je to posledna hodina som umerala doma a ked som to dokymu povedala len kukal az zlbedol ze nabuduce ma uz nebude ockovat tak od vtedy ja sa nedam lebo to je riadne svinstvo ked som po 4 isla na zachod som taku svalovu horucku zimnicu mala sa necudujem ze nase deticky su po ockovany zaplakane 😠

zuzkaprofant
16. nov 2011

@sirinka ako sa detoxikuje, inac sirinka ty sa vyznas homeopatikami potrebujem nieco pre seba , tu je u nas vela len ja sa nedostanem s malym nikam ku homeopatovi a snim sa neda lebo nevydrzi mi tam sediet tu dobu kym ja sa vykecam

sirinka
16. nov 2011

@kosska3003 tetanovku si dostala zrejme ako 13 rocna v skole a dalsie sa pichaju potom a 15 rokov...nastavene je to ze v 30tke, 45tke atd....
ja som minuly rok ale bola tehu, tak som si nedala a teraz zvazujem...

@sssimi ja som tiez janulke tbc nedala a tiez nikto neriesil, aj ked vtedy sa este tvarili, ze o zruseni pocuju odo mna prvykrat....

@zuzkaprofant oh, ja sa v homeo nevyznam....ked nieco potrebujem, tak mi poradi homeopatka, kus kontaktovat niekoho cez telefon, mozno sa dohodnete aj tak, ze ti nieco odporuci, alebo by bol schopny dojst za tebou

sssimi
16. nov 2011

@sirinka videla si teraz toho chlapčeka čo mu tá gula navrela pod pazuškou z očkovania? No porazilo by ma. Najhoršie na tom je, že poškodenie zdravia z očkovania sa môže prejaviť až za pár rokov. A v podstate všetky choroby proti ktorým deti očkujeme účinkujú len v minime prípadov a v konečnom dôsledku sú tie choroby normálne liečiteľné nehovoriac o tom, že sa s nimi nemusí dieťa niky stretnúť. Ale veď ty o tom isto čosi vieš 😉

sssimi
16. nov 2011

@zuzkaprofant a čo konkrétne potrebuješ? Moja pediatrička je homeopatka

sirinka
16. nov 2011

@sssimi hej, mam manofa nastudovaneho 😉

borocka
16. nov 2011

@sssimi
@sirinka a ake pokuty su za to ked ockovat nedas??
pato ma doteraz vsetky povinne, nejako osm to neriesilo, proste sa to malo,tak som ho nechala zaockovat. ani som nestudovala ze co vsetko by sa mohlo a nemohlo stat. a uz asi niektore dalsie budeme musiet absolvovat? teda ak ma uz prvu davku v sebe,tak by mal dostat aj dalsie, ci ako to je???

zuzkaprofant
16. nov 2011

@sssimi mam problem stravenym vies tak nieco na to by som potrebovala 😉

hoogy
16. nov 2011

matko si dnes vymyslel ze ma v izbe bubaka :D a pritom ho nikdy takymito vecami nestrasime. on ma strasnu predstavivost.

hoogy
16. nov 2011

@zuzkaprofant zuzi a nerozmyslala si nad tym detoxom co tu dala ladywhitch par stran dozadu asi 4 strany dzadu pozri.

zuzkaprofant
16. nov 2011

@hoogy nie je to vela 80eur ci kolko to stalo

kosska3003
16. nov 2011

@zuzkaprofant ja beriem chrolleru na travenie a sem tam jacmen pijem ja som tiez dala 80eur ale mam tam tabletiek na pol roka minimalne

zuzkaprofant
16. nov 2011

zeleny jacmen nevypijem sa pogrcam z neho mne to pride velmi nechutne,neivme pre mna je dat 80eur vela aj ked ide o dake veci momentalne si to nemozem dovolit 😉

hoogy
16. nov 2011

@zuzkaprofant aha ja som nepozerala co to stoji. inak jacmen pije aj mm brat ale len preventivne. a ked sa mozem spytat ake mas presne problemy len ti zle travi alebo mas kyselinu

kosska3003
16. nov 2011

@zuzkaprofant tak potom chrolleru ta je v tabletkach no ten jacnen je hnusny ja si to dam do studenej vody sa nadychnem a rychlo vypijem a uz ma zoparkrat riadne natiahlo

ludmilabb
16. nov 2011

@soffi aj my sme teraz nejako casto chore 😝 od septembra v jasliach a furt nejake sople, kasel
dnes som bola u mojej doki a ze idem vam dat antibiotika snad nie ste tehotna? a ja ze nie ale kojim a ona:to dieta ma kolko a ja ze dva a pol a ona:ze coho dva a pol? dva a pol roka a doki ja vas zbijem 😅
zevraj si ohrozujem stitnu zlazu a ze nemam byt az taka dobra matka 😝 no co,ale pobavili sme sa obidve 😀
aj Sofia aj ja mame Uniflox do nosa, plus ja jedny antibiotika, ona dalsie.

zuzkaprofant
16. nov 2011

@hoogy pisala som ti ip ale vkuse mi to vyhadzuje prec tak skratke mamzapchy

hoogy
16. nov 2011

@zuzkaprofant aj ja som sa ti pokusala napisat ip.napisem ti na fb spravu dnes to tu nejak nefunguje

zuzkaprofant
16. nov 2011

@hoogy A mas ma na face bo ja neivem 🙂 idem tam

sirinka
16. nov 2011

@zuzkaprofant v prvom rade ked mas zapchu by si mala rano okolo siestej-siedmej vypit co naviac odstatej vody, nalacno...najlepsie je 1 liter...vtedy najvaic pracuje nas organizmus na ociste, bunky dokazu nasat vela tekutiny a vzapati sa telo zbavuje skodlivin. mm napriklad len toto pitie obycajnej vody pomohlo, ze ma pravidelnu stolicu.
potom je jacmen, lanove semienka, treba ich ale mat nelupane a nemlete a kazdu davku bud namliet alebo poriadne v ustach pokusat.

Zácpa

Dávkování: u všech léků ředění 9 CH, 2x denně 1 dávku roztoku do vymizení obtíží.

NUX VOMICA
- použití: tuhá stolice, dítě pláče když tlačí, stolice odchází v malém množství

BRYONIA
- použití: stolice není několik dní, suché sliznice; tuhá, suchá stolice

OPIUM
- použití: zácpa u novorozence, stolice vypadá jako ovčí výkaly, pokud matka užívala množství anestetik při porodu

SILICEA
- použití: obtíže s vyprazdňováním konečníku, částečně vypuzená stolice se vrací dovnitř

HEPAR SULFUR
- použití: nadýmání; dítě nemá sílu vypudit i měkkou stolici

CHELIDONIUM MAJUS
- použití: žlutý jazyk, žloutenka, nadýmání, stolice je tuhá, světlé barvy, bobkovitá - jako ovčí

sssimi
16. nov 2011

@borocka je to cez 300€. Najbližšie očkovoanie by malo byť až keď nastúpia do školy myslím a to je tá tetanovka. Myslím, že iné už nie su.

@zuzkaprofant sirinka ti to sem švihla dokonale, takže len zohnať. A s tou vodou má veľku pravdu, mne to tiež najviac pomáha. No a ty ak jedávaš stále tak málinko ako si tu dávnejšie spomínala, tak v podstate ani homeo ti nepomôže. Telo si stravy čo potrebuje a vylúči len nadbytok, ktorého máš asi málo. Ja keď som začala normálne pravidelne jesť, tak som chodila aj pravidelne na záchod.

sirinka
16. nov 2011
hoogy
16. nov 2011

@sssimi vies ze ti male potom mozu odmietnut zobrat do skolky ?

sirinka
16. nov 2011

@hoogy nemozu...zo zakona neexistuje taketo obmedzenie....ale mozu, pokial maju plny stav, dat ta pod ciaru, lebo nesplnas ich kriteria....
na prihlaske do skolky sa inac ma pisat, aky je zdrav. stav dietata a nie ci preslo ockovaniami alebo nie....

hoogy
16. nov 2011

@sirinka no pokial viem tak aj v zahranici ti mozu odmietnut zobrat dieta do skolky pokial nepreslo ockovaniami. ale nechcem sa hadat ja mam na tuto vec iny nazor a nepatri to sem len som sa chcela opytat-