Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

hoogy
17. nov 2011

@iinuska a ty ako zvladas?

iinuska
17. nov 2011

@hoogy jaaaj no, este mi to ejako nedoslo. Len som unavena. Ale to si zvyknem 😝

ludmilabb
17. nov 2011

@iinuska jej tak aj ty uz pracovne

kittyaoliver
17. nov 2011

@hoogy s umývaním musím aj tak pomáhať, takže to je najmenej, akurát takto sa mu do toho možno bude chcieť viac.

iinuska
17. nov 2011

@ludmilabb ano, v rakusku je maximalne 2 a pol roka materska, tak uz ten cas nastal.
No idem si ja la hnut, dobruuuu vsetkym.

sssimi
17. nov 2011

@kittyaoliver ja si s tým osobne nerada umývam zuby. Najradšej mám klasiku 😉 A Sarah nemusí takéto vymoženosti, skôr by sa toho bála aj keď si zuby umýva rada.

Baby mňa tak bolí prašina 🙄 Ide mi ju rozdrapiť. Malá sa nevedela ustlať, stále sa prehadzovala, asi cítila moju nervozitu z tej bolesti. A ja by som si tak dala čokoláááádu a nemám ani kusok. Zjedla som asi 100 ročnu horalku, ale nezabralo.... Idem radšej spať. Malá otrasne spáva, lietam aj 3x za noc k nej. Už ma to nebaví.

@iinuska nech sa ti darí v robote 😉

sssimi
17. nov 2011

Jej baby kvintačky 😀 😀 😀
http://www.mirasport.sk/mirasport/eshop/2-1-Spo...

kackabrcka
17. nov 2011

ja som dala sophie ockovat hep. A

kackabrcka
17. nov 2011

tu sa pytali pri nastupe do skolky ci mame ockovanie na TBC a ine sa nepytali.. tu su niektore ockovania povinne zo zakona a ine su dobrovolne.. mam kamaratku a ta dala len povinne .. (nemecko)

kackabrcka
17. nov 2011

@sssimi a ake su vysky pokuty ked nedas ockovat ? zistovala si ci ako ?

jamaat
17. nov 2011

@sssimi Čo ťa to bolí????

ludmilabb
17. nov 2011

@iinuska ja som nejako mimo obraz ty nerobis na SK?

hoogy
18. nov 2011

@kackabrcka myslim ze pisala vyse 300 e za odmietnutie.

hoogy
18. nov 2011

@iinuska tak ti drzim palce nech sa co najskor adaptujes 🙂

hoogy
18. nov 2011

@kittyaoliver mozes skusit, aj ja cistim malemu podla mna e este na to maly aby si sam cistil. matko sa neboji ked si s tym umyvam. mne osobne sa s tym tiez velmi dobre umyva. nemam ziadny plak. ja ju pouzivam uz asi 3 roky.treba len potom do nich dokupovat tie hlavice tak kazde 3 mesiace a to nie je najlacnjsie. dospelacke dvojbalenie stoji asi 15e.

borocka
18. nov 2011

@hoogy @kittyaoliver
@sssimi ja tiez uprednostnujem klasiku na umyvanie zubov a myslim si ze tieto nase decka by sa mali najprv naucit dobre si vycistit zuby same a az potom skusat takyto "luxus". pato si najprv rano umyje sam ( chap ze asi minutu trosku posucha zubky,vysaje vodu a pastu z kefky, pocmula ju,...) a potom mu to ja skontrolujem ci si dal vsetkych cervikov prec ( asi 1minutu mu riadne prebehnem vsetky zuby zo vsetkych stran). keby som mu kupila taku elektricku,tak si zivo viem predstavit ako by ju prezeral, skusal opravovat, montoval,atd atd....a dlhu zivotnost by u nas nemala.

sssimi
18. nov 2011

@kackabrcka je to cez 300€, ale funguje tam premlčacia doba. Ak ťa do 2och rokov od prveho očkovania nepokutujú, tak už nemôžu.

@jamaat hlava 😀 , ale už nebolí

@borocka ja som rada, že mi malá pekne spolupracuje pri umývani, len keď je mm doma, tak štrajkuje a uteká odo mňa. Musí sa ukazovať. A ona keď je rozbláznená, tak veľmi hryzie do kefky. Kefku meníme aj každé 2 týždne, tak to by som len hlavice dokupovala.

iinuska
18. nov 2011

@ludmilabb nie, som v rakusku.
@hoogy dakujem, teraz mam 3 dni volno, tak sme spolu doma 😵

iinuska
18. nov 2011

@sssimi mna bolela hlava po prvom dni v robote, ale uz tiez neboli

jamaat
18. nov 2011

@ludmilabb Inuska robí v Rakúsku.

Ja si zuby umývam aj obyčajnou, aj elektrickou. Každá čistí iným spôsobom, takže to striedam.

hoogy
18. nov 2011

@iinuska dobre🙂dva dni práca trh dni doma:D teraz si robím srandu.
@sssimi presne preto markovi umývam ja.lebo no potom hrýze do nej

borocka
18. nov 2011

@sssimi
@hoogy tak pato do tej kefky hryzne aj ked mu ja cistim 😉 vzdy si najde sposob 😠 😀 ale tak kefky mame dve, prvu ma tu svoju,vycmulanu dohryzenu ktorou sa "uci" a skusa sam umyvat a druhu ktorou mu to potom spravim ja (ta je v neporovnatelne lepsom stave ako ta prva) a ked tato "druha" dosluzi na moje cisteni,tak ju posuniem patovi na to jeho a kupim novu ktorou mu potom budem ja umyvat. dufam ze chapete.... 😝 takze ta kefka na riadne cistenie mi vydrzi tak 2-3 mesiace, ako kedy...
inak aj pato zvykne normalne spolupracovat, proste vie ze mu tie cerviky musim este skontrolovat a aj on skontrluje moje cerviky-plomby....ale ked ma svoje dni,tak to sa bez revu a jednej po zadku ani nezaobide 🙄

zuzky1104
18. nov 2011

Dievcata, a vedia Vase deticky vypluvat pastu? Lebo ta moja nie,a vsetko uplne do seba polhta...hroza 😅
A aku pastu pouzivate, s fluorom alebo bez? Dakujem.

kosska3003
18. nov 2011

@zuzky1104 no moja pastu vycuca a potom az umyvame 🙂 pouzivam perlicku

hoogy
18. nov 2011

@zuzky1104 my pouzivame elmex detsku je dobre nechutna ale ze vraj dobra. matko sa naucil vypluvat teda manzel ho naucil :D

@borocka pochopili 🙂 to asi kazde dieta ma sem tam ze nechce moc uavne nas ked je to hlavne ked je unaveny.my si rano spolu teda ja jemu umyjem a potom si umyvam ja a on sa na mna pozera a troska zuje tu svoju kefku a vecer vzdy s tatinom po kupani. taky dobry ritual sme si nasli.

sssimi
18. nov 2011

@zuzky1104 ja dávam veľmi málo pasty. Mám elmex a aj tá obsahuje fluor, takže dávam (ani to nemám s čím porovnať 😀 ) len toľko aby boli štetinky trošičku zafarbené stredom. Akurát to zapení a týmto spôsobom vlastne nič nezje 😉

Sarah má dnes 2 a pol roka, tak som jej kupila zošity na kreslenie, zásterku, aby sa nepopísala, sponku do vlasom a šal a rukavice. Teraz zaspala-šal pod hlavou a rukavice na rukách. Za svatého si nedala vysvetliť že jej bude teplo. No hlavne, že má radosť 😀

kackabrcka
18. nov 2011

@sssimi mam otca hygiena viem ze riesi aj takych ludi..

sssimi
18. nov 2011

@kackabrcka tých čo nedali zaočkovať? Či čo myslíš?

hoogy
18. nov 2011

@sssimi to nic my sme na jesen kupili matkovi pyzamo a tenisky a behal od rana v tych teniskach a v tom pyzame a nechcel s prezliect 🙂

borocka
18. nov 2011

@zuzky1104 my pouzivame pasty rozne, od perlicky cez elmex az po detsky sensodyne (mmochodom je ozaj skvely) a je to tak, ze pato sam ked si umyva,tak pastu cielene vycuca ale ked mu umyvam ja, tak pusu drzi otvorenu,vtedy prehltat nevie a na moj pokyn vzdy pekne vsetko vypluje....
takze jemu na kefku davam len tak,stipku na chut, a ja potom mu mozem umyt aj s vacsim mnozstvom ktore si vytlacim ja na zapastie a potom si kefkou naberam, umyjem spodne, kefku preplachnem a on povypluva, a tak dalej....