Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

sssimi
18. nov 2011

@hoogy Sarah je tiež taká. Keď dostane niečo čo sa jej páči, tak s tým musí aj spať. Už teraz mám obavy z Vianoc keďže dostane kočík ako sa s ním napraceme všetci do postele 😀

hoogy
18. nov 2011

@sssimi :DD tak to bude problem. matko si vsetky najnovsie auticka dava na nocny stolik

sssimi
18. nov 2011

@hoogy Ten kočík nenarvem ani na nočný stolík 😀, ale ak by išla kvôli tomu sama do postele, tak ja jej ho tam kludne narvem a aj ho prikryjem 😀

hoogy
18. nov 2011

@sssimi :DDD poloz ho pri postel a bude spokojna.

mystery7
18. nov 2011

ja a brat ked sme boli mali tak sme tiez spali s novymi hrackami. Mama dodnes spomina ako sme spali s tatrovkou 🙂 a moj ujo spal s hojdacim konom-velkym !!!!!!! 😀

mystery7
19. nov 2011

nikde nikto??
Kocky mozem dat do umyvacky riadu panvicu tefal?? Davate tam aj hrnce a pokrievky k nim?

kosska3003
19. nov 2011

@mystery7 no ja teflonove do mycky nedavam nic ale hrnce klasicke davam aj z pokrievkami

mystery7
19. nov 2011

@kosska3003 ok, vdada za radu. Mam tu panvicu zvonku taku spinavu a aj ked ju stale poctivo cistim, vyzera otrasne 🙄 🙄

Inac super noc. Mirko prespal celu, zobudil sa o 5:30, tak som si k nemu lahla a spal do 7 🙂 a Slavko len jedno kojenie okolo 00 😉 super. 5,5 hodiny spanku v kuse 😀 to uz dlllho nebolo, asi tak pol roka 😝

luba142
19. nov 2011

@jamaat
@iinuska caute baby, kamoska nahana to odrazadlo ake mate vy dve, tak ked mozem poprosit nejake foto alebo link ake mate a za kolko ste ho kupili? dakujem 🙂

luba142
19. nov 2011

@mystery7
@kosska3003 my davame normalne hrnce aj pokrievky a aj panvicu teflonovu tam v klude supneme 🙂

hoogy
19. nov 2011

@mystery7 ja mam od tefakn ingenio a davam aj to a nic tym hrnocom neni len su ciste 😀 to ja najviac nemam rada hrnce drhnut tak vsetko davam do umyvacky. ja aj plastove vsetky misky, malemu flasky (potom ich radsej ale oplachnem)

hoogy
19. nov 2011

ahojte kocky, tak nas maly uz uspesne spi 🙂 dobre sme ho zmorili dnes. v nosici sedel iba ten najstrmsi kopec inak ani nechcel.

zuzkaprofant
19. nov 2011

@mystery7 ja som spala s topankami 🙂

iinuska
19. nov 2011

@hoogy tak ste mali peky vylet 😉 My sme mali poobede navstevu, tak Adamko bol rozkokoseny, nejako sa mu nechcelo ist spat, ale uz asi pol hodinu spi.

hoogy
19. nov 2011

@iinuska áno páčilo sa nám. Je to ta vazne blízko nás tak už len nech rodí napadne🙂aj maťko je vždy taký ked máme návštevu.ale to tí este dobre zaspal.

borocka
20. nov 2011

sice tusim ze sa rozprudi debata dvoch protistojnych stran....ale aj tak to sem dam. nech si kazdy vyberie co chce praktizovat. ja sa radsej zdrzim komentara,lebo tato teoria ma toooolko dier
https://www.modrykonik.sk/fotoblog/zuzanockamt/...

hoogy
20. nov 2011

@borocka ja som vedela ze nemam svokru pocuvat ked nam rozpravala nech toho maleho tolko nenosim,ze si zvykne :D my sme maleho nosili pokial nevedel chodit cize asi do 8m. a musim si to len vynachvalit kedze neznasal kocik 🙂ale u nas vacsinou mal stafetu muz kedze ja som ho nosili tych 9m predtym. celkom sme vyrovnali skore 😉 😝

sssimi
20. nov 2011

@borocka ja som nikdy neriešila či si zvykne či nie. Myslím si, že pokým nespravý svoje prvé kroky, tak sa nemôže "naučiť na ruky". Keď zistila že po svojich môže ísť kam chce, tak mňa už neriešila. Skôr teraz sa vypýta, ale iba keď sa jej niečo stane. A keďže mám teraz zakázané zdvýhať ju, tak sa tomu vyvarujem. Ja som mala skôr problémy s bolesťami medzi lopatkami keď som ju nosila a občas som si aj kríže dobre odpálila.

hoogy
20. nov 2011

@sssimi no ja to robim teraz tak ze ked sa malemu nieco stane tak si skor k nemu klaknem. uz ho nenosim skoro vobec.a nevyzaduje si. takze je to podla mna blbost ze dieta si na to navykne

borocka
20. nov 2011

@sssimi
@hoogy ja som maleho nenosila, on mal rad priestor a volnost. rad sa pohyboval.aj preto bol motoricky taky sikovny a lepsie sa odo mna osamostatnil. mna skor nadchyna ta myslinka ze nosit 2-3rocne deti aspon 3hodiny denne. tak to uz je brutalne ujete. u nas absolutne nemozne a myslim ze u vsetkych zdravyh deti v tomto veku tiez......

hoogy
20. nov 2011

@borocka motoricka zdatnost nezavisi od toho ci ma rad volnost. ved matko sa nam auguste uz pomali na 4 daval a to mali kolko 3m? no neviem ja by som ho teraz uz tiez nenosila a hlavne nie tak dlho. a ved ani neni kam vsade si radsej zajde(alebo zabehne sam🙂 pri babatkach to ma zmysel.

borocka
20. nov 2011

@hoogy suvisi,nesuvisi.......iste zalezi aj od hmotnosti, sily, genetiky ale myslim ze dieta ktore trenuje to zvladne skor ako dieta ktore su schulene v satke a s vyrazne obmedzenou moznostou pohybu. teda nie ze by pato bol ako v telocvicni,ale tak ked uz lezal,tak to nikdy nebolo necinne. vela sa pretacal,plazil,daval na styri,dvihal hlavicku uz v porodnici.

hoogy
20. nov 2011

@borocka dobre toto nie su preteky ktorej dieta je mobilnejsie. je to jedno. ja som proste za nosenie deti obaja s manzelom mame na to len krasne spomienky. a tie 3 hodiny denne ako hovorim do tych 8 m ked uz chodil uplne sam to boli. potom sa konecn naucil aj v kociku sediet tak to bolo uz o inom. neviem preco si sem dala ten clanok ked s nim nesuhlasis?

borocka
20. nov 2011

@hoogy ale ja som nepovedala ze s nim nesuhlasim, len ze som to nepraktizovala lebo nebolo treba....ale teda ze to nosenie starisch deti po taku dobu sa mi zdalo ujete,tak ci len mne,alebo aj vam......lebo to odporucaju strasne kapacity mozgove

hoogy
20. nov 2011

@borocka 🙂 pozri nosenie starsich deti podla mna nema uz taky vyznam. dietatu mozes rozpravat co vidite na prechadzke aj ked ho drzis za ruku a v starsom veku si uz s matkom inak prejavujeme lasku🙂

mystery7
20. nov 2011

@hoogy @borocka toto je opat tema, ktora sa neda zovseobecnit. Kazdy ma nazor podla svojho dietata. Mirko bol napr velmi nervny a nijako nechcel byt v kociku poleziacky, az ked mal cca 4mesiace a vypolohovala som mu ho. Inac sme chodili na prechadzky vo vajicku. Keby som mala vtedy satku, tak je mozno aj kludnejsi. A o to ide, aby dieta nebolo po porode v soku z odtrhnutia. Tu neide absolutne o motoriku. Slavka som viacej nosila, ale to bolo z praktickeho hladiska. On bol a aj je kludas. A vidno to aj na motorike. Je pohodlny. Vie sa prevalovat, ale radsej sa otoci na brucho a bude vyrevovat, mama otoc ma.

hoogy
20. nov 2011

@mystery7 sak jasne ze to neni o motorike.ved to som aj napisala.a presne preto preco pises ty sme matka vela nosili lebo on neznasal byt v kociku. radsej sa k nam pritisol 🙂 zavisi to aj od dietata,ale z casti asi aj od pristupu rodicov. ved si sama napisala ze kedy si mala satku tak by si aj mirka nosila. a to je jedno. kazdy si spravi podla seba ja som maleho rada nosila aj moj muz. mozno druhe sa nebude chciet nosit,ale pevne dufam,ze ano

zuzkaprofant
20. nov 2011

Ja som kika nosila a aj este nosimna rukach ked chce
ha stym nemam problem ked nevladzem poviem mu a ide pesi ,pre mna to nie je zataz ale je to akoby ukazanem lasky a inych veci kedy to budem robit ak nie teraz v18stke ho uz na ruky nezoberiem🙂mna moj otec do 6rok.nosil na ramenach.niekto ma stym problem ,ide len o pristum kto ako berie svoje dieta

zuzkaprofant
20. nov 2011

@borocka nie vsetko s cim nesuhlasis musi byt ujete;)kazdy ma inu vychovu a inac vnima svoje dieta