Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

kosska3003
12. dec 2011

@sssimi no tak len odychuj a hackuj a malu ani na ruky nedavaj radsej

hoogy
12. dec 2011

@sssimi tak vela lez kolo sa len da. drzim place

ahojte kocky, my sme boli na predlzeny vikend u nasich tak som ani nemala ked otvorit notebook. a hlavne som nebola schopna. no zle mi je statocne 😒 nejak to vydrzim snad to nebude uz dlho :( ale chcela som sa spytat ci aj vase deti drzia stredaju este ruky pri kresleni a tak. lebo matko je taky obojrucny. ked ho boli ruka tak prehodi.ale v oboch pekne drzi cerzku tak ako sa ma.

sirinka
12. dec 2011

@hoogy nie, nasa magdulka je jednoznacna pravacka...

hoogy
12. dec 2011

@sirinka viem z deti do 3 rokov mozu byt obojrucne🙂 matko sa nie a nie rozhodnut :D

hoogy
12. dec 2011

@borocka 🙂 aj ja som rodila vaginalne 🙂 ale ci som statocna to neviem kedze maly bol von za 3 hodiny 😝

luba142
12. dec 2011

@ladywitch26 ako uz pisala simi tak nech sa skusi dat vysetrit na celiakiu, ked sa teda vyluci anorexia a bulimia. Teraz som to videla v ordinaci v ruzovej zahrade na nove, jedna holka tiez stale po jedle vracala, mysleli si,ze ma anorexiu, kedze tym uz raz trpela, ale ona proste zistili,ze vracia tak do hodiny po jedle a nakoniec sa potvrdila celiakia

luba142
12. dec 2011

@sssimi tak sa setri, malu nenatahuj, lez a nic nerob,este aby ta nemuseli zosivat nakoniec

jamaat
12. dec 2011

@sssimi Ja som sa pri Monike tiež začala skôr otvárať, ale už ma nezašívali, lebo to sa robí len do určitého mesiaca, len taký krúžok -pesar- do mňa gynekologička dala. V nejakom siedmom mesiaci som mohla byť? Už si nepamätám presne. A donosila som úplne do konca bez problémov, ešte som aj pár dní prenášala. Super vtedy bolo, že som sa pri pôrode otvorila za 2 hodiny, takže rýchlovka 🙂

hoogy
12. dec 2011

@jamaat a emku si tak rychlo neporodila? lebo aj ja som matka tak rychlo tak v kutiku duse dufam,ze aj druhe tak rychlo pojde🙂

sirinka
12. dec 2011

@jamaat hej, ani mna pri klarke v 7. mesiaci uz nezasivali, mne dokonca ani ten kruzok nedal, nic...ale ja som aj porodila skoro mesiac pred terminom...

luba142
12. dec 2011

@hoogy ak ta potesim tak ja som mala obe baby celkom rychlo a to som mala odstup 5,5 roka 🙂. Vyslo to skoro narovnako casovo, myslim,ze to trvalo rovnako hodin od zaciatku bolesti po samotny porod

hoogy
12. dec 2011

@luba142 dakujem 🙂 potesila si ma🙂

jamaat
12. dec 2011

@hoogy Aj ja som tak v kútiku duše dúfala, ale vôbec to tak nebolo. Emke to trvalo 26 hodín, či tak nejak. Ale možno aj preto, že mi pôrod vyvolali. Už ani neviem prečo. Asi bola na monitore zatajená, hoci inokedy vždy kopala ako besná. Keby sa rozhodla sama, možno by šla rýchlejšie. Ktože už teraz vie.

dm1
12. dec 2011

@hoogy nas obcas chyti este ceruzku aj do lavej ruky ale uz menej ako predtym vtedy mal vacsinou v lavej.

luba142
12. dec 2011

@jamaat no mozno aj preto,lebo vraj viac ako 10 rokov medzi porodmi je ako by si rodila prvy raz, no ale kto vie ako pises, keby sla sama od seba bolo by to jednoduchsie 🙂.

Kamoska teraz porodila po 8 rokoch a vravela,ze to islo tazsie ako pri prvom,ktory mala tiez dost tazky 😒

sssimi
12. dec 2011

@kosska3003
@hoogy
@jamaat
@luba142
@sirinka Baby už sa šetrím dlhšie, ale akosi to nepomáha. Sárku zdvíham maximálne do vane a aj to tak 2-3x do týždňa maximálne. Už s na to chuďatko aj zvykla. Bohužiaľ mám krče. Predpísala mi na to Buscopan. A neviem či neskončím aj na Magneziu. Tam sa to muselo pototo pri tej minulotýždňovej brušnej chrípke-tam som mala fakt veľké krče a dlho. No som zvedavá ako nakoniec dopadnem.

@hoogy Sarah je totálne obojručná. Dokonca po nej aj študujem obrázky, že ktorou rukou kreslí krajšie 😀 , ale darí sa jej oboma. Mám pocit, že požíva viac lavu ruku, ale napr. teraz drží medovník v pravej. A aj keď jej dám polievku, tak si lyžicu zoberie tou rukou, kde to má bližšie. 😉

jamaat
12. dec 2011

@sssimi Presne tak aj mne to otvorenie začalo. Stále mi tvrdlo brucho, tak mi predpísala magne B6. To mi síce pomohlo na tvrdnutie brucha, ale zároveň som cítila, ako mi to vnútri všetko uvoľňuje a "padá". Vzápätí na to mi diagnostikovala otváranie. Síce tvrdila, že to nemôže byť tým magnéziom, ale presne vtedy sa to stalo.

sssimi
12. dec 2011

Baby čo sa ja sťažujem, veď ja som pod tým najlepším dohladom na svete 😀

sssimi
12. dec 2011

@jamaat takže ty si sa zase vďaka magnéziu otvorila? Lebo mne ho chce dať práve pre opačný efekt. Zatiaľ mi ho nepredpísala. Brucho mi netvrdne, len mám tie krče. Zo začiatku som ich mala len pri prudkých pohyboch, ale teraz mi stačí aj ležať 😖

sirinka
12. dec 2011

@sssimi pocuj, ak by sa to neukludnilo, utekaj radsej do nemocnice, nech ta pozru, najme ak je to aj bolestive...

sssimi
12. dec 2011

@sirinka našťastie ich nemám stále, je to tak 2x za deň, občas viac, ale je to keď idem ráno do mesta, tam lietam a potom to doma cítim. Dala mi ten Buscopan-mám si ho dať hneď ako mi začnú krče a zatiaľ zaberá. Tie krče keď ležím nie su nejaké strašné, hrozné boli tie po prudkom pohybe, to som padala do kolien v krčoch, ale taký silný som už dlhše nemala. Doktorke ku ktorej chodím robí rizikové tehotenstvá, tak ma tiež vždy upozorňuje, že mám prísť kedykoľvek a pri najhoršom býva o 3 domy vyššie.

mystery7
12. dec 2011

@sirinka @dm1 moja porodnicka zastava prirodzene porody, ale ja som tazky pripad. Plodovka odtiekla, kontrakcie nikde, dali mi infuziu a nic tak potom cr.
@sssimi drz sa, setri sa. Dobre, ze nemas cukrovku, jeden problem z krku

sirinka
12. dec 2011

@mystery7 no ved ja sosm bola na tom takisto...aj moj dr. do poslednej chvile, ze "to porodime"...ale ked to nejde, tak to nejde...

emode
12. dec 2011

@sssimi viem, ze uz pisem po funuse, ale spinalku si teda velmi neuzijes, stale vlastne premyslas, ci vsetko dopadne ok, aspon teda ja som bola dost vystresovana, kedze sa SC robila kvoli Sofii ... az ked ju vybrali a ja som vedela, ze je v poriadku, som si uvedomila, ze na sale hra aj hudba ... v radiu isla elanovka 🙂)

emode
12. dec 2011

inak mrcha prisla 😠 ... a to som bola fakt presvedcena, ze sa nieco deje, lebo sa mi telo spravalo uplne inak, ako bezne pred MS ... ale tak do 40ky to hadam zvladneme 😀

hoogy
12. dec 2011

@sssimi matko presne takto isto chyti rukou pri ktorej ma tu vec blizsie. alebo maluje omalovavanku pravu strasnu pravou a lavu lavou. 🙂 a mas najlepsiu malu doktorku na svete 😉 snad sa ti to aspon troska ukludni.

sssimi
12. dec 2011

@emode Stále beriem všetky možné pre a proti 😀 Takže ešte som nič nezavrhla, ale ani nie som o ničom presvedčená. Dúfam, že sa nakoniec správne rozhodnem ak mi dá ten hore sa vôbec rozhodnúť a nenechá to na prírodu. Uvidíme. Dúfam a verím, že mám ešte dosť času.

@hoogy Veru to mám 😀 Je úžasná. Tak sa o mňa stará. Aspoň mi má kto bruško pohladkať a pomojkať sa. Ako je to dobre 🙂 . A tebe aká krásna 7ka svieti 🙂

hoogy
12. dec 2011

@sssimi uz mam potvrdene dr. tak som si uz zmenila 🙂 moj matko stale hlada kde som to babo schovala :D dojde mu to ked budem mat brusko snad 🙂lebo prva reakcia bola ze hladal, potom povedal ze som ho zjedla a potom to zhodil cele na mm povedal ze on ho zjedol :D

sssimi
12. dec 2011

@hoogy To už je taká kríza, že si deti jete? 😀 😀 😀 Sarah mi nakúkala cez pupok, teraz to už nerobí, skôr hladká a pusinkuje a samozrejme každému vysvetluje, že tam mám bábo a že aj ona bola v brušku a že bola malinká. Strašne oduševnene sa pri tom vyjadruje 😀 .

hoogy
12. dec 2011

@sssimi deti su take zlate a vazne to beru :D no kriza co ti poviem 😀 😀 😀