Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

borocka
13. dec 2011

kocky, ja neviem ale toto dieta je nejake cudne......... uz treti den si na mikulasky balicek ani nespomenul!!!!!! a to mame dohodu ze kazdy den si moze zobrat jednu vec ( ked jednu lentilku,tak jednu lentilku a zvysok sa odlozi). toto ma tesi pozitivne, ale horsie je ze uz tyzden neje 😖
ranajky vynechava takmer uplne, len vynimocne si da termix. v skolke neviem co je a kolko toho zje, ale odkedy ho na obed vyberiem tak do vecera doma nezje nic. nic! ponuknem ho vsetkym moznym, od ovocia po nedelny obed a on odmieta. dokonca nechce ani svoju milovanu brokolicovu s gulickami.
vecer po siedmej mu uz zvyknem pripravit tanier, dam mu ovocie, syry, vajce na tvrdo, chlieb alebo ine pecivo, piskoty, .....no vsetko na co v spajzy narazim a on nieco zje. vid vcera jednu osminu lablka a den pred tym par mesiacikov mandarinky.
a vysvetlenie nenachadzem, pretoze je zdravy ( kllop klop), zuby mu nejdu a myslim ze mu davam celkom siroky vyber moznosti......
tak co je to?????????? 😠 😠 😠

hoogy
13. dec 2011

@borocka joj moja to sa niekedy stava. my sme mali taketo stavy pred rokom. trvalo to dlhsie a presli sme od jedenia menej po ziadne :( boli dni ked nechcel nic ani mlieko(a to je na nom zavisli) ja som uz bola rada ked aj pol keksika zjedol (inak doteraz nemamoc rad sladkosti) teraz sa to napravilo. skusali sme aj davat B vitamin na podporu chuti chvilku zaberalo a potom prestalo. mala som riadne nervy. spatno to vidim tak je jednoducho mal take obdobie nechutenstva. k doktorke sme chodili pravidelna s tym ze co s nim je. zobrala na aj krv a vsetko bolo v poriadku povedala ze treba vydzat. ze deti take mavaju. teraz je to celkom fajn ma sice obmedzene jedla,ale zje a stale viac skusa 🙂 vydrz ved vies trpezlivost. ked sa ti bude moc zdat ze uz vobec nic neje tak behni za dr. nechmu spravi testy ci nema malo zeleza. a popros ju nech ti odporuci nejaky B vitamin na podporu jedla. inak napriklad nutrolin B ma vela B vitaminu.

kosska3003
13. dec 2011

@sssimi no mi tam mame super bazen to je 6x4m je nas tam max 6 v pohode miesta a voda je tak po prsia mne a ja mam 1,7m takze pohode mala tam rada chodi

sssimi
13. dec 2011

@kosska3003 také niečo by som si aj ja vedela predstaviť za 70€, ale ja mám od základky problém s kolenami a aj keď je to vo vode "odpružené" , tak som ich občas cítila. A normálne pod kolenami upotené čo sme boli také skrčené, že nám ani voda nepretekala. Ale už neskôr sa to dalo, keď decká samé skákali do vody aj keď sme sa zase bali, že ak capnu hlboko tak sa dokatujú.

kosska3003
13. dec 2011

@sssimi no my sme sa kurz co bolo 10 hodin dali 11O eur drahe ale stalo to za to aj tie sluzby tam aj sauna bola v tom

hoogy
13. dec 2011

@sssimi my sme platili za 8 hodin 80.ale veru tiez sme mali aj saunu ked sme sa prezliekali tak tam bola ohradka alebo instruktorka ina nam zobrala deti do herne. jaj chyba mi to a aj baby tam

sssimi
13. dec 2011

@kosska3003
@hoogy U nás bolo za 8 polhodín 70€, mali sme tam akurát sprchu. A bola tam aj sauna, ale aj tá bola vždy vyhriata tak veľmi, že z deťmi sme sa otčali medzi dverami.

kosska3003
13. dec 2011

@sssimi no krasne ze pol hodinu my sme boli pol hodinu v bazene plus 10 minut sauna a potom herna este pol hodinu

sssimi
13. dec 2011

Baby Sarah mi teplotuje. Zistila som to až keď som ju osprchovala. Pýtala si teplejšiu vodu ako obyčajne a dokonca zostala aj poriadne pozakrývaná potom-zväčša sa hneď odkope a chce behať nahá po dome. A pri obliekani som zistila, že je horúca. Má len cca 37,5, tak som jej nič nedávala, no som zvedavá čo to bude, lebo ona nie je veľmi horúčkový typ. A všetky zuby už má vonku.

kittyaoliver
13. dec 2011

@borocka skus sa pozriet ci nahodou nema afty v ustach. Maly mal takto pred mesiacom. Tiez mi nechcel jest, a nakoniec mal pupak na jazyku... Asi tyzden poriadne nejedol, pil iba cistu, neperlivu vodu a strasne zle spal (asi si na to zakusoval).

sssimi
13. dec 2011

@kosska3003 http://blog.etrend.sk/mihalblog/2011/12/11/dobr... zajtra to má prezident podpísať. Som zvedavá ako sa zachová.

dm1
13. dec 2011

@borocka tiez si myslim ze bud su to afty alebo ma proste teraz take obdobie. Aj nas trosku menej papa ako predtym.

dualcore
14. dec 2011

ahojte.mne kori teraz tiez menej papa aj ked uz sa to zlepsuje.kym som bola v porodnici odmietal jest uplne len cajik pil a horko tazko za cely den zjedol jeden milacik.ale uz sa pekne rozpapava.

kosska3003
14. dec 2011

@sssimi no krasne je tam priklad presne ako na mna usity s tou jednou pani co otehotnela v decembri a je v lehote 8 mesiacov a to sa musim ist vo februari hlasit ze som tehu a v ochrannej lehote kedy to maju schvalit ako by ma urvalo keby mi nic nedaju ja platim 50eur mesacne

borocka
14. dec 2011

@hoogy pato je rovnaky pripad ako matko, tiez si v jedle prebera, maznavy je, ked mu pochuti tak sa nacpe, a potom cely den uz nic nezje..... striedaju sa mu dodnes take dni,ked 2-3dni ze nic, raz za den nieco podobe, a potom 2-3dni je tolko a v takych intervaloch ze mi rozum zastava ze nie je mozne aby bol hladny....
ale toto uz dlhsie sledujem, ze v skolke ucitelka povie ze zjedol len polievku,doma ho nukam pred spanim, po spani, a on stale len ze nie nie! nic nechcem! a potom sa mu uz len doprosujem. a zvykne dojst ze maminka boli ma brusko, tak mi uplne jasne ze ho "boli" od hladu. vysvetlim mu to, ponuknem ho niecim, a on nic...

@sssimi aj pato mal vcera teplotu bol v pohode normalka, len po siedmej sa mi zdalo ze je nejaky horuci,tak som mu premerala pod pazuchou a vyslo 38,4 ( dost mozne ze mal aj vyssiu len on to tak este nevie drzat). dostal nurofen a po 10minutach ako vymeneny. dohadoval sa ze on chory nie je a ze do skolky pojde. v noci spal dobre, rano teplotu nemal,tak som ho pustila. ved zavolaju keby nieco...... som zvedava co toto je zasa 😖

hoogy
14. dec 2011

@borocka no matko to iste ma dni ked zje pomali aj nas a dni ked skoro nic len mlieko. proste ked ma taked dni ja ho nenutim nema to vyznam ked bude chciet a bude hladny pride. jaj kolko nervov som ja mala. teraz uz aspon povedia ale ked mal 15m a nechcel nic tak katastrofa. veru my sme boli u dr aby nam poradne aj pusu popozerala ci nema afty a nemal 😀 teraz sa uz na tom smejem ale neboli mi vsetko jedno,hlavne ked amtk bol od malicka dieta ktore zjedlo vsetko co nezjedlo jeho.
@sssimi po okupani mohla byt ta teplota aj znizena. ale snad budete v pohode🙂

hoogy
14. dec 2011

@sssimi
@kosska3003 baby dufam kvoli vam ze to nezrusia aj ked vam dvom by to este malo vyjst. som bola teraz s kamaratkou co robi na socialnom(ale ine oddelenie) ona robi predlzene materske. a tak sa hneva lebo pri predlzenej materskej teraz dovolili robit a mat dietata v zariadeni. co je inak riadna blbost lebo predlzena materska ma byt pre mamicky ktorych deti su chorlave tzn ze by nemali byt vystavovane kolektivu. tak ze teraz maju ziadosti plny stol.

sssimi
14. dec 2011

@kosska3003 ja tiež platím 50€ a zo 211€ keby vyhodím len tak do vzduchu prašule, tak ma rachne. Bola som na vážkach, keď som si to išla platiť nakolko bol mm nezamestnaný, ale našťastie som to vymákla. A aj ten drobec to musel vedeť, keď sme chceli ešte len teraz začať pracovať na mimču 😀

@borocka Sarah sa mi v noci budila, ale to robí stále-do 1nej som behala zo spálne do detskej, ale o jednej som rezignovala a ostala som pri nej. Potom už spala celú noc len ma občas skontrolovala. A ráno bez teploty. Tiež sa mi pýtala do škôlky, ale nedala som ju. Pôjdeme pre istotu k doktorke, lebo ma aj kašel trošku a nech jej aj ten šelest skontroluje. Tak teraz čakáme na babinu kým príde z práce a máme nátačky na vlaskach. No jaké mi budeme u doktorky, jak z časáku 😀

@hoogy tak to áno, je to totálna blbosť a poznám veľa prípadov kde je dieťa naozaj postihnuté a nechcu ho uznať za invalida. Pokým nedáš niečo do vrecka..... Celé je to smutné.

@kosska3003 dnes to má prezident podpísať, tak uvidíme. Ale tak či tak sa pre nás nič nemení našťastie.

kosska3003
14. dec 2011

@sssimi však hej pre nas nie a to tam musim ist v tom februari nevies ja som z tohto debil

baby kedy idete robit stromcek ja som si akurat balkon ozdobila este v predu vchod ale to az sobotu asi spravim

hoogy
14. dec 2011

@sssimi ale cele je to chore ako to vymysleli :(

hoogy
14. dec 2011

@kosska3003 my robime stromcek az 23 ked maly zaspi 24 ma potom prekvapko 🙂

dupinka
14. dec 2011

@kosska3003 my tiez robime ako @hoogy , ale tentokrat asi budeme robit cez vikend, kedze ja aj 23 pracujem a vecer budem rada, ze mam pokoj a mozem robit dolezitejsie veci.
Navyse fesak zaspava najnovsie po 20tej, a kym by sme ho ozdobili, tak do polnoci mame o srandu postarane.

borocka
14. dec 2011

@hoogy
@dupinka
@kosska3003 my stromcek zdobime spolu, aspon sa nenudime. lopty ( gule) si tam nahadze ake sa mu pacia 😀

kosska3003
14. dec 2011

ja neviem kedy ale bud cez vikend alebo v tom tyzdni spravim som chcela tiez ze spravim kym bude mala spat no uvidim ako sa rozhodnem este ale isto nie 23 lebo to pride mm tak si budeme tatina uzivat 😀

sirinka
14. dec 2011

@kosska3003
@hoogy
@dupinka
@borocka a my, ak sa dnes podari kupit ozdobime tento vikend a vsetci spolu...teda okrem mm, toho to nebavi haha...

baby...dnes rano ma pichla osa do ruky...riadne to boli... 😠

sirinka
14. dec 2011

a inac uz vianocnu vyzdobu ja robim od zaciatku adventu, aj pred domom aj vo vnutri....ja sa v tom vytesujem...

kosska3003
14. dec 2011

@sirinka no vyzdobu robim aj ja nalepky na okne mam uz skoro tyzden aj svetala ma ma mala na okne v deckej aj obyvacke ja to tiez postupne robim idem ja upratat taaaaaak sa mi nechce koniec

sirinka
14. dec 2011

@kosska3003 ja to uz mam od zaciatku decembra 🙂

kosska3003
14. dec 2011

@sirinka ja to mam strasne rada vyzdobu robit este ze neni mm doma tento rok som cosi prikupila som vyuzila ze kocur neni doma 😀 😀 😀

sirinka
14. dec 2011

@kosska3003 😀 tak tak, ja tiez kazdy rok nieco nove do zbierky prikupim...teraz ale hlavne vymienam plastove gule za sklenene postupne, lebo tie plastove sa mi nepaaaacia, nech ich akokolvek vyzdobia, nie je to ono...