Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

ludmilabb
20. jan 2012

@borocka pre mna je tiez nepochopitelny ten tvoj nazor 😅

jamaat
20. jan 2012

@ludmilabb Veď v škôlke olovrantuje, nie? Tak nech si dá horalku a potom až večeru.

mystery7
20. jan 2012

@borocka ty sa tes, ze nemas s patom problem so spanim. @borocka @jamaat Je to ako zo vsetkym, kym nezazijes na vlastnej kozi, neuveris 😉 Mirko by nevzal cumlik do pusy ani za nic, napinalo ho a napinalo. Do 14 mesiacov kym som neprestala kojit, neprespal ani jednu noc. Keby som bola vedela, ze dam cumlik, tak bude spat, tak dam 5 cumlikov.

sssimi
20. jan 2012

@borocka moja malá sa budila od narodenia do 15tich mesiacov v priemere 8 až 10x za noc. A to len aby si cucla vody. Viem to, lebo mám veľmi slabý spánok a na každé pomrvenie sa zobudím. Potom začala prespávať. Ja som bola taká v šoku, že som sa budila sama od seba zo zvyku a kontrolovala ju. Zvykala som si vyše mesiaca. A spávala dobre až kým odišiel mm do Rakúska. Nevsátva 8x za noc, ale 2x ma určite zobudí. Teraz je ešte aj chorá, takže dnes v noci som dokopy spala možno 4 hodiny. A môžem jej to zazlievať? Ja som bola presne takáto istá. Tiež som sa často budila ako malé dieťa. Mám 2 švagriny a obom deti prespia celé noci od narodenia. Sarah nespala ako novorodenec ani cez deň a ani v noci viac ako 2 hodiny.Po každom nakojení bývala hodinu hore, lebo nemohla zaspať s plným bruškom. Ja tiež neviem zaspať čerstvo najedená. Je to jedná z mála vecí čo má po mne a k tomu ešte aj taká blbosť.

Ale hovorí sa, že človek dostane len to čo sám zvládne 😉

mystery7
20. jan 2012

@ludmilabb s tymi sladkostami sa nestresuj. Mirko niekedy nema nic a niekedy tolko, ze mi vlasy dupkom stavaju. Ale oni sa viacej pohybuju, vydaju viacej energie.

mystery7
20. jan 2012

@sssimi jaaaj co sam zvladne 😅 dufam, ze naozaj.

sssimi
20. jan 2012

@ludmilabb Keď je malá v škôlke, tak dostáva sladkosť po zobudení (chodí na 4 hodiny). Dávam jej tiež horalku, alebo nejaký keks a zaleje to mliekom alebo actimelom. Má to vlastne ako olovrant. To býva okolo 15-16tej ako sa zobudíme. Potom už len večeria-to býva zväčša chlebík so šunkou, alebo chce len samotný chleba či rohlík. Má rada syry. Inak pomedzi to papáva ovocie. Niekedy keď nemá chuť, tak sa navečeria banánu. Keďže to nie je stále, tak mi to nevadí.
Horšie je keď je mm doma, lebo on sám sa stále napcháva a malá s ním. Sladké, slané.... Niekedy ma to fakt vytáča, ale zase keď je on doma, tak sa vždy aj poriadne naje nehladiac na to, či sladke mala alebo nie.

sssimi
20. jan 2012

@mystery7 Veď ty si toho najväčším dôkazom 😉 Iné ženy by ho už možno prerazili, ale ty ho zvládaš v rámci všetkých možností.

kosska3003
20. jan 2012

@borocka ako my sme sa tu ani jedna nestazovali ze by musime 2 krat v noci stat nie kezde dieta je ako tvoj Pato mne mala ako babatko prespala celu noc a potom ju to preslo a uz som ju kojila aj 5 krat denne ale ved dala som jej cecnut a spala dalej to je normalne u malych detoch a teraz niekedy sa zobudi niekedy nie tuto noc sa jej cosi snivalo alebo jej bolo tazko od zaludka som musela spat s nou a isla som ked to chcela aj ked pyta mlieko ked ho chce tak jej ho dam co jej mam povedat ked potom bude vrestat aj ty ak sa zobudis v noci a si smedna sa napijes teda ja hej teraz ked som tehu

borocka
20. jan 2012

@kosska3003
@ludmilabb
@sssimi
@mystery7
@jamaat no naozaj neviem co som povedala take zle, som si pochvalila dieta ze dobre spi. tak ako si vy niektore pochvalite deti ze dobre papaju, piju mlieko, ze sa vedia sustredit na hru, ze su vytrvalejsie, ze sa vedia same najest, obliect, alebo co ja viem...........co vsetko zasa ja vam mozem zavidiet

a k tym sladkostiam. pato je cukrikovy maniak, ale na vsetky typy cukrikov. lentilky, gumove, cmulacie, tvrde, makke, ovocne, cokoladove, vsetko jedno......... ked nastupil do skolky tak ho to preslo, boli dni ked si ani nevypytal, a boli dni ked si aj vypytal ale hned som pri sebe nemala a potom zabudol..... teraz znovu zacina vymyslat 😠
a k tym horalkam, no jednoducho nekup!predpokladam ze mate nejaku misu alebo kos kde to bezne skladujete a mala o tom vie, tak jej ukaz ze je prazdne, ze si zabudla kupit. pozabudne aj ona. nejde len o vahu ( ty posledna by si si pre to mala robit starosti), ale ide aj o zuby a jedenie normalnych jedal. a celkovo obmedz nakupovanie sladkosti. ked doma nebudes mat, tak jej nemozes dat a ona si odvykne pytat. ja sa snazim takychto hovadin kupovat co najmenej, najlepsie voebc. ked uz ,tak nejake tycinky a krekry.

borocka
20. jan 2012

@ludmilabb a este k tym horalkam, ked by si chcela pomenej zmensovat davku, tak nekupuj horalky ale mensie keksiky, minonky alebo neviem ako sa to vola. nedas jej cely balicek, ale len jeden ten mensi kusok. keksik dostala ale syta z toho nebude 😉

jamaat
20. jan 2012

@borocka Pochvalu Paťa si zakončila týmto: "ale sestra ma dve taketo nespavky doma. pre mna je to nepochopitelne, ona co sa hra na najelspiu mamu na svete,tak si nevie decka ulozit spavat. " ....Z toho jasne vyplýva tvoj názor, že za nespavé deti si môžu rodičia sami. A na margo toho som ti ja odpísala.

luba142
20. jan 2012

@borocka ver mi,ze mam doma 2 priklady toho ake su deti odlisne, jedna mi od narodenia zle spavala do roka a pol aj v noci aj cez den a druha sa mi od narodenia budila 2x na kojenia a cez den spavala skoro stale, do 4 mesiacov portom prisli zuby a zial co som necakala s kazdymi novymi zubkami aj choroba a to neovplyvni nikto, bohuzial. Takze viem co je mat dobre spave a zle spave dieta 🙂

luba142
20. jan 2012

Baby myslela som,ze to nebudem tak vnimat, ale muzova sesternica porodila v utorok mrtve babo, muz mi to vcera povedal, sa to dozvedel od bratanca...mala mat teraz niekedy termin porodu, dostala bolesti brucha, v nemocke presne neviem co a ako s nou robili, ci jej porod vyvolali, ale vraj uz mala zlu plodovu vodu a babo bolo mrtve...nevieme nic blizsie, len ze cakaju na vysledky pitvy ....vcera som si to este tak neuvedomila, lebo to bol asi prvotny sok, ani Kike sme nic nevraveli, ale dnes to akosi na mna doslo a som smutna z toho. Maju uz 8 rocnu dceru, vlastne spolu skoro s Kikou vyrastali, stykali sme sa ako rodina casto. ☹

jamaat
20. jan 2012

@luba142 Tak to verím, že ťa to zobralo. Vtedy si človek uvedomí, že má šťastie, ak je jeho dieťa zdravé...aj keď sa počuráva, nechce spať, jesť... Drž sa. 😕

luba142
20. jan 2012

@jamaat no prave, ked to citas,alebo vidis u cudzich tak si povies chuda zena, alebo rodina,ale ked sa to stane priamo v rodine tak to je ine, teraz to budu musiet pochovat tak asi aspon mm tam pojde potom, a uz mala skorej problemy s mimomat. tehu, tak o to je to smutnejsie, ze ani teraz to nevyslo a uz uplne na konci 😖 ...hej drzim sa nemozem, byt nejaka moc ina koli Kike, neviem kedy sa to dozvie....v nedelu mame ist k muzovej krsnej lebo mala narodky, ale teraz sa mi tam vobec nechce, lebo babka muzova , urcite tam bude tiez a bude plakat a to bude hrozne predsa ona ma uz 90 rokov a vzdy ma take reci uz,ze zopmrie a tak a teraz toto, chcela by som Kiku usetrit takehoto vypetia, ale asi sa neda, uvidime, snad tam budeme sami a nebudu tam nejake velke emocie

kosska3003
20. jan 2012

@borocka zacala si pisat ze mame my problemy ty riesis co vie pato kreslit co vie povedat ako povedat my riesime spanok proste kazde dieta je ine nech len ma cumel na spanie ako stve ma to ale svet sa mi nezruti hlavne ze je zdrava nebude mat ten cumel do 10rokov hadam raz to pride
@luba142 juj to mi je luto narada citam taketo smutne pribehy teraz je to strasne ☹ ☹
@ludmilabb moja mala si pyta sladke vzdy od mojej mamy lebo stale jej cosi kupuje ja jej doma ani nedavam len ked pride navseeva tak chrumky vytiahnem alebo tycinky ale dojdeme k mama a uz si pyta nieco mnam mnam ale teraz jej kupuje tie cukriky z hroznoveho cukru malicke co sa davaju do takych postaviciek tak to je ok ale ked jej nosila kindervajca skoro ma vytrelo a to mojho mm vystiera aj s tych cukrikov ani tam chodit nechce

borocka
20. jan 2012

@jamaat no vies moja sestra mi kybicuje do toho co mam malemu obliect, co mu mam dat jest, kedy mu to mam dat a samozrejme kolko mu toho mam dat. ake hracky mu mam kupit, kedy , na kolko a kam s nim mam ist na prechadzky, na vylety,......no proste do vsetkeho a hra najlepsiu mamu na svete ( alebo aspon o 100% lepsiu mmu ako som ja) a pritom si nevie vlastne deti ulozit do postele a naucit ich na rezim. tak sorry ze ma to obcas vytaca, najme ked su u nas, moj maly ma cas na spanie a tak ako vzdy potrebuje a chce a ide spat a dve vrestadla ktore fyzicky aj psychicky tiez potrebuju spat no nedokazu to ( pricin najdeme niekolko) ho v jednom kuse vyrusuju.

luba142
20. jan 2012

@ludmilabb aj nasa Barbi by len sladkosti jedla, stale si pyta nejake cukriky a cokoladky, keksiky, kolace a ja neviem co podla toho co je na ociach, najlepsia je svokra ,ktora ked sme u nej tak vytiahne kinder cokoladky, ti velke je ich tam asi 8 a da jej to do ruky, samozrejme jej uz musim dat, ale dohadujem ze jedna staci a schoavme a do toho svokra zacne kybicovat, ze ved to je mala cokoladka a nech si da a take reci presne proti mne 😠....nemam to tiez rada ked sa krmi sladkostami, hlavhne ked ma obdobie,ze malo poje aj na obed a veceru 😒. Teraz po sviatkoch uz je to lepsie, lebo to nema stale na ociach, tak uz si obcas len spomenia,ze nieco take chce

luba142
20. jan 2012

@kosska3003 prepac, ja viem ze hlavne teraz to nepotrebujes taketo reci 🙂

kosska3003
20. jan 2012

@luba142 v pohode svet uz je taky nemozeme nevidiet taketo veci ze sa stavaju aj ked je to strasne krute hlavne pre matku

luba142
20. jan 2012

@kosska3003 no jasne,je to tak, len tehotna to vnima horsie ako iny ludia

sssimi
20. jan 2012

Ahojte babule.
Dnes u nás vyhrala "zdravá" strava. Linake zachutili hranolky 😠 . Ja ich normálne nemusím, ale táto opica ma za tehu vyprovokovala už druhý krát. A Sarah si tiež dobre šmakla. Zjedla toho viac ako ja 😀 Dnes som si ju nechala doma, noc otrasná, zakašlala minimálne každú pol hodinku a keď som si lahla, tak od toho momentu asi raz za 5 minút. Čiže do 2hej som čučala do stropu. Potom som prispala už od únavy. Potom zase kašlala v istých intervaloch, ale to som sa len precitla a spala ďalej. O 5tej ma volala aj keď mala všetko, len ma asi chcela vidieť 🙂 , tak som zostala s ňou. Do 7mej ma kopala do chrbta a liepala sa po mne a potom som si pospala aspoň o 7 do 8:30. Už sa teším na zajtra, keď mm príde. Konečne sa vyspím trošičku.

mystery7
20. jan 2012

@sssimi no aj ja som jedavala v tehu hranolky, chutili obom 🙂

Mne normalne zacal Slavko zaspavat sam 🙂 keby mu to ostalo 🙂

sssimi
20. jan 2012

@mystery7 dúfam, že mi to nezostane. Po Sárke mi začal chutiť zemiakový šalát, ale že neskutočne. Keď som čakala ju, tak som za vianoce nabrala 4kg 😀 , teraz 2 kg, ale len pre to, že už cez Vianoce mi Lianka dosť tlačila na žalúdok a toľko sa toho do mna nevpratalo 😀 Inak už mám nabratých 2,5 kg. Teraz idem tak pol kila za týždeň. Dúfam, že to ostane takto. Bojím sa, že by mi dopraskalo brucho.

mystery7
20. jan 2012

@sssimi ja som pri Slavkovi do 6.mesiaca nic nenabrala a potom sa to na mna lepilo....🙄 a uz sa neodlepilo 🙄 🙄

kosska3003
20. jan 2012

@sssimi to si dobra ze len 2 kila ja mam po sviatkoch kilo dore a brucho mam riadne to zas bude uz to vidim budem riadna gula ale tak snazim sa krotit neprezierat sa zbytocne idem na to jedenie aj s rozumom nie len s tym na co mam chut stale 😀

emode
20. jan 2012

@luba142 to s tym malym je mi fakt luto 😢
inak z tych sladkosti mam aj ja nervy, ale co uz, ked sama mam rada sladke a nejako si neodopriem ... aj sofia pyta dost casto, ale ... dostane tiez len vtedy, ked zje normalne jedlo ... zvykne mat jedno lizatko a potom poobede este nieco sladke a niekedy aj viac, ale zas to nie su kila ... ked jej nebudem davat a zakazovat to, o to viac bude na tom zavesena ... skor ma trapi to, ze menej ovocia zje, este pred par mesiacmi zvykla toho dost pojest a mam dojem, ze to nahradza sladkostami, asi zas upravime motivaciu 😉

k tomu spanku, tiez si myslim, ze rezim si zavadzaju rodicia sami ale !!! nie vzdy sa to da 😖 ... tiez sme si uzili svoje so spankom, hlavne, kym bola mensia ...

@borocka je fajn, ze to mas takto dobre nastavene ... ale nemozes povazovat druhych za neschopnych, ked nefunguju tak, ako vy ... presne, ako si povedala, kazde dieta zvlada rozne veci inak ... mohla by som povedat, ze Pato neje preto, lebo mu nevies navarit ...

luba142
20. jan 2012

@emode no presne ak sa niekomu stazujem v rodine ,ze obe decka by len sladke jedli tak mama mi vzdy povie, ze " nevies nahodou tak po kom to maju? "😀, ja som, ale ze strasne na sladke, ak den nemam nieco sladke tak furt chodim a mam abstak, teraz aj taky po sviatkoch,ze aj salonky su mi dobre, ale zasa len marcipanove, alebo zele, fondanove nelubim a na cokoladu moc nie som, skorej kolace, zakusky, keksy, apolitanky ako su horalky a take vseliake mucne jedla sladke 😀 ..Kika ta zasa len cokoladu by jedla a Barbi vsetko co je sladke tak okusi, ale aj stiplave a masove, je taka vsestranna 😀

luba142
20. jan 2012

@sssimi ja som pri Barbi do polovice tehu mala chut na feferonky a aj som si davala dost casto 🙂, ale nejake extra chute so mala skorej pri Kike, to som si stale cesnakovu polievku varila asi 3x do tyzdna a raz do tyzdna lechovku kukurice som zjedla a na druhy den som mala take ktrce,ze som myslela,ze porodim z nej 😀