Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

ludmilabb
29. jan 2012

baby Sofia je teraz 5 dni bez mlieka lebo som na ATB lenze ked jej spravim mlieko do flasky nechce, cucne ale skoro nic nevypije, rozmyslam ze ona zrejme bude po kojeni bez mlieka, dobrovolne...vy vsetky davate detom mlieko alebo teda neodmieta niekto iny okrem Sofii mlieko???

kosska3003
29. jan 2012

@ludmilabb uz som pocula ze niektore deti odmietaju mlieko hlavne po osdstaveni mne marika pije mlieko aj pol Litra niekedy si da
mna stve ten kasel aj chrci ked dycha asi to budu aj priedusky tak to vidim na navstevu doktorky zajtra tam bude milion ludi som zvedava

ludmilabb
29. jan 2012

@kosska3003 my sme chore so Sofiou obidve uz vyse tyzdna a veru zajtra do skolky este nejde, Marika si da pol litra mlieka, waaau, to by som bola na Sofiu hrda 😀 ja som jej uz aj s grankom robila a nic da glg a to je cele

kosska3003
29. jan 2012

@ludmilabb Marika len ciste pije no ked ide spat na obed vypije tak 1,5dcl potom vecer ked ide spat si da 2dcl a niekedy sa v noci zobudi ze chce mlieko tak to jej dam tak deci niekedy viac a Sofia papa aspon mliecne vyrobky jogurt syr a tak ked papa to tak ma niaky ten prisun mlieka
no ja sa modlim aby som to od nej nedostala stale som v prvom trimemestry a lieky nemozem a ani by som nechcela do seba pchat ale naordinovala som jej cibulovy sirup a teraz som jej dala pres spanim promethazin a zatial nekasle tak mozno to zvladneme aj bez ATB a navstevy dr

sssimi
29. jan 2012

@ludmilabb Sarah som kojila 14 mesiacov a potom mi pol roka mlieko nechcela vôbec-nijaké-teplé, studene, letné, s grankom, medom, nizko-polo-plnotučné. žiadne. Vyskúšala som všetko a to ja mlieko milujem, čiže denne videla ako ho do seba lejem. Potom začala so srdiečkom z Kauflandu-také sladké mlieko, actimel, activia a pod. a teraz vypije v pohode aj mlieko, ale nie na litre 😉

sssimi
29. jan 2012

Baby Sarah sa dostala z kašla po 2och mesiacoch. Ja už som bola zúúúfalá. Využívala 3 druhy sirupov. Nakoniec zabral Promethazin a homeopatiká Silicea. A ja som sa konečne po dvoch mesiacoch vyspala bez Sárkinho nočného kašlania, ale aby mi nebolo lúto, tak zase chodím 2x za noc čúrať 🙄

emode
29. jan 2012

@ludmilabb mlieko neries, vobec nie je dolezite, pokial ma vyvazenu stravu, tak jej vapnik chybat nebude, skor tekutiny 😉 sofia vobec nepije kravske mlieko (zatial), je jogurty, kremy, actimel, syr vobec nechce, len jeden druh v takej tycinke, co predavaju v Tescu 😒

@sssimi ja kaslem uz asi druhy mesiac, nadchu mam uz druhy tyzden a nic sa nelepsi ... je to nanic 😖 ale tak ani sa nejako extremne neliecim 😕

borocka
30. jan 2012

ahojte povikende,
som sa chcela opytat tie co uz mate decka v skolke, ako teraz zvladaju odlucenie,?? v sobotu poobede som potrebovala od pata odist, v podstate odkedy je v skolke, tak ho kazde rano odvediem, na obed pridem ( pripadne pride niekto iny ak nestiham) a do vecera sme spolu. za tych 5 mesiacov som od neho nemusela odchadzat mimo skolky. a terazv sobotu videl ze sa obliekam, chystala som si kabelku a ked zistil ze so mnou nejde........okamzite sklenene oci, slzy ako hrachy, zavesil sa na mna ze kam idem, kedy pridem, preco tam idem, a ze on pojde so mnou ze on bude dobry.
som si myslela ze tuto separacnu uzkost mame zvladnutu, ze uz mu kludne mozem poveat ked idem prec a nemusim sa vykradat kym si ma nevsimne 🙄 vraj potom ostal lezat na zemi a plakal dobrych 10-15minut.
a ked som sa vratila, tak sa zasa rozplakal, ze kde som bola a som mu chybala, a on uz bude dobry len aby som nesla prec 🙄

@ludmilabb presne ako ti @emode pisala, mlieko v tomto veku uz vobec nemusis riesit, decka v podstate uz vobec nemusia mlieko, ani materske ani umele. a dokonca ani kupenske nemusia vypit kazdy den. pato zhruba rok co vobec nevypil ani pol deci mlieka, na ziadny sposob. dokonca ani syry nemal rad, len tie jogurty ( ale tie uz s mliekom vela spolocneho nemaju.... 🤐 . a teraz posledny mesiac-dva zacal "pit", tak 2-3x do tyzdna mu deckom mlieka zalejem cokoladove gulicky, tak gulicky rozmocene vyje ale zvysok mlieka nechava v miske. a vobec neriesim.
potom, co som videla u pata, ze v podstate od 10tich mesiacov sa ziadneho mlieka ani nedotkol, a je tu zivy a zdravy, energie ma za 3ch, tak uz ma nik nepresvedci o nevyhnutnosti mlieka do neviem akeho veku

sssimi
30. jan 2012

@emode Sarah to chytila v škôlke. Fakt to tam kašlalo všetko 😠 . Nechala som si ju doma skoro 2 týždne pred Vianocami a doteraz kašlala. Až dnes nastúpila do škôlky. Od 9.1 tam bola presne 6x a to mi stihla doniesť domov nádchu 🙄 . Už má nasadenú Echinaceu. Dúfam, že za tie 2 týždne poriadne zabrala. Najhoršie boli tie nočné odkašliavačky raz za polhodinu a častejšie. Ja som bola maximálne vyčerpaná, lebo som sa na každé zakašlanie zobudila, ak som aj vôbec stihla zaspať. A teraz mám pocit, že začínam pokašliavať aj ja čo nie je pre mňa dobré, keďže veľmi napínam brucho. Ale snáď z toho nič nebude.

emode
30. jan 2012

@sssimi ty na nic zle nemysli, je take obdobie a asi sa tomu este pri chorej Sarke ani nevyhnes ... neboj, tieto silne mrazy zlikviduju nejake tie virusy, drzte sa 😉

sofia pije vecer pohankove mlieko, vypije aj normalne, ale zbytocne jej ho davat nechcem ... i ked uz by mohla, nejako to nesilim, ponuknem, ale Sofia je taky maly zrutik, zje a vypije skoro vsetko ... zje aj strukoviny, v skolke ma vyvazenu stravu a co mam info, tak zje skoro vzdy vsetko, takze fakt to neriesim ... a ... v skolke ma mlieko urcite!!! som zabudla na to ...

emode
30. jan 2012

@borocka jaj, to my stale bojujeme rano v skolke, obcas je v pohode, obcas jej pride luto ... ale snazi sa byt statocna, este teraz ma aj take citlive obdobie, kvoli drobnostiam sa vie strasne lutostivo rozplakat ... takze dufam, ze nas to skoro prejde ... ale ked ju chcem niekde nechat alebo bude s niekym inym ako s nami, pripravujem ju na to, vo vhodnej chvili jej to vzdy povieme a vysvetlime, ze kedy pridem a pod. a preco musim ist prec ... vacsinou nema problem 😲

sssimi
30. jan 2012

@emode Inak som prekvapená ako sa držím. Naposledy som bola chorá v 4tom mesiaci. Pri Sárke som mala nádchu každý mesiac tehotenstva. Tak už čakám niečo "veľké" 😀 Ale s tým mrazom sa to dúfam naozaj zlikviduje, lebo je toho už fakt veľa 😠

kosska3003
30. jan 2012

@sssimi ani mi nehovor my sme dnes boli u dr po pol roku s malou prisla som tam o 9 a domov som dosla o stvrt na 1 a to dr vidim z okna domu kde ma ordinaciu na nervy mafasovala dva sirupy tak uvidme zatial je to bez ATB ale drhne statocne tak dusivo a ja tiez tuto noc dosla ku mne do postele a kaslala a kaslala tato noc mi prisla prilis dlha az nekonecna

sssimi
30. jan 2012

@kosska3003 presne viem o čom píšeš ☹ . Najhoršie je, že tomu dieťaťu nevieš pomôcť. Mne sa Sárka z kašlu aj povracala. A to u nej by som mohla zrátať od narodenia vracanie na jednej ruke. A vidíš až teraz som si spomenula, že som chcela volať doktorke či má ešte ten sirup brať. Ešte občas zakašle pri prechode z tepla do zimi a naopak.

hoogy
30. jan 2012

@kosska3003
@sssimi kocky tak nech sa vam skoro baby uzdravia. ja klopem kade chodim nas dr. nevidela uz vyse roka. som zvedava co to bude s nastupom do skolky.

sssimi
30. jan 2012

@hoogy Sarah je už našťastie fit, konečnéééé 🙂 Dúfam, že jej to teraz na dlhooo vydrží.

hoogy
30. jan 2012

@sssimi super, tak sa drzte nech vas to obchadza, obe 🙂

sssimi
30. jan 2012

@hoogy dik 😉

luba142
30. jan 2012

@kosska3003
@sssimi aj ja mam baby doma, Kika uz je tyzden s kaslom doma, v rtvrtok sme boli u dr, ale tiez ma len sirup od kaslu a prve dni ju dusilo v noci tak mala aj prometazin. Teraz uz ma kasel vlhky, a vyter z krku negativny, tak aspon ,ze to neni spojene z mandlami, ale este ju mam cely tyzden nechat doma. Barborka zacala kaslat tusim v piatok a mala tiez zvysenu teplotu ako Kika, len Barbi ma od zaciatkuz kasel vlhky a v noci zatial chvala bohu spi dobre, tak v stredu ideme k dr. dopúisat Kike ospravedlnenku a popocuvat Barbi, dufam,ze to prejde.

@kosska3003 a Marika ti ten cibulovy sirup chce? Neskusala si ten karamelovy caj? Mne to mala nechcela, tvarila sa blbo pri tom 😀....inak ak by ta to draplo tak toto je dobra varianta na liecenie kaslu pre teba 🙂

kosska3003
30. jan 2012

@luba142 mne ho v pohode zje ja jej to davam tou striekackou s nurofenu a v pohode da vcera vecer aj dobrovolne si ho dala nerevala a nemusela som ju nahanat po dome no ja dufam ze ma to nedrapne lebo ma slahne som sama mm je v robote a tiez je tam nachladnuty

luba142
30. jan 2012

@kosska3003 teraz je toho strasne vela, to je strasne. Aj ked som cakala Barborku tak som bola v zime nachladena, kaslala som ako tuberak, pila som Stodal a modlila som sa aby som nemala horucky a nejaky zapal kedy by som musela brat Atb, ale nastastie to bol len nadcha a kasel, vtedy som si davala aj ten cibulovy sirup stale 🙂

kosska3003
30. jan 2012

@luba142 no ako je hnusny ale tak ked ine poriadne nebudem moct tak aj to si dam nieko to prezijem 😀 predycham 😀 ten smrad

luba142
30. jan 2012

@kosska3003 ked si spravis ten karamelovy caj tak ten skorej vonia ako smrdi, je prijemnejsi 😀....ale tak radsej sa drz a vitaminy si davaj aby si chora nebola 🙂

kosska3003
30. jan 2012

@luba142 ved berem tehu vitaminy a ked citim cosi dam si vzdy cecko

ludmilabb
30. jan 2012

@sssimi no vsak som zvedava ako to bude, ci sa uz ideme uplne odstavit ci co, nekojila som ju tyzden ale pred dvomi dnami som este mala mlieko tak ked doberiem ATB uvidime co bude

ludmilabb
30. jan 2012

@emode tak v skolke maju pestre stravovanie ale napr. viem ze drozdovu a spenatovu natierku na olovrant nechce vobec, co som dost prekvapena ze im take vobec v skolke davaju

sssimi
30. jan 2012

@ludmilabb A ako často si ešte kojila? Ja posledný mesiac len ráno a cca do týždňa po odstavení zo dňa na deň som stratila mlieko úplne bez problémov. Aj odsávaš, či netreba?

dupinka
30. jan 2012

Ahojte!

baby, na kasel a prechladnutie je dobry strucik cesnaku uvarit v mlieku a pridat lyzicu medu. Med aj mlieko sice zahlienuju, ale toto je taka vitaminova bomba, ze zabera.
A na vykasliavanie sa mi u Adamka osvedcilo natriet na hrudnik kacaciu/husaciu mast, prikryt starou plienkou a necchat posobit.

Niekedy tie domace recepty su lepsie ako mnozstvo liekov.

Teraz sme po vybere nosnej mandle, tak uvidime, ako na tom budeme s chorobami.

hoogy
30. jan 2012

@dupinka inak toto aj moja svokra stale spomyna tu mast pri kasli. asi na tom nieco bude.

kosska3003
30. jan 2012

@hoogy
@dupinka ja som mala borsociu mast ci ako sa pise to je z jazveca a ta bola super aj na spicku lyzicky dat do mlieka a potom aj priedusky natret ale musim ocovi povedat nech mu ju zozesnie zas