Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

sssimi
9. feb 2012

@jamaat Ja si tiež myslím, že to zbytočne preháňam, ale čo už so mnou. Keď ustúpi toto hormónové harašenie, tak bude zase zo mňa salámista 😉 A s tým soplom u mňa to isté. Stačí mi minimálny prechod z tepla do zimi a sople mám až pod bradou.

jamaat
9. feb 2012

@sssimi Mne stačí aj v horúcom lete zmrzlinu jesť a už vyťahujem vreckovku. 🙂

hoogy
10. feb 2012

@sssimi ved ked sa ti zda uz velmi zle daj si. vobec to nemusi ovplyvnit porod. je to zase len jedna z teorii kde sa lekari rozchadzaju. vies ako moze a nemusi sa stat. hlavne je aby bolo babatko donosene. 😉

@jamaat ja presne to iste mm sa mi smeje ze jem zmrzlinu a z nosa mi tecie 😀

sssimi
10. feb 2012

@hoogy včera večer som si dala a v noci konečne po týždni bez kŕčov a aj to lýtko konečne povolilo. Dnes ak bude celý deň pohoda tak to vynechám a uvidím čo bude v noci.

Dnes mi písal mm, že ide domov. Vraj je chorí, tak ide na PN 🙂 Prvý krát po 10tich rokoch 😀 . V stredu behal v tričku pri -6 C 😖 .

sssimi
10. feb 2012

Baby mne včera skončil rodičák 😕 . Od dnes oficiálne materská. Dostanem ešte rodičák v plnej výške za celý mesiac či len za tých 9 februárových dní? Strašne som zvedavá kedy mi príde vyjadrenie zo sociálky ohladne materskej, lebo PNka ešte neprišla a to som ju už aj ukončila 😠

jamaat
10. feb 2012

@sssimi No vidíš, v konečnom dôsledku sa ti tak uľavilo, že to určite nejaké teoretické negatívno možnosti prevážilo.

luba142
10. feb 2012

@sssimi podla mna ked si das len jeden krat za den,len vtedy ak ti naozaj bude treba,tak to je v pohode, ak teda cez den nepotrebujes, ale aj pre teba je to lepsie na noc ak mavas krce, aspon sa lepsie vyspis.
@jamaat
@hoogy Inak ja mam to iste ked prejdem z tepla do zimy, alebo opacne tak mi hned tecie z nosa a aj v lete zo zmrzliny a aj ma v krku zacne skriabat a to s tou zmrzkou som si vsimla prve leto po porode, pred tym ma neskrabalo v krku ked som jedla zmrzlinu 😕

Simi aj moj muz dnes siel k lekarovi, lebo stale ma nos upchaty uz 2 tyzdne a chrchle a evidentne sa mu to nelepsi, tak som zvedava s cim pride, ale sak necudo,ked baby bolo doma zo zapalom priedusiek a on tiez neni z tych coby sa babusili ked chodi po vonku, vzdy sa na to jedujem,ze chodi ako by boli plusove teploty 😅

hoogy
10. feb 2012

@sssimi dobre ze sa ti ulovilo ved si davaj len ked je velmi zle. na slovensku sa podla mna rodicovsky vyplaca za kazdy zacaty mesiac takze podla mna by si mala dostat cely.

sirinka
10. feb 2012

@sssimi za cely mesiac...aj keby ti vznikol len jeden den v mesiaci narok, tak prispevok sa nekrati a dostavas ho v plnej vyske...

sirinka
10. feb 2012

@sssimi
@hoogy ja som brala magnezium pri prvych dvoch tehu od cca 27tt...neviem, ako by sa to malo na detoch prejavit, ja som na nich nebadala nejake problemy...

hoogy
10. feb 2012

@sirinka ani ja som nic nepozorovala. ale citala som teraz nejaky nazor lekara ze moze sa to stat.

sssimi
10. feb 2012

@luba142 ten moj veru nepochodil. Doktor má dovolenku, tak v pondelok tam aj scvokne 😒

@hoogy
@sirinka tak už len čakať aký verdikt mi príde ohladom DNP zo sociálky. Dúfam, že mi to uznajú v plnej výške. Spĺňam všetky podmienky, ale oni si tam vedia všeličo nájsť.
Ja som včera čítala aký to má vplyv na pôrod. Vraj sú deti lenivejšie a nesnažia sa tak na svet. A po pôrode sú spavejšie (čo by mi veľmi nevadilo 😀 ). Takže v podstate nič extra vážne. Horšie by to bolo pri dlhodobom užívaní a to je myslené celé tehotenstvo.
Inak dnes sa cítim fakt po dlhšej dobe veľmi fajn.

sirinka
10. feb 2012

@sssimi no klarka sa na svet drala aj napriek tomu, ze tesne pred porodom som dostavala magnezium aj do zily a do svalu...ale prve dni bola skutocne velmi spava, ale skor zo zltacky ako s magnezka, mala ju dost silnu.
magda teda leniva bola, to je pravda...ani sa neotocila v brusku a potom po prasknuti vody ani po vyvolavackach sa neposunula nizsie...takze nakoniec to bol CR...

ale inak mat prilis spave dieta po porode na kojenie nie je velka vyhra...

sssimi
10. feb 2012

@sirinka Na kojenie veru nie, ale Sarah bola extrém. Tá mi zo začiatku nespala viac ako hodinu ani v pôrodnici. Bolo to strašne únavné. A mlieko sa mi rozbehlo až doma čo som si trošku oddýchla. Ale Lianka by mohla byť kľudnejšie bábo. Nie je taká aktívna ako bola Sarah v bruchu, ale kým sa nenarodí nezistím.

zuzkaprofant
10. feb 2012

@sssimi Ja som brala magnezium skoro od zaciatku tehu anic moja kamoska brala 3 rkat do dna sama si ordinovala ked sa citila dako zle a maly v pohode porom v pohode takze ja si myslim ze to nema vplyv praveeze mne doktor kazal aj ked som mala zapchu zobrat magnezium sumivy a zriedit s malom vody, neivem

sssimi
10. feb 2012

@zuzkaprofant a nakoniec si rodila 20 hodín. Čo ja viem, zase to nemôžu byť ten také tliachaniny do vetra, ale zase ešte chcem mesiac vydržať.

zuzkaprofant
10. feb 2012

@sssimi to nie je z magnezia ale ja som mala iny postup porodu ako je normalny tu normalka ze predpisuju magnezium ked ta boli brucho alebo mas krce, vies poznam dievcata co rodili do hodky a su take co 2 dni rodili ci brali magnezium kamoska sportovkyna chodila vkuse nic jej nebolo hrdinka velka ide rodit bez epi a pod prostriedkom a rodila tak ze nikdy viac a si myslela ze aky rychlli porod ma a pod takze podla mna porod si nevyneras 😀

hoogy
10. feb 2012

@sssimi hah toto aj ja dufam,ze toto dieta bude kludnejsie ako matko. on mi sice teraz dobre spi ale do toho roka to bola katastrofa. 😒

hoogy
10. feb 2012

@sssimi tak ja som matka porodila za 3 hodiny. velice sa rychlo bral von 😀 aj ked to bolo po tabletke vyvolavacej ale na to boli ine dovody. 😉

hoogy
10. feb 2012

@zuzkaprofant baby sportovkyne tazko rodia lebo sa mi nestahuje dobre maternica. ma to nieco suvis s cvicenim. vela sportovkyn rodi CR.

sirinka
10. feb 2012

@zuzkaprofant
@hoogy aktivne sportovkyne casto rodia tazko kvoli prilis pevnym svalom...

hoogy
10. feb 2012

@sirinka ano. mam jednu kamosku tiez maju fitko a tiez jej porod vobec nepostupovala. musela ist CR. a to pritom uz asi pol roka pred otehu nesportovala vobec.

sssimi
10. feb 2012

@hoogy Sarah prespala prvú noc v 15tich mesiacoch 🙄 A do vtedy 8x za noc hore. Najhoršie to bolo zo začiatku, lebo nevedela zaspať s plným bruškom. Nakojila som ju a ona hodinu hore deň, noc. A keby aspoň bola ticho 😀 Doteraz nezaspí čerstvo napapaná. Ja som tiež išla vyvolávačkou. Mne dali infúzie a za 7 hodín som porodila. Lenže ja som bola otvorená a Sarah zakvačená pupočnou šnúrou. Pustilo ju to len do pôrodných ciest. Potom tam bol zásah zvonom keď jej kleslo srdiečko po 60. Takže som ju v podstate rodila dosť dlho úmerne k dvoj minutovým kontrakciám i keď za celé tehotenstvo som nebrala absolutne nič.

luba142
10. feb 2012

@sssimi tak moj ma zasa zapal dutin, dal mu dr. atb, ale nevypisala sa, len do pondelka je doma a v utorok ide do roboty

zuzkaprofant
10. feb 2012

@hoogy praveze tej kamoske sa maternica stiahla do par dni par mesaicov po porode je taka chuda ako nas kiko , porod je podla mna dany to je jedno ci zena sportuje alebo nie ci nieco berie alebo nie co je jej dane to ma🙂

zuzkaprofant
10. feb 2012

nas kiko v spani katastrofa v nocnom hlavne kazde 3 hodky hore chcel mliecko do 2,5roka , potom som mu nedala tak si isle sam robit 🙂 Teraz spinka celkom dobre v noci len je ,,sem tam,, hore a kontroluje ma ci spim pri nom, ale cez den mi spinkal super do 2r, aj 2-3krat za den a teraz mi spinka len raz a do aj 3hodky ale len v obyvacke na gauci alebo v kociariku 😀 lebo vela mame znamych co maju baby a otiez baby povie a chce tak spat, jasne su dni ze necce velmi spinkat, ale uz dlho mame taky rezim ze budicek okolo8,30hod spanok poobedny okolo14 do 17hod, potom ide o 19hod do pyzamka a do 20-21hod zaspinka 😀

sssimi
10. feb 2012

@luba142 ja dúfam, že mm doktor nebude mať námietky ak zostane na týždeň doma. Aspoň sa zase poriadne zabehne v domácnosti a hlavne vo veciach Sárkiných, lebo nemá ani šajnu kde sa čo nachádza.

luba142
10. feb 2012

@sssimi tak akoze, to moj povedal,ze nechce PN-ku takze doktor by nebol proti,keby ostal doma, ale mm proste si mysli,ze ked uz malieky tak to je fajn, ale ak bude s tym chodit von,tak neviem ci mu to zabere, ved to neni sranda....ked mu lieky nezaberu bude musiet ist na ORL asi na nejaky prestrek ci co

hoogy
10. feb 2012

@zuzkaprofant moja nie je to jedno tym ze oni maju velmi vypracovane svaly tak jednoducho sportovkyne tazsie rodia. tu nejde o stiahnutie po porode 😉

hoogy
10. feb 2012

@sssimi no matko prve dva mesiace bol hore v noci kazdu hodinu a pol. chudacik hladny bol a ja som mala malo mlieka. cez den musel spat na nejakom cloveku co som zvacsa bola ja 😉 od roka sa mi budil uz len raz alebo dva krat a od dvoch rokov konecne spal aj celu noc.on si teraz lubi pospat ved vies aj cez den taha 3 hodiny.