Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

sssimi
20. feb 2012

@jamaat Prvé máme zaplatené už dlho, takže len nafta a poistky, ale ja sa vozím málinko. No pre prípad núdze ho aj tak potrebujem. A aj keď má len 4 roky, tak ma strašne veľa najazdené vďaka mm bývalej robote. A finančne by to mal mať tu podobne ako v Rakúsku keďže toľko neprevozí. Zatiaľ neviem od kedy nastupuje, ale majú sa čo chvíľa ozvať, tak čakáme.

@luba142
@hoogy ja som pri Sarah pribrala 16kg. Teraz mi bývalo prvé 3 mesiace dosť zle. Schudla som iba 2kg na to koľko som sa nebehala a v podstate som nič nejedla. Zo mňa tie kilá proste nejdú dole. Potom som mala zo všetkého pálenie záhy a po pol rohlíku som bola prejedená. A asi pre 2-3ma týždňami mi padla malá dole a od vtedy žerem 😀 V kuse mám na niečo chuť a zjem toho oproti predošlému obdobiu veľaaaa. Do termínu mám 4tt a ak budem prenášať, tak aj 6tt, takže ešte sa môže stať, že dám aj 5kg čo dúfam, že nieeee 🙄 ....

luba142
20. feb 2012

@sssimi no tak ale ak by si mala okolo 10 kil tak to mas este dobre 😉 Verim,ze teraz sa ti ulavilo, ja som nejedla skoro nic len take prve 2 mesiace co mi bolo total blbo, ale potom uz som celkom normalne zacala jest a bolo to 😀

hoogy
20. feb 2012

@sssimi ja pri malom ani radsej uz nepisem kolko som pribrala 😀 teraz mi tiez byvalo dost zle a uz to ustupili a papam ako vrabcek.ale kilo mam uz aj tak hore. tak snad viac ako tych 10 nedam uvidim. 🙂

sssimi
20. feb 2012

@luba142 mne asi Lianka tlačila na žalúdok, lebo fakt som toho nedokázala veľa vpratať. A ak som zjedla toho trošku viac, tak mi bolo na nič.

@hoogy tak to dúfam aj ja, že nedám viac ako 10kg 😀 . Snáď sa mi to už nepodarí, ale asi sa začnem trošku krotiť.

Dnes volali mm z tej roboty na Slovensku. Má prísť ešte 1.3 na pohovor, lebo ho nevedia zaradiť, keďže vďaka VŠ a praxi sa im hodí na viac momentálne voľných pozícií. Chcú ho dať na nákup, ale na prvom pohovore im povedal, že by išiel radšej do techniky. No na personalisku asi spravil dojem 😀 , lebo mu poradila nákup, keďže od tiaľ má možnosť rastu, ale v technickej kancelárii už nie. Každopádne sa tešíme. Mala by som ho mať celučký marec doma, takže budem mať vystarané. Ja som to tak nejak tušila, že si s tým nemám lámať hlavu, že sa to nejako vyrieši 😀

luba142
20. feb 2012

@sssimi tak vidis, teraz uz nad tym ani nepremyslaj a bude vsetko v pohode. Bude dobre koli vam vsetkym ked bude doma 🙂

sssimi
20. feb 2012

@luba142 júj to áno. Teraz sa idem trápiť antikoncepciou 😀 😀 😀

kosska3003
20. feb 2012

@sssimi budete mat zive dve antikoncepcie 😀 😀 😀

ja som sa dnes dozvedela ze treba do konca marca odovzdat prihlasku do skolky tak ju vyplnam no som zvedava co povedia ako zamestnanie som uviedla na materskej do maja a dalej nejdem nic pisat dufam ze sa ma nebude pytat ale budem ticho ze som tehu lebo uprednostuju pracujuce mamicky a bola by som rada keby ju vzali bolo by to jednoduchsie no uvidime

sssimi
20. feb 2012

@kosska3003 len zatĺkaj. Ja mám šťastie, že sa tam dostala už tento ročník, tým pádom mi ju musí zobrať aj na rok automaticky 🙂 . Známa mi teraz spomínala, že malú má 13tu pod čiarou na september a to jej tento mesiac skončil rodičák a ide si hladať robotu.

sssimi
20. feb 2012

@kosska3003 a to je len o dedinu ďalej 😅

kosska3003
20. feb 2012

@sssimi no ako ja nepoviem ze som tehu tu neberu ked si na materskej maju plno ako vo vedlajsej dedine zoberu ale tak sa mi nechce trepat radsej nech je doma potom a svokra nech sa bavi s nou castejsie ako teraz inac uz ked nezoberu taku co si ide do roboty tak to vie nastvat uvidim ako my dopadneme

sssimi
20. feb 2012

@kosska3003 Kamoška tak musí nosiť malého sem do dediny, ale hneď vedľa škôlky býva jej mamina, takže jej chodí pre neho. Ona má doma novorodenca.
No a tej známej povedali, že má smolu, že prihláška sa dáva v dobe kedy ešte nemá jej malá 3 roky. No a prihlášky brali od začiatku februára a jej malá má narodky niekedy teraz.

kosska3003
20. feb 2012

@sssimi z nevedia co si vymysliet aby nezobrali tie deti mi to tak pripada no ja chcem preto u nas ze aj svokra sa prejde ju zobrat ked nebudem moct tak preto to nesilim ale budem zajtra sa robit ze nie som tehu dufam ze o tom neviem od niekoho

sssimi
20. feb 2012

@kosska3003 Tak držím palce. Aj sa ti hneď musí vyjadriť? Ja som ju v oficiálnom čase nenahlasovala, tak neviem ako to vlastne chodí.

kosska3003
20. feb 2012

@sssimi asi nie teraz sa daju prihlasky a vyjadria sa za mesiac ci kedy tak nieko

sssimi
20. feb 2012

@kosska3003 tak to musíš riadne zatľkať 😀 Ja som sa priznala, ale aj som potom olutovala. Našťastie jej 2 deti vypadli, lebo by mi ju na 4 hodiny zobrala najskôr od januára.

kosska3003
20. feb 2012

@sssimi no uvidim co sa bude pytat co sa asi bude ze co budem robit potom ked mi skonci materska uvidim ci tam zajtra stihnem ist alebo nie musim ist najskor k dr

sssimi
20. feb 2012

@kosska3003 dúfaj, že sa pýtať nebude 😀 alebo sa vyhovor, že sa ponáhlaš. Porípade by bolo dobré keby na teba nemá čas. Choď tam v čase keď už bude končiť alebo s Marikou-najlepšie s dobre unavenou a upišťanou 😀

kosska3003
20. feb 2012

@sssimi no ved ak tam pojdem tak pred 12 a to uz aj konci aj marika je unavena a ona sa isto bude hanbit tak najlepsie by bolo keby neni taka zvedava

borocka
20. feb 2012

@kosska3003
@sssimi a vy si myslite ze sa ucitelka hned opyta ci maminka nahodou nie je tehotna??? to snad nie. spyta sa maximalne na vek, a necha ta vyplnit papiere a tam nie je kolonka o pocatych detoch, len o tych uz narodenych 😉 navyse to na koske este nie je vidno, a bunda aj tak este zamaskuje co to 😉 len ju prihlas, urcite jej skolka neublizi 😝

sssimi
20. feb 2012

@borocka Tak to by si sa čudovala 😀 Mne hneď začala rozprávať o druhom tehotenstve, ale ja som sa hneď prekecla, že už som v tom. A prvá reakcia bola, že ona musí uprednostňovať mamičky, ktoré idú do roboty.

luba142
20. feb 2012

@kosska3003
@borocka
@sssimi Tak to ja si musim ist vystat soru k mestskemu uradu, aby mi malu vzali do skolky a este aj do tej co ja chcem. Mame v meste 5 skolok + 1 sukromnu a je problem tam dostat dieta co ma 3 roky 😠 😠

dm1
20. feb 2012

@borocka by si sa cudovala ale u nas je to tiez tak.... je tu vela deti na pocet skolok a oni maju pravo uprednostnit mamicku ktora pracuje - teda logicky nie taku co ide na matersku.... niekde to akceptuju ale nemusia nei je to ich povinnost zobrat musia iba predskolakov 😝

zuzkaprofant
20. feb 2012

@sssimi
@sssimi dako malo si pribrala to sa da🙂

hoogy
20. feb 2012

@sssimi no vidis nemusela si si robit starosti 😉 tak nech vam to dobre vyjde

hoogy
20. feb 2012

@borocka viem ze aj v nitre to tak funguje ze zoberu len ked su obaja rodicia zamestnany. aj v dedine kde byvaju nasi je to tak. maju absolutne nedostatocny stav uciteliek. tu je to zase tak ze matka mi zoberu na pol dna ked nepracujem ale hocikedy v priebehu roka.

emode
20. feb 2012

my mame zapis 14. marca a tiez len dufam, ze bude nad ciarou, ale tak snad ano ... tiez nikoho nezaujima, ako mame vykryt mesiace, ked uz nedostanem RP a kym nastupi v septembri do skolky ... a prave, ked budeme dost zaneprazdneni a dat 300 eur za sukromnu je dost 😖
zaujimave, nepovedala by som, ze je problem s nedostatkom uciteliek 😕

kosska3003
20. feb 2012

@borocka no urcite sa ma spyta co budem robit po materskej a by si sa cudovala ale uz mam aj brusko ako ja som ho mala aj pred tehu ale teraz ho mam vacsie uz to vidno na mne ale tak budem mat bundu tak to neni vidiet a je tam kolonka na prihlaske len zamestnanie otca a matky no ked sa ma spyta co po materskej tak jej poviem ze pojdem na urad co aj pojdem 😀 a potom uvidim u nas mame len jednu skolku a je stale plna

hoogy
20. feb 2012

@emode vies ani nie tak s nedostatkom uciteliek ako skor s nedostatkom financii a priestorov. kedze sa vela skolok zrusilo priestory sa predali jednoducho sa necakala s tykym narastom porodnosti po slabych rocnikoch.

sssimi
20. feb 2012

@luba142 toto je aspoň na dedine lepšie, ale teraz je celkovo veľa detičiek. Pred pár rokmi ich chceli zatvárať a teraz to nezvládajú kapacitne.

@zuzkaprofant dá 😀

@hoogy Ďakujem. Už aby bol doma. Aj toto počasie ma rozčuľuje. Od dnes do zajtra hlásia poladovice 🙄 Miro pôjde niečo po 5tej z domu. Ach jaj. Nič ma nenechá úplne v pohode. Ale od 1ho je doma a to je teraz pre mňa to naj 🙂

jamaat
20. feb 2012

@emode Skúste u nás v Nemciach 🙂