Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

hoogy
23. feb 2012

@borocka tak pockaj ked sa to bude aj dnes opakovat tak zajdi k dr. predsa len ide vikend a uz to mate tri dni.

borocka
23. feb 2012

prezerala som si teraz nejake recepty, krpec spi...........a napadlo ma:
predpokladam ze vsetky deti maju jasno v tom: muz-zena, chlapec-dievca........ako sa ktore pohlavie definuje.
a pato minuly tyzden som pozerala bez servitky 😀 😀 mali tam jedneho preoperovaneho muza na zenu, jednu transku, a jedneho chlapa co sa na vystupenia prezliekal za zeny. a zhodou nahod vsetci traja boli obleceni ako zeny, ten jeden riadne prerobeny, a ti dvaja s makeupom, v satach, prsia vypchate, parochne.........a patko pozera a vraj ze preco su ti ujovia taki skaredi. a preco tak skaredo rozpravaju ( zrovan si nadavali).
tak sa nedal presvedcit, to su vsetko ujovia! ale maju dlhe vlasy, ale to su ujovia!!! tak som sa len zamyslela podla coho si deti vyvodzuju kriteria pre muza a zenu?

luba142
23. feb 2012

@borocka ja si myslim,ze tam aj hlas vela spravi, lebo tito mali muzske hlasy a aj ked boli prezleceni tak mu to nepripominalo baby ani nahodou 😀

kosska3003
23. feb 2012

@borocka no Marika to neriesi este ani sa na to nedivala predvcerom videla mm holateho ked sa prezliekal a otazka tato a to co tam mas tak sme jej vysvetlili ze take maju chlapci a dievacata ine no ale myslim ze to bude riesit najviac ak bude druhe chlapec a ak pojde do skolky teraz akosi te nema kedy a kde riesit aky je rozdiel medzi chlapcom a dievcatom

borocka
23. feb 2012

@kosska3003 tak pato si rozdiel pohlavi uvedomuje uz dlho. ze dievcata nosia vrkoce a sponky, ze maju sukne a babiky. a ze chlapci ich maju ochranovat, ze maju byt silny. ze sa hraju s autickami a su odvazni. a pindikov tiez dlhsie riesi, parkrat sa ma pytal ze kde ho mam ja a ako cikam 😕 😀 😀

borocka
23. feb 2012

@luba142 s tymi hlasmi je to fakt. len ma vtedy zaskocilo ze sa na nich len tak kukol a hned ze to je ujo. ani sa nezamyslel, ani na sekundu nezapochyboval. ziadna otazka nenasledovala. proste v tom mal jasno. aj som skusila ze ved to je teta, nie?? a on ze nie, ujo!!

kosska3003
23. feb 2012

@borocka no Marika to asi preto neriesi lebo aj ked tu mame deti doma vsetko su to baby len suseda mame chlapca a zas oni sa hraju z hrackami ci su to babiky ci su to auticka a Marika mala tiez kratke vlasy az teraz jej rastu tak proste to neriesi a ja jej to nejdem tlacit do hlavy ked sa spyta jej vysvetlim samozrejme

borocka
23. feb 2012

@kosska3003 tlacit do hlavy...u nas to tak nejak vyslo zo situacii, ze sme si to zadefinovali. pacia sa mu moje cacky, naramky, malovatka, nausnice....tak dostal odpoved ze to nosia dievcata, este k tomu velke. a rad robi aj chlapske prace v dielni a garazi, a ked ma k tomu volal, tak dostal odpoved ze ja som ale baba a ze ja take robit neviem, ze musi volat deda alebo ujov.
ked je treba zabit pavuka, opravit nieco, pokosit travnik, tak to robia chlapi. hoci teda musim pvoedat ze maly rad zameta, umyva podlahu aj vysava 😀 😀 takze zatial je hermafrodit 😀 😀

kosska3003
23. feb 2012

@borocka no len ty to mas ine mas dieta opacneho pohlavia ved aj ja jej poviem ked pride situacia rozdiel medzi dievcatom ale tak som to tlacenie do hlavy myslela ze si ju nezavolam Marika pod ku mne a ideme sa rozpravat aky je rozdiel medzi chlapcom a dievcatom ale vzdy jej to vysvetlujem ked je na to situacia ako ked zbadala mm ze je holaty a pytala sa tak jej chcem vsetko vysvetlit aj farby sa ucime ked je na to situacia vtedy ju to najviac bavi a najviac sa nauci

luba142
23. feb 2012

@kosska3003
@borocka ani nasa Barbi to neriesi a este aj na mojho vzdy ma otazku v zenskom rode, si umyta, napapana a tak. Ako my jej vravime a pouzivane zensky rod tak ona to pouziva na muza, ale uz to zacina rozlisovat a jemu kladie tie otazky uz v muzskom rode, ale rozdiely zatial neriesi, preco je ona dievca a kamarat chlapcek to zatial nemame, proste s chlapcami vonku beha, jasi sa a hotovo 🙂

kosska3003
23. feb 2012

@luba142 no toto teraz malu ucim lebo ona pride aha co som nasiel tak jej vzdy poviem ty si dievcatko musis povedat nasla ale tak ujov tety rozlisuje v tomto nema problem vobec

luba142
23. feb 2012

@borocka no napriklad ako ty piuses,ze umyvat podlahu a vysavat tak to ja neobim vobec, muz robi taketo veci, dokonca on urobi okrem varenia doma vsetko, dokonca ani riady nemusim umyvat, lebo vraj miniem vela vody, tak co nejde do micky tak umyva mm😀

luba142
23. feb 2012

@kosska3003 tak ano aj mala vie ze to je ujo a to teta, akoze zase neni uplne taka,zeby nevedela rozoznat muzov a zeny 😀

hoogy
23. feb 2012

@borocka hah toto sa aj mna matko vzdy pyta ze kde mam cikulu 😀 on cika po sediacky takze to neriesime. matko vie rozlisit ze ujo teta dievca chlapec,ale neviem ci sa nad tym nejako moc zamysla.

kosska3003
23. feb 2012

@luba142 ved to mi je jasne to vedia asi kazde deti si myslim v tomto veku 😀 😀

borocka
23. feb 2012

@luba142
@kosska3003 patko tak zhruba pred pol rokom hovoril o sebe ako ona. papala som, buvala som, videla som....zakazdym sme ho gramaticky opravili. muzy a zeny rozlisoval, to sa pytal aj hovoril v spravnyc rodoch, len teda o sebe hovoril ako o nej. a potom v skolke sa preucil. bolo tam viac chlapcov, viac sa to rozlisovalo, tak si utvrdil tu spravnu verziu pre seba.

kosska3003
23. feb 2012

@borocka no ved v skolke sa to najlepsie nauci medzi svojimi moja sa stale oslovuje Marika ide Marika spravila Marika chce niekedy povie ja chcem

borocka
23. feb 2012

@hoogy pato cura po stojacky. to uz je macher 😝 ale ked mna vidi ze sedim na zachode, tak to znamena ze urcite kakam. ved preco inak by som si sadala na zachod 😀 😀 a ked vidi kym sa potom obliekam, tak zakazdym riesi kde mam pipika. tak mu len poviem ze som baba a ze mne nenarastol. zatial nemam chut mu to anatomicky vysvetlovat a ukazovat 🤐

@luba142 patov oco je kuchar, on je celkom aj taky zrucny,umyje, uprace, operie....ale tym ze tu nie je, tak patko pekne vidi to rozdelenie muzskych a zenskych prac. a mne on len pomaha a kontroluje ci som to dobre spravila

hoogy
23. feb 2012

@borocka moj mm tiez cika po sediacky takze u nas je to normalne 😀 matko vie ze dievca nema pipika ale pisulku a prsicka. ako my mu taketo veci hovorime. my sme mu aj povedali ze babotke v brusku mam maminka z vajicka a spermie od ocinka. my sme sa s mm dohodli ze nebudeme ho bludmi zavadzat. len moja svokra bola zhrozena ze preco ste amtkovi povedali ze mam v brusku babo. ako neviem ved neni slepi vidi ze mi brusko rastie.

borocka
23. feb 2012

@hoogy fuha, tak to ste pokrokovi 😝 ja by som mojmu o takych veciach a takych pojmoch nehovorila. to by bola hruza otzok. ako sa tam babtko dostalo, odkial prisla spermia, kde ma maminka to vajicko.... noo,neivem kde by som sa vykrucala.
ale tiez ma to caka. sestra je zasa tehotna, pomaly jej uz brusko pretrca. nakonci augsta cakaju, takze budem musiet maleu nieco nadhodit. posledne ked bola tehotna,tak mal patko len 2roky a zaobisli sme sa s babatkom v brsuku a ze nesmie na nu skakat a tlacit brusko.

hoogy
23. feb 2012

@borocka no matko to prijal bez dalsich otazok ale on pride za par dni 😉 zatvaril sa ze hovorte si svoje 😀 ja som minule citala ze ked si pred dietatom nieco vymyslime a ono zisti pravdu tak je potom velmi sklamane ze sme mu klamali. my sme ho ani bubakmi nestrasili. minule sme boli u znamych a oni malu certom strasia, matko nechapal ci sa ma bat alebo co 😀

luba142
23. feb 2012

@hoogy tak veru toto az tak dopodrobna kde sa babo v brusku vzalo sme Kike nevysvetlovali, ani sa tusim na to nepytala, len sme jej povedali, ze tam rastie zo semienka, co je aj v podstate pravda 😀, mala vtedy uz 5 rokov, ale pytala sa ake je velke a tak, ukazovala som jej v knizke o tehu obrazky, ake je asi v danom obdobi ked sa pytala velke. Uz potom aj vedela kadial sa dostane von a take veci 😀

kosska3003
23. feb 2012

@hoogy
@borocka no ja som malej len povedala ze mam babatko v brusku ze aj ona tam bola nepytala sa ako sa tam dostala tak jej nevysvetlujem keby ze sa pytala nieko rozumne aby to pochopila by som jej to vysvetlila hadam
inac nechapem co je na tom ze si Matkovi povedala ze mas v brusko babo ved to neni tabu preboha to je take pekne ako si to uvedomuju a tesia sa na babatko mala stale kuka mi na pupok ci babtko rastie 😀 a vzdy ked ideme von povie maminka nemoze na ruky zobrat mariku ma v brusku babatko by mu ublizila to je take zlate

borocka
23. feb 2012

@kosska3003 ale to nikto nepovedal ze je to zle!!! prave naopak, je nutne to dietatu povedat, pripravovat ho na zmenu...... aby sme sa nepochopili zle! to som tak urcite nemyslela!

@hoogy klamat dietatu je jedna vec, a povedat mu nieco detsky a dostupne zasa ina. ja pata tiez nestrasim. az na mikulasa zistil ze existuje cert a teraz sa boji tmy. to skor mu poviem ze ho vezme zly ujo, ked na prechadzkach a v obchodoch uteka prec. v tomto vynikajuco zafungoval uvod z nema. bohovo to pochopil a uz nie je problem.
kto vie ako to bolo kedysi, ja si vobec nepamatam ako to nam rodicia vysvetlovali ( a teda mam 4 mladsich surodencov 😀 ), ale teoria bocianov bola v rozprakach toho casu rozsirena. teraz je to prisnejsie ohladom "klamania" detom. aj viac pojmov im spristupnujeme, skor dospievaju. keby som bola ja tehotna tak veru neviem kolko a ako by som mu povedala. ale jedno som si uplne ista, keby som mu pvoedala ze mam v brusku vajicko, tak by sa ma opytal ci som aj ja sliepka 😀 😀

kosska3003
23. feb 2012

@borocka to som nemyslela ze je to zle ze si to ty povedala ale hoggy pisala ze jej svokra hovorila ze preco to Matkovi povedala len som nenapisala ze je to pre hoggy ale pre teba sme sa zle pochopili ono tie stare babky neviem aka je stara ta svokra to nevedia pochopit ze to uz nase male deti vedia a oni sa to dozvedeli asi az po svadbe ako sa deti robia ked uz museli aspon moja starka isto tak 😀 😀
a s tou sliepkou si ma pobavila to by asi napadlo kazde take male dieta 😀 😀

hoogy
23. feb 2012

@kosska3003 ako ani ja som to nepochopila co svokre na tom vadi. ale ona je taka staromodna. neni az taka stara ma len 60 rokov.

@borocka moja mama ked mna cakala tak tiez bratovi vsetko vysvetlila. mal vtedy 5 rokov a moji stary rodicia sa s nimi kvoli tomu dva mesiace nerozpravali. 😒 ja si myslim ze sme mu to povedali dost detsky. len sme to proste nazvali spravnymi pojmami. v tom je aj myslene to klamanie. my sme si proste s mm povedali ze mu budeme taketo veci hovorit na rovinu. aj ked je pravda ze nas caka vela otazok potom...

kosska3003
23. feb 2012

@hoogy no aj moja ma tolko ale neriesi take veci ze by sme jej to nemali povadat pre tieto starsie rocniky je to tabu ja mam so starkou smiesne prihody ked som s nou byvala ona nevedela pochopit ako sa mozu bozkavat s otvorenymi ustami alebo sa hanbila ked ju moj mm pobozkal na lico 😀 😀 raz sme sa divali na telenovelu spolu a jedna herecka tam povedala vetu ze zazila najlepsi orgasnus a starka hned ze co je to orgasmus no vysvetli 90 rocnej babke co je orgasmus 😀 😀 😀

hoogy
23. feb 2012

@kosska3003 😀 svokra je z dediny a ja to tak aj beriem aj ked som necakala ze bude az taka zaskocena ved deti v rodine je vela neviem co im hovorili ze bocian priniesol. pre mna je najhorsia veta ked povie ze kupili ste si 😕

kosska3003
23. feb 2012

@hoogy kupili v tescu bola akcia to aj svokra moja pouzivala ked som este nebola tehu ze nech povie mame a tatovi ze nech kupia babatko ☹ 😒 tak som jej povedala ze cakam na akciu v tescu ale tak uz som a pekne marika vie ze babatko je v brusko ako sa tam dostalo nevie

hoogy
23. feb 2012

@kosska3003 no ako co si ma potom o tom dieta mysliet. ved vie co sa chodi do obchodu kupovat. matko najprv nepovedal nic potom povedal to typicky detske ze som ho spapala. tak mu to manzel hned vysvetlil. tak nie podrobne ale vyrazi pouzil presne 😀 😝