Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

jamaat
29. feb 2012

Tak Emka mala v noci teplotu okolo 38, ale som nezrážala, spala dobre. Ráno jej nič nebolo, tak som ju šibla na pol dňa do škôlky, lebo som mala čosi dohodnuté. S malou dušičkou som išla na obed po ňu, ale nie je jej vôbec nič, besná je ako furt.

mystery7
29. feb 2012

ahojky
Vobec vas nestiham citat ☹
Slavko od pondelka teplotuje, ma 38-39, neje nic len ho kojim kazde 1,5-2 hodiny. Spi len po 30min, ale 4-5x denne. Som uz uplne vystavena 🙄 🙄 vyzera to na zub. Z dasna mu presvita horna jednotka vlavo, ale kym sa prereze........je to na dlho 🙄
Mirko je ok, len kasle. Ale reve pre kazdu malickost: ze skoncila rozpravka, ze isiel moderny vlak a nie parny, atd.... Vacsinou zobudi Slavka z 30min. spanku uz po 15min. 🙄
Keby som toto vedela, tak chodi do skolky aj cez prazdniny.

sssimi
29. feb 2012

@jamaat vtedy mi šupol na slepo. Proste to čo tehotná môže, ale dnes mi zobral aj ster a aj krv, tak som zvedavá čo to bude 😖

borocka
29. feb 2012

som sa vas chcela opytat, ci dakto enviete.......patko ma v skolke spoluziaka, ma 4,5roka a horne jednotky a dvojky ma totalne cierne a malilinke. ono to vypada akoby ich mal uplne zozrate kazom 😲 🤐
napadlo ma inak, ci nahodou nemoze mat zubky vybyte a zubar mu tam dal len take "korunky" ( neviem ako by sa to mohlo volat, aby ostalo zaplnene dasno kym vyrastu trvale zuby??)
teda nie ze by sa ma to tykalo, alebo ze by ma do toho nieco bolo. len mi to tak velmi udrelo do oci a nevedela som si to vysvetlit......

zuzkaprofant
29. feb 2012

@borocka ma asi sprachnivele zuby bud bral lieky co to mohlo sposobit podla mna

jamaat
29. feb 2012

@borocka Podľa mňa to bude kaz, videla som pár deťom také zuby.
Inak Emka má na jednotkách hore takú malinkú dierku v strede, tak dúfam, že sa to nebude nejako rozširovať. Monika to mala presne tak isto, ale asi neskôr. Teraz má zuby dobré.

borocka
29. feb 2012

@jamaat ja poznam jeho rodicov a povazujem ich za slusnych, serioznych..maly je vesely, stihly.....urcite papava sladkosti, ale nemyslim si ze az tolko. a tiez ich povazujem za cistotnych. naozja taka slusna rodina........myslis ze keby to bol kaz, tak to proste moze byt aj genetika......ze sa to stalo napriek tomu,ze umyvali zubky?
inak patko ma tiez na jeden dolnej stolicke taku ciernu bodku. vraj ho to neboli a obcas sa mi zda vacsia, iokedy mensia.......tak neviem ci kaz,alebo co

jamaat
29. feb 2012

@borocka Ako píše zuzkaprofant, môže to byť liekmi. A môže to byť aj genetikou. Ja Emke zúbky tiež umývam a kaz sa jej napriek tomu robí. Aj to dosť vidno, keďže to má rovno vpredu.

luba142
29. feb 2012

@borocka aj ja poznam par takych deti a moze to byt ako uz tu bolo spomenute aj liekmi, alebo proste geneticky, mozno niekto z rodiny mal v detstve take zuby. Mojej kamosky syn mal tiez vsetky predne horne zuby hnile, vyzera to sice hnusne, ale co uz. Ked mu padali mliecne tak prave s tymito hnilymi mal problemy, nevypadli mu a popri nich sa tlacili nove, museli po zubarkach chodit aby mu to vytrhla a uvolnila tak miesto pre novy zub..........nastastie nasa Barborka kolko pojedla uz liekov za svoj zivot kratky tak mozem byt rada,ze to nemame, ale myslim,ze je to aj geneticky podmienene

luba142
29. feb 2012

@jamaat aj my pravidelne umyvame babam zuby ( teda Kike uz teraz nie 🙂 ) a aj napriek tomu sa Kike pokazili skoro vsetky stolicky v 5 rokoch, teraz uz jej nastastie vypadavaju a dufam,ze bude mat zuby po mne a nebudu sa jej kazit velmi

borocka
29. feb 2012

@luba142
@jamaat tak samozrejme som to uz videla, ale u starsich detoch a hlavne som z nich mala taky nehygienicky pocit.
ale poznam aj jedneho chlapca, teda muza, je odo mna starsi, a tomu trvale zuby taketo narastli. teraz uz si zaraba, a venoval cele mesiace chodeniu po zubaroch, aby mu spravili umele pekne biele zuby.

dupinka
29. feb 2012

@borocka a Patko ti necha pozriet do pusy? lebo Adamko uz davno nie... Mal obdobie, kedy sa rad pozeral mne na zuby, tak som to vyuzila a kontrolovala som ja jemu, ale teraz nechce a ja neviem skontrolovat zuby. 😒

kosska3003
29. feb 2012

@borocka moja marika na na hornych jednotkach taky zlty povlak a nie a nie dole to dat kefkou teda a to jej poctivo kazdy den umyvam ale nema to cierne ako ty pises to moze byt liekmi kamoska ma dceru co nemohla do 3 rokov nic mliecne lebo ju prehanalo a mala malo vapnika a zuby pokazene ma statocne ale uz mliecne vyrobky moze tak hadam ked jej vypadaju a narastu trvale bude to lepsie

hoogy
29. feb 2012

@iinuska prat ma muz ved je na materskej 😀 😝

hoogy
29. feb 2012

@borocka moj bratranec ked bol maly mal uplne pokazene vsetky zuby. proste sa to stalo. ked bol maly bral viacero ATB a z toho sa mu tak pokazili.ale neviem ci to bola genetika lebo teraz ma zuby uplne zdrave a krasne biele. a nie len zo sladkosti sa zuby kazia 😉

jamaat
1. mar 2012

Tak Emku mám doma, večer sa začala sťažovať na ucho, vybehla jej teplota a cez nos sa jej ťažšie dýchalo. Dnes je u nás Spievankovo, tak uvidíme, či sa tam vôbec vyberieme. ☹

iinuska
1. mar 2012

@hoogy haha, jasne 😀 Ale uz sme pokrocili. Uz suche aspon posklada, a neostane aj 3 dni na susiaku, ked som v robote 😀

inak aj u nas po dlllllhej dobe nejake choroby zacinaju. Obidvaja chlapci teplotuju, Adamko sa stazuje na hlavicku, ze ho boli a aj usko. Tak zatial sme na panadole. Ale ideme k lekarke pre istotu.

borocka
1. mar 2012

@dupinka necha. nie je z toho nejaky nadseny, a nedovoli mi pozerat mu 5x denne. ale necha si. vlastne zuby si umyje sam a potom mu to ja kontrolujem, takze kazd den mu pri tom poprezeram vsetko dokladne. ale da si obcas pozriet aj mimo umyvania.
on je zasa strasne haklivy na cistenie usi, co totalne nchapem. ved to tak fajne poskraba ucho.

dupinka
1. mar 2012

@borocka Adamko mal kedysi cistenie usi rad, dokonca sam ma chodil prosit, aby som mu cistila usko a stale dookola vyberal vatove tycinky.. Po vybere nosnej mandle je z toho ale boj, lebo tam mal trosku krv a prischlo mu to, tak bolo narocnejsie to vybrat, asi ho to skrabalo.

A co sa tyka zubkov, tak Adam skor hryzie stetiny kefky, alebo olizuje pastu (stiplavu, nie sladke), obcas pretrie, ale vzadu nechce, iba ked ma velmi dobru naladu. Skusali sme aj tak, ze sme si umyvali zuby s nim, aj mu chytit rucku a spolu,..

jamaat
1. mar 2012

Žeby som aj sebe objednala? 🙂 http://www.ebay.de/itm/Adult-Women-Teen-Girls-P...

borocka
1. mar 2012

@dupinka patko to neznasa od narodenia, od uplneho babatka. vzdy sa pritom matal, vykrucal, takze pravda je ze uz som mu do uska aj pichla 😔 vdaka bohu je po mne, tvori sa mu malo usneho mazu, takze nemava casto spinave usi...staci mu ich cistit aj kazdych 5dni.
a to cistenie zubov. trvalo kym si na to pato privykol. tiez to bolo casto hryzenie a vycmulavanie pasty ( pouzivam pronamel-detsky sensodyne, takze je jemne stiplava). zo zaciatku som mu umyvala zuby v lehu, takze reval a usta otvoril dokoran. ked sa nieco mus, tak sa musi 🤐 . teraz si uz necha. obcas protestuje, ale vie ze nema sancu. zvykol si

borocka
1. mar 2012

@jamaat vyzera to super. ja po nemecky vobec nerozumiem. ale ak mi prelozis rozmery ( ak su tam uvedene), tak by som si objednala zrejme tiez 😉

jamaat
1. mar 2012

@borocka Ak vieš anglicky, hoď si to do anglického ebay.

jamaat
1. mar 2012

@borocka Teraz som to kukla, je tam len jedna veľkosť a pás je prispôsobiteľný. Poštovné zdarma.

jamaat
1. mar 2012

@borocka Stačí čistiť uši každých 5 dní??? Tak to ja možno raz za mesiac a možno ani to. Vyslovene ak jej tam vidím čosi už, inak nie.

jamaat
1. mar 2012

pyžamká...tie pásikavé gate sa mi páčia http://www.ebay.de/itm/Baby-Children-Kids-Boy-G...

hoogy
1. mar 2012

@jamaat super suknicka budes sik 😉

my matkovi kazdy vecer pretrieme usi hned po kupani. so zubami tiez nemame problemy on chodi za nami aby sme mu vycistili ma to rad.ale on je celkovo take strasne cistotne dieta on ked ma troska spinave ruky no to je katastrofa a hned umyt. preto nema rad cokoladu. ale som ostala teraz v soku som ho postavila na vahua on ma uz 15,5 kila 😕 a to vlani v juni mal 12.

borocka
1. mar 2012

@jamaat 😉 a v akej farbe by si ju brala? mne sa najviac paci zrejme ta azurovo cierna alebo hnedo ruzova

borocka
1. mar 2012

@jamaat na to cistenie usi su nazory vselijake. niekto len ked uz doslova vyteka z usi spina, niekto zasa aj po kazdom kupi. niektorym detom vyteka spina aj kazdy den, ze maju vela mazu. niekto uska len vytrie, niekto poriadne vycisti.....
ja mu cistim ked vidim ze uz ma tam zlte. inak v lete mava viac spinave ako v zime. to je asi logicke

luba142
1. mar 2012

caute baby, tak uz mame doma prihlasku, mala je poznacena od septembra do skolky, ja som nakapana jak pes od vcera som na paralene co mam zapchaty nos a boli ma stale hlava, zacala som Ceckovu kuru, snad ma to prejde rychlo, chceli sme ist v sobodu nahliadat babo kamosom tak som zvedava ako na tom budem 😠
@jamaat aj ja tak malej cistim usi, ked tam nieco vidim, alebo tak raz za mesiac ked si spomeniam 🙂....Kika si cisti po kazdom umyti hlavy, vlastne aj ja tak, lebo jej vadi ta voda v usiach. Inak odkedy mavala zapaly usi v 3-4 rokoch odvtedy je hakliva strasne, ked len vonku aj v lete viacej fuka tak jej to vadi, zakryva si usi, nedbala by aj v lete ciapku nosit na usiach 😒

Inak mam v maji nastupit do roboty a majster mi volal,ze ci nemozem aspon o mesiuac skorej, tak som sa vyhovorila,ze nemam kam dat este v aprili malu, co je aj pravda v podstate, ale ani sa mi nechce sa tam hrnut,ked nemusim 🙂