Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

hoogy
8. mar 2012

@borocka vies my tu mame taky dvor a detska sa tu kazdy den v lete stretavaju a je im jedno co je koho. a ked matko videl starsie deti na tom jazdit tak ta jeho sa mu zdala asi detska tak zobral taku normalnu. a behal tu s nou. zase starsiemu dievcatku sa ta jeho pacila.

sirinka
8. mar 2012

@jamaat to uz je taky stary model haha 😀 asi preto je vo vypredaji....
ale nie, monika uz na nej nejazdi? mna to strasne bavi kolobezkovanie

borocka
8. mar 2012

@jamaat
@luba142
@kosska3003 neviem ktora ste minule spominala ze maju baby cervene a bolave pipiny....tak na toto som nahodou narazila. mozno niekoho nasmeruje:
https://www.modrykonik.sk/fotoblog/renette/clan...

sssimi
8. mar 2012

@borocka Sarah sa vedela kolobežkovať už minulý rok. Požičiava si od susedov 😀 . Nie že by to bolo nejaké dokonalé, ale princíp pochopila.

@jamaat mám normálne guličky homeopatické-aj tak chutia. Len sú veľkosti ako oscilo. Takže Sárke vždy poviem, že jej dám cukrík 😅 😀

@hoogy my sme teraz obkukávali v Nay za 120€, tuším oravu. Malo to fakt slušné rozlíšenie, krásny čistý obraz. Ešte uvažujeme ako by sme to pripevnili v aute, nemáme stolíky a na kolenách nechcem aby to mala, lebo by to mačkala a vypínala a to by som zase ja mala len robotu naviac 😀

luba142
8. mar 2012

@borocka tak toto neni nas pripad, nemame problemy pri cikani, ani inak, len obcas to mala zacrvenane, ale aj to je uz teraz fuc, mozno sme to mali aj s Cecka ked som jej davbala pri prechladnuti vyssie davky a moc je vtedy kyslejsi a moze sa stat,ze sa vystipe. MKy sme boli ked mala aj zapal obliciek v nemocnici pod takym dohladom,ze jej prirodzenie videl snad kazdy doktor na oddeleni,takze by sme o tomto probleme isto vedeli 😉

sssimi
8. mar 2012

@emode Sarah sa viac ako na darčeky teší, že bude rozdávať keksíky v škôlke a ukazovať 3 prsty 😀 😀 😀

borocka
8. mar 2012

@luba142 ved ja nevravim ze to musi byt dovod. len som na to narazila, popravde som vobec nevedela ze sa take daco moze u dievcat stat. tak som to sem hodila ako zaujimavost. ked vies co bolo pricinou u vas,tak fajn. mozno niekomu inemu to pomoze

iinuska
8. mar 2012

@sssimi taky prehravač máme aj my, a pekne sa to dá uchytit takym pasom, co bol k tomu o sedadlo

borocka
8. mar 2012

@sssimi patko nevie ukazat tri prsty. stale len dva-roky, dve vajicka, dva chlebiky,dve kolesa,...

kosska3003
8. mar 2012

@borocka no toto nema s tym nic spolocne myslim moja mala to mava raz za mesiac asi ale s cikanim nema problem ja neviem z coho to ma aj teraz to mala ze ju boli ritka 2 dni ale pritom to niake cervene namala a tiez ju utieram aj kupem pravidelne
ale ten clanok v zivote som o tom nepocula to musi byt asi pripad malo zo 100 ved aj ze detska gynekologia existuje som nikdy nepocula a o ziadnom roztahovani mi dr nehovorila niekedy je dobre aj menej citat lebo uz popisu neviem co

hoogy
8. mar 2012

@sssimi my sme k tomu mali normalne sada na uchytenie. fu ale 120 je dost pozrite si to radsej niekde na nete nay je najdrahsi obchod.

hoogy
8. mar 2012

@borocka aj matko ma vsetko dva 😀 mm sa vcera smial ze a co si bude pridavat na veku 😉

hoogy
8. mar 2012

@kosska3003 ja som o tomto uz pocula....

sssimi
8. mar 2012

@iinuska
@hoogy To vážne? Super, tak sa nemusíme trápiť 😀 Popozeráme ho aj inde.

@borocka Sárka už po meninách ukazovala, že má 3 roky. Pomýlilo ju rozdávanie lízatok 😀

hoogy
8. mar 2012

@sssimi 😀 no baba ta si automaticky prida a ked bude mat po 30 tak si bude uberat 😉 ale opytajte sa na ten vas konktretny typ ci to tam je.lebo neviem ci uplne vsetky to maju nech nemusite dokupovat.lebo da sa to kupit aj zvlast. no a co kedy ides rodit?

sirinka
8. mar 2012

@kosska3003 moj gynekolog ma aj detsku specializaciu...
popravde, neviem si predstavit, akym sposobom dojde k tomu zrasteniu, lebo uz len naozaj pri cikani ked utieram pisulu, tak predsa nie len pysky zvrchu, ved poriadne, nie, ako aj sebe...ci to prehanam? A tie co nosia este plienky, tak tam predsa tiez niekolko krat denne treba prebalit a pritom ja som vzdy pysky aj zvnutra, okolo ustia mocovej rury a posvy riadne cistila a teda aj cistim, nech sa bakterie nemnozia....
proste to nechapem...

borocka
8. mar 2012

@hoogy
@sssimi ja mu o sladkostiach nic nehovorim. mali karneval,a kazdy mal nieco priniest. tak videl ze sme spolu kupovali nejake keksy a chrumky, a po skolke bol taky ofucany ze on uz im tam nikdy nic neprinesie ( zjreme to ucitelka neotvorila,alebo co ja viem). a inak co sledujem, tak malokto donesie sladkosti k narodkam a meninam. na to ze preslo uz pol roka, tak neviem ci 5x si domov niecol drobnost.

borocka
8. mar 2012

@sirinka ja som to pochopila tak, ze pokial ma dievcatko problem so zapareninami, natieras jej to castejsie...tak to prispeje k zlepeniu ( aspon co vidim u neteriek,tak z tych plienok boli vzdy take scervenene, polepene, este aj nakremovane........ked su podrazdene,tak im to nechces este viac drazdit urierkami). ale zasa to musi byt zalezitost niekolo tyzdnov-mesiacov aby to celkom zrastlo,a to uz si fakt neviem predstavit.
fakt som o tom nikdy nepocula, ani by ma nenapadlo ze nieco take sa moze stat. ale evidentne moze

hoogy
8. mar 2012

@sirinka podla mna sa to stane tak ze to niektore zeny nerobia az tak poriadne ako by sa malo.rychlo utru a ide sa dalej

hoogy
8. mar 2012

@borocka ale ked je to podrazdene zahodim utierky a umyvam pod tecucou vodou. teda ja som matka vacsinou tak utierala ked som bola doma utierky som pouzivala na von.

kosska3003
8. mar 2012

@borocka no mala bola zaperana asi len 2 krat co mala 2 roky plienky a teraz to ma uz neviem z coho jedlo som akosi dalal prec lebo nic specialne nejedla mozno z vonku to mala hrala sa na piesku ale tak sediet som jej zakazala ale niekedy si sadla neviem

borocka
8. mar 2012

@hoogy ja som patka vodou zmyvala len ked bol extremne presraty ( a ze sa to stavalo casto 😀 😉 ) ale teda urcite su mamy ktore pouzivaju utierky za kazdych okolnosti, vecer babo len tak oplachnu vo vanicke, utru a zasa len do plienky. a zasa v tom clanku amina pise ze dcera mala uz dva roky ( tak tipujem ze bez plienky) a to uz si vooobec neviem vysvetlit. zrejme to nebude len vec hygieny

jamaat
8. mar 2012

@sssimi Ja som kúpila DVD prehrávač v Tescu a je už aj s brašnou do auta a 9-palcový, čiže väčší. TAk sa mi zdá, že stál 79 eur. Fachčí už pol roka v pohode, každý večer na ňom púšťam MP3 rozprávky na počúvanie, lebo CD prehrávač mi to nezožerie. A v aute cestou do Čiech to bolo super.

borocka
8. mar 2012

@kosska3003 tak ale kedy sa ti naposledy hrala v piesku?? inak aj patko v lete casto sedaval na zemi,v pieksu, na trave...a mal potom aj zapalenu predkozku. staci malo aby sa ti nejaka neziadanost dostala kam nema. a ked to neliecis, tak sa to potom naozaj dlllho vlecie s clovekom.
vies za to,ze si zajdes na gyndu s malou nic nedas. mohlo sa jej nejake zrnko piesku dostat do posvy, odtial to len tak same nevyde.......fakt neviem. nemam predstavu. nechcem trepnut hlupost

hoogy
8. mar 2012

@borocka mozno je to aj nie kde chyba. lebo zase nemusi to byt len vec hygieny. jaj ja som utierky najprv tiez pouzivala vela,ale potom som ich stale menej len ked sme isli niekam. moja mama robi k takymto veciam dokumentaciu no a je tam dost "chemie" .ked sme boli doma umyla som vodou sup sup a bolo.

jamaat
8. mar 2012

@sssimi A ešte čo sa týka Oravy, kedysi nám to strašne odporúčali, že je super, vraj prehrá aj langoše. Tak sme kúpili domáce kino Orava. Onedlho sme to oľutovali, lebo prehráva vlastne len originál DVD a dokonca aj so zvukovým CD mal problém. Takže ak chceš napálené prehrávať, toto si pozisťuj.

borocka
8. mar 2012

@hoogy tak to je jasne, najprv sa ti babo dokaka aj 5x denne a potom pride cas kedy mozno raz za 5dni. jasne, ze cim bol vacsi,tym sme utierky menej a menej pouzivali. a jasne,ze je to plne chemie. aj pampersky plienky su plne chemie. z tych mal maly tak zapalenu ritku,ale neskutocne

jamaat
8. mar 2012

@borocka
@sirinka
@luba142 Ja už som o tom čítala, ale ako sirinka píše, nechápem, ako sa to môže stať, ako si to môže matka nevšimnúť!!!??? Veď decká otŕčajú zadky aj predky bez hanby hocijako. To nevidí???
A Emke raz za čas povytieram naolejovaným kozmetickým tampónom riadne záhyby na cikulke, lebo sa tam zvykne zbierať kadečo.

kosska3003
8. mar 2012

@borocka v utorok sa hrala v piesku aj cez vikend bola viac vonku ako obvykle a teraz to mava skor v zime v lete sme toto nemali tak asi ak prechladne viac sedi na zemi a teraz rada beha v gatkoch vecer len pokial by to bolo vazne ze by to trvalo dlho alebo co ale ona to ma vyslovene raz za cas a to len v noci a rano ako keby nic tak to nejdem riesit zbytocne ju stresovat dr lebo ona ich vyslovene nemusi

hoogy
8. mar 2012

@borocka jaj to ani nehovor. od 15m sme ich nemohli vobec pouzivat prisla taka nejaka varka z polska. to bolo jediny krat co mal maly zaparenu ritku okamzite som ich vyhodila a kupila ine plienky.