Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

sirinka
3. apr 2012

@borocka ved to ma najlepsi vek a rocne obdobie na kiahne...aspon uz budes mat pokoj...mna to este len caka so vsetkymi troma...

luba142
3. apr 2012

@sirinka aj my sme mali presne v maji pred rokom, ale bolo vtedy strasne teplo, ako v lete v ten tyzden co bola Barborka vyhadzana a pred stretkom akurat bolo, tak ale som rada,ze uz to mali aspon toto uz nemusim riesit v skolke ,ale zas budu ine choroby ☹

hoogy
3. apr 2012

@borocka jaj ked dostanete pridte aj nas nakazit.ja by som uz chcela aby to mal maly za sebou.

sirinka
3. apr 2012

@hoogy no ty v tehotnosti sa radsej kiahnam vyhybaj...

hoogy
3. apr 2012

@sirinka ale ze ked som mala tak to neni nebezpecne. ci?

sssimi
3. apr 2012

@hoogy ja idem na školu šmyku 12. mája 😕 Máme to zadara od seatu a mm ma hneď prihlásil. Akože ja jazdím rada, ale toto nie je moc pre mňa tam trapošiť. No uvidíme. SNáď nebudem veľmi nadávať.... 😀

hoogy
3. apr 2012

@sssimi a kam ides? mojmu muzovi sa to strasne pacilo.bol tam cely den a prisiel riadne unaveny. hovoril ze to bolo aj namahave,ale ze paradne.

sirinka
3. apr 2012

@hoogy malo by to byt ok, ale aj tak by som nechcela...

@sssimi my sme to dali k narodkam mojej svokre...

hoogy
3. apr 2012

@sirinka aj tak nemame od koho dostat takze som safe.

borocka
3. apr 2012

@luba142
@hoogy
@sirinka tak vek na to mozno ma najlepsi, ale rocne obdobie?? keby bol november,december tak to mozno aj uvitam. ale teraz????? ved od piatku sme neboli von a on je uplne na prasky, a neviem si predstavit ze v peknom pocasi by sme nesli von dva tyzdne.
teraz sa zobudil a uz zasa ma ukecava aby sme sli von.
ale lubi mas pravdu. tie teploty nie su zas az take hrozne (hoci prijemne to nie je) ale fakt ze neivme z coho ich ma. ze by to kludne mohlo byt aj nieco vazne, to je dost stresujuce.

sssimi
3. apr 2012

@hoogy Inak to nie som každý deň taká akčná 😀 Aj tak ešte beháme veľa po doktoroch. Včera sme boli na nožičky a zajtra nás čaká pediatrička a rehabilitácia. V tie dni nemám chuť poriadne na nič.... ALe tak ma potešil ten darček, že som kúpila poukaz aj švagrovi. Majú narodky v jeden deň a môžu ísť naraz na okruh obaja, tak to bude väčšia sranda pre nich 😀

sirinka
3. apr 2012

@borocka ale ved dva tyzdne nemusis byt doma...iba kym nezaschnu vsetky vyrazky...navyse vy mate zahradu, takze vonku mozete byt, kolko chces...

hoogy
3. apr 2012

@sssimi oni su dvojicky ci len nahoda? tak to ti verim behanie po doktoroch je unavne. ale inak to vyzera ze to zvladate dobre aj ked ste uz 4.

sssimi
3. apr 2012

@hoogy Orechová potôň sa to tuším vola? Myslím, že je to len na jednom mieste na Slovensku. Seat robil Už 2x dni na okruhu a teraz po pol roku dal školu šmyku. Je to tam fakt super. Mm nás nahláslil na 10:45-je tam hodinové školenie-dúfam, že nebudem musieť kojiť... Potom je obed a jazdu budem mať tuším po 13tej.

sssimi
3. apr 2012

@hoogy nie 😀 mm je 14.4. 1979 a švagor 1980 😀

sssimi
3. apr 2012

@sirinka A čo hovorila na to svokra? Už tam bola?

hoogy
3. apr 2012

@sssimi teda to je super nahoda 😀

sirinka
3. apr 2012

@sssimi pacilo sa jej, len bola nestastna, ze nezvladala tie smyky tak, ako by chcela a ze si to zrejme este zopakuje 😀
inak ja som tam este nebola, ale mm si to tiez chvali, oni tam robia aj akcie na tahacoch a bol tam aj sukromne na motorke si vyskusat.

borocka
3. apr 2012

@sirinka tak pred rokom ked mali u lubky kiahne ste mi tvrdili ( nejdem menovat,nepamatam) ze kiahne maju v teple dnuka a nemaju sa vystavovat slnku.
ale vies ako je to na zahrade.....da sa, ale nie tyzden vkuse a bez spolocnosti inych deti......tvoje baby by sa spolu uz prehrali,presiel by im cas. ale tento a sam??

inak vcera mi jedna maminka odporucala mydlo na kiahne. ze tym umyva maleho kazdy den a ze mu vyrazky krasne schnu. my sme ich stretli vcera,maly bol vyhadzany 4ty den a ze na tvari mal dve dubky co ani nestali za rec. cakali sme s nimi vyse pol hodiny vonku, ani raz sa neposkriiabal, bol uplne v klude. tak asi dobre mydlo to bude,
lubi, vy ste co pouzivali?? co sa teraz odporuca??

luba142
3. apr 2012

@borocka no ked si dobre pamatas, tak sme boli na stretku a to mala presne od nedele kedy sa zacala vyhadzovat, dovtedy sme boli doma. Je to lepsie teraz preto,ze uz je teplo a lahsie sa aj vonku vyhadzu vsetky a ano malo by to byt v teple a nesmie sa chodit na slnko az dovtedy kym neodpadnu posledne chrasty a aj preto, lebo by mohli od slnka po kiahnach ostat hnede flaky, nastastie na stretku som ju nejako ochranila 🙂
my sme pouzivali take mlieko z lekarne: Tanno Hermal lotio a pekne sa to susilo tiez, alebo sa moze len potierat liehom co sme mali na pupcek, ten som pouzivala pred stretkom cca 2 dni, ale nebolo to zasusene rychlejsie 🙂....co by som nepouzivala tak je tekuty puder, pod tym to este viac svrbi a je z toho bordel. Inak to mliecko je na tej pokozke ako keby tam bol puder, ale pekne to zide vodou dole a zasa to mozes nanovo natret. Pekne to babam vydrzalo cely den, ked som raz natrela...barborke som to vtedy v plienke musela viac krat, lebo tam sa to drzalo naviac dlho

sirinka
3. apr 2012

@borocka a preco by nemohli byt deti s kiahnami vonku? samozrejme, pokial nemaju zvysenu teplotu? prave preto si myslim, ze toto je idealne obdobie, lebo nie je ani horuco a silne slnko, takze v podstate okrem tvare je koza zakryta a chranena pred slnkom, nie je prilis zima...
nesmie sa chodit s detmi s kiahnami von, na ulicu, medzi ine deti, kde by si sirila infekciu, inac nevidim dovod...

sssimi
3. apr 2012

@hoogy To je a hlavne rodičia mali pri toľkých deťoch o jednu tortu ročne menej. To sa vždy smejeme ako spomínajú, že najskôr boli na torte 2 sviečky, cvakli Milana a potom prihodili ešte jednu a cvakli manžela 😀

@sirinka ja si neviem predstaviť ako to bude, lebo školenie bude isto na manuál a ja mám automat 😅 A teraz naposledy na okruhu som síce nejazdila, ale mm ma prehovoril aby som išla ako spolujazdec aspoň na 3 kola, lenže som už bola tehotná a ledva som prežila prvé kolo. Po prvej zátačke mi zdvihlo žalúdok, tak sme to rýchlo ukončili 😝

luba142
3. apr 2012

@sirinka nam zakazal doki chodit aj uplne von tyzden, po tyzdni uz sme boli na stretku a tam bola vonku...po tom tyzdni dovolil len tak niekde v chladku, ale aj to len tak,ze chvilku.....nesmu kiahne prechladnut, lebo nastavaju komplikacie potom

sirinka
3. apr 2012

@sssimi no svokra tam bola na vlastnom aute...ma to vyznam pre to, aby si spoznala svoje auto, ako reaguje v roznych situaciach a naucila sa ho dokonale ovladat, pokial viem...to si teda este radsej zisti dopredu...ale myslim, ze to takto funguje...

hoogy
3. apr 2012

@sssimi ano ako pise @sirinka na skolu smyku treba na svojom aute.a tusim mm hovoril ze tam mal jeden aj automatiku. nepamatam sa opytam sa ked pride domov. hovori,ze mu to vela dalo.

hoogy
3. apr 2012

@borocka tak raz si to budete musiet pretrpiet. neja ho snad doma uz zabavis,nie?

sirinka
3. apr 2012

@luba142 no asi mal na mysli to, ze pocas trvania infekcie je znizena imunita a tak je dieta nachylnejsie na rozne infekcie, co by sa malo v domacom prostredi co najviac eliminovat...inac tomu nerozumiem...

luba142
3. apr 2012

@sirinka neviem no, ale kedze my nemame dom zo zahradou tak nebyt stretka tak som s malou zavreta doma minimalne 10 dni 🙂

hoogy
3. apr 2012

@sirinka kamoskina mala mala 8m ked dostali kiahne a tiez im neoporucali chodit vobec von. ale mozno to bolo aj tym vekom.

sirinka
3. apr 2012

@luba142
@hoogy popytam sa na to susedky, je pediatricka, tak mi to hadam vysvetli...