Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

saskarisko
22. apr 2012

@borocka - a to som este chcela, ze mala mi rozprava od dvoch rokov, a teraz rozprava uplne bez problemov vo vetach, sklonuje, casuje ako ma, vyslovuje tazke slova.dokonca rozpravala cistejsie ako jej brat. proste kazde si ide svojim tempom. netvrdim, ze niecomu netreba pomoct. ak rodic vidi, ze ta rec nie je v poriadku, mal by ist k logopedovi (aj ked nasa doktorka mi stale tvrdila, ze ma cas, a ja som isla na vlastnu past skor). dietatu to urcite neublizi. nasa okrem trenovania vyslovnosti, sa s nim hra, dava mu rozne ulohy, skusa jeho zrelost

jamaat
22. apr 2012

Tak ja Emku ani neopravujem, mne sa páči, keď tak detsky komolí. Pokiaľ nemá pred nástupom do školy, tak sa mi to hádam páčiť môže. 😀 ....Ja sa s ňou rozprávam normálnou rečou, aj všetci doma, žiadne maznanie, takže ona si aj sama bez opravovania postupne pochytí správnu výslovnosť. Akurát v škôlke pochytila "neni" a mne to uši trhá a neviem ju od toho odučiť.

Tutujenta de si boa.... ajajaj tututu, sedea som na butu! 😀

kosska3003
22. apr 2012

aj mne marika rozprava skomolene niekedy musim rozmyslat co to chce a aj pesnicky a basnicky si upravuje do svojho jazyka ale niekedy spievam s nou a uci sa ako sa to vyslovuje ved maju 3 roky nemozeme od nich chciet aby vedeli pekne cisto rozpravat to aj niektory dospely nevedia co pocuvam niekedy
Marika mi r nevie ona je Majika a babtko je Patvik ona rozprava ako anglican vsade to v pcha 😀 😀 bude mat tvi roky

luba142
22. apr 2012

@jamaat u nas je slovo " neni " klasika takze to je v pohode😀 , ale kamoska mi vravela, ma malebo 3 rocneho v skolke uz a ze jeden chlapcek tak uz castoval ucitelku hned prvy tyzden, ze je pi.., tak to uz je mooooooc 😠

kosska3003
22. apr 2012

@luba142 no tak to je moc a odkial to tak moze mat ak rodicia nadavaju tak je iste ze bude aj dieta ako u mna je najhorsie nadavak doriti a aj to ked mi ujde lebo mala to zacala pouzivat tak uz pouzivam doparoma alebo kurnik sopa radcej
a Marika mi zase na vsetko povie čooooooooo a poviem jej to 5 krat a ona čoooooo tak uz mam aj nervy 😀 😀 😀 lebo si robi srandicky so mna a potom ked jej nieco zakazem tak ona spuste a ja ceeeeeeeeeem ja ceeeeeeeeeeeeem (akoze chcem ) a este aj to eeeee tak dlho povie koniec 😀 😀 😀

sirinka
22. apr 2012

@jamaat
@luba142 juuuj, ci ja neznasam to slovicko neni...aj som deti dlho opravovala...ale problem je, ze svokra s nimi hovori po cesky a rodny jazyk mojho muza je tiez cestina, takze aj on to pouziva....tak je ohromne tazke naucit ich to spravne....

jamaat
22. apr 2012

@sirinka No tak to nevidím veľmi ružovo. 🙂 ....U nás doma to nepočuje od nikoho.

sirinka
22. apr 2012

@jamaat mozno ked uz budu chapat rozdiel, ved zase ziadna tragedia to nie je..

jamaat
23. apr 2012

@sirinka No veď nikto nemá z toho tragédiu, len ja, lebo mi uši skrúca. A sem-tam moja mama, keď k nej prídeme 🙂

sirinka
23. apr 2012

@jamaat no ved ja ti rozumiem, ja to tiez neznasam...ale tak pokial toto bude mojim najvacsim problemom, tak hadam aj budem spokojna 😀

hoogy
23. apr 2012

@mystery7 ja som si kupovala podprdu v marks and spencers. vysla ma par eur ale perfektna. tak ja som zo zumby chodila taka cervena ze sa ma ludia pytali ci som ok 😀 ale mna to bavilo a vyblaznila som sa. ja mam kondicku len proste hned zostanem totalne cervena. inak uplne su iny ti tvoji chlapci.chystas sa aj na buduce teda?

hoogy
23. apr 2012

ahojte kocky, tak cez vikend som nestihala ani boli sme u nasich a mm ostal chory tak ho mam doma na preliecenie. a budeme mat dievcatko Barborku 🙂

hoogy
23. apr 2012

@borocka matko rozprava tiez vela,ale tiez mu neni vsetko rozumiet. my s mm mu rozumieme vsetko,ale ostatnym musime prekladat. hlavne on hovori slovensko nemecky.ale kamaratka ma malu a ta jej dlhsie rozprava a tiez jej ja nerozumiem vsetko kedze sme spolu dost malo. podla mna je to uplne normalne.kazde dieta je an nieco ine. a vidim ze casom sa ta rec cisti. uz na velku noc mi brat hovoril(su s malym malo) ze je mu lepsie rozumiet ako na vianoce. takze je to ako so vsetkym velmi individualne a neporovnavala by som.

borocka
23. apr 2012

@jamaat
@sirinka tak vy mate není, a u nas po "madarsky" frci ňeni. inak hovori cvelkom spisovne.
@kosska3003 u nas najhorsia nadavka je "do kelu", inak pouziva pato aj "krispin dolina", "seremtete hore dole" a podobne starecke "nadavky" co sa mu pacia a smeje sa na nich

borocka
23. apr 2012

@hoogy takze baba, gratulko. ale barbora, nerozmyslite si este? 😉 😀

hoogy
23. apr 2012

@borocka urcite nie. 🙂 co sa ti nepaci na tom mene?

borocka
23. apr 2012

@hoogy mne? vsetko 😝 ale nie, tak je to hlupe meno......tazko vymysliet skratku ktora by nebola nejako stupidne zrymovatelna. a kto ju bude volat barborkou??

hoogy
23. apr 2012

@borocka mne sa to meno paci a hlavne tu ju vsetci budu urcite volat barbora. takze nemusim riesit. my aj matko vacsinou volame martinko takze nie je to pre nas dlhe meni. nic ine sa nam nepaci a co by sa nam este pacilo sa po nemecky povie uplne inak takze nakoniec nam vysla barborka.

mystery7
23. apr 2012

@hoogy super, tak dalsi parik 😉 tesim sa s vami. Chystam sa aj nabuduce.
@borocka na cistu rec je este dost casu. Ak im my -matky rozumieme, tak je to ok. Mirko rozprava stale, este aj v sne. Sklada vety, casuje, sklonuje, aj komoli a hlce niektore pismena. Nasa hlaska: Tata, tataj, ja tatam. 😉 Tatik (tata), cakaj ja kakam.
@sssimi nechcela by si, ver mi. Ked si dam trochu vacsi vystrih, hned sa bojim, ze vyskocia 😅 🙄

Mirko ma od soboty noci teploty. Najvyssia bola v sobotu o pol noci 38,1 tak dostal cipok. Vcera vecer ml 38 a dnes ho mam doma a ma 37,5 🙄 🙄 samozrejme kasle, ale bez soplov.

Vcera sme oslavovali prve meninky 🙂 prisli babky, posedeli sme, zabavili sme sa.

hoogy
23. apr 2012

@mystery7 dobra hlaska 😀 tak si to potom uzi ja uz vymyslam ako budem cvicit po porode. a z pariku sa tesime matko si strasne uzil to 3D a dnes ukazoval mm fotky som dala na nastenku.ze tak je baboka(rozumej barborka) a doktor mamine takto chodil po brusku 😀

borocka
23. apr 2012

kocky, my dostaneme rodicovsku este v maji???????????????????

hoogy
23. apr 2012

@borocka ano vyplaca sa spatne za cely mesiac

luba142
23. apr 2012

@hoogy aj my sme sa rozhodovali medzi asi tromi menami a najviac sa nam pozdavala Barbora, tiez jej hovorime Barborka, alebo ked na nu volam, tak aj Barbori...ine nejake zdrobneliny alebo skratky ako Baška a Borka u nas nepouzivame, alebo jej poviem este Barbi, ale to velmi malo, to snad ked tu o nej pisem, lebo je to kratsie 😀

luba142
23. apr 2012

@borocka no v juni dostaneme este aj za maj celu 🙂

hoogy
23. apr 2012

@luba142 no my sme mali niekolko podmienok na meno.nech sa lahko vyslovuje aj tu kedze tu zostaneme asi dlhsie, potom sme chceli nech je medzi meninami a narodeninami aspon 3 m nech to nema chuda naraz 🙂 a jasne nech sa hodi k priezvisku. mali sme aj ine alternativy,ale ziadne to meno sa mi nepacilo pre dospelu zenu ked som si ju tak predstavila o x rokov. 🙂tak kazdemu sa paci nieco ine,nie 😉

luba142
23. apr 2012

@hoogy no tak to hej. Ale ak oslavujete podla slovenskeho kalendara tak Barbora ma meniny 2 dni pred mikulasom, co neni tiez moc vyhodne, ale tak co uz s kazdym menom mas nejake plusy aj minusy 🙂

hoogy
23. apr 2012

@luba142 ved to kazde ma svoje plus a minus. a mm sa tak uz dlho prihovara malej (este sme nevedeli ci chlapec alebo dievca a on ju volal barborka) ani martin neni daleko od mikulasa. tak na meniny su darceky na mikulasa sladkosti 😀

hoogy
23. apr 2012

@luba142 jaj a este sme chceli take meno ze ked zavolam na ihrisku neotoci sa 10 dievcat 😀 😝

borocka
23. apr 2012

@luba142 akoze rodicak dostaneme este teraz v maji aj v juni?? ja som myslela ze ak, tak v maji uz bude posledny a len pre tie,co maju decka narodene az po 15tom maji

luba142
23. apr 2012

@borocka ja som sa na to pytala a kedze je to mesiac spatne tak este aj za cely maj dostaneme v juni, aj ked je napr. na zaciatku alebo na konci mesiaca narodene dieta