Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

luba142
2. máj 2012

@iinuska no aj my to teraz budeme lepit,ja na 3 smeny, mm na jednu, tak je s maminou ked sme obaja v robote, tiez ide az od septembra do skolky

mimi21
2. máj 2012

@sssimi podla mna nie je dobre, ze nema skolku pravidelne - teda ja som to tak pochopila, ze si ju tam nedala, ked plakala, podla mna treba nech si na to zvykne, pravidelny rezim a pravidla, ja som inak tiez na prasky ked mam doma obe, aj mne ninka zo zaciatku plakala, ale to bol len prvy tyzden
urcite je to pre nu velka zmena, ked zrazu prisla lili, ale skus jej to vysvetlit, ze ty zatial uoraces, navaris a potom ked sa ona vrati zo skolky tak sa uz len budete hrat
my sme ninke zo zaciatku km si nezvykla vraveli ze ideme vsetci do prace, az mi bolo divne ze sa nepozastavila nad tym co ja s emkou ale ked sa po case opytala, tak som povedala, ze musim navarit oprat nakupit upratat...

mimi21
2. máj 2012

a inak baby ja som zato aby sa ti "cudzi" ludia z nasej skupiny na FB vyhodili, 🤐
je ich tam fakt kopec co nepoznam a este aj nejaki chlapi, to co je???

sssimi
2. máj 2012

@mimi21 ja už som na ňu tieto reči skúšala a bez odozvi. Keď jej poviem, že musím uvariť, upratať, tak odpoveď znie, že mi pomôže. Keď jej poviem, že musím ísť do práce, aby som jej mohla kúpiť oblúbené cukríky, hračky a pod, tak mi povie, že teda nič nechce. A ja by som ju aj do tej škôlky minulý týždeň dala, ale to mi volali zo škôlky, že si mám prísť po ňu. Pôvodne sme si všetci mysleli, že bude chorá, lebo im ani nepapala. Dnes vraj tiež nezjedla desiatu, ale keďže doma neraňajkuje, tak obed spapala celý a potom aj tie raňajky statočne doháňala chúďa celý deň 😀 Hádzala som sem aj otázku či s tým niekto nemá skúsenosti a všetci mi odporúčajú nechať si Sárku doma. Lenže keď je doma, tak chce byť stále vonku, tým pádom nič nenavarím, neupracem. Takto sa v škôlke oveľa lepšie zabaví, vonku vyblázni, dobre naje a domov sa ide v pohodičke vyspinkať. Ja by som to veru brala aj pre seba 😀 😀 😀 Každopádne zajtra ideme 😉

mimi21
2. máj 2012

@sssimi no moja ja mam teraz domacnost v katastrofalnom stave, ani okna som pred velkou nocou nestihla umyt
rano ked vstaneme, tak sa snazim rychlo cosi uvarit, pototm ideme von, potom rychlo obe nachovat, sup spat jedna, druha, ja sa stihnem najest, upracem doobednajsi bordel, na 10minut si sadnem a uz je ninka hore 😝
proste mam tu plno zanedbanych veci co nestiham, upratat len to najnutnejsie, doteraz boli chore decka, teraz som uz aj ja asi skoncim na atb ☹ dnes som si dala theraflu a potom zymvala tak som sa spotila jak prasa 😀
ak to bude naozaj take zle, tak to asi bude chciet nejaku dlhsiu pauzu so skolkou...a este jedna vec ma napada...je v tej skolke vsetko OK - ci toto nie je len zamienka preco tam nechce ist, ze chce byt s tebou...

sssimi
3. máj 2012

@mimi21 to ma napadlo ako prvé, či sa tam niečo nestalo. Ale nie. Po dlhom vypytovaní sa priznala, že chce byť doma s maminkou. Dnes plakala už cestou do škôlky. Našťastie som si dnes aspoň gyndu vybavila. A sestrička na gynde mi radila vydržať a nosiť ju tam. Ja sama na sebe pozorujem, že som oveľa kludnejšia a lepšie zvládam všetko ak mám Sárku na tie 4 hodiny v škôlke. A nenervačim sa od rána. Potom je to vidieť aj na mlieku. Som strašne zvedavá čo mi dnes povedia v škôlke... 😅

mimi21
3. máj 2012

no pomoc tak my uz mame pomaly cela rodina streptokoka ☹
doniesol to svokor, teraz ho mala emka a vcera ho zistili mne 😝 teraz uz len aby ho nechytila Ninka, dnes dobrala atb...

@sssimi daj potom vediet ako bolo dnes v skolke, som zvedava

sssimi
3. máj 2012

@mimi21 ani nemám info od učiteľky, lebo tá čo bola s nimi doobeda už tam nebola, ale Sarah prišla vysmiata a prvé čo mi povedala bolo, že pôjde aj zajtra. Ale to mi tvrdila aj včera poobede 😅 Každopádne ju tam zanesiem. Zajtra budem mať ráno premiéru. Obriadiť obe a všetky pôjdeme spolu zaniesť Sárku do škôlky. Doteraz nosil Sárku buď mm alebo mi prišla mama k Lili a ja som zaniesla Sárku 😕 . Tak to bude celkom sranda. Dúfam že mi sadne kojenie, to bude najväčší zádrhel...

ludmilabb
3. máj 2012

@sssimi Sofia mi tiez zacne po ceste do skolky mrncat ze chce zostat so mnou doma, ja jej poviem ze teda nech ostane ale bude doma sama s Blazikou ze ja musim ist do roboty, alebo teda nech zostane na chodniku ked nechce ist do skolky a to si potom rozmysli ci ma pocka v skolke alebo na ulici-sama...no pevne nervy tie nase deti nas niekedy riadne cvicia 😝 chapem ze radsej by bola so mnou doma ale proste nie je na vyber to je ten rozdiel ze ty si doma, to je ine...

sssimi
3. máj 2012

@ludmilabb Keď tá moja má na všetko odpoveď akú nechcem počuť. Dnes som jej povedala, že musím ísť k doktorke, aby mi bruško pozrela, a že tam so mnou nemôže. Tak mi povedala, že ma počká doma 🙄 Môžem jej ja otĺkať, že tam bude sama a pod. Ona si aj tak melie svoje. Ale zase zo škôlky ide vysmiata, šťastná, spokojná, tak to ma utešuje. Inak som mala dnes ráno slzy na krajíčku, keď mi ju učiteľka trhala z náručia. Nie som na tekéto plakania zvyknutá. Keď plakala, tak chvíločku, ale teraz ju počujem ešte cestou domov dlho.

janka30
4. máj 2012

Ahojte, tak maly bol v stredu prvy den v skolke, ja som to zvladla asi horsie ako on, este ze bol so mnou mm, ten ho zaviedol pri triedu, ked som ho videla plakat, tak som zacala aj ja a musela odist, aby ma nevidel, ale vraj plakal chvilku, potom pozoroval deti a potom uz sa aj napapal, ked som prisla pre neho, cely vysmiaty, ze ide na druhy den aj spat, no vcera sa to zmenilo, vraj spat nebude, rano isiel v pohode, prezul sa, no ked sme pisli pri dvere, chytil sa ma za nohu a ani za svet, tak ho placuceho ucitelka zobrala, potom sa vraj uz aj trosku hral s detmi, na obed zase uplne vysmiaty, zjedol aj makove slize, co by mi doma ani do ust nedal, dnes rano mrnkal, ale plakal az pri triede, zase ho brala ucitelka placuceho, tak dufam, ze buduci tyzden uz bude lepsie, chcem ho nechat od stredy aj spavat aj ked doma mi nespava uz rok, vraj neni tma. Od 21. maja idem do roboty, tak dufam, ze dovtedy to bude dobre... Ako vam spavaju deti v skolke, ked nespavali doma?

jamaat
4. máj 2012

@janka30 Máš škôlkársku klasiku 🙂 ...Moja doma tiež nespáva, ale v škôlke ano. V škôlke si nedovolí papuľovať, neposlúchnuť a o zem sa hádzať, keď ich pošlú spať. A keď už leží, tak aj zaspí.

sssimi
4. máj 2012

@jamaat prosím ťa aká je veľkosť v sportsdirecte ak nosím našu 40ku?

kosska3003
4. máj 2012

@sssimi a 40tka to je Lko nie tak 14 XL je 16

jamaat
4. máj 2012

@sssimi Podľa toho, čo konkrétne. Neviem ti to takto povedať, ja by som asi 12=M zobrala.

sssimi
4. máj 2012

@jamaat konkrétne teplaky, nejaká som z tej tabulky zmätená. Tam je, že 12 je naša 36ka 😕 Teda ak to dobre čítam 😅

@kosska3003 Veď to, že neviem či 12 alebo 14. Objednávam to mamine, tak jej nechcem blbosť objednať. Ja si objednám až keď jej prídu tieto radšej 😀

kosska3003
4. máj 2012

@sssimi no ono tie cisla su otazne skus si dat tabulku ked otvoris tie teplaky tak tam mas pri cene alebo tam kdesi taky otaznik a ti otvori tabulku velkosti a tam si daj znacku a podla toho vyber inac ti neporadim to je risk niekedy objednat lebo niektore znacky su vacsie niektore mensie

jamaat
5. máj 2012

@sssimi S nohavicami mám také skúsenosti, že majú väčšie číslovanie, takže by som zobrala to M=12.

jamaat
5. máj 2012

@sssimi Tak sa mi zdá, že pozeráš mužské veľkosti v tabuľke 🙂

sssimi
5. máj 2012

@kosska3003
@jamaat Diky baby, riskenem jej tú 12ku, prinajhoršom mi ich oklepe o hlavu. Veď teplákmi to až tak nebolí 😀 😀 😀

iinuska
5. máj 2012

ahojte zienky
My mame dnes oslavu, torta je, dokonca som spravila aj smotanovo- piskotovu, ta to isti, keby robena nebola dobra. Maly oslavenec este spi. Pocasie nam vyslo, snad nezacne prsat, nech mozeme byt aj vonku 😎

sssimi
5. máj 2012

@iinuska dúfam, že ste si to (hlavne Adamko) poriadne užili 😉

luba142
6. máj 2012

@iinuska gratulko Adamkovi 🙂......my budeme oslavovat buduci vikend, tortu sa zase chystam robit ja, ale uz nebudem mat tolko casu ako doteraz tak dufam,ze sa vydari 😀

iinuska
6. máj 2012

@sssimi
@luba142
Dakujeme pekne, bolo super, nakoniec sme boli len vonku, pocasie vyslo, Adamko uveliceny z darcekov, najviac zabodovala plysova Minney. 😀 Spat isiel o 22. My sma potiahli do polnoci

mystery7
7. máj 2012

@mimi21 domacnost.....kulnicka na drivi 🙂 ako hovoria cesi. Mirko je doma od 23.4. a je to riadne vidno. Nic neporobene, len njnutnejsie a to vecer zaspavam s nimi a ked nezaspim, lezim ako mrtvola neschopna pohybu. Nastastie sme sa uz konecne dostali z toho hnusneho kasla. Snad sa mu nevrati.

@sssimi ja ked mam Mirka v skolke, tak je doma raj. Slavko spi 2x - ved vstava kazde rano o 5, tak sa nemozem divit 🙄 ale stihnem si vsetko porobit. A ten ranny plac, vsetko je o zvyku a vytrvalosti dietata. Mirko riadne vystrajal v septembri, teraz sa tesi, paci sa mu tam a je mu tam podla mna lepsie. Ako je teraz dlhsie doma, tak zacal chodit po 4 ako Slavko 🙄 a ked vezmem Slavka na ruky, ze ho idem prebalit, hned krici, aj mna pomojkaaaaj. Ked je v skolke, nauci sa nove veci a rastie, doma stagnuje. Ja sa mu mozem naplno venovat len ked Slavko spi. Inac ich sledujem, aby si navzajom neublizovali.

hoogy
7. máj 2012

ahojte kocky, tak aj my mame za sebou uz oslavu. dopadla super aj pocasie vyslo tak sme mohli gulas varit. oslavenec ju skoro celu preskakal na trampoline 🙂

kocky chcela som sa vas opytat. pomali si davam dokopy co z lekarne nech si nakupim. a uz sme to tu preberali,ale vtedy som nemala ani tusenie ze budem mat dievca. ako ste kockam po kupkani alebo pocas kupania susky umyvali? dakujem

sssimi
7. máj 2012

@mystery7 Sarah zatiaľ chápe, že ak idem kojiť alebo Lili plače, tak sa venujem jej. Samozrejme ostatok času zase venujem Sárke (potom sa zase mm sťažuje, že jemu sa nevenujem 😠 -potom sa mi každí čuduje, prečo hovorím, že mám doma 3 deti 😀 ), ale Sarah je dosť samostatné dieťa. Ak ju niečo baví (kreslenie, malovanie, modelovanie, či rozprávka), tak o nej ani neviem. Aj dnes ráno vstala 6:30, mm jej zapol rozprávku, odišiel do práce. Mne sa nedalo vstať, lebo som mala práve Lili na cecku a ona si v kľude pozerala a ja som vstala až 7:30. Horšie sú tie upišťané dni. A úplne že gooool je keď Sarah doreve a začne Lianka 😀 Vtedy neviem čo od "radosti".

@hoogy najlepšia je čistá voda a nevymývať extrémne. Pekne treba prstom pomedzi pisky prebehnúť, ale to aby sa krém vymyl. Ten povlak čistím málo kedy. No a ja ani veľmi nekrémujem. Ani Sárku som nekrémovala a nikdy nemala zapareniny.

luba142
7. máj 2012

@hoogy ja som tiez len tak ako pise @sssimi, len tak prebehla, ked mala cistu, ale ked tam boli take biele usadeninky medzi pyskami tak som to vytierala naolejovanou vatou. Dala som si kusomn vaty do olejovych dlani a posuchala v nich , potom som roztiahla trosku pysky a zvnutra von vytrela ten maz, alebo ako to mam nazvat, teraz niekedy to tiez robim ak sa to dobre nevymyje a ma tam napriklad zmolky z papiera. Tuto olejovu vaticku mi aj sama lekarka povedala, ze to tak mam robit

hoogy
7. máj 2012

@sssimi dobre takze netreba este nieco specialne vymyvat alebo utierat? v tomto by som to s chlapcom mala jednoduchsie uz som naucena 😀