Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

kosska3003
17. dec 2012

@borocka a ako vies ze to bude baba my sme chceli aj mali vybratu Elisku a Marek je 15 augusta

borocka
17. dec 2012

@kosska3003 pocit, tusenie. aj pri patovi som od prvej chvile vedela ze je chlapec.a teraz to proste tiez citim.

luba142
17. dec 2012

@borocka gartulujem aj k novemu vztahu a novemu tehu 🙂......dufam,ze to tentokrat vide s tym vztahom 🙂 😉

ludmilabb
17. dec 2012

@jamaat dohodneme sa 😀
@borocka gratulujem!!!

sssimi
17. dec 2012

Čavte baby. Ste ma normálne dnes navnadili. Som tu strááášne dlho nebola. Vždy len bazár skontrolujem 🙂

@borocka Veľká gratulácia 😉 Ja som mala pri Lianke úplne iné tehotenstvo ako pri Sárke, tak som myslela, že bude chlop, furt som vykúkala pinďúra a tá moja slečinka sa zas musela tajiť ako Sarah 😀 Tak som bola strašne rada, keď doktorka objavila kávové zrnko 🙂

ludmilabb
18. dec 2012

@sssimi kávové zrno, to sú spodobenia 😀 😀 😀

hoogy
21. dec 2012

@ludmilabb aj nam to tak doktor ukazoval na sone, vidite tu je kavove zrno 😀

iinuska
21. dec 2012

no to je dobre, to zrnko. Ja som take este nepocula. Ale to bude asi tym, ze mame dvoch pindurov 😀

iinuska
26. dec 2012

zienky, tu sa sviatkuje 😲

ludmilabb
28. dec 2012

@iinuska veru,veru

borocka
30. dec 2012

Ahojte, idem si po radu:
rano le nvstanem a brucho nadute. nafuknute, napraskane a boli. podbrusko sa mi kusocek vydulo, to neriesim. ale zaludok voobec nepracuje, mam ho tvrdy, boli, riadne vyduty. nijak mi nie je pohodlne. a tesne rifle uz tiez nezapnem. tak leginy to istia. a to sm este len 5ty tyzden.
co mi pomoze na ten zaludok?? byva mi strasne zle, ale ked rano v posteli zjem susienku, tak nezvraciam. potom az obedujem polievku. a to sa citim tak prepchata. a hlad necitim vobec. skor mam chut ked na nieco v spajzke narazim 😝 ale po par hryzoch som uplne prepchata.

mystery7
30. dec 2012

@borocka dlho aom tu nebola a hned ake novinky 😉 srdecne gratulujem. Hod este nejake info do plena, kde ste sa stretli, ako dlho ste spolu a tak 😉 sme zvedave

Ako u vas prebehli vianoce?? U nas v pohode. Pri veceri bol Slavko uzasny, kludny, spokojny. Mirko stale rozpraval a nic nechcel jest, len oplatky. Tak klasika.
S darcekmi boli spokojni obaja. Nemyslom, ze by sme to nejako prehnali. Co dostali, s tym sa aj hrali. Slavka zaujala aj taka kniha o kuriatach a zvieratach z dvora. Mirko sa venoval hlavne legu a montovacim hrackam (masinka a formula). Knihu omrkol a dost.

mystery7
30. dec 2012

@borocka ozaj na to nafuknute brusko, skus si kupit sodove tabletky. Mozno ti trochu nastartuju travenie.

ludmilabb
31. dec 2012

zienky krasny novy rok 2013 vam vsetkym prajem, ja som na ATB aj Sofia takze ja si len zdravie zelam, nic ine

mystery7
31. dec 2012

aj ja prajem vsetkym krasneho Silvestra a stastny novy rok 😉 aby sme si na seba este nasli cas

ludmilabb
1. jan 2013

@mystery7 no len bohuzial vyzera ze to tu upada 😝

mystery7
1. jan 2013

@ludmilabb ani sa necudujem. Ja som este na MD a uz nestiham ani konika, ani FB 🙄 ked ich vecer nasackujeme do postele do 8, tak som rada, ze je klud. Pc sa mi vobec nechce zapinat a net na mobile mam pomaly. Radsej sa s mm porozpravam.

Ozaj, taka prihoda. Mm ma babku, 85 rocnu, cast zivota bola ucitelka, cast potom uradnicka. Chcela, aby sme jej niekedy doviedli trochu Mirka, nech sa pohra. Na Silvestra musel ist mm do prace na 4 hodiny, tak tam zobral Mirka. Ma to cestou. Babka nestastna, ze ju maly nepocuval, nespolupracoval. A Mirko mi stale rozprava, ze babka sa nanho hnevala, lebo nevie povedat kukurica a kukucka (tuturica, tutucka). Tak teraz si nadavam, ze naco som na to pristupila. Ja nejako brutalne nanho netlacim, co sa reci tyka. Snazim sa mu opakovat slova, ktore komoli, alebo mu pomaham so sklonovanim tazsich slov. Nejaku extra tragediu z toho nerobim, ved vidim, ze sa stale zlepsuje, tak naco nasilu tlacit?
Len teraz dufam, ze Mirko na to nejako zabudne a nebude sa stresovat.

joannas
2. jan 2013

@mystery7 sa čuduješ že ju neposluchal ked mu davala len prikazi zakazi napominala? ☹

rybca
3. jan 2013

@mystery7 nic si z toho nerob, ty hlavne vies ako to s Mirkom je, ze robi pokroky aj v inych smeroch, vsak nemozeme od tych krpcov chciet, aby vedeli hned vsetko naraz...🙂

mystery7
5. jan 2013

@rybca no, veru tak. A ani som nevedel, ze cakas dalsi pokladik 🙂 super, tesim sa s tebou
@joannas veru, je riadne direktivna 🙄 myslela som, ze sa pri takom malom posnazi, ale co uz. Ja som velmi optimisticka a doverciva a vzdy na to doplatim. Tak aj teraz. Ae uz budem vediet, ze s usmevom odmietnut a bez vycitiek.

rybca
5. jan 2013

@mystery7 dakujem, este to nemam potvrdene doktorom, ale tak 6 pozitivnych testov a pribudajuce priznaky hadam svedcia o tom, ze je vsetko ako ma byt..🙂

jamaat
7. jan 2013

@mystery7 Aj u nás je T namiesto K. Ale ja ju ani neopravujem. Vôbec nič. Až mi je ľúto, že to žvatlanie čoskoro skončí. A veľa českých slov používa, čo v rozprávkach pochytila. Ani to neriešim.

@borocka Tiež som mala vždy pri posteli piškóty a hneď ráno som si dala. Alebo vlašské orechy, vtedy mi nebolo až tak blbo. Ale iné poradiť neviem.

mystery7
8. jan 2013

@jamaat o ceskych slovach ani nevravim. Mirko sklada v cestine cele vety. To je ale legrace. Nehovori rebrik ale řebrik 😢 dort a kopec dalsich. Cez vikend chcel vidiet masinku tomas len v anglictine, lebo: "ja milujem aj anglictinu" 😀

sirinka
8. jan 2013

@jamaat
@mystery7 tak u nas cestina je normal, kedze svokra hovori s nimi po cesky a chodievamu na moravu.... Ale nase baby tam vsetko rozumeju, kdezto deti muzovho bratranca si obcas musia pyta preklad zo slovenciny....
Inac magduska nehovori zatial velmi cisto, aj ked vie, ale v reci pouziva casto na zaiatku slov pismenko H, napriklad ked si pyta jogurtik tak povie hodurtik.... Ale ked ju opravim, tak to okrem R vie povedat pekne.... Len je leniva....

ludmilabb
8. jan 2013

Sofia ma tiez oblubene ceske zvraty napr. Kdepak si? 😀
vcera sa ma doki pyta ako sa na nu tak pozeram zabieha jej jedno ocko, boli ste uz u ocnej? reku hej ty kokso ale ja som si to nikdy nevsimla ci sa jej to zhorsuje alebo co...fakt som si to predtym nevsimla a cumim na nu furt 😅 asi to fakt bude na okuliare, ocna nam totiz kazala prist o par mesiacov ze ju mam ucit tie Ecka lebo ze obrazky si moze zapamatat, kravina podla mna...a R este nevie povedat, svokra ju opravuje, aj moja mama skoro kazdy, ja to ale az tak neriesim som rada ze inak vyslovuje slova pekne aspon si myslim jedine zeby som aj ohluchla kedze som uz asi oslepla 😝

jamaat
8. jan 2013

Trošku ma polechtaj. Mne sa to líbí. A ani ma nenapadne teraz, čo všetko hovorí. Ale je to sila, že sa vlastne učí jazyk len z rozprávok.

sirinka
8. jan 2013

@jamaat ved aj my sme sa tak naucili a doteraz nam to pride ako prirodzenost, ze si navzajom tak dobre rozumieme 😉 ale poznam aj take maminy, co detom pustaju rozpravky vylucne v anglictine,....

ludmilabb
9. jan 2013

@jamaat uz len cakam kedy pouzije vetu typu tu sa musim podrbat...na jim jame to furt pri zveroch ide 😀

borocka
17. jan 2013

baby, co hovorite na tento clanok:
http://najmama.aktuality.sk/clanok/232165/ano-c...

my mame kupeny ten floridovy gel od elmex, je to relativna novinka. raz za dva tyzden to pouzivame. ale o takych tabletach som este nepocula.a teda neviem, aj to cistenie u babatiek sa mi zdalo trochu predcasne.... my sme zacali cistit zubky hned kefkou aj s pastou, ked mal prerezanych prvych 8zubov v predu. aby som cistila nejaku suvislu plochu.
a momentalne pouzivame este aj ustnu vodu. je sice pisana az tak od 6rokov, ale to len preto, ze mensie deti udajne nevedia vyplachovat pusu. pato to vie, nikdy neprehlta. tak pouzivame.

luba142
19. jan 2013

caute baby, zanedbavam vas, ale bohuzial akosi nestiham 😀

@jamaat
@ludmilabb
@sirinka co sa tyka ceskych vyrazov tak toje pre nas ako domaca rec 😀....inak sa snazime po slovensky samozrejme, kedze aj v skolke sa s ucitelkou ucia po slovensky, ale kedze stale sleduje rozpravky vacsinou v cestine , tak aj nejake vyrazy chyta, ale " podrbat " zatiaal nastastie nepouziva 😀 Tiez hovori viac menej cisto, ale R nepovie, ale nejako ma to este neznepokojuje, Kika zacala tiez ak nejako po 4 roku, tak hadam aj Barbi zacne raz 🙂