Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

monkap
autor
25. aug 2009

nika: pri kombinacii liekov proti horucke musi bezpodmienecne velmi vela pit ..... ale to tam je asi napisane

nikanika28
25. aug 2009

dupinka, pre svoj klud mu mozes v ritke odmerat teplotu, ale ked prilozis ruku na cielko, tak citis, ci je horuce alebo nie. Pri merani v ritke nezabudni odratat 0.5stupna
Monka, je tam pisane aj to tych tekutinach. Takze asi o tretej mu dam Nurofen a o siestej zas paralen...ach jaj..
Vazne som sa vyplasila, ked som zbadala na teplomeri 40-tku.. 😔

monkap
autor
25. aug 2009

nika, to ti verim, ja som vyplasena aj ked zbadam 38 😖

nikanika28
25. aug 2009

no 38 maval bezne zo skolky, na to som si uz zvykla a docela to dobre aj znasal. Ale teraz..trha mi to srdce, ked ho vidim, aky je zniceny, nemoze chodit, hlava sa mu toci . Teraz chodim kazdu chvilu a pozorujem, ci je OK

jamaat
25. aug 2009

Dievčatá, máte skúsenosti s Viburcolom? Lekárka mi to odporučila po očkovaní. Je to homeopatikum.

ludmilabb
25. aug 2009

nika ja som pisala ze neviem co by som robila kebyze ma moja mala horucku ze asi ten cipok do rituse a cakat ci zaberie
hej Lukasko je vacsi na cipky
ja si pamatam ako mne mama robila zabaly ale asi taka mala ako Lukasko som nebola, len si pamatam ze mama ma oklamala a nepovedala ze kolko mam teplotu ale videla som na nej ze je zle, mala som 40 stupnov, to mi povedala az potom

jamaat pekne rastiete, ja idem do poradne zajtra , Sofia ma tri mesiace vo stvrtok tak aj ockovanie bude
no ta stena mi pekne vyschla len radiator mi tam zavadzia a vysavac nemame 😢 lebo mame vsade podlahu a parkety a my sme taka rodinka 😀 ze sme sa stahovali do BB tri tyzdne pred porodom a prerabali sme jadro tak uz prasule na" bytove doplny" nezostali

ludmilabb
25. aug 2009

mimi presne ako pises AJ JA OBDIVUJEM MAMINY S DVOMI DETICKAMI
ja a dve deti? zatial si to voooobec neviem predstavit

sssimi
25. aug 2009

Jamat ja ho mám kúpený, ale ešte som ho nepoužila.

emode
25. aug 2009

my mame v nedelu 4 mesiace a to spanie cez den 😖 ona si proste len zdriemne na 45min. a tot vsjo ... jej je jedno ze potom je domacnost hore nohami ... lebo len co sa vzdialim z miestnosti kde je mala tak len pocujem ... beee .... maaaa .... uaaaaa 😀

monkap
autor
25. aug 2009

jamaat: nepoznam 😝

monkap
autor
25. aug 2009

emode: mne cez den spava len tak 30-45min max 3-4krat denne .... ale v noci je to potom lepsie .... ale napr. vcera spala cez den v kuse 3,5hod (s jednou prestavkou na kojenie) a v noci sa potom budila kazdu chvilku 😝

jamaat
25. aug 2009

Skúsila som jej ten čípok dať, ale veď ona mi to hneď vytlačila von! A kým som sa pokúšala znovu jej to tam narvať, tak sa mi to rozpustilo v ruke. Je na čípky nejaký špeciálny postup?

ludmilabb
25. aug 2009

jedna mamicka pisala ze mala jej ten cipk hned aj vykakala

monkap
autor
25. aug 2009

jamaat: ja ho tam zastrcim a chvilku este pridrzim, aby nevybehol von 😉

dm1
25. aug 2009

jamaat my mame s cipkom vzdy problem. Vzdy ho vykakal a po kuskoch som mu ho tam davala hadam na 5x a vzdy som bola kompletne okakana 😝. Moja mama "machrovala" ze v com je problem ze ona mu ho da a aj ked drzala ritku o stosest tak bola cela okakana aj ona...

jamaat
25. aug 2009

No mne sa zlomil už pri vybaľovaní, tak som jej dala len tú špicatú časť. Nepáčilo sa jej to a okamžite to vytlačila. Potom som zvyšky dala zatuhnúť do chladničky a po kúskoch sa jej to tam snažila napchať, aj som jej to pridŕžala, ale vytlačila to aj popri mojom prste. No každopádne tam čosi zostalo a mám pocit, že aj zabralo. Bola už oveľa menej nervózna a teraz už spinká.

lasenka
25. aug 2009

kde ste vsetky? 😕 😕 😕
my sme prave zaspinkali 😉

ludmilabb
25. aug 2009

jamaat ja mam paralen cipky tiez pripravene ak bude nejaka reakcia na ockovanie, minule ockovanie zvladla v pohode zato ja som mala v tu noc horucky a zapal prsnika a doma som nic ine od horucky nemala len tie cipky, tak ale tie som nepouzila 😀 az na druhy den som si z lekarne supla tapletku Paralenu

jamaat
25. aug 2009

ludka, tieto homeopatické čípky nie sú vyslovene pri horúčkach, ale pri takých nepokojných stavoch. Aj keď zúbky idú a tak podobne. Preto som jej to dala už preventívne, hoci nemala teplotu, ale bola mrzutá a nervózna. Možno aj pre vás by to bolo, keďže máme obe také nervóznejšie deti. 🙂

silviamt
25. aug 2009

pls o radu, nie je medzi vami co dokrmuje nutrilonom ar pred tym sme mali bebu ar. Mam taky problem, ze cez cumel poriadne miecko netecie, pouzivam flasu mam uz som vyskusala aj kopu inych cumlov ale ziadny sa mi nezda aku flasku pouzivate?

rybca
25. aug 2009

silviamt - my pouzivame nutrilon extra s flaskami a cumlami Avent a nemame problem, lebo uz pouzivam cumle 2 a 3, pri 1 mi je uz nervozny

silviamt
25. aug 2009

rybca, aky je rozdiel medzi tym ar a nutrilonom extra? teda by som skusila tu avent flasu lebo som zufala, dokrmujem len sem tam ale je to boj s cumlom

rybca
25. aug 2009

extra je pre hladne bruska a ar myslim ze proti alergiam alebo tak nejak, ale to by sa malo pouzivat az od 6. mesiaca myslim, daj si www.nutrilon.sk

rybca
25. aug 2009

aha, je aj jednotka ar, tak berem spat..🙂 ale tam mas napisane, ze ar je zahustené dojčenské mlieko určené k diétnemu postupu pri výžive dojčiat, ktoré grckajú po bežnej dojčenskej strave alebo pri odgrgnutí. ak je zahustene, tak moze ist tazsie, tak skus len zvacsit dierku na cumli

silviamt
25. aug 2009

uz som pokazila 2 cumle co som sa snazila sama zvacsit dierku, uz to nie je ono original je original

rybca
25. aug 2009

no len tie aventy su o tom, ze je tam viac dier, nie vascia jedna diera, tak neviem, ale skus

sssimi
25. aug 2009

Ahojte!
Je tu niekto?

jamaat
25. aug 2009

Ja nakúkam. 🙂

rybca
25. aug 2009

ahoj, ja som tu, som si po siestej s malym zdriemla, on spi doteraz a ja som cerstva ako rybicka, tak brazdim internet.

monkap
autor
25. aug 2009

ja som tu tiez .... teraz vyberame kuchynu, tak pozeram vsetko mozne 😵