Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

sirinka
3. sep 2009

ja chcem zacat prikrmy az po ukoncenom siedmom mesiaci.

inac ja som dnes stihla poumyvat okna na zadnej strane domu...mala na mna kukala z lehatka a bola celkom pokojna, sledovala ma a klarka mi pomahala, umyla na fran. okne dve spodne casti...vyzeraju horsie ako pred umytim... 😝

mimi21
3. sep 2009

zuzka moja ma strasne rada ked jej hovorim riekanky, na spev si ja netrufnem 😅 😅 😅
normalne sa na tom smeje, najoblubenejsie je tap,tap, tapusky, alebo slimak, slimak, vystrc rozky (mame aj hracku slimaka)
normalne mi do toho keca, akokeby chapala, ze ma opakovat

inac uz sme okupani, napapani a spime - to som zvedava na noc 😕

idem nejake nove foto podavat...

tanulik21
3. sep 2009

ahojte, tak dnes som stihla troska skor zaskocit...

zuzka - ja spievam tiez, Tomi sa na tom riadne chechce 😀 ... a cim falosnejsie mi to ide, tym viac sa smeje 😅
😀

siri- ako dlho asi trva kym sa prerezu prve zubocky, uz mame take riadne beluhy... naadherne... vidno ako pomaly zostupuju... 🙂

.... uf dievcence, ako citam, sa tych drobcekov riadne nanosite, kym zaspinkaju... no nase papanie prebieha v lahu, ku koncu uz zaspavame, este si stihne v polospanku odgrcnut a uz snivame.

ludmilabb
3. sep 2009

aj ja malej recitujem a ona sa spokojne skeri, najradsej ma varila myšička kašičku 😀

sirinka
3. sep 2009

tanulik to je velmi individualne...

nikanika28
3. sep 2009

ahojte...
no dnes je toho az az...nevladzem normalne.. 😖 este som vas ani nedocitala...
Ake je u vas pocasie? U nas zacina riadne fucat, bliska sa, hrmi..tak uvidime, co pride.

zuzkad
3. sep 2009

pekny vecer kocky...koksooo teraz som si vsimla, ze su majovky 2010 paaani to uz je riadna daaavno...mi doslo 😕 😕 😕 ved nedavno som sem prvy krat napisala, ze aj ja som si nasla na teste II a zrazu je tomu uz rooook ...to uteka 😝 😝 😝

dnes mal moj maly extra veselu naladu sa jasil ako besny a rehotal sa kraasne...som v soku, ze chorucka a vobec to nie je vidno na nom az na ocka a kasel a sopliky 😝 😝 😝 ked budete mat cas a chut na facebook za chvilku hodim video ako sa na hlas rehotal svokre...jasila sa s nim 😉 😉 😉

lasenka
3. sep 2009

zuzka - aj my zbooznujeme rymovacky a pesnicky, mne pri tom pomaha Maťko, vsetko co pozna zo skolky, Kubkovi recituje alebo spieva... maly sa pri tom pekne rehoce 😉

zuzkad
3. sep 2009

...hmmm aj ja spievam malemu pesnicky...ale keby ma niekto pocul...ake blbosti si vymyslam...hrooza 😀 😀 😀 mala by som sa nieco aj naucit 😝 😝 😝

nikanika28
3. sep 2009

...no uz to prislo...lejak riadny...

zuzkad
3. sep 2009

nika u nas sa to este len rozbieha...strasne sa rozfukalo ...asi je to od vas na ceste sem 😀 😀

zuzkad
3. sep 2009

..ozaj sa aspon vam pochvalim....malemu som kupila nove postelne pradielko...som to rychlo oprala dala na slniecko osusit a uz aj som to navliekla....sa neskutocne tesim z neho....taketo http://www.mimisk.sk/popup_image.php?pID=3402 a aj toto mam to dam na buduce 😉 😉 http://www.mimisk.sk/popup_image.php?pID=2900

silviamt
3. sep 2009

bola ste niektora s babom u neurologa, dnes nas dr poslala, mala rychlo rastie a podla nej je menej pevna nech nam da cviky na posilnenie svalstva ale som citala ze tie cviky su drasticke

nikanika28
3. sep 2009

zuzi, uz je to na ceste 😀 😀 , tu teraz zrovna len tak trosku prsi...
Tie navlecky su supisne... my mame taketo...
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...
ale nie je to tam vsetko dobre vidiet..
Silvia, my sme teda neboli, ale tie cviky budu asi skor take natahovacie...necitala si Vojtovku? Ta je drasticka... A kolko ma malinka, ked podla dr. rychlo rastie?

zuzkad
3. sep 2009

silviamt mna doki tiez poslala ked mal maly nejako mesiac tusim...no a ta doki z maleho urobila neschopne dieta co nevie drzat hlavku atd....ze slaba motorika, nevnimavost a ine blbosti-....krava chcela aby mesacne dieta pomaly behalo 😠 😠 😠 bola som raz na cviceni a maly pri jednom cviku strasneee plakal a moj drahy to zamietol, ze nedovoli aby sme maleho tak trapili....tak som ho davala casto na brusko, vela som s nim cvicila zdvihanie a pretacanie na bok a s hrackou ho lakala na jednu a druhu stranu...a na cvicenie som uz viac nesla...teraz v poradni bola doki uplne nadsena ako maly krasne drzi hlavku a ako sa zdviha ako chce sediet atd...bola v soku aky je aktivny...a stacilo len domace cvicenie a ozaj este denne napustam viac vody do vane a nechavam ho aby sa santil a kopkal si vo vodicke 😉 😉 😉 😉 netreba sa podla mna hned stresovat...kazde dieta sa vyvija inak a nie presne podla tabuliek 😒 😒 😒 a ozaj ked som isla na rehabilitaciu s mallym prvy krat...stretla som jednu maminu co odchadzala uz z cvicenia a povedala mi, ze uz ma toho plne zuby, lebo tam chodi uz rok a stale si nieco najdu,..raz hlavku, raz ruky, raz nohy atd.,...ze ona konci, ze aj tak ma pocit, ze je to len biznis.. drzim paste aby si sa nemusela trepat na cvicenia.. 😉 😉 😉

zuzkad
3. sep 2009

nika aj ty mas krasne postelne 🙂 🙂 ...ja keby som mohla pokupujem asi aj 10 ks...ale je to draheee moc 😖 😖
uz inak aj tu zacalo prsat...ja som od rana svokre tvrdila, ze bude prsat, lebo ma neskutocne boleli nohy...trhali ma a mala som krce...ja uz to poznam....svokra sa mi smiala, ze blbosti taram a teraz som jej to pripomenula 😉 😉 😉

nikanika28
3. sep 2009

zuzi, aka rosnicka z teba 😀 😀 😀 . Mna tak zase svrbela jazva po cisarakoch.. 😀 . Tak uz sme rosnicky dve

naty132
3. sep 2009

Ahoj Silvi,ja som bola prave dnes u neurologa ale koli tomu, ze malicka bola na sekciu, ale vsetko ok, mam prist este o 3 mes.Akurat, ked ju dala na brusko tak mala sa trochu vykyvuje na bok, ale ze to je normalne do toho polroka, kym nema stabilitu, ale trochu som sa zlakla, lebo vravela :nestras ma! Tak musim ju asi viackrat otacat a cvicit alebo co.

tanulik21
3. sep 2009

silvia - my sme mali ist, Tomi vytacal hlavicku na jednu stranu a aj na tvaricke sa to prejavilo, dokyna nam odporucila podlozit matrac v postielke, aby lezat sikmejsie, a casto sme davali na brusko niekedy aj takmer cely den, tak uz je to v poriadku, tak sme nesli ... pri predstave cviceni...ufuf... hlavne ze neurologicka nas vobec nevidela ale uz po telefonate nam chcela naordinovat aj rehabilitacie... 😖 😠

lasenka
3. sep 2009

babule, aj hlasia ochladenie a dazd 😒 moje milovane leto pomalicky konci 😢

zuzkad - no toto? ale super, ze Nicolasko sa tak pekne dostal z toho a vidis... my sme boli s klbikmi u dvoch lekarov, jeden nam kazal balit nasiroko dalsie 2 mesiace a druhy povedal, ze nozicky su uz v uplnom poriadku 😕 tak si teraz vyber...

nikanika28
3. sep 2009

tanulik, a ako sa to prejavilo na tvaricke ?? 😕
My sme tak chodili s Lukaskom tiez kvoli sekcii a hlavne teda kvoli tomu, ze mal naordinovane antibiotika a boli nejake komplikacie....a tiez oni sa pozeraju len na tie svoje tabulky. Maly bol sice sikovny, ale akonahle neurobil nieco, co mal prave v tom obdobi robit, tak uz bol zdvihnuty prst...a museli sme cvicit. Ale to boli len take tie ..ako som uz pisala...natahovacie cviky..aby sa lepsie pretacal...

mystery7
3. sep 2009

aj my chodime k neurologicke, koli cisaraku
maly sa jej velmi pacivsetko je ok

tanulik21
3. sep 2009

nika - na tvaricke to vyzeralo akoby mal jedno licko vacsie... taka drobna nesumernost, za normalnych okolnosti nepovsimnutelna, ale mam pocit, ze by nas dokyna najradsej posielala vsade mozne... uz sme boli cistit jazvicku po ockovani, mali sme ist k tej neurologicke, aj na gastro kvoli refluxu (to vyvodila z toho ze maly slinta trosku viac, ale keby sa mu pozrela na dasienka, videla by krasne biele zubky... nechapem ako si ich nemohla nevsimnut) - ale tam pojdeme, ved utz navyse neuskodi a este na kozne asi skocime... mame akoby nemiznucu husaciu kozicku na kolienkach ale uz sme zmenili prasok, nepouzivam avivaz a vybrali sme krem od biodermy... tak dufam, ze zaberie.

zuzkad- super krasne obliecky, dobry typ na stranku, uz dlhsie som hladala separatne iba vlozky do stoliciek 🙂

sirinka
3. sep 2009

neurolog kvoli cisarskemu?

robila som si testy podobnosti na myheritage a vyslo mi, ze obe baby sa na nas podobaju rovnako po 50% 🙂

silviamt
3. sep 2009

nikanika28, ma 63cm, porodna bola 52 cm a ma 3 mesiace, vojtovku som citala hroza ked pomyslim,co nam nakazu vsetko cvicit

zuzkad
3. sep 2009

nika jasne, ze sme atraktivne rosnicky 😉 😉 😉

las ...ja by som to v zivote nezanedbala keby naozaj bolo potrebne s malym chodit cvicit, ale pri tahani hlavicky si myslim, ze len staci polohovat a naozaj nam to ppekne zabralo a aj hlavicku ma peknu..nema deformovanu jednu stranu ako ma strasila 😉 😉 😉 ...ja maleho nebalim na siroko uz...vsimla som si, ze ked som ho balila na siroko strasne bol nervny a nesvoj...bolo mu chudatenko strasne teplo, tak som to skusila bez postoliek a uvidime... 😵 😵 ale pri kontrole mal klbiky v poriadku

tanulik vdaka za pochvalu..tuto stranku mam rada, lebo veci su kvalitne a velmi prijemny pristup maju 😉 😉 😉

tanulik21
3. sep 2009

konecne sa mi podarilo pridat par foteciek, este skusim tie poporodne svadobno- krstinove 😀

jamaat
3. sep 2009

Ahojte. Toto som dnes našla v našej bystrickej téme:
... v noci sa este na papanie budi, ved to je prave problem, on uz bol schopny pytat papat aj 11-12 krat za den... ma viac ako 6 a pol kila, takze co som stihla nastudovat, je to uz dost na prikrmovanie. ale aj dr. povedala ze najnovsie sa odporuca uz od toho 4. ukonceneho mesiaca zacat, ak je babo velke, vraj je aj dobre zvykat ho skor na normalnu potravu, deticky co su dlho iba cisto kojene maju castejsie celiakiu. tak ja uz neviem, raz sa vravi tak, raz onak, furt pride nejaky doktor s niecim novym...

jamaat
3. sep 2009

siri, kde sú tam tie testy?

zuzkad
3. sep 2009

jamaat ja dokrmujem maleho asi treti den...zacala som s tymto http://www.dojcenskavyziva.sk/content.aspx?page... tu moju prvu kasu a bananovu mam 😉 😉 to su v tom zozname prve dve 🙂 a chutiiiii moooc pekne papa lyzickou a uz dnes aj otvaral pusinku ...asi mu to chuti 😉 😉 a este som na skusku kupila aj toto http://www.mojalekaren.sk/sunarek-100-ovocie-ja... vcera som mu skusila dat tak bolo troska kysle ale papal asi 10 lyziciek 😉 😉 ja prikrmujem, lebo nekojim plne...skor uz nekojim vobec...a doki mi povedala, ze mozem maleho dokrmit kludne kasickou ..na noc mu uvarim UM a do toho mu supnem 2 odmerky kasicky a je to sytejsie prenho a spokojne je napapany a hladny je az okolo siedmej ranko 😉 😉 a naozaj menej papame...lebo v poslednej dobe pil mliecko ako vodu nonstop 😖 😖

Ozaj tie co nechodite na facebook tu je moj smejko ..dnes mal krasny vesely dnik...a ze je chory...nie je vidno 😀 😀 kuk video ak mate chut 😉 😉

https://www.youtube.com/watch?v=cRKx6n2fKyo