Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

kristiniatko
18. sep 2009

Ahojte, ja som tu nova, mozem sa pridat? Citam vas skoro od zaciatku, len som nemala cas a odvahu napisat.

kristiniatko
18. sep 2009

Boli ste uz na preockovani? Nas to caka v utorok, ale nam idu zubky, tak to chceme odlozit. Teraz mam trochu cas, tak napisem a potom si vas precitam. Pri mojej malej toho vela nestiham, lebo spinka len po 45 min. a to som rada, ze si nieco porobim. 🙂

sssimi
18. sep 2009

Kristiniatko vitááááj. My ideme na preočkovanie vo štvrtok. Zubky zatiaľ nejdú a tak tajne dúfam, že ani tak skoro nepôjdu, lebo už teraz tak hryzie bradavku ďasienkami, že až... Mám pocit, že keď jej zuby vylezú, tak mi z nej odhryzne 😀

kackabrcka
18. sep 2009

kocky ja nestiham mala je mrncadlo a zvedava..

ktora z vas uz prikrmuje ???

sssimi
18. sep 2009

Stija s učením je to sranda teraz... Učím sa po nociach. Malá mi chodí spávať o polnoci a ja do 1:30 zarezávam, ale ak príde viac častejších skúšok, tak to týmto tempom nezvladnem.... No a potom dávam malú mužovi... On ju bavká a ja zaleziem do izby a drvým sa... alebo keď cez deň spí... Len je horšie keď sa v obývačke spolu hrajú a vískajú sa sústrediť na učivo, keď by som bola radšej s nimi!!!

Kočky dnes máme 4 MESIACEEEE 😀 .... Gratulujem aj ostaným spoluoslavenčekom 😀

Inak zajtra ideme na tu svadbu, tak nám držte palčeky aby sme to zvládli bez zbytočných plačov.

iinuska
18. sep 2009

Ahojte, no my sme po ockovani mali perny vece, do pol jednej nie a nie zaspat, o deviatej som dala malemu Panadol, lebo bol nervozny, urcite mal aj zvysenu teplotu/ani som nemerala/,do toho tie zubky.Potom sa prebral o 3, napapal sa mozno 5 minut a zaspinkal do pol 7.
My oberame u nas doma.Ja len v kuchyni. Mna nebavi oberat hrozno. A teraz mam vyhovorku-Adamka 😀

kackabrcka
18. sep 2009

tu je nieco aj o mrazeni stravy a prikrmoch

http://www.kojeni.net/prikrmy.php

martinaxyz
18. sep 2009

kackabrcka-už si tu dávno nebola...ako sa máš?...ten link je dobrý....

dm1
18. sep 2009

stija - kasu som davala lyzickou
monkap - presne tu kasu teraz davam. Predtym ta vanilkova bola od nestle

dnes sme boli na tom prevazeni a ziadna slava ☹ za 10 dni pribral 50gr.... Doktor kazal davat kasu flaskou ze viacej zje ale moc sa mi to nepaci bojim sa ze potom nebude chciet prso.

emode
18. sep 2009

mata urcite poznas Rykyncice 😀 dufam, ze ta teplota nebude dlhsie ako dnes ... dali sme rano cipok tak dufam ze uz druhy nemusime dat ...

stija drzte sa, aj mala je taka malatna ked ma teplotu? ani sa velmi nehybe

emode
18. sep 2009

dm neboj on to neskor dobehne ... skoda ze nemozete vydrzat aspon do toho 6teho mesiaca ....

luba142
18. sep 2009

ssimi- blahozelame Sarah k 4 mesiacikom 😉

ludmilabb
18. sep 2009

pomoooc vylialo sa mi na prsty sekundove lepidlo 😲 do paze

jezis ako idem teraz s malou narabat

martinaxyz
18. sep 2009

emode-samozrejme, že poznám...čípok najlepšie zaberá...my sme dávali nurofen

dm1
18. sep 2009

tak annag mi prave napisala ze ked dam kasu flaskou tak maleho odstavim.... ☹ neviem co mam robit ?!?

monkap
autor
18. sep 2009

dm - a v noci kojis?? ci ti prespi celu noc??

monkap
autor
18. sep 2009

dm - ja som lenke ked bola mala davala odstriekane mliecko flasou viac-krat denne ... a neodstavila sa .... teraz uz nedavam ...asi je to u kazdeho dietatka ine, a aj od veku asi zalezi ...

dm1
18. sep 2009

monkap - predtym som kojila naposledy o tej 20.00 a az o 4-5 rano. Ale uz asi 2-3tyzdne ho budim v noci este ked idem spat na kojenie a nepomaha ani to...

sak to sa bojim ze teraz uz vie dobre rozoznat ze co je lahsie a ze potom nebude prso chciet... ☹

monkap
autor
18. sep 2009

dm - ☹ ...ked si uz vyskusala vsetko mozne a nic nepomaha, tak nemas na vyber .... annag ti co poradila?? zaujima ma to, lebo mozno dopadneme rovnako ...

monkap
autor
18. sep 2009

ale nejdem sa zbytocne dopredu stresovat, uvidime na poradni ... mozno to bude OK a len mne sa zda, ze malo papa ...

dm1
18. sep 2009

monkap mne sa praveze zdalo ze teraz tento tyzden krasne papal. Annag mi stale hovori ze tym ze mam vela mliecka papa len predne a malo zadneho ale nepomohlo ani ked som si pred kazdym kojenim trochu odsala a teraz sa mi zda ze uz je mliecka tak akurat tak ja uz som z toho jelen...

ludmilabb
18. sep 2009

dm mne vtedy annag radila tiez ze si mam odsavat, ja som robila tak ze dve az tri kojenia za sebou isli z jedneho prsnika aby si mala potiahla zadne, predtym strasne hnackovala lebo pile len predne potom sa mi to napravilo aj ked riedku stolicu mame stale.

a kasu lyzickou podavat nemozes? prepac necitala som vas od zaciatku tak neviem ci bola o tom rec

KRISTINIATKO ahoj 😉

dm1
18. sep 2009

ludmilabb - ale ja nemam ake prso striedat mne pije vzdy len z jedneho druhy od zaciatku odmietal. Kasu davam lyzickou ale tak zje len 40ml, predvcerom 70ml ale som ho prechvalila a vcera uz len 20... Doki vravi ze cez flasku zje viac.

kristiniatko
18. sep 2009

Inuska - no pocula som, ze to druhe ockovanie deti znasaju horsie, tak to chceme oddialit, kedze nam idu aj tie zuby. Inak moj manzel, nechce dat uz vobec ockovat, kedze si teraz dost negativneho precital o ockovaniach. Tak uvidime co povie doktorka.

kristiniatko
18. sep 2009

dm - no to mas teda tazke. Nasa mala praveze pribera nadpriemer. Na zaciatku 4 mesiaca sme mali 6400 g. Tak cakam, ze teraz budeme mat aaspon 7500 g. Tiez si myslim, ze ked je to dietatko vpohode, tak naco ho dokrmovat. Len preto, ze neni podla tabuliek?
S tou flaskou je to rozne, niektore deticky vpohode piju z prsa aj z flasky. Preto radi annag, ze nie flasku, lebo vacsina je takych, co potom prso nechcu. A maly ti mrnci, alebo je nervozny, ked malo papka?

kristiniatko
18. sep 2009

Inak dakujem ludmilabb za privitanie! Citala som tvoje trampoty so Sofiou, mas moj obdiv. Vlastne vsetky, co mate take nepokojne deticky. 🙂
No musm bezat, prave sme sa zobudili.

ludmilabb
18. sep 2009

dm som nevedela ze len z jedneho prsnika ti papa, to musis mat trpezlivost a v druhom mas mliecko odstriekavas si ci ako?
mne v nemocke mala nevedela tahat aj som mala nespravnu techniku kojenia a nie prave idealne bradavky tak som si povedala ze ked nebude jest a budeme musiet prejst na flasu ale bude pit moje mliecko 🙂 aj som si odstriekavala a davala z flase. Nemala problem tahat z prsnika aj napriek tomu.

dm1
18. sep 2009

ludmilabb - v druhom uz teraz skoro nic nie je lebo sa mi uz nechcelo odstrekovat.

kristiniatko - maly sa praveze tvari ze mu nic nechyba a placka len vynimocne ked chce moc spinkat a nejde mu to. Ved prave keby mu nieco chybalo tak sa urcite ozve...

zuzkaprofant
18. sep 2009

ja som tiez mojmu odstriekavala lebo s praveho prsnika mi nechcel pit sa na nom len nervacil a dopaltila som teraz mi nechce zobrat vobec prsnik len flasu a uz si sam vie dat aj do ust a drzi si sam niekedy ked ja mu chcem drzat tak ma nervu 😀 😀

inac ked vam deti nervacia skuste ich dat do auto sedacky a nohou kolisat mne moj tak hned zaspal a spi do teraz 😀

mimi21
18. sep 2009

cafte 😉
kristianko vitaj medzi nami 😵

sssimi vsetko naj k 4 mesiacikom, a kto to s nami este rodil??? bavili sme sa o tom ked sme mali 3 a uz som zabudla 😅