• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Májové bábätka 2009

12. augusta 2016 
Ahojte!

baby, aj vam sa stava, ze vam babatka vygrckaju vsetko, co vypili, a potom si pytaju znova?
Nas maly dnes takto hodinku dookola. Aj som mu medzitym masirovala brusko, ci nahodou neplace od naduvania, ale kakal a nafuknute brusko nema. A ten plac je iny, ked je hladny. Teraz sa konecne nasytil bez vygrcania a zaspal. Hm... :confounded:
2. jún 2009 o 09:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dupi, nasej malej sa to tiez obcas stane. ale mama vravela, ze moja najmladsia segra to robila uplne bezne, ze jedla 5minut, potom vsetko vygrckala a vzapati zasa jedla, ako keby sa nic nestalo.
nasa vacsinou ked papa prilis hltavo, alebo dlho, tak jej spravim prestavku, dam ju odgrgnut a potom pokracujeme. to vtedy menej vygrcka.
2. jún 2009 o 09:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dobre ranko, nas Adamko dnes v noci spinkal skoro 5 hodin v kuse. :slight_smile: Uz som len na neho pozerala, kedy sa preberie. Zato teraz dost vymysla. Kazdu chvilku si pyta papat. Od 8 nespinkal No musim ist dat prso. :grinning:
2. jún 2009 o 10:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
pekne ranko vsetkym
my sme mali tazky vecer, mala stale mrnkala, nie a nie zaspat - aspon ze teraz si to vynahradza :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
asi ju trapilo brusko, lebo cely vecer aj noc poprdkavala :slight_smile:
tu konecne vykuklo slniecko, tak hadam dnes pojdeme aj 2krat vonku
2. jún 2009 o 10:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
2. jún 2009 o 13:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dupinka toto robila klarka...napriek tomu pribrala za mesiac aj kilo a pol zo zaciatku...z toho musi vyrast, inac sa neda pomoct, ani nutriton jej nezabral.
2. jún 2009 o 13:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a moze babatko boliet brusku, aj ked kaka a prdka? Lebo maly akosi kruti nozicky a trosku sa mu to brusko vydulo...
2. jún 2009 o 13:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte :slight_smile:

nejako uz nestiham chodit za pc,dve deti daju zabrat a navyse ked som doma bez manzela :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:

dnes sme boli na poradni a Domi uz ma 57 cm a 4580g,za dva tyzdne pribral 440g :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
2. jún 2009 o 14:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Kočky my sme našu maličkú naučili na 3oj hodinový režim v papaní-teda dúfam, že to nezarieknem... Začala mi papať tak 10-15 minút-pred tým papala aj 45 minút... Kojila som ju aj po hodine a teraz pýta papať najskôr po 2a pol hodine od konca jedenia. Ešte ju tak naučiť v noci spinkať a parááááda.
2. jún 2009 o 14:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
sssimi:to ti gratulujem, ako si to prosím ťa docielila? :slight_smile: naša Sonička veru pýta každú hodinku a pol. :confounded:
S tou staršou som vôbec nemala takéto starosti. tá od začiatku bola ako hodinky-3hod spať, napapať a zase spať. no ale každé dieťa je iné. :wink:
2. jún 2009 o 14:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte maminy :slight_smile: my sme sa práve vrátili od doktorky.máme už 4410g a 54,5cm.
viete mi poradiť?čo je lepšie-espumisan alebo sab-simplex?
2. jún 2009 o 15:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Henka: mne doky kazala bud jedno alebo druhe, tak snad maju obe dobry ucinok, ale prve vzdy spomenie Espumisan. :wink:

sssimi: gratulujem!
Nas Adam ma takyto system od zaciatku, len v posledne dni dost grcka, tak sa to krmenie predlzilo z 15 minut na 20-25. A prsia mam vecer a v noci take plne, ze dalsiu pol hodinu odsavam.
2. jún 2009 o 15:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
cafte babulky musim vas docitat :confused:

no ja som bola od 11h do 14 vonku aspon tam spi :grinning: potom prisla svokra ze aby som si pospala ked nechce cez den doma spat a rano je uz o 4 hore aj v noci 2X ze nech si pospim tak zobrala malu prec o 14,30 ....ale mne sa spat nechce tak som isla piect tak my to chybalo :grinning: urobila som babovku s orechmami a nemala som co robit tak som spravila aj zapekanu sparglu a zemiaky moj to miluje....a teraz sedim a ze vam idem napisat :wink:

simiii super :wink:
2. jún 2009 o 16:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte... tak ako citam aj vy mate problem so spanim.. nas sa budi kazde 3 hod. co mi kazdy hovori ze je to super.. sem tam vynecha uz jedno jedenie v noci ale aj tak este stale v noci papame ale aspon uz hned po papani zaspime a nie sme hore..to je uz u nas velky pokrok.. zajtra ideme na kontrolu so soplikami.. baby ktore kojite vase babatka nemaju hlieny? lebo moj ich uz nema v nose ale ako keby v hrdielku?
2. jún 2009 o 16:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
babulky ako sa mate?

neviete ci zuzkad je uz ok ....?snad ano a je uz zdravucka citala som ze aj vracala chudatko
2. jún 2009 o 16:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte...tak aj my sa ideme pochvalit...dnes nam dr. navazila 3330g :grinning: takze mame za dva tyzdne +360g

veronika moje baby z MM hlieny nemaju, zahlienovat zvykne KM teda aj UM moze...
2. jún 2009 o 16:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
caf siri parada :wink: my ideme vo stvrtok tak uvidime
2. jún 2009 o 16:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no my sa dnes vecer hadam tiez odvazime - vazime sa na digitalnej kuchynskej vahe na ktoru dame drevenu dosku a polozime plienku - riadna improvizacia, :grinning: :grinning: :grinning:
ale mna zaujima ci mala pribera, ked tak casto grckame
2. jún 2009 o 16:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte,
tiez vas nestiham citat, mala nam da zabrat, dnes je od rana od siedmej hore ale aspon spala celkom v pohode v noci, to v pohode myslim,m ze sa zobudi len kazde 3 hodky

stale nas trapi brusko :frowning2: davame espumisan, ale aj tak ju to trapi, chuda, vtedy ju to musi riadne boliet, ako vyvadza :frowning2:

tiez sme boli s klbikmi, mame super :grinning: ze este taky tyzden a uz nemusime balit, co si o tom myslite, naozaj nemusime???

my este nemame nejaky pevny rezim, niekedy spime, niekedy nie, ale urcite zaspime v autosedacke, takze keby nieco, nalozim ju do auta a vymyslam program :grinning:
2. jún 2009 o 19:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojtte ako sa mi mate moj cely den spinka len sa kazde 3 hodky budi na spanie keby som vedela tak si idem lahnut snim a vecer bude hore uz to vidim zase sa nevyspim no co uz aspon som si precitala casopis mama a ja ktora zvas tam ma foto v majovej casti???

A stihla som aj pozehlit poporat rucne dake veciciky maleho a pozehlit ale uz tu driemem pri telke :grinning:
inac to vsetky balite na siroko ja mojho maleho vobec
2. jún 2009 o 20:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kocky nemam ani na vas cas, mame malo mliecka takze odsavam kazdu hodku aby som mala aspon 30ml ako zaklad krmenia a inak musim dokrmovat.. takze zial vobec nestiham :frowning2:
2. jún 2009 o 20:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kacka ale hlavne prikladaj, to najlepsie zase nastartuje tvorbu...

emode ked povedali, ze nemusis, tak nemusis :wink:
2. jún 2009 o 20:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Kočky pomoc. Chytám zápal v ľavom prsníku. Mám ho zo spodu červený a riadne ma bolí... A citim, že mi začína horúčka :cry: ... Skúšala som horúcu sprchu na prso a aj som sa snažila odsávať- odsala som ledva 30-40ml za hodinu pred tým v pohode za 10 minút aj 80ml... Teraz mám na cecku zemiak nadrhnutý... Bojím sa že stratím mlieko :cry: A ono sa to neprenesie na druhý prsník?
2. jún 2009 o 20:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby co iba kojite ako davate vitamin D?
2. jún 2009 o 20:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
siri-ja ano,a dnes sme boli na poradni pytala som sa na to dr povedal ze najblizsie 3-tyzdne mam stale davat raz do tyzdna :wink:
2. jún 2009 o 21:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Siri: ja na lyzicke 2 kvapky pocas dojcenia, ked ma pauzu. Malo by sa davat spolu s mlieckom pre lepsiu vstrebatelnost.
Kedze moj maly takto miesane nechcel, vyriesila som to tymto sposobom.

Sssimi: daj si studeny tvaroh a odsavaj v sprche, daj si striedavu.
2. jún 2009 o 21:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
simi, ja som to mala pred par dnami, stale sa snaz odsavat, ono sice mozno ani nepojde, ja som dva dni nedostala z jedneho ani kvapku a bol tvrdy ako skala. drz to stale v teple, vyhrej horucou vodou, masiruj a ono to po case povoli. mne pomohol kapustny list do podprdy a na noc frote uterak na prsia. som sa sice dopotila ako prasa v tom, ale tak sa to vyhrialo, ze rano uz same tieklo.
2. jún 2009 o 22:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
zuzkaprof: sirinka je tam :wink:

sssimi: mne pomohli obklady z kapusneho listu ... vyskusaj :wink: tiez som mala kusok taky zacervenaly, velmi bolestivy, triasku, zimnicu .... ale nastastie ta kapusta ma zachranila :dizzy_face:
2. jún 2009 o 22:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Sakra kapustu nemám doma :frowning2: ... Neviem ako to zvládneme, ale budem sa snažiť... Pred chvíľou som kojila z oboch prsníkov a aj som si poplakala-pekne to bolí :cry:
2. jún 2009 o 22:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
sir9inka ty si taka kocka mamina :wink:
ja odporucam sprchu, kapustny list ktory treba pred tym tak naklepat prilozit na cicusky a dat si plienku na to a podprdu ado rana si cicusky ako znovuzrodene, alebo dobry je aj tvaroh len potom to smrdi ako skysnuty a bordel je stoho poradny ja som uz na to expert ja som si to uz poradne odskakala som mala poradne hrce pod pazuskami oboma a horucky burtal vysoke ale naj mi pomohol vazne ten kapustovy list :grinning: :grinning:

inac dievcata poradim vam ja nedavam zadny vitamin malemu mne poradili ho natret opalovacim kremikom a dat ho kazdy den na 10min na slniecko aby na rucky a tvar mu svietilo ze je to lepsie ako tabletka :grinning:
2. jún 2009 o 22:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok