Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

mimi21
7. okt 2009

borocka a aky mas kocik?
lebo ja uz vazne uvazujem nad sportiakom, len na jednej strane ked fuka vietor a tak, tak je mala lepsie chranena v hlbokom a ked ju dam do sportiaku, tak uz bude chciet len sediet, zas je pravda, ze v hlbokom ked je uz vyspinkana ju to nebavi a nudi sa

luba142
7. okt 2009

mimi no mne cez obed spava tak 2 hodiny ale niekedy si zdriemn e este okolo 15 do 16 ked idem pre Kiku do skolky ale vacsinou uz nie a potom ked aj zaspi okolo 16-17 tak na pol hodky

jamaat
7. okt 2009

mimi, zuzkad aj kristiniatko už používajú športový. Ja zatiaľ nechám hlboký. Väčšinou je v ňom spokojná, aj keď je hore, hrá sa s hračkami, páči sa jej tá kočíková hrkálka, čo sa natiahne z jednej strany na druhú. A ak náhodou spokojná nie je, tak jej zodvihnem opierku aj v hlbokom.

Práve sme prvý krát skúsili Nutriton, lebo keď je už chladnejšie, tak to jej grckanie a prezliekanie je o dosť horšie.

sssimi
7. okt 2009

Baby mne moja spáva 5x po polhodinkách.... Takže vy ste na tom parádne...

silvia.t
7. okt 2009

ahojte baby,velmi tu neprispievam ale sem tam si precitam co pisete a chcela by som vas poprosit o radu... ,dnes sme boli v poradni,a dr.mi povedala ze mozem zacat s prikrmamy,ale nie je to skoro????maly ma 4m1tyz. 😅 ked som sa jej na to opytala tak povedala ze nie ze tamer prospieva dobre ze mam zacat,no ale ja neviem....vsade citam ze od ukonceneho 4mesiaca...teraz uz vazi 8770gr.. 😀 cize je to chlap jak buk,myslite ze aj preto????

zuzkaprofant
7. okt 2009

dievcata moj ked mu dam papat dnes to bola mrkvicka vcera zemiacik tak sa po 4 lyzicke hneed pokaka ☹ tak mu nemam davat jest alebo co neviete poradit
dnes som nakupila rozne presnidavecky aj zemacik s kurbis to je to co je na halowen taka oranzova dina neviem ako sa to povie po sk dam mu to na dalsi tt tento bude len zemacik a mrkvicka

vam poviem ze vsetko mame od mrkvicky aj ja som spinava aj koberec 😀 😀

sssimi
7. okt 2009

Silvia veď tvoj malý už má ukončený 4 mesiac 😉 A vahy má krásne. Kojíš? Moja doky odporúča príkrmi od 5 mesiaca deťom , ktoré sú na umelom mlieku.... Kojené od 6 mesiacov.

jamaat
7. okt 2009

sssimi, mne 3-4x po trištvrtehodinách 🙂

silvia, niektoré tu už prikrmujú, ale lekári skôr preto nakázali, že majú menšie bábätká a že im materské mlieko nestačí. Zdá sa, že tvojmu stačí, je to riadny valibuk! 🙂 .........Takže ak mu tvoje mlieko stačí a ty nie si stotožnená s tým, že by si mala prikrmovať, tak neprikrmuj. Toť môj názor.

silvia.t
7. okt 2009

no ja nekojim,pije um ale je to riadny papkos...davam mu nutrilom HA pije kazde 3hod.cca 180ml akurat v noci ma pauzu ,niekedy prespi aj celu noc...vy ste zacali kedy s prikrmamy?

dm1
7. okt 2009

silvia priklanam sa k nazoru jamaat - ak ty nesuhlasis s dokim a kojis kludne pockaj ved malemu to evidentne staci ved krasne prospieva

ja som dnes chcela dat zemiacik ale uspavala som maleho a normalne som upiekla tie zemiaky v hrnci 😀 😀 😀 . hrniec cierny na uhol moze ist do kosa.... tak som rychlo vytiahla z mrazaku kocky cukinky a mrkvicky a dala som to. no na cukinu sa moc netvaril esteze som tam dala aj mrkvu inak by to asi nezjedol

zuzkaprofant - my mame od mrkvy tiez vsetko a ten igelitovy podbradnik mu nemozem davat lebo ho hned strci cely do pusy...

nikanika28
7. okt 2009

cafteeee...tak tento tyzden vas zanedbavam...mat dve deti doma je teda zahul..mam dost 😖 . Zajtra ideme s Lukaskom na kontrolu, tak snaaaad v piatok uz do skolky..lebo ma asi uz vystre.
Jamaat...no nebola som chora...ale som to s tou aukciou pokaslala, 80-tku velkost som nepozerala 🙂 , brala by som hned 😀
Inac aby mi nebolo luto, tak som zase cosi vydrazila... 😅 😅
http://www.mimiaukcie.sk/aukce.php?id=1372024
http://www.mimiaukcie.sk/aukce.php?id=1367398

jamaat
7. okt 2009

Fuuu....za tie rifle si dosť oplieskala. Ale bitka poriadna! 🙂

dm1
7. okt 2009

nika tie rifle su krasne!

baby co davate zeleninku ako to robite - ked davate drobcovi papat a on nedopapa date do ladnicky a date na druhy den? Pisu ze by sa nemalo ale ako mu mam zohriat len tolko kolko spapa ked neviem kolko to je?

iinuska
7. okt 2009

No mi sme uz spat z prechadzky. Maly spinkal pol hodinku v kociku, zobudil ho traktor 😠 😠 😠 Jaj on je ako na baterky. Dnes spinkal velmi malo,v podstate len teraz vonku. Noc bola o nicom.Taka som unavenaaa.

ja plne kojim, takze prikrmi o mesiac. Ale niekedy by som mu dala hned. Ked jem taaak na mna pozera 😀

iinuska
7. okt 2009

nika tie rifle nemaju chybu

nikanika28
7. okt 2009

hej, dost som za ne vyvalila... 😅 😅 😅 ale co uz, su nove...a strasne sa mi pacia 😅 ...mm radsej ani nepoviem, kolko stali 😅
Boze, vy uz rieste prikrmy? Joj...ja mam teda tiez pocit, ze raz mlieko mam, raz nie...ale este som nad tym moc neuvazovala..kedze je mm alergik, tak sa s tym este pokusim vydrzat..

nikanika28
7. okt 2009

uz sa tesim, ked zacne cupitat a supnem jej tie rifle...a spadne a spravi dieru... 😀 😀 😀

janka30
7. okt 2009

silvia, moj maly mal 8750g, ked mal 3,5 mesiaca a doktorka povedala, ze v ziadnom pripade nezacat neprikrmovat do pol roka, vraj ked je taky velky, staci mu mm, iba by zacal este viac priberat. Ja by som na tvojom mieste este neprikrmovala. My ideme na poradnu az 20.10., to bude mat 5 mesiacov, tak som zvedava na tu vahu, doma ho radsej nevazim 🙂

jamaat
7. okt 2009

silvia, ak nekojíš, tak už by si pomaly mala začať s prikrmami.

nika, nevšimla som si, že sú nové. A s tou dierou...nooo, tak to veru bude. 😀

Dnes som bola len tak zo zvedavosti v sekáčoch kuknúť, ale tie veci boli drahšie ako na MMB. Mali však aj pekné kúsky.

Emka je zatiaľ po tom Nutritone nadmieru spokojná, ani grcky nie sú žiadne. No uvidíme. A dúfam. 🙂

ladywitch26
7. okt 2009

tak sme akurat papali mrkvicku so zemiacikom. no tvarila sa pri tom,ako keby som jej davala nieco fest hnusne, ale papala.tak tretinu presnidavkovej flasticky mi zdlabla,no ale aj tak to musela este 150ml mlieka zapit. ja neviem,co je taka dohladovana. uz druhy den 900ml mlieka a plus dva prikrmy.a to mi spi celu noc nastastie,lebo keby sa jej podarilo prebrat,tak ju musim aj v noci nakrmit.

inak jamaat,ja som tiez malej davala par dni nutriton,ale mne sa potom nemohla poriadne vykakat 😖 ale to mala vtedy len necele dva mesiace,tak hadam tvoja to uz lepsie stravi.

nikanika28
7. okt 2009

Emke drzime palceky 😵 😵
Baby, kto to ide do Bratislavy? Ja idem pravdepodobne v piatok - ak bude uz Luky fit... MM tam ma stretnutie a ja budem mat cele doobedie frei....len neviem, ci ist radsej do polusu alebo do avionu a ikei.. 😅 Ale asi do avionu..

dm1
7. okt 2009

nika ja by som isla radsej avion a ikea tam mas viac co pochodit si myslim. no ja by som tam urcite zase kopu prachov oplieskala...

luba142
7. okt 2009

silvia- ja by som na tvojom mieste pockala do ukonceneho 5 mesiaca ak ma dobru vahu netreba to silit a ked silou mocou chces tak mu skus lenobcas nieco dat akoze vyskusat

sirinka
7. okt 2009

nika istotne do avionu 😉

tak ja som prave objednala husku na buducu sobotu, uz sa tesim, pojdeme si zapapkat.

vcera ma zase dostala riadna migrena. mavala som ich aj pred tym, ale teraz take brutalne, ze normalne rozmyslam, ci to nemoze byt nasledok PEDY... ☹

iinuska
7. okt 2009

nika, ja som bola v avione minuly tt, a pekne som tam otrieskala peniaze.Boli sme s kamoskou, malemu sa pacilo, nevedel kam ma skor pozriet.Do ikei sme sa uz nedostali, lebo kamoskin maly uz bol z tolych ludi nervozny. Jemu sa viacej paci vonku 🙂

nikanika28
7. okt 2009

Luci, Dani...tiez som toho nazoru...a v Ikei sa da v pohode kojit..i ked mne je to jedno, nakojim hocikde..

iinuska
7. okt 2009

sirinka, ja sice migreny nemavam, ale posledne tri dni ma stale pobolieva hlava. Asi od unavy. 😒

nikanika28
7. okt 2009

Inus.. a co si ty stale tehotna, ked pises TT 😀 😀 .. sila zvyku, ze? 😉 Klarka tiez nema problem, ked niekam ideme, ked bola mensia tak v pohode prespala 3-4hod a teraz spinka, potom pozera, zvycajne ju tam aj nakrmim a zase buca alebo kukuckuje 😵

iinuska
7. okt 2009

nika, ani ja nemam problem hocikde nakojit.Dnes som kojila tiez vonku, ked som bola s malym na prechadzke.Esteze je dnes tak teplo. No pripadalo mi to ako v lete 😎

iinuska
7. okt 2009

nika, no skracujem si slova 😀