Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

ludmilabb
12. okt 2009

sssimi jasne ze budes malu musiet 😝 hojdat vsak je to hojdacka

nikanika28
12. okt 2009

Dadke gratulujemeee 😵 😵 😵 . .. no a s tou hojdackou... 😀 😀 asi tak...ja som mavala strasne nervy, ked Lukas nechcel nic ine, len hupat sa...ihrisko velke jak krava a on zrovna len na tu hupcku..si neviem predstavit, zeby som este doma pri nej stala 😝
Ludka, aj moze byt...

nikanika28
12. okt 2009

my sme domov kupili postel so smykalkou, ta sa nam docela osvedcila 😉

ludmilabb
12. okt 2009

nika postel so smykalkou a to ako vyzera?

mimi21
12. okt 2009

juuu, tak daka uz ma drobca, no supiiiiis, idem jej sms poslat 😵

nikanika28
12. okt 2009

Ludka, presne takto, len tam je z druhej strany este smykalka,..skusim este pohladat..

kosska3003
12. okt 2009

ahojte
kodada gratulujem uz si isto teraz najstastnejsia na svete drzkajte sa a vela zdravicka

ludmilabb
12. okt 2009

nika zaujimave 🙂

dm1
12. okt 2009

tak som sa vratila z vonku maly spinkal vonku hodinu a teraz este stale spinka tak som ho dala na balkon. som zvedava dokedy. inak jemu sa velmi dobre spi ked je takto chladno len skoda ze ja zimu neznasam 😝

dm1
12. okt 2009

nika sestrenica ma presne tu postielku pre malu aj mne sa to paci

jamaat
12. okt 2009

Teda neviem, čím Emku zaočkovali, ale ona bola doteraz priam hyperaktívna, výskala, prevaľovala sa, na prebaľováku chcela chytiť nakreslené vtáčiky 🙂 ..... ale po dvoch hodinách som ju dala aj takú rozjašenú do postieľky, lebo mi to bolo podozrivé. Chvíľu sa metala, ale zaspala. Našla som celkom dobrú fintu na uspatie - hondŕľanie za nôžku. To som vyčítala tu na koňovi kedysi. Tak som tiež zvedavá dokedy. Dala som jej preventívne aj homeopatický čípok a tajne dúfam, že zaberie aj na kakanie.

A ohľadom zlej nálady ohľadom počasia som si nakúpila čokoládky a koláče. 🙂

mimi21
12. okt 2009

no ja si davam dynu, ale kolace by som tiez neohrdla 😝
jani aj moja bola hyperaktivna po ockovani, teraz aj s mm spia, aj ja som si dala polhodku 🙂

inac dokina mi vravela ze uz mam zacat prikrmovat, nie kvoli tomu, ze by mala malo priberala, ale vraj sa teraz uz odporuca skor, zacat zeleninkou, potom jablcko a aby koncom 6 mes. mala uz kontakt aj s mukou, tak jablcko s piskotami
no ja urcite pockam aspon do konca 5mes. - teda tento tyzden

a zistila som ze mi ide kvitnut aj tretia orchidea taka zeleno zlat, juj tak sa tesíííím 😉

jamaat
12. okt 2009

mimi, Emka spala len 3/4 hodiny a teraz už mrnčí

S tými príkrmami nech sa už ujednotia dáko. 😒

kosska3003
12. okt 2009

inac ja som s toho debil teraz ked budu mat nase babatka 5 mesiacou tak to je ukonceny 5ty mesiac alebo len zaciatok asi ukonceny ze ☹ 😒

iinuska
12. okt 2009

dadka, gratulujem a prajem veeela zdravicka 🙂

kosska, ukonceny 😉

ludmilabb
12. okt 2009

Janka ja som malu prihlásila s jednou fotkou 🙂

mimi21
12. okt 2009

jamaat aj moja sa uz zobudila a s poriadnym placom...
a ides dnes kupat?
nas ked ockovali prvakrat tak som nekupala, tak neviem ako teraz

kosska3003
12. okt 2009

iinuska diky
jamaat aj ja som s toho chora kedy zacat ale zatial jej staci kojenie tak este mesiac pockam

nikanika28
12. okt 2009

reveme reveme reveme...

kosska3003
12. okt 2009

aj ja som malu prihlasila s jednou foteckou no uvidime
mimi nekup malu to ani neotporucaju moze dostat este vyssie eploty ja uz nekupem kazdy den od 3 mesiaca len kazdy druhy

nikanika28
12. okt 2009

mne tiez povedala dr. ze od piateho zacat so zeleninkou, aby bola znizena pravdepodobnost na celiakiu ci co to...

iinuska
12. okt 2009

nika, k tomu tehotenstvu...bola som uplne kludna, ziadne stresy 😵

mimi, aj mne doktorka hovorila, aby som po ock. nekupala

iinuska
12. okt 2009

nika, to s tou celiakiou som nepocula. Ja ked nieco pri malom jem, tak na mna pozera, ze mam chut mu dat do pusky 😀

ludmilabb
12. okt 2009
jamaat
12. okt 2009

Jaaaj...som zabudla k stresom a tehotenstvu. Myslím si, že je to blbosť. V prvom som mala riadne nervy a Monika bola pohoďáčka. V druhom pohodička a Emka nervózny denný nespavec. Je to hlavne o génoch.

Rozmýšľala som o tých príkrmoch, aj o celiakii. Ja asi začnem dávať vtedy, keď si Emka začne pýtať. Vidím, že už začína registrovať, že jem. A to ju nikto neučil, proste je to príroda. Takže keď si jej organizmus bude pýtať a ona mne očami z úst vyťahovať, tak jej začnem dávať. No a celiakia - myslím, že obilie bolo z prvých potravín, ktoré začali naši predkovia deťom dávať (žiadne krumple, veď tie Kolumbus ešte nedotrepal). Takže sa mi zdá nelogické, aby sme múku odsúvali na neskôr.

Ja Emku sprchujem každý deň a aj dnes budem. Len niekedy to má aj s kúpaním, niekedy ozaj len rýchla sprcha. Takže dnes bude len sprcha.

ludmilabb
12. okt 2009

moj muz je klidas a ja sa viem skor vytocit takze Sofia bude po mne, ale mne mama vravela ze ja som bola ake dobruckeee dieta 😀

ludmilabb
12. okt 2009

Janka Sofii sa paci ked jem, teda ked robim blbiny napr. hlasne mliaskam to sa usmieva od ucha k uchu skor vidi lyzicku a tu pozna tak ju chce chytit...zacnem prikrmovat ked to bude nevyhnutne, teda jasne ze nenecham malu hladovat ale skorej sa nebudem do toho hrnut kym nemusim

sssimi
12. okt 2009

No s tou húpačkou 😀 šak jasné.... Ja som sa bála, že sa to nejak moc vykyvovalo... Tak ja lofnem pred telku a frčím....A ak sa jej tam bude páčiť, tak sa môžem pri hojdaní aj učiť...

A to ak som dobre pochopila, tak kvôli celiakii sa odporúča prikrmovať aj deti kojené od 5 mesiacov?