Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

iinuska
13. okt 2009

jamaat, tak to je super ako ti pekne spinka. Ja som teraz maleho uspala v kociku, dufam ze aspon hodinku vydrzi. Od rana spal len pol hodku 😒

mimi21
13. okt 2009

lubi a do hruskovej som nedavala nic, ta bola sladka sama od seba

emode
13. okt 2009

jamaat ty by si mala dobrovoľne z klubu nespavcov vystúpiť 😀

luba142
13. okt 2009

mimi diky a broskynu moze od 6 mes.

ludmilabb
13. okt 2009

Erika dnes pride mamina poobede z roboty ku nam
mozno zajtra ak by sa ovsem dalo zase tebe

a Janka veru vystup!!! 😀 dnes Sofia spi iba po polhodinkach uf a poslednykrat uz sceny ake vyrabala? som jej vravela nech tolko nekrici ze ohluchnem 😠

mystery7
13. okt 2009

moj spal doobedu len pol hodinu a teraz uz bol taky unaveny, zival na celu pusu, ale spat nechcel. konecne zaspal, som zvedava ako dlho bude spat

ludmilabb
13. okt 2009

mystery tak aspon nech spi hodinku, teda ja by som bola rada, Sofia za cely den pospala hodinu a pol t.j. tri ulozenia 😒

mimi21
13. okt 2009

no tak ja ze idem si s malou pospat, tak som ju dala do nasej postele a ja som si pospala a ona sa hrala
zobudila som sa na to ze mi skoro nos rozbila hrackou 😅 😅 😅

nikanika28
13. okt 2009

no ja idem na stvrtu hod. ku kadernicke a mala furt spi....ochhhhhh, snad sa za chvilu zobudi... 😨

ladywitch26
13. okt 2009

haloo,zeny,kde ste. mala mi az teraz zalomila.sfutrovala plnu flasticku zeleninkoveho pyre,dodlabla to este trochou mlieka a teraz spokojne odfukuje.uvidim dokedy.

mimi,to si pridavala cukor do vyzivy? ja som niekde citala,ze sa do jedla nema ani cukor ani sol pridavat.ja malej kupujem take miesane od hipp alebo heinz.dnes mala miesanu zeleninku (mrkvu,petrzlen,tekvicu, brokolicu ,hrasok,bielu fazulku) s jahnacinou. ale tiez si dobre mrknem na obale,co tam je.nechcem jej zatial davat ani s pridanym mliekom ani s vajcami.pre istotu.a len bezlepkove kupujem. teraz maju na to akcie, raz v jednom obchode,raz v druhom,tak sa mi ani neoplati varit.ma to vyjde lacnejsie,ked kupim velke balenie tych vyziv, to ma na cely tyzden a na kazdy den inu.a velmi jej to chuti. ja by som si to asi trochu posolila,ale je to celkom dobre inak 😀

mimi21
13. okt 2009

no mne dr povedala ze ak by mi aj nechcela stuhane jablko, tak mam dat trochu cukru
aj caj od hipp je sladeny
a ta vyziva bola kysla, nejedla by mi to, a na velky hrniec som tam toho cukru nedala vela

a este k vajciam - bielok sa tusim do jedneho roka nesmie a mne dr. kazala uz ku koncu 6 mes. piskoty davat a tam vajce je
ja uz som z toho jelen kazdy vravi daco ine
myslite ze pred 200 rokmi si s tym niekto robila tazku hlavu???

sssimi
13. okt 2009

Mimi Sarah to nemá bundu, ale celý overal. Tak vrieskala keď som ju do toho naťahovala... No ale čo už... Nenechám ju mrznúť.

Mimi a ty len nastrúhaš najemno jablčko, pocukruješ a šupneš do mrazáku? Lebo ja nezaváram nič tak by som aspoň toto nachystala z domácich jablčok...

mimi21
13. okt 2009

este som nemrazila a neviem ci sa jablko moze takto mrazit
zavarala som vyzivu, lebo takto aspon viem co tam je
ajablko mi kazala dokina tak najemno nastruhat a dat a koncom6 mes aj s piskotkou
ale zacat so zeleninkou
my zaciname buduci tyzden, pockam na ukonceny 5 mesiac

ladywitch26
13. okt 2009

ja som jablcko este nedavala, chcem dat tento tyzden. zacali sme zeleninkou.raz som jej dala aj ovocnu kasicku,ale potvora sa mi potom vecer na zemiacik uz vykaslala.tak som povedala,ze ziadne "sladkosti". 😀

mimi21
13. okt 2009

mala mi od pol jednej nespi a vobec ani nejavi ziadne znamky unavy, to co ma byt ??? 😅

ladywitch26
13. okt 2009

inak v happyfoto maju akciu do 19teho na kalendare. dala som spravit pre rodinu. na kazdy mesiac fotky toho,kto ma v tom mesiaci narodeniny. nastastie nam to tak vyslo,ze nemame dvaja narodeniny v tom istom. 🙂

sirinka
13. okt 2009

ja som klasicku vyzivu nepouzivala takmer vobec, zo zaciatku som jej varila kompotik bez cukru, vzdy som to zmiesala s tou vodou a tak popucila...ved jablka v pivnici vydria celu zimu, pride mi zbytocne robit vyzivu z nich...neskor som uz iba surove struhala, to aj ked sme niekde sli, tak som dala d misky a v pohode 😉
tym kupovanym by som sa chcela aspon na zaciatku uplne vyhnut, vacsinou je v zlozeni sol ako konzervant...

ladywitch26
13. okt 2009

mimi, mne teraz spala pol hodinu. a to som sa vytesovala,ze zaspala s plnym bruskom,ze potiahne aspon hodku. 😝 inak to bol jej prvy spanok od rana dnes...

mimi21
13. okt 2009

lady dik za info o tych kalendaroch, chcem dat porobit pre rodinu 😉

ladywitch26
13. okt 2009

mimi,ja som na to prisla nahodne.mala som ho rozpracovany uz asi dva mesiace,ale chybali mi foto mojho otca.on sa strasne nerad foti.ale boli sme na tej dovolenke, tak s vnuckou sa fotil velmi ochotne 😀 tak som vcera podoplnala a odoslala to,a potom pozeram, ze 30%zlava na ne 😀 no aj ma to celkom potesilo

iinuska
13. okt 2009

siri, ani ja nezavaram, mame vlastne jablka a dam do pivnice

mimi21
13. okt 2009

ja nema ani velku pivnicu(len panelakovu) ani vlastne jablka ☹

emode
13. okt 2009

prisli sme z vonku mala si spala ako v bavlnke a ja som totalne vymrzla ... brrr ... som si mala rukavice zobrat 🙄
inak ak to takto pojde dalej tak bud ochorieme alebo budu z nas riadni otuzilci 😀

iinuska
13. okt 2009

emode, to chce teply cajik 😀

dm1
13. okt 2009

inuska ja pijem uz druhy cajik ale moc nepomaha... soplem stale viac a to som s malym vonku bola len hodku... lenze jemu je teraz vonku dobre on v takejto kose hned zaspi a spi celu dobu...

jamaat
13. okt 2009

Ani ja nezaváram. Nemám ani pivnicu, ani jablká 🙂

Priznávam, že máme teraz lepšie obdobie, ale väčšinou spí aj tak pol až 3/4 hodinu. Práve sa zobudila. Presná 3/4 hodina. Takže zatiaľ nevystupujem. 🙂

No keď som dnes kočíkovala, veru som si tiež povedala, že by sa rukavice zišli. Pekne-krásne ja už vytiahnem dáke.

Joooj, dnes poobede sa teda darilo! Dooosť som sa vyzúrila. Najskôr mi na prechádzke pes ušiel. Boli sme autom za dedinou. Tak som nás s Emkou naložila do auta, reku chvíľku počkáme, či príde, ak nie, kašleme na neho a pôjdeme preč. Kým sme čakali, zavolala som tete z plávania. Lenže vtedy si Emka zmyslela, že chce spať a začala revať. Tak s telefónom v jednej ruke a s dudlom v druhej ruke som sa snažila cez Emkin rev rozumieť, čo mi teta hovorí. Medzitým som videla, že ten náš dilino pes sa vrátil, ale si nevšimol, že v aute sedíme, tak trtúlil naspäť, odkiaľ sme prišli a ja som len bezmocne z auta pozerala ako mizne v diaľke. Nakoniec som tete povedala, že ju nepočujem a že jej zavolám neskôr. Emka mi stále plakala, potrebovala som sa s autom pohnúť, aby prestala a zaspala. Vykrikujem na psa, pískam, ale nič. Vtedy som už začínala zúriť. Keď som sa už pohla preč, že na neho kašlem, tak sa zrazu zjavil. Takže v plnom počte sme šli do Kauflandu. Emka zaspala, ale pred Kauflandom si pri zaparkovaní zobudila. Nákup OK, ale ku koncu už začala byť zase mrzutá. No a samozrejme som sa postavila k najpomalšej pokladni. Pri platbe kartou sa im niečo zablokovalo a pokladníčka to nevedela spraviť. Po 15 minútach som už chcela prejsť k inej pokladni, aj keď som už mala povykladané na páse. Lenže just ja nahrnulo plno ľudí a všade stáli šóry. A Emkin plač sa stupňoval, asi 38 krát som jej dala cumel, ale 38 krát ho vypľula. Po ďalších 15 minútach sa to konečne pohlo. Keď už mi blokovala a dávala som si veci do tašky, tak nejaká pani Emkin plač nevydržala a dala jej cumel do úst. A Emka ho just vtedy nevypľula, ale stíchla.
No a ešte ma aj Monika nakúrila, lebo som jej volala, aby mi prišla pomôcť s taškami a psom, a čakala som na ňu na zime a vetre 5 minút, kým sa jej uráčilo prísť.

jamaat
13. okt 2009

No a vo štvrtok začíname s plávaním. Tak sa teším. A už ani nezúrim. 🙂

emode
13. okt 2009

innus uz sa stalo ... este teplu vanu 😅

ludmilabb
13. okt 2009

Janka pekny pribeh 😀 nieco podobne minule Erika spominala

kde ides chodit na plavanie???

ladywitch26
13. okt 2009

jamaat, tak tomu ja hovorim "den svina" 😀 tiez mam obcas take.
inak nam dnes mala spala len jedenkrat po pol hodine. a nervna je ako sto certov. na vsetky hracky blaci, mravci, srdi sa... ale musim ju pochvalit,sikovnicu, dnes si sama zapla kolotoc nad postielkou. vykopavala si nozkami dovtedy,kym sa netrafila do tlacitka.a potom si na nom prepinala hudbu z mozarta na beethovena 😀