• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Májové bábätka 2009

12. augusta 2016 
NO Dani, mne to povedali tam, kde som vybavovala dnes rod. prispevok :confused: :confused: :confused: A kamoske to povedali na socialke :zipper_mouth: :zipper_mouth: Tak neviem..dufam ze eee-eee
16. okt 2009 o 23:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no idem do hajan, dnes je tu akosi mrtvo.. :confused:
16. okt 2009 o 23:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nika tak to je blbost ... budeme si musiet dat ziadost ale inak mame narok ...
sssimi tentorok nic narocne ... kupila som taky velky fotoramik s roznymi otvormi (oblacik, hviezdicka, srdiecko) a vlozila som tam Sofinkine fotky ... a este flasu JIM BEAM to ma strasne rad ... teda niezeby sa opijal ale vecer si rad da jeden dobry drink :grinning:
16. okt 2009 o 23:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Nika tak to je fakt hnusné... Mne tiež malá prestávala dýchať lebo bola dlho v pôrodných cestách a nakoniec zvolili zvon keď jej už srdiečko prestávalo biť.... MM je ešte teraz z toho vydesený. Nestihli ho od tial poslať preč.... 2 sestričky mi tak lahli na brucho, že som tam mal 2 týždne modriny... Ale našťastie Sarah bola silná a na druhý deň bola so mnou
16. okt 2009 o 23:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nika aj ja si myslim ze je to blbost lebo aj oni hovoria ze tym rozdelia mamicky na 2 kategorie co robili a co nerobili. ak by to bolo ako ty pises tak by sme boli kategoria navyse :wink:
16. okt 2009 o 23:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
inak ako sa to bude ratat ked na materskej otehotniem? napr. do 2 rokov maleho bude zase mimi tak budem mat pol roka matersku a potom vysssi alebo nizsi rodicovsky? rata sa materska ze robim ked mi plati stat odvody alebo ako to je?
16. okt 2009 o 23:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Emode tak s Jim Beamom by som nepochodila :grinning: To by som tam musela dať asi med, alebo niečo čo by to osladilo a nakoniec chutilo ako čaj :grinning: :grinning: :grinning: Baby my čo máme doma chlastu tak si môžem obchod otvoriť... Každí niečo nosí a u nás to nikto nepije.... Najhoršie je, že my sme tak nealkoholický, že vždy zabudneme aj hostí ponúknuť..... Potom vyzeráme ako nejaký lakomci :grinning:
16. okt 2009 o 23:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nika ja som tiez isla na akutny cisarsky lebo malemu slabli ozvy pri kontrakciach. ale ja som mala len lokalku a maleho mi hned ukazali aj manzelovi som zo saly kyvala :wink: . a este ten den mi ho prisli ukazat na izbu. len do dnesneho dna som nepochopila preco mi ho prilozili az na 3.den :confused: :confused: :confused: preto mal potom problem sa prisat chrustik moj
16. okt 2009 o 23:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dm normálne by si opäť dostávala materskú a o rodičák na mateja by si prišla.... No a ak dostávaš materskú maš nárok aj na zvýšený rodičovský... Čiže ak to zase do dvoch rokov nezrušia, tak by si mala ten vyšší
16. okt 2009 o 23:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ja som len napisala, co mi povedali na tom oddeleni..a kamoske na socialke..mozno im len robi radost plasit nas :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: Ja som to tiez pocula prvykrat a tiez si myslim, ze je to blbost..
Simi.. ja si doteraz pamatam, ak som ho chodila hladkat do inkubatora a ako mi slzy kvpkali na sklo :zipper_mouth: ... a ako som sa rozplakala, ked som prisla po dvoch tyzdnoch domov a cakala ma tam vymalovana obyvacka, nova sedacka a bola som hlavne konecne doma :grinning: . Preto som sa aj pri Klarke strasne bala, ako to dopadne..ale mala so nastastie planovany cisarak..i ked sa to tiez skomplikovalo...vysoky tlak, a den pred cisarakom mi zistili, ze mam slabu zrazanlivost krvi...tak mi samozrejme odlozili cisarak, celu noc mi davali transfuzku plazmy...joj...tiez to bolo o hubu, ale Klarku mi hned priniesli ukazat a bola zdrava a krasna :dizzy_face:
16. okt 2009 o 23:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dm to je tá nevyspelosť nážho zdravotníctva, alebo o neochotu.... Aj holka čo rodila vedľa mňa mala malú pri sebe celý čas po pôrode a aj tak jej ju nepriložili.... Nechááápem
16. okt 2009 o 23:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Nika ani nestraš.... Ja dúfam, že keď som si prvý pôrod takto odtrpela, tak druhý bude bez problémov. Ja som tiež bola pozrieť malú v inkubátore a už z diaľky som sa rozrevala, tak som ju ani cez slzy nevidela...
16. okt 2009 o 23:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
No ked som isla s Lukaskom na ten akutny cisarak, nezabudnem, ako som sa tam uz pred operackou obliekla do toho plasta ci co to bolo a ako ma strasne klepalo...ani nie od zimy, ale od strachu a toho chaosu..brr..
16. okt 2009 o 23:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Jáááj len aby tie korunky schválili... Ako by to bolo supééér
16. okt 2009 o 23:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nas nastastie nebol v inkubatore. nika a Klarku si mala cisarskym preto ze aj Lukasko bol? ja by som radsej isla znova cisarskym ked citam tie zazitky z porodu.... a ako je to rezu ti povodnu ranu? a nehoji sa to horsie druhy krat?

a ssimi a to nevadi ze nebudem robit medzi dvoma materskymi?
16. okt 2009 o 23:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
sssimi musia to schvalit ja uz sa na to spolieham :wink:
16. okt 2009 o 23:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Nika ja som cez tie dve sestričky ani nevidela čo sa deje len sa zrazu po pôrode vyrojili 3ja doktori, 4 sestričky a pri malinkej boli 2 a 1 doktorka.... Takže 13 ľúdí nás tam bolo do kopy.... No ako na Václaváku :grinning:
16. okt 2009 o 23:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
No mne hned povedal DR. ze pojdeme cisarakom..kvoli tomu, ze sa to tak strasne skomplikovalo...ja som sa vobec neotvarala pri L. a potom hento.. Vacsinou aj byva druhe babo cisarakom, hrozi pretrhnutie rany a co ja viem co...Tiez som bola rada, ze som sla sekciou... Rezali povodnu ranu a v pohode..dokonca to aj celkom dobre vyzeralo :grinning: . A ani neviem, ako sa mi to zahojilo..az na to, ked ma to svrbelo a nedalo poskrabat, akoby to bolo vo vnutri :grinning: :grinning:
16. okt 2009 o 23:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
DM nie nevadí... Aj materskú budeš mať vo výške ako máš teraz... Ty si v podstate stále zamestnanec chránený štátom... Teba počas materskej ani rodičovskej nemôžu z práce vyhodiť, takže aj po dvoch materských sa normálne môžeš vrátiť do zamestnania.
16. okt 2009 o 23:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby, teraz ked vas citam,tak som stastna,ze som mala taky porod,aky som mala. skoro rozpravkovy. sice som tlacila velmi dlho, vyse hodiny a pol,ale to preto,lebo som uz bola vycerpana a zakazdym,ked som zatlacila,tak mi ten porodnik zacal masirovat hradzu,aby ma nemusel rozstrihavat, a dost to teda bolelo,cize sa mi horsie tlacilo, ale som ju aj tak vdacna, lebo porodit 4kilove dieta bez jedineho stehu je uspech. no a malinku mi dali hned na hrud, potom mi ju na chvilku zobrali,kym zo mna vysla placenta,ale to bolo len 5minut,lebo mi dali injekciu na vypudenie a potom kym som sa sla osprchovat,tak ju mal na rukach muz.tu vlastne bez dovolenia rodica dieta nesmie odist z miestnosti.no a po sprche ma posadili na vozik,dali mi hned malu,ci sa prisaje. no a moja hladoska hned papkala, pol hodinu tahala, tak az po hodine po porode nas odviezli na izbu.
16. okt 2009 o 23:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
lady...super :dizzy_face: :dizzy_face:
16. okt 2009 o 23:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
sssimi je sice pravda ze vratit do prace sa mozem ale tam ma hned vyhodia... som sa rozpravala min.tyzden so sefinom a ten povedal ze keby sa teraz vratim /to som bola este na materskej takze do pol roka/ tak mi da hned vypoved.... ze zo zakona by mi sice musel dat moje miesto tak by mi ho dal a potom hned vypoved. no potesi... a ked si spomeniem ako ma pred pol rokom prehovaral aby som sa hned vratila ze mi tam zriadi aj miestnost s postielkou a kutikom...
16. okt 2009 o 23:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
lady sice super ale ja to nebudem riskovat a radsej by som si zopakla ten cisarak :wink: no musime to stihnut do 2 rokov tusim vtedy musia robit cisarak urcite
16. okt 2009 o 23:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dm, je to pekne svinstvo. kamosku tiez prehovaraju,aby po roku nastupila. ma rodit v decembri,ale ze asi na to dlabe,lebo ak sa vrati po roku a oni jej aj tak daju vypoved,tak si to moze rovno hodit
16. okt 2009 o 23:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
PREDSTAV SI...DNES MI V METRE UVOLNILI TRAJA MUZI MIESTO... :dizzy_face:
..A VOSLA SI SA???
:grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: ...nepozerate SEDEM ?
16. okt 2009 o 23:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dm, tu cisarak nerobia automaticky. takze tu by si s tym nepochodila :grinning: ale zasa ja by som si asi netrufla rodit na slovensku.mna by odradili tie vrciace sestricky a doktori. tu sa na teba aj doktor boji skaredo pozriet,aby si sa nanho nestazovala. malinke je nonstop s tebou na izbe,ale zasa ked som bola hotova na druhu noc po porode a mala mala koliku,tak sama sestricka dosla,ze si mam pospat a zobrala mi malu varovat do vedlajsej izby.okupala mi ju, a hojdala na rukach. jasne,ze som vydrzala len hodinu a sla som za nou,ze si dam na nu pozor, ale fakt nemozem na personal povedat kriveho slova.strasne mili a ochotni vsetci.
16. okt 2009 o 23:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dm tak to je riadny chrapúň. Napľuť mu do xichtu... Ale on ťa nemôže bezdôvodne vyhodiť a máš narok na 3mesačnú výpovednú dobu... No a to že si bola na materskej nie je adekvátny dôvod na vyhodenie čiže by si ho mohla dať k súdu...

Lady tak to si mala super... Ja som bola ešte aj zato nahnevaná, lebo po pôrode keď ma išla dr. šiť, tak som sa jej pýtala či ma moc nastrihli a ona mi zatasila, že ma nestili kvôli tomu zvonovému rýchlemu pôrodu nastrihnúť, tak som bola riadne roztrhaná.... Za debilných 7 hodín čo som sa tam trápila ma nestihli nastrihnuť-no vytočili ma!!!
Šila ma skoro polhodinu a Sarah mala 3300g. Druhý deň keď sa mi na vizite kukli medzi nohy, tak tam skoro poodpadávali... Doktorka až zahíkala čo to až ju zabolelo...
16. okt 2009 o 23:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nika dobreeee :grinning: :grinning:
16. okt 2009 o 23:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dm ale vieš, že už po dvoch cisarákoch by si nemala mať viac detí? Či viac ani neplánujete? :grinning:
16. okt 2009 o 23:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok