Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

zuzkaprofant
9. jún 2009

ja kupel vecer ked pride mm s robotky ale kazdy 2 3 den nie kazdy rano ho poumyvam len

no mi plackame nevieme zaspat 😒

sssimi
9. jún 2009

Mys my sme mali to iste. Od 11 hore do 2hej, potom do 3tej a keď už preťahovala aj 3tiu hodinu myslela som si že to nezvládnem a od vtedy začala celkom dobre spávať. Dnes bola hore do polnoci a potom potiahla do 4tej a na cecku do 7mej. Vymenila som strany a potom ešte tak pol hodinku. A teraz spinká zase. Normálne som sa aj naraňajkovala 😀 . A Sarah kúpem večer medzi 18 -19tou.

mystery7
9. jún 2009

ja asi budem kupat rano, lebo vecer spi. teraz ako na potvoru spi, kazdy den ma iny rytmus, uz neviem co mam kedy robit. snad sa to este nejako ustali. 😕
inac sa mi dost lupe. Tak neviem ci to nie je z toho co davam do kupela, harmancek z DM drogerie. a olivovy olej je prenho asi slaby, musim pohladat nieco lepsie-mastnejsie

mystery7
9. jún 2009

simi: a su dobre tie homeopatika na podporu kojenia? chcem si kupit, moj pije strasne hltavo, odgrgnut sa mu malokedy podari a potom ide polovicka vonku. mam strach ze o chvilu nebudem mat prenho dost mlieka 😒

jamaat
9. jún 2009

mys, ja dávam tie vitamíny presne v takom istom dávkovaní ako ty. Niektoré žienky písali iné dávkovanie a niektorým nedali D vôbec, vraj majú byť bábätká 10 minút denne na slnku. Ja občas aj zabudnem dať, občas mi na ňu slnko posvieti, tak hádam bude dobre 🙂

Moja cez deň spáva väčšinou dobre, ale príde večer a či kúpeme alebo nie, nastáva 3-hodinové uspávanie. Kolotoč, keď sa tvári, že už spí, no po 5-10 minútach sa zobudí a chvíľu je čulá, potom už je aj unavená, ale zaspať sa jej nedá, tak potom už len mrnčí a na rukách sa chce nosiť a niekedy už ani to nepomáha. Včera sme ju už nakoniec nechali vyrevať. Po reve zaspala, ale zase sa prebrala, tak som ju dala na prsník a to som sa po 2 hodinách zobudila a zistila, že sme obe zaspali. 🙂 Tak som ju preložila do postieľky a spali sme ďalej. Potom už potiahne aj 6 hodín v kuse. Ale tie večery nám zoberú dosť nervov.

Kúpala som detským mydlom z DM, ale po ňom bola suchá. Olej do vody nepridávam. Teraz som ju začala kúpať olivovým mydlom, čo sme si doniesli z Kréty z dovolenky, a s tým je to oveľa lepšie. Aj keď som pozrela zloženie, tak je tam oveľa menej kadejakých čudných názvov ako v tom detskom mydle. A to sme to mydlo kúpili v obyčajnom obchode a vyšlo na necelé 1 euro. Vtedy som ešte netušila, na čo ho budem používať 🙂

jamaat
9. jún 2009

Tie homeopatiká mne zaberajú, ale najpodstatnejšie je asi poriadne jesť a piť. Aspoň u mňa. Nemám až takú dobrú mliekotvorbu, aby si mlieko dokázalo zobrať energiu z môjho tela alebo z jedla, ktoré potrebuje moje telo. Musím proste jesť a piť navyše.

stija
9. jún 2009

ahojte
mys aj moja mala sa lupala, najprv rucicky, ked to zacalo prechadzat tak nozicky a nakoniec aj nostek a trocha na cele. akoby zvliekela kozu. ale uz je to OK, mozno to prejde aj u vas. a tiez som pouzivala olivovy olej, potom som kupila klasicky aviril a preslo to. a na mliecko pijem caj a pomaha. ked ho dva-tri dni nespravim a potom jeden den hej, je to poznat.

jamaat
9. jún 2009

Čaj pijem aj ja každý deň 1-2 šálky, nielen kvôli mlieku, ale aj kvôli brušku malej. A k tej debate o vinei: Mne aj PA v pôrodnici odporučila vineu, ale som rozmýšľala, čo také by v tej vinei malo byť? Veď ak ide o hrozno, tak to si dám radšej hroznový džús. Tak neviem. Ale občas si ju dám vybublinkovanú.

ladywitch26
9. jún 2009

jamaat, ja som tiez citala o tej vybublinkovanej vinei. mozno kvoli tomu, ze obsahuje hroznovy cukor a hroznovy dzus asi moze drazdit. teda aspon ja som po nom behala castejsie 😖

inak dnes v noci mi spala od pol jedenastej do piatej. to mame rekord. asi si povedala,ze necha mamku dospat, lebo cez den skoro vobec nespala a predoslu noc tiez. vcera som skoro zaspavala postojacky. snazila som sa ju uspat v lehatku, ale stale kukuckovala,tak som si lahla na gauc a ju som si dala k sebe, ze si pospime spolu. ale houby. akonahle otvorila oci a zbadala ma, tak zacala mrncat. nakoniec som ju nechala na jednom konci gauca,ja som si lahla na druhy tak aby ma nevidela a spali sme dve hodiny. ked otvorila oci, len sa pomrvila,ale ked nikoho nevidela,tak ich zavrela dalej a spala.

ozaj, a to vsetky davate ten vitamin D? lebo tu to vobec nedavaju a ani slnka tu bohviekolko nemaju. tento tyzden nonstop zatiahnute. aspon ja beriem tabletky vapnika s pridavkom vitaminu D, ale neviem, ci sa to vstrebava aj do materskeho mlieka.

mystery7
9. jún 2009

ja tiez pijem caj, denne 2 pohare
mam problem skor s pravidelnostou jedla, lebo pri nom maloco stiham,ked som sama doma- ked jed doma muz, tak vezme maleho a ja sa aj najem v klude
skusim aviril, snad bude lepsi, ten olivovy olej je slaby.

mystery7
9. jún 2009

tie vitaminy mi dr dala automaticky a vraj ich budem davat do 2 rokov, koli kostiam

gavslavka
9. jún 2009

neviete kto by mi poradil ohladom kojenia a prikrmovania dik

mystery7
9. jún 2009

skus sirinku, napis jej ip

monkap
autor
9. jún 2009

gavkaslavka: ohladom kojenia vie vyborne poradit annag .... v teme dakujeme annag https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

emode
9. jún 2009

ahojte maminy vela ste nepisali skusim reagovat
monkap my ideme dnes do poradne budem sa s tym pytat na kozne, mala som pocit ze je to lepsie ale nie je ☹
gaslavka aj mne annag poradila, malu kojim poleziacky aby nenahltala vzduch ani idgrgnut ju nedavam, nezda sa mi, ze by jej to vadilo a sama mi pokojne na posteli zaspinka ked sa jej chce, ked nie, tak kukuckuje

mys na ruky beriem len ked vidim, ze ju nieco trapi, snazime sa ju ale ucit ze aj sama moze chvilku byt ale neprehaname to tak 10-15 minut potom sa jej vzdy prihovarame

my skusame ucit zaspavat v postielke - bez nosenia na rukach ale zda sa mi na to este malicka i ked vcera po mrncani a potom ako som bola parkrat pri nej ju pohladakat nakoniec sama zaspala ale neviem, ci je to spravne, kazdy pise inak 😕 😕

vineu pijem ale skor sa mi zda ze zabrali homeopatika, ale uz som sa aj ja rozhodla, ze nebudem vineu, je to sladke zbytocne kalorie staci vela tekutin a normalne jest ak sa nieco nezda tak homeopatika

tiez mam citlive bradavky hlavne na chlad, mam s tym nieco robit???

zuzkad
9. jún 2009

ahojte kocky,

u nas mame asi kazdu noc rovnaku...od siedmej do jedenastej maly nespinka, potom ne neviem kolky pokus zaspinka a spinka mi asi do druhej rano, potom sa budi cca kazde dve hodky...ale som rada, ze aspon nieco spinka, lebo niektore deticky cez noc spekuluju viac. Cez den spinka v kociku, lebo to je jedina moznost ako ho uspat a ja ho nemusim nosit na rukach.

Dnes som si rano odsala 150ml mliecka, tak sa tesim z toho, pretoze do teraz to bolo slabe ani nie 10ml....len horsie bolo, ze hned po odsavani sa maly zobudil a ja som si ho prilozila, ale nestacilo mu, lebo nemam vela mliecka este z toho zapalu...tak sme museli dokkrmit bebou ☹ ☹ ale teraz uz mam dufam prsia naplnene dost, ze ked sa zobudi bude mat hostinu 😀 😀

aj ja som dostala tie vitaminy od doki hned pri prvej navsteve...ten kanavit teraz po mesiaci mam davat 1kvapku za mesiac a Vigantol ci ako sa to vola 2kvapky denne a priamo do mojho mliecka dat mu 😉 😉

gaslavka ak nie sirinka skus annag ona je super na kojenie a vsetko o tvorbe mliecka https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea... https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...

monkap
autor
9. jún 2009

emode: mna na kozne poslala dr. hned .... ale tu jednu mast s kortikoidmi 😠 nedavam ... dam iba, keby sa to brutalne zhorsilo .... daj vediet, ako ste dopadli ... som zvedava 😅

zuzkaprofant
9. jún 2009

dievcata neviete poradit maly prdka ale nevie sa vykakat co stym teraz sme byciklikovali masirovali bruska on len prdka ale mi nekala od nedele neivem ci stoho nie je taky nervny

a musim sa pochvalit konecne mi cicikoval bez nastavky zobral mi normalne cicik a papal ta som taka rada ze az dufam ze sa to len zlepsovat bude bo uz som bola na tom tak ze prestavame kojit a hotovo inac ako spinkaju vase deticky v com a co maju oblecene bo neivem ci mojeho nemam velmi na lahko v noci

monkap
autor
9. jún 2009

zuzkaprof: plne kojene babatka nemusia kakat aj niekolko dni a je to OK 😉

mystery7
9. jún 2009

moj ma kazdu plienku plnu 😉

monkap
autor
9. jún 2009

mne lenka kaka tak 2 krat denne 😉

dm1
9. jún 2009

Zuzkaprofant: preco si dokrmovala UM ked si si odsavala? Co si to hned zamrazila?

dm1
9. jún 2009

teda opravujem - ta otazka bola pre zuzkud... 😀

zuzkaprofant
9. jún 2009

nie ja som odsavala a davala som mu moje bo tolko nenatahal vkuse mi spi na cecke 😀 umele som este nedavala no idem dioevcata ku doktorovy je tu kamoska tak mi pomoze postrazi maleho ked aj budem v ordinacii drzte palce to bude 😀

zuzkad
9. jún 2009

dm odsate mliecko som si dala na mraz hned, to chcem mat odlozene, lebo chcem uplne UM odstavit a plne kojit ako na zaciatku, len mne to pokaslal zapal 😠 😠 UM som mala pripravene uz v chladnicke, tak som mu ho dala, ale inak ked sa budi vzdy v prvom rade kojim a kojim a ked uz vidim, ze je este hladny dokrmim ho UM...ja len dufam, ze mliecko mi pekne pojde a budem ho mat cotaz viacej 😉 😉 😉

Zuzkaprofant ja maleho davam kakat tak, ze lezi na chrbatiku a ja mu kolienka jemne tlacim na hrud, on zacne tlacit a pekne kakame a prdkame...akoby chcel urobit kotrmelec do zadu..

mimi21
9. jún 2009

baby ahojte
chcem sa vás opýtať či dávate maličkých hneď po odgrgnutí do postieľky, alebo ešte chvíľu počkáte
ide mi o to, že kým mi malá negrgala, tak som ju aspoň 15 minút musela nechať vo zvyslej polohe a teraz sa už grgať naučila, ale sa ju bojím vždy dať skôr do postieľky, aby sa zase nepogrckala aj keď mi už grgla

mystery na to lúpanie kožičky naozaj vyskúšaj ten Excipial Lipo lotio - majú to v lekárni stojí to do 5 eur a mne to zabralo hneď na druhé natretie, lebo malá sa mi tiež úplne lúpala
umývam ju z Bubchenu takým tekutým mydielkom a do vody už nič nedávam a pokožku má krásnu ako detská riťka 😀 😀 😀

jamaat
9. jún 2009

Tak u nás cvičenie nehrozí. Emka si nenechá hýbať nožičkami - ručičkami inak, ako ona chce. Just sa zaprie presne opačným smerom, no a je docvičené. 🙂

zuzkaprofant
9. jún 2009

uz sme tu maly prespal pekne u dokyho som rada mam prist o pol roka urobi mi dake vysetrenie na rakovinu ci co a sa ma pytal ci chce dake baby tabletky 😀 😀 ja ze nepotrebujem ja spim v deckej manzel v spalni tak ssa doky smial nabuduce pridem k nemu zase tehotna 😀 😀

ladywitch26
9. jún 2009

zuzkaprofant, ja mam malu tiez nalahko, ale mam ju zakrytu dekou. inak mne detska sestra poradila, ze jej mam skontrolovat bud brusko alebo zatylok. ak ma to teple, tak je ok. ze ruky a nohy si nemam vsimat,tie bude mat stale studene. inak ja malu kontrolujem aj v noci, ak sa mi zda,ze je studena aj na hlavicke, tak prihodim este jednu deku. v izbe mame 18stupnov, to je vraj idealne. mam kamosku, oni vykuruju doma na 25stupnov a to podla mna nie je dobre. aj v letaku ohladne toho nahleho umrtia deti pocas spanku sa pise, ze prevencia je mat na spanie v izbe tak okolo 18stupnov. ze viac ako 20 uz zvysuje riziko. radsej to dieta viac prikryt, ale vzduch nech nie je teply moc.

ladywitch26
9. jún 2009

zuzkaprofant, o pol roka sa robi smear test, cize klasicka cytologia ako na slovensku. tu v irsku to tiez robia pol roka po porode. na rozdiel od teba, ja asi tie baby tabletky radsej zoberiem, my spime vsetci v jednej izbe a mala spi v noci dobre, aj 7 hodin, tak sa nemusime bat, ze by nas rusila 😀 a tak skoro druhe este nechceme, najskor si uzijeme toto jedno, kym nebude aspon behat.