Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

zuzkaprofant
2. nov 2009

jamat ty malu kde nechavas sa hrat moj je na koberci kde mam paplonik a hraciu deku okolo su same vankuse a hracky a tam sa hraje a toci , prevracia, do sedacky ho davam len sem tam ked ideme zaspavat alebo papat inac je stale na koberceku alebo na ruckach

inac dievcata co kojite co nestrieknete baabtkam do nosteka materske mliecko to je lepsie nez kvapky a prirodne 😉

monkap
autor
2. nov 2009

zuzka: ked mala lenka sopliky, tak som jej davala MM do nosteka 🙂

martinaxyz
2. nov 2009

jamaat- my sme najmladší 😉
aj ja dávam malého na zem a hlavne na bruško, on sa prevaluje a spevnuje sa mu chrbátik a tým sa skor naučí chodiť a hlavne si nepokazí chrbticu...

jamaat
2. nov 2009

zuzka, na koberci v obývačke má hraciu deku, tam býva. Žiadnymi vankúšmi ju neobkladám, dieťa sa musí naučiť dávať si pozor, musí vedieť, že sa môže udrieť. A treba, aby sa to učilo čo najskôr, kým ešte nie je také pohyblivé. Potom hrozia horšie úrazy, ak si nevie dávať pozor.

nikanika28
2. nov 2009

Ahojte, gratulujeme oslavencom 😵 😵
Baby, mne uz nacisto vysiva, dnes som dala Lukaskovi miesto kvapiek do nosa Vigantol 😅 😅 😅 😅 😕 😕

iinuska
2. nov 2009

nika, hlavne aby sa horsie nestalo.No trosku si jej premastila sliznicu.

zuzkaprofant
2. nov 2009

jamat ja musim mat vankuse lebo mame dlazbu a to by si hlavu rozmlatil na nej koberec mam len taky meter krat meter lebo mame podlahove kurenie tak sa neda mat vacisi tak radsej zahlavceky lebo mar krat sa mi tak popretacal a zdrhol z deky na dlazbu a mal poradne odreninky na hlavicke ☹

nemaju vase babatka okolo ust od slin take vyrazticky

a jedna otazka umavyte hracky ked ich kupite napr ten hraci psik umyli ste to ked to kazdy v obhcode chytal a babatka to beru do ust

ludmilabb
2. nov 2009

gratulujeme k 5, 6 mesiacikom vsetkym detickam 😉 😉 😉

Janka kup si casak aj ine clanky su tam dobre, na zem preto aby mali pevnejsiu podlozku a vedeli sa tak lepsie dvihat na brusku, mne sa na posteli Sofia zabara do matraca

Sofia si toci hracku a knizku ako rubikovu kocku 😀
na brusku nevydrzi dlho, aj sa hneva minule som ju mala na zemi pod hrazdickou este aj deku mala aby to nemala tvrde ale ked zapikovala hlavou dole tak taky plac ☹ a na brusku sa uz zacala hadzat ako zaba, posunie sa dopredu celkom rychlo a to ju mavam na gauci takze davam bacha vkuse aby sa nedostala az na okraj

ludmilabb
2. nov 2009

baby ja ked si dam nieco k pocitacu na jedenie tak si ani nevsimnem kedy som to zjedla a hladam kde to zmizlo 😀
aj teraz dve placky som tu mala a su fuc a mam pocit ze som hladna tak si musim dat dalsiu
a potom sa cudujem ze ako vyzeram 😝 😝 😝

iinuska
2. nov 2009

ludka, aj ja som mala donedavna maleho na posteli, ale uz sa bojim, aby nepadol, tak sme mu spravili ihrisko v obyvacke.Trochu je to tam stiesnene, ale hlavne mam istotu, ze sa mu nic nemoze stat. 😉

martinaxyz
2. nov 2009

jamaat- v ktorej sekcii si našla tu zeleninu a čo obsahuje?

ladywitch26
2. nov 2009

dobre ranko, tak ja som minuly tyzden tiez spravila malej uz ihrisko na zemi. predtym som ju mavala v cestovnej postielke, ale tam nemala tolko miesta na pretacanie, tak sa nepretacala vobec. odkedy je na deke na zemi, tak lezi mozno minutu a hned sa pretoci na brusko. a vydrzi aj pol hodinu. a kruti sa na vsetky strany za hrackami.

inak ako si vase chytaju hracky? citala som,ze palec sa naucia pouzivat az v siedmom mesiaci, ale podla mna je to dost neskoro. ved moja si vsetko pekne chyta uz dobre dva mesiace, aj palec normalne pouziva.

ludmilabb
2. nov 2009

zuzka umyvam hracky len plastove, ked Sofia smari na zem napr. hryzatka alebo gumove knizky a cumle

ani ma nenapadlo zeby som isla umyvat toho hracieho hafana, mohlo by nieco zatiect a hned by bolo po muzicke 😝

jamaat
2. nov 2009

lady, aj moja používa palec normálne. A na zemi býva od začiatku. Ale aj na posteli sa jej páči, predsa len je to iné. A na prebaľováku sa s obľubou krúti a schválne škriabe po ňom nechtami. 🙂

ludka, kúpim si, veď má od augusta všetky. A čakám, kým bude dáky darček k predplatnému, v septembri som sa neskoro zbadala a prešvihla tú sadu na jedenie. ..........Písala som ti ráno o vaku, kukni si.

Buuum, práve zadunela Emkina hlávka. Keď sa pretočí na chrbátik, občas sa jej podarí šišinou tresnúť. Ale už je zase na brušku a kope do kresielka. Minule sa jej aj vibrovanie podarilo zapnúť. 🙂

martina, normálne medzi ostatnou mrazenou zeleninou. Už si nepamätám, čo presne obsahuje, lebo to bolo už minimálne pred mesiacom. Ale tie klasické prvé zeleninky to boli.

jamaat
2. nov 2009

A niekde som čítala, že je lepšie dávať mrazenú zeleninu ako dlhodobo skladovanú.

zuzka, tak dlažba je dosť blbá. Psíka som neumývala a ani nebudem.

zuzkad
2. nov 2009

ozaj ked pisete o casaku mama a ja...uz ste dostali tie, ktore mate predplatene ? Ja bohuzial este nie ☹ ☹ teraz by mi mal prist prvy krat, predplatila som si ho a nic ☹ ☹

Ja maleho davam na nasu sedacku, tu roztiahnem , dam deku a necham ho tam, samozrejme, ked som pri nom inak ho dam na zem na deku, alebo je v sedacke, ale po pravde posledne dni som to troska zanedbala a maly bo castejsie v sedacke a v postielke, cize sa pohral menej...ale on je taky lenovcek...ked ho dam na deku hned sa pretoci na brusko a pozoruje sa v zrkadle, potom pozoruje hracky a chce sa pohnut, tak nadvihne ritku ale rucickami nevie este pracovat, tak sa zacne jedovat, ze sa nemoze pohnut...cize na deke nas to bavi maximalne pol hodku, potom sa s nim jasim a potom mozno dalsia pol hodka...ako dlho sa hraju na deke vase deticky ??

jamaat
2. nov 2009

zuzkad, naťahuje a obhrýza tie srandičky, čo sú na deke. Páči sa jej šuštiace slonie ucho, to žmolí v rukách, opici obhrýza banán a žirafe naťahuje nohy. Alebo jej tam rozhádžem hračky a ona sa za nimi pretáča a plazí. Prípadne sa schválne odgúľa z deky a ide škrabať po koberci.

iinuska
2. nov 2009

lady, ja planujem pouzivat cestovnu postielku ked zacne lozit a ja nebudem moct byt pri nom, aby mi niekde neodpochodoval 😀

zuzkaprofant
2. nov 2009

😀 zuzka moj sa toci zhadzuje hrazdicku sa na nu zavesi nozkami a je dole dobre ze pada od neho nie jemu na hlavicku bo neviem neviem

a pekne sa mi jhraje mam taku spongiu kocku packa pu farebnu a tu toci okusuje a pod sem tam sa hraje z vankusom ze klada roh a kuse ho 😀

iinuska
2. nov 2009

ja hraciu deku nemam, na koberac v obyvacke som dala starsiu deku a na to plachtu.Hracky ma okolo seba a pekne ich docahuje.Najradsej ma tie, co hraju.

ladywitch26
2. nov 2009

jamaat, aj moja rada skraboce 😀 som to zistila,ked sme boli u nasich, tam sme ju prebalovali v kuchyni na lavici a ona si vzdy zacala skrabotat po nej. a potom aj po tej cestovnej postielke, to sa jej strasne lubilo a rano nas tym vzdy budila 😀

zuzka, ja tiez plysaky neumyvam, vsak nie je dobre dieta drzat v sterilite, nech aj trochu s bacilmi pride do kontaktu. kym ma este materske mliecko,co ju chrani, tak nech si imunitu buduje. a ja ked som bola mala,som aj piesok jedla, aj plastelinu (ta mi strasne chutila, ale uz taka siva hmota,po vsetkych rohoch povymetana) aj vselico ine a som tu 😉

ludmilabb
2. nov 2009

zuzkad ja mam tiez predplatene a uz mi prisiel tak neviem kde je u vas chyba

Janka ja neviem ci by to bolo tym spacim vakom ze nespala dobre, skor nie ako hej...a ja som si predplatila casak ked davali cd od Canakyho ale Sofia ho vobec zatial neregistruje a dokonca ani ja som to nemohla pocuvat 😅 neviem ten pribeh bol daky cudny 😝

ladywitch26
2. nov 2009

zuzka, moja sa tiez zavesi nohami na hrazdicku a zvali ju. preto ju mam teraz uz len v postielke, tam tolko pohybu nema. a vacsinou ju uz davam len na deku.

inus, ja ju mam tiez na takej starsej deke a na tom potah a hracky dookola rozhadzane. a ked dame malu spat vecer, tak sa vyvalime na tu deku my s muzom, pustime nejaky film na pocitaci a mame kino 😀

sssimi
2. nov 2009

Píšete ako draci 😀 ... Ja zháňam konzultanta k mojej práci... Všetci sú už obsadení. Neštudovali ste niektorá Soc.prácu? Alebo nepracujete v poradenstve?

ladywitch26
2. nov 2009

takto o tyzden uz budem zacinat v robote 😝 pondelok este ujde, ale ostatne dni mi dal od pol druhej do pol osmej, kedy uz stanka akurat bude zaspavat, tak to by som ju uz ani nevidela... ☹ asi poviem sefovi, nech mi to zmeni, ak sa bude dat.

jamaat
2. nov 2009

ludka, veď vyskúšaš ďalšie noci. To len aby si vedela, že je taká možnosť. 9eur stojí ten vak. ............CD dávajú k predplatnému stále, ja čakám, kým dajú ešte niečo. V auguste bola hračka, v septembri tá sada papacia, len v októbri nič. Na Vianoce hádam šibnú nejakú dobrú akciu. To CD má ešte čas, aby si jej to púšťala. A z netu sa dá stiahnuť kopa rozprávok.

ladywitch26
2. nov 2009

ludka, ak chces, tak ja mam doma rozpravkove platne, od nasich som pobrala. a mam gramofon, z ktoreho sa to da na usb nahrat a hodit do pocitaca. este som neskusala, ale uz sa chystam na to. tak potom mozem hodit do suboru a poslat ti cez net. napalis na cd a mozes malej pustat. teraz sice mala javi zaujem len cez pesnicky,ked sa tam spieva,ale neskor budu pocuvat. my so segrou sme na tom vyrastli, este dodnes si cele dialogy pamatam 😀

zuzkaprofant
2. nov 2009

jamat kde stahujes ropzpravky ja by som chcela pre maleho
ja caam tiez na daku akciu a si predplatim ku nasim casopis lebo do nemecka ma vijde darhe postovne uz som im tam pisala tak sa mi to neoplati

ladywitch26
2. nov 2009

inak ma napadlo k tym bacilom. mamina kolegyna mi rozpravala, ze jej syn, ked mal asi tak 7rokov, hral sa okolo panelaka a zrazu dobehol domov s placom, v ruke drzal zdochnuteho statneho potkana a plakal, ze "maminka, zachran potkanika". ju skoro slak trafil. tak uvidime, co nam nase decka budu vlacit domov 😀

mimi21
2. nov 2009

no ahojte, dako vela piste takto zranka 😀 vlastne uz je pomaly obed, ja som s malou spala do pol 11 😅 ale dobre mi apdlo, potom som sa s mm zvadila, to nam ten tyzden pekne zacina 😀

oslavencom gratulko, sranda je tu jeden 5 a jeden 6 mesacny 😉

uvarila som si kavicku a tlacim pernik co som si vecer upiekla 😝