Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

ladywitch26
4. nov 2009

raaanko, tak mala spinkala nakoniec do pol osmej 🙂

zuzka a preco ti maleho odmietli pokrstit? to co za farar? tu pokrstia kazdeho skoro. rodicia ani nemusia byt zobrati.dokonca suseda ma dieta s rozvedenym a tam im farar v pohode malu pokrstil,lebo mali krstnych rodicov, co sa brali v kostole.

no, idem ja zasa na nakupy, tak sa zatial majte 😉

kristiniatko
4. nov 2009

ozaj baby, od vcera vecera ma boli hlava ☹ , myslela som, ze to prejde,ale stale boli. neviete ci si mozem ked kojim dat ibalgin?

iinuska
4. nov 2009

kristiniatko , tak blahozelame 😉

lady, to by sa aj mne zislo takto sa vyspat.Uz je pol roka, co som nespala celu noc vkuse.

iinuska
4. nov 2009

kristiniatko, mna ked boli hlava dam si maximalne paralen a vzdy zaberie.Ibalgin sa mi zda byt silny.

kristiniatko
4. nov 2009

iinuska- dakujeme za blahozelanie a aj za radu s tym ibalginom

jamaat
4. nov 2009

Ahojte, aj ja hlásim dobrú noc. Vstali sme o pol deviatej a zobudila sa iba raz na papanie. Ale ráno sme si už "užili".
ludka, ako som čítala o vašich prekadených plienkach, presne v tej chvíli Emka zatlačila a všeeeetko si prekakla. Celú som ju musela prezliecť. Potom som jej odsávala sople, tak boli vresky a vidím to tak, že to bude čoraz horšie, lebo ju čoraz viac musím držať a to sa jej straaaašne nepáči. No a na záver, keď sme čumákovali do akvárka, sa mi zgrcala tak, že ešte aj fitlopta a koberec dostali zásah, takže som ju zase prezliekala. Teraz už spinká a ja sa idem naraňajkovať a tie zaondené veci preprať.

emode, aj Emka nasilu kašle a už dávno. Preto som si ja teraz najskôr myslela, že sa dorába, až keď dostala sople, tak som pochopila, že to bol ozajstný kašel. 🙂

kristiniatko, ibalgin si môžeš dať, ale s mierou. Berú ho ženy pri zápale prsníkov, aj annag ho odporúča, tak to je jedno, či ho zoberieš na hlavu alebo na prsník.

Žienky, ako umývate detváky po zakakaní? Ja si ju prehodím cez jednu ruku, druhou umývam vo vani pod prúdom vody, ibaže moja platnička už pri Emkinej váhe nahlas zavýja, ako som zohnutá. Mám pocit, že už sa ani nevystriem. ☹

kristiniatko
4. nov 2009

dnes je tu nejako mrtvo

iinuska
4. nov 2009

jamaat, ja to robim presne tak isto, ale v umyvadle.Nad vanou si to neviem dobre predstavit pri tych osmich kilach

kristiniatko
4. nov 2009

jamaat - to potesi hned zrana! k tomu ibalginu, dakujem aj tebe na nazor, asi si dam, ale len 200-ku. ja tiez umyvam malu ako ty, ale pod umyvadlom. vacsinou je dookola voda. 🙂
baby inak co varite? dochadza mi inspiracia.dajte recept na nejaky rychli obed. ja dnes zapekane cestoviny.

jamaat
4. nov 2009

iinuska, mne sa zdá to umývadlo malé, že ju tam poriadne neumyjem. No ale asi skúsim, lebo v tej vani je to katastrofa. Nuž nemám už 21 rokov ako pri Monike, vtedy to bolo bez problémov 🙂

iinuska
4. nov 2009

jamaat, podobne 😀

kristiniatko, ja dnes robim zapekanu brokolicu

aaaaa, maly sa uz hlasi.Druhy den je nejaky zachripnuty, myslim, ze nachladol na zemi ako sa hrava.Uz sme mu prelozili ihrisko do druhej izby, tam kde mame pocitac, takze to mi aj vyhovuje

ludmilabb
4. nov 2009

my mame strasne male umyvadlo takze nehrozi ani neviem akoby som ju tam stelovala a dvihala a na okraj taky studeny ju nepolozim, mna tak mam umyvala ale to som mala hadam rok

ja mam spenat od vcera aaa uz pukaju volske oka na panvici 😀 😀 😀 idem ich pozriet

emode
4. nov 2009

tiez v umyvadle ... len my sme uz zas 3 dni nekakali 😝

sssimi
4. nov 2009

Emode moja malá tak kašle. Mama tomu hovorí, že je to cigánsky kašel. Robí to len tak zo zábavky potvorka, aby upútala pozornosť... A keď na ňu kukneme začne sa rehotať 😀

A na kakanie skús slivkovú šťavu z kompótu. Vykaká sa do pár hodín.

iinuska
4. nov 2009

emode, skusala si slivkovu stavu?

sssimi
4. nov 2009

Jamat ja malú neumývam. Ona kaká tak po troške. Niekedy ani obrúsky nemusím použiť čo všetko zotriem na 1X plienkou.

Malej dnes varim mix-zemiak+mrkva a mangelovi segedín. Ja neviem čo budem, ale asi segedínu neodolám. Už som ho strááášne dlho nerobila a až mi gebriny tečú keď si spomeniem.

mimi21
4. nov 2009

ahojte, tak uz sme doma z prechadzky, boli sme v potravinach, v masiarni, na poste a u starkej, mala sa mi tam pokakala a ja som zistila, ze som si zabudla do tasky doplnit plienky, no a samozrejme cestou naspat mi mala zaspala, teraz spi pokakana v kociku...

joooj segedin by som si aj ja dala 😝 ale ja mam dukatove buchticky 😉

iinuska
4. nov 2009

simi, ja som slubila mojim chlapcom tiez segedin, mozno v piatok.Ale ja nemozem,malemu by to nerobilo dobre.Ale tiez by som si dalaaaaa

jamaat
4. nov 2009

Juuuj, ja som ešte v pyžame. Ale ideme so psom, tak to už sa aj prezlečiem. 🙂

nikanika28
4. nov 2009

Baby, ja mam na obed veeelmi dietne, lahke a zdrave jedlo...vyprazany syr s hranolkami a tatarkou... TAK .. 😅 😀 😀 😀
Simi, ja som uz tiez robila segedin a neodolala som...mala bola v pohode, mozno viac prdov, ale inac ok..
Dnes Klara znova kakala - po dvoch dnoch, co je u nas zazrak, pretoze my kakame tak raz za 10-13dni. Ale ako som zacala davate zeleninku, sa to napravilo

Inac ozaaaj, dnes som bola u sestricky vypytat pre Lukaska kvapky do nosa a len tak mimochodom som sa opytala, kedy mame ist na tu poradnu a ona..no min. tyzden som ta mala napisanu.. 😅 😅 😀 . Tak sme sli hned aj na poradnu. Klarka vazi 7850g (pribrala 800g za vyse mesiac) a 67cm (4cm navyse), dr. skonstatovala, ze mame ukazkove dieta 😵 😵 😵

iinuska
4. nov 2009

no tak u nas zacalo prsat a do toho fuka vietor, takze z prechadzky nic nebude.

ludmilabb
4. nov 2009

uf som uspavala malu hodinu a po 10 tich minutach sa zobudila, kto by to cakal!!!! tak znovu uspavanie som zvedava ci sa zase preberie a fajne som sa pri tom buchla o roh postele ked ju na rukach nosim a kolisem, som vsetkych svatych videla 😅

mimi21
4. nov 2009

ludka mne mala ked aj na 10 minut zdriemne potom zase tak rychlo nechce spat
ale teraz mi zaspala, normalne nechapacky, celkom skoro, lebo sa zobudila o pol12, asi ten fenistil zase na nu zabera 😅

inac dnes mi kakala uz asi 4 krat, a to je este len obed... zeby predzubkove kakanie???

luba142
4. nov 2009

ahojte
som tu akosi vcera aj zabudla byť 😀
orchydea aj mnwe vyhnala novu stonku, chvalabohu. Boli sme vcera u nasich a mala na seba stiahla kvetinacik s vianocnym kaktusom 😅 , este ani nelezie a uz je aktivna vsade jej je plno

aj ja uz som skusala UM dat raz a nic jej nebolo a ani lepsie nebolo 😒 , tak radsej prikrmy zo zeleninky davam asi tak 2-3 krat za tyzden

pocasie u nas katastrofa uz 2-hy den fuka vetrisko a prsi alebo chumeli sme neboli vcera ani vonku a rozmyslam ci pojdeme dnes

mimi21
4. nov 2009

ja by som uz tak isla poriadne vonku, nie ako ta dnesna polhodka 😒 ale ked je takato prechorena este, tak na dlhsie nechcem ist, zase radsej zajtra trochu

lubi ja uz davam kazdy den, dnes mi zdlabla 50ml, mrkva-zemiak-brokolica 😝

iinuska
4. nov 2009

mimi, maly je hore od pol 11 a nejako sa mu nechce spat.Uz dva krat som ho dala do postielky, vzdy sa mi prevratil na brusko,zacal plakata z toho raz sa pekne dokakal.Skusim ho dat za hodinku.

jamaat
4. nov 2009

Nejakým zázrakom Emka ešte neprišla na to, že aj v postieľke sa dá na bruško otočiť. Ale keď to zistí, to bude asi prúúúúúser!!! ........Teraz spinká na balkóne. A ja som hladná.

ladywitch26
4. nov 2009

tak uz som doma zo shopingov, kde je nika? videla som celu supravku hello kitty 😀 cervene teplaciky, bundicka aj tricko.ale dokopy €25 a mali uz len velkosti 2-3 roky. ale vsak by dorastla... 😉
a malej som kupila aspon plysovu, uz jej obzuva ucho... 😀

ludmilabb
4. nov 2009

tak Sofia spala asi polhodinku...mrmle si teraz v postielke
najnovsia zabavka na prsniku: rychlo spustit mliecko, pustit bradavku aby mlieko vsade striekalo a potom ani bohovi sat dalej, len s perou naraba prska a stlaca dasnami bradavku no perféďo!

mimi21
4. nov 2009

ja mam dost, hodila som na aukcie take tehu tielka bezsvove co som cez zimu nosila a jednu kojenecku podprdu co mi nesadla tak som ju nenosila a tolko ludi mi to sleduje 😕 😕 😕 uz mam cosi aj potvrdene, ale vobec som to necakala 😅
inac tie tielka su dost drahe, jedno takych 13e stoji...