Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

monkap
autor
6. nov 2009

nika: HA mliecko mozes dostat aj na predpis ak si ty alebo manzel alergici ...

nikanika28
6. nov 2009

Moni, ale na perdpis to je len do prveho mesiaca dietate, ci??? MM je alergik, ja ee

nikanika28
6. nov 2009

Moni, ona ti spapala tu 125ml flasticku? To je slune...este ju aj kojis? ja sa bojim dat malej tolko naraz 😕 , asi by som ani nemusela sa bat.... A davas uz prikrmy kazdy den alebo obden...?

monkap
autor
6. nov 2009

nika: do prveho roka je to na predpis bez problemov ... a po roku ak este chces, tak treba absolvovat dake vysetrenie ci co ... to uz neviem .... mne pri patkovi predpisovala do roka (robila som z toho mlieka kasu)

nikanika28
6. nov 2009

to fakt? aj ked ja nie som alergik? no musim sa dr popytat..

mimi21
6. nov 2009

nika ano, monka ma pravdu s tym mliekom, mne to tiez minule dokina ponukala,
moni a kolko to potom stoji???

nikanika28
6. nov 2009

aj tak mam nervy z toho, ze by som mala zacat davat uz UM ☹ ...ale zas na druhej strane, ten prvy polrok som splnila a Lukaska sa mi nepodarilo kojit plno ani dva mesiace... 😔

monkap
autor
6. nov 2009

nika: teraz som merala tu flasu presnidavkovu ... ma 170ml ... este by zjedla aj viac, ale uz nebolo ...

nedala som jej to naraz ... ja uz davam zeleninku mesiac ... ved zo zaciatku vobec neotvarala usta, takze z toho nic nebolo ... to az posledny tyzden sa tak "rozjedla" ...

a uz 3 dni som davala aj jablko ...
takze uz 3 dni papa prikrm 2 krat denne (obed-zelenina, olovrant-ovocie) ... a inak kojim ... ale odkedy som zaradila to jablko, tak v noci papala len 2-3 krat, predtym 4-5 ..

mne lenka slabo priberala ... tak dr. kazala davat zeleninu, uz aj ovocie, masko .... ale UM nespominala, .... a som rada ... bo si myslim, ked zacnem davat UM z flase, tak to je velmi blizko k odstaveniu ... a kym este dake to mlieko mam, tak chcem kojit ... a vidim, ze tie prikrmy pomahaju zda sa .... sice, pravdu ukaze az vaha, ked pojdeme na prevazenie 😝

monkap
autor
6. nov 2009

myslim, ze sa predpisuje aj ked je otec alergik .... ale u nas som alergik ja 😝

mimi: mne pri patkovi predpisovala HAMI HA ... a vyslo ma to na polovicu ..... teraz sa jej spytam na sunar, ten pije aj patko a paci sa mi ... tak by som davala aj lenke ked bude treba (do tych kasi urcite, bo tolko mlieka uz nemam 😖 )

monkap
autor
6. nov 2009

nika: teda dala som jej to naraz, ale nie na prvy-raz ... tak som to myslela .. ze uz mesiac papame zeleninku, tak som davky postupne zvysovala ... a stale este musim, lebo sa zda, ze by zjedla aj viac ...

iinuska
6. nov 2009

ahojte, Adamko mal dnes mrkvicku, zemiak a brokolicku a taaak otvaral pusinuuuu.Chcem vyskusat cukinu.Len musim kupit.

monkap
autor
6. nov 2009

my mame zatial cukinu este namrazenu z domacich zdrojov 😅
najblizsie skusame spenat, len musim najprv kupit bo minule nemali 😝

ladywitch26
6. nov 2009

monka, tak to sa ti dobre rozpapkala 😀 ja som jej az doteraz davala len na obed zeleninku,obcas aj s maskom, ale uz jej to nestaci. uz si posledny tyzden pyta o jedno krmenie navyse, tak som zaradila aj olovrant odvcera.

monkap
autor
6. nov 2009

lady: ked mi neotvarala pusu - bud este nebola na prikrmy pripravena, alebo to bolo kvoli zubku .... este nedavno sme sa trapili, skusala som ju krmit aj po prste ako mi tusim dm poradila a nic, kaslala na mna ... tak som cosi do nej "natlacila", ale ziadna slava ... a teraz - take usta otvara, ze az 😀

monkap
autor
6. nov 2009

ci myslite, ze to je vela ta presnidavkova flasa???

zuzkaprofant
6. nov 2009

monkap nie si myslim ja som sa pytala na to doky ze kolko ma spaapt a ona kolko chce ze ked hce mam mu dat ze babatko si povie kedy ma dost

monkap
autor
6. nov 2009

zuzka: dik 🙂 tiez si myslim, ze keby nechcela, tak neotvori pusu prip. sa zacne vrtiet a podobne, ale ona pekne disciplinovane papa ...
napr. pri jablku mi da jasne najavo, ze uz si neprosi ... tak zvysok dopapam ja 😅

mimi21
6. nov 2009

monka plati to ze aj ked je mm alergik, lebo mna sa dokina vyslovene opytala ci ja alebo manzel sme alergici

a vy kase zarabate s mliekom??? lebo ja som kupila tu Nutrilon prvu kasu a tam je pisane ze s vodou

monka a to je super ze ti mala tak pekne papa, urcite sa aj vaja rozbehne 😉

dala som aj terz malej trochu tej vyzivy a krasne papala, pokracujeme zajtra 😉

monkap
autor
6. nov 2009

mimi - ja kase zatial nedavam ...

su 2 druhy kasi - mliecne a nemliecne ...
mliecne uz obsahuju UM a zarabaju sa teda s vodou
nemliecne neobsahuju UM a zarabaju sa s mliekom ... podla toho, kto ake potrebuje .... napr. s mat. mliekom, s HA mliekom - pre deti co maju nabeh na alergiu,.... a mozu sa zarobit aj iba s vodou ...

ja budem davat nemliecne a zarabat s HA mliekom .... tak som davala aj patkovi ... ale to preto, ze som alergik

monkap
autor
6. nov 2009

tuto kasu budem davat: http://www.hami.sk/sk/nase-vyrobky/vsetky-produ... ... neobsahuje ziadne prichute, aromy ani nic ine, len ryzovu muku .... moze sa dat do nej ovocie, presnidavka .... uz mam aj kupene 😅

zuzkaprofant
6. nov 2009

ja davam nemliecnu kasu to zarabam s mlieckom ktory pije pre istotu lebo moj pije mliecko na alergiu lebo ja a muz sme alergici tak vsetko kupujeme pre maleho kde je pisane ze by nemalo vyvolat zadnu alergiu

mimi21
6. nov 2009

noooo, tak uz ju velmi samu ani na zemi nemozem nechavat, lebo som odbehla na wc a mila slecna sa preplazila k lampe a zacala natahovat kabliky 😅 😅 😅

inak uz asi 2 dni sa chcem pochvalit, ze sa uz krasne naucila robit baran,baran buc, taka je pri tom podarena 😀

iinuska
6. nov 2009

mimi, sikulka mala Ninuska 🙂

Adamko spinkal pekne 1,5 hodinky, vstaval s usmevom, to sa mi paci.Lebo niekedy vstava s placom a to namam rada.Teraz krici na hracky a oni k nemu nechcu prist 😀

monkap
autor
6. nov 2009

prave citam, ze plnu davku prikrmu, ktory nahradi kojenie sa nemame snazit dosiahnut skor ako za 2-4 tyzdne ... takze ked mi po 4 tyzdnoch spapa celu flasku, tak by to malo byt OK 🙂

mimi21
6. nov 2009

monka jasne, ze je to v pohode, horsie by bolo keby nepriberala a ani by nechcela jest - takze ked jej chuti, je to urcite len dobre 😉

iinus aj mne sa mala niekedy zle zobudi, s placom a to je potom katastrofa, nic ju nebavi a nic ju nazaujima, tedy uz len cakam kedy pojde zase spat 😅
a nabuduce mu kup poslusne hracky, nie take co sa s nim nechcu hrat 😀 😀 😀

iinuska
6. nov 2009

mimi, vacsinu hraciek podostaval.Ja mu ani nestiham kupovat, a zase zbytocne vela nemusi mat.

ludmilabb
6. nov 2009

mne dnes Sofia zjedla dve cajove lyzicky zemiaku zriedene s mojim mliekom, vyraz pri tom mala katastrofalny akoby som ju chcela otravit 😝
zatial staci takto po jednej, dvoch lyzickach nie?

iinuska
6. nov 2009

ludmila, postupne.Ja som malemu cisty zemiak ani nedavala.Mrkvu si uz davala?Ja som dala najprv mrkvu a potom zemiak s mrkvou a teraz zemiak, mrkva, brokolica

mimi21
6. nov 2009

mne mala cisty zemiak nechcela, nechutilo jej to, skusala som len raz
inak som citala ze by sa mohlo pridat trosicku masla alebo oliv. oleja, davate nieco take???

iinuska
6. nov 2009

mimi, aj ja som citala olivovy olej, ale nedavam