Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

stija
16. jún 2009

jasne 😀 emod, tak sme dne, mam tam tusim tiez hrubku 😀

stija
16. jún 2009

no des, emode, dve, som na tom tusim este horsie ako som si myslela 😀

zuzkaprofant
16. jún 2009

cafte o nove ja uz mam vypratane okupana oblecena som ze ideme vonku ale dako sa mraci tak pockame maly mi spinka este tak sa mi pocural ze cele pyzamko bolo mokre a on si tak spinkal 😖
dievcata napiste mi IP ze kolko platite za krst fararovi dakujem

emode
16. jún 2009

asi sa na to vykaslem a zacnem nosit aj ja malu v tej klokanke ... ma podporu pre novorodencov je velmi podobna manduce ... stalo to skoro 70 Eur tak treba vyuzit

sirinka
16. jún 2009

emode ano, nosim malu zvisle...ale ma to tiez svoje pravidla, v manduce babatko sedi na zadocku, kolinka ma vyssie ako ritku, chrbatik je zagulateny a pevne ho podopiera latka, hlavicka je opreta o moj hrudnik.
niekde som tu davali link, ake je spravne drzanie tela u babatiek...

monkap
autor
16. jún 2009

emode: aj nam to uz mizne ... ale to som natierala 6dni kazdy vecer .... tak vam dr. poradila dobre tu masticku ... ak sa nam to zase objavi, potom vyskusam tu vasu ak prezradis 😅 😅

jamaat
16. jún 2009

siri, pozerala som tvoje fotky. Ten tvoj chlap ma nejake slabe geny, obe dievky sú po tebe 🙂

emode, už aj moja ma to akne. Po celej tvaricke a uz aj na krku.

jaaaj a skoro som sa zabudla pochvalit - mame rekord! Spala mi tuto noc 7 a pol hodiny!! 😵

sirinka
16. jún 2009

jamaat tak mozno este do tretice sa presadi 😀
ale je pravda, ze geny od mojho otca su naozaj dost silne...az na tie modre ocka...

emode
16. jún 2009

jamaat gratulujem 😀 to je super ja som tuto noc moju "nadajala" skoro kazdu hodinu ale som rada lebo prsia su uz trochu plnsie mliecka 😀 inak nam doky napisala ze seboroicka dermatitida s ekzematizaciou ☹
jamaat tak kedy dame stretko v BB?

monkap ta masticka je od Avene Cyclafete a nie je to uplne 100%ne ale neda sa to so zaciatkom ani porovnat 🙂

sssimi
16. jún 2009

Siri ako máš malú v noci na cecku? Poraď nejaké polohy, lebo ja len ležím na boku a malú mám oproti, ale furt jej cecok vypadáva a potom mrnčí. Už som si ho skúšala aj podkladať, ale nepomáha. Keď malá prispí a cecek jej začne vypadávať hneď je hore a kričí, že ho chce naspäť. A ty si dokonca písala že mávaš na cecikoch aj obidve babuľky. To ako??? 😕 😕 😕

zuzkaprofant
16. jún 2009

dievcata moj dnes prespal cely den som zvedava co bude robit v noci , a dnes som skusala ten vak je to znackamarsupy plus poznate to ja to mam pozicane od mojej susedky moj maly sa ma drzal ako kliestik a hned mi tam zaspal 😀 😀 😀 ta asi si kupim nieco podobne furt rozmyslam co lebo mam vtom chaos a poradny uz

sirinka
16. jún 2009

sssimi ja tiez iba na boku...a ked jej zacne cecik vypadavat, tak jej dam cumlik, alebo jednoducho si ju iba pritisnem k sebe, aby sme sa dotykali bruskami a ona citila ako pomaly spokoje dycham a vacsinou sa ukludni a zaspi...
inac kym babatko aktivne saje, musi tam byt vyvinuty taky podtlak, ze bradavka tak lahko nevypadne, ak ano, nie je spravne prisata, alebo uz iba dudlikuje a nepije.
obidve ked mam tak magdalenka normalne na boku a klarka si tak prisadne ku mne...to by si musela vidiet 😅 ja to neviem vysvetlit...ale to je malokedy, ze obidve naraz...

zuzkaprofant
16. jún 2009

sirinka ty obe deticky kojis to mas tolko mliecka 😉 neposles 😀
dktora zvasw ma manducu lebo kukam na naeitku rozne tie ergo vaky ci ako sa to vola a sa mi zda ze v mandice ma babo dako nasiroko velmi nozky ci sa mi to zda a je tam aj daka podlozka pre male babatko?

sirinka
16. jún 2009

zuzka je tam novorodenecka vlozka...ale tie nozky nasiroko su naschval...aby babo v tom sedelo na zadocku a neviselo si na genitale...
http://www.nosime.sk/sk/vsetko-o-noseni/vyhody_...
tu si o tom precitaj, manduca je v podstate to iste co ergo...

sirinka
16. jún 2009
sssimi
16. jún 2009

Siri diky. Veď som si ani inú polohu nevedela predstaviť, ale reku čo ak..... 🙂

My zase kukučkujeme ako každý deň do polnoci. Dúfam, že nie dlhšie 😅 lebo 😔 ... Mám rozžehlené a nemôžem to dokončiť lebo malá sa furt ozyva. Ešte mám toho tak na pol hodinku a už sa teším do sprchýýýýýýýýýý.

Baby ako môže čokolád zaškodiť malej? Zatiaľ sa nevyhádzala a ani ju nezapeká a to zjem denne niejakú čokoládku.

monkap
autor
16. jún 2009

sssimi: tiez papam cokoladu skoro kazdy den - teda ak mam doma ... ale zasoby dosli, tak nepapam 😀
cokolada je alergen, takze by sa mohli vyhadzat myslim ...

siri: je obdivuhodne, ze kojis obidve deticky ... a ze ich kojis naraz 😨 ..... super, klobuk dole 😵

bambi7
17. jún 2009

cafte babule ako sa mate?

my sme boli vcera na usg klbov vsetko mame ok uz nemusime balit 🙂 mame uz nausnicky ale to som uz asi pisala 😅 vecer dam uz konecne foto co je nove?

zuzkaprofant
17. jún 2009

dobre ranecko no co moj maly spinka ja som ho tak naucila ze o 8 ide zase spinkat lebo od 5 je uz hore 😀 tak drieme bez nemietok v postielke
sirinka idem pokukat bo vcera sa mojmu to velmipacilo tak pri mamke sedkat len kukal a drzal sa ma tricka ako kliestik 😀 dnes mame navstevu pride nas pozriet jeho kamarat Jakubko

chodite alebo budete chodit niektora na baby massage mna susedka prehovara tak neviem ci mam ist alebo nie a treba mi ist aj na cvicenie co je po porode ale keby to tak daleko nebolo a ja bez auta kym sa tam dovalim ta budem zmorena a maly uz bude vyspaty 😀

bambi7
17. jún 2009

ahoj zuzka ako sa mas?

zuzkaprofant
17. jún 2009

Ahoj bamboi no dobre maly je zlaty terz mi spinka bez namietok sam v postielke ale vnoci troska plackame bo cumlik vypadava a musime ho drzat a aj rucky ale inac v pohode zatial vcera mi prespinkal cely den a ani nejedeol vela tak enivem co je snim dako nie je uz taky hladny ako bol pred par dnami ze mi isiel cicik odkusit teraz len vypije tak 80ml a je najedeni a to pije pol hodky ta ja neviem uvidime co dnes bude

ja som 3 dni nepila pivo a zase mam menej mliecka 😀 😀 😀

a ty ako bambi dako tu nechodis ja som tu stale ked mi maly cez den spinka tak mam klud hladam na netiku vak aky mu mam kupit bo som uz jelen tolko toho je na trhu ze neviem si vybrat

bambi7
17. jún 2009

jaj zuzka nasa mala nespi cez den jedine vonku 😀 tak kruzim s kocikom ako sokol 😀 malokedy zaspi na hodinku doma ale vonku aj 3h tak sme vonku doobeda poobede a je to 😀 inac by som tu bola teraz papa tak mam chvilku

bambi7
17. jún 2009

a super ze sa mate ok a kedy idem domo na slovensko?idete niekam na dovolenku?

zuzkaprofant
17. jún 2009

bambi ideme okolo 11.,jula na tt na slovenko pokrstiti maleho ak sa to vybavi a na dovcu nejdeme to je nasa dovolenka bo to nas tolko bude stat ako tt pri mori 😀 😀 😀 moj maly tiez spinka v kociariku ale ma dni ako vcera ze spi cely den a su dni ze vobec nechcre spat cez den a to som cely den v pyzame bo enmam cas sa obliect ale uz ho ucim tak aby spinkal od 8do obeda potom idemem vonku a tak nech je hore a kupanie okolo 19hodke a tak hore do 22hodke a tak spinkat snad sa to podari lebo sem tam to aj u nas funguje 😀 😀

ladywitch26
17. jún 2009

tak a my mame pre zmenu reflux jak svina. 😖 ani to nemusim mat potvrdene od lekara. mala nam od piatku jacala ako keby ju z koze drali a my sme uz nevedeli,co s nou.najskor sme mysleli, ze kvoli vetrikom, potom,ze mala zapareny zadocek, ale az ked som trochu prebrazdila net, tak som zistila,co jej je.a vcera sme boli na ambasade v dubline vybavovat rodny list. mala musela sediet 7hodin v autosedacke, ale ani nepipla. az potom mi doslo,ze preco. ona totiz sedela. akonahle ju krmim pod uhlom menej ako 45stupnov,tak sa jej asi to mliecko okamzite zacne vracat nazad a ona vresti, az je modra. tak sme ju odvcera zacali krmit posediacky, po krmeni aspon pol hodiny este nosit na rukach a cez den spi v sedacke a v noci v postielke, ale tu sme jej podlozili, aby bola nasikmo. a odvtedy spinka ako anielik. aj tak sice cosi vygrcka,ale aspon neplace pri tom. teraz mam ale problem,ze na kojenie mozem zabudnut. neviem si totiz predstavit,ako by som ju drzala,kedze sediet este sama nevie a este si aj pridrziavala klobucik.navyse je dost tazka,tak aj keby som si ten klobucik prelepila leukoplastom,tak ju nedokazem len tak drzat pol hodinu,kym sa napapa z prsa ☹ takze jedine odstriekavat a flaska....

inak nutriton je na volny predaj alebo na predpis? dam ho kupit sestre a nech mi ho posle v baliku, hadam jej to pomoze, ze uz nebude tolko grckat.

sirinka
17. jún 2009

lady a ked si sadnes tak mirne do pololeza a malu si zoberies ako na klokanka, tak by slo kojit nie...

monkap klarka uz pije iba raz az dva krat denne aj to iba par minut 😉

zuzkaprofant tie masaze mozu byt super, ale ja by som skor uprednostnila plavanie dojciat...babo si pocvici, z vody sa tesi a zaroven mu aj trosku premasiruje telicko...k tomu mamicka ma tiez cvicenie, proste ideal.

klomi
17. jún 2009

ahojte, s tym spanim sme aj my na tom rovnako 😒 .Vcera sa mala zobudila okolo 5.30 a asi do 12.00 sa nevedela ulozit, ani v kociku, kde inokedy v pohode zaspala.Dnes sme na tom podobne...

lady, ten nutrilon je aj bez predpisu, aj mi ho dávame ale hypoalergenny.

atima
17. jún 2009

ahojte
ja mam s nutrilonom velmi zle skusenosti maly od neho len vracal a mal zapchu a ešte k tomu ho trapilo bruško, ako nahle mu davam len materske mliečko je spokojny a nevracia. Je fakt že papanie nam trva dlhšie ale aspon viem že mu z toho nebude zle a nebude ho bolieť bruško. Chudačik už ani nemal čo vyhhodiť tak ho tak napinalo až som sa na to ani nemohla pozerať. Nutrilon som začala davať lebo mam dosť malo mlieka ale skusim ho prikladať vždy ked sa zobudi tak azda sa to rozbehne. 😒

klomi
17. jún 2009

my ho znasame v pohode,vyhovuje 😉, ale aj ja malu zakazdym este prikladam najskor.

sirinka
17. jún 2009

baby...lady sa pyta na nutriton.... http://www.mojalekaren.sk/nutriton-135g/