Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

sirinka
17. jún 2009

podla mna sa da kupit aj bez predpisu.

monkap
autor
17. jún 2009

tiez myslim, ze nutriton sa da kupit bez predpisu ... ked mal patrik problemy s vrackanim, dr. povedala, ze ak sa to bude opakovat nech si ho kupim ... a tusim davat pred kojenim

sirinka
17. jún 2009

monkap u klarky nezaberal...celu krabicu som nakoniec vyhodila...

ladywitch26
17. jún 2009

tak sme zasa doma, bola som v lekarni, v irsku nic podobne ako nutriton nemaju, tak jedine ze mi ho mama posle v baliku. lebo uz ma to nebavi sa pozerat na malu, ako sa trapi. zjedla len nejakych 30ml pred hodinou, dobre si odgrgla, posadila som ju do autosedacky a sli sme vonku. cely cas kludne spala. akonahle sme prisli dnu, tak som ju polozila na gauc, matrac som podlozila,aby nebola v rovine ale sikmo a aj tak si teraz vygrcla. tak ja uz neviem. nemozem predsa dieta drzat nonstop vo zvislej polohe. 😖

angelos
17. jún 2009

ahojte

zbezne si kazdy den citam,ako sa dari vasim detickam.dnes odisla moja hanka na prazdniny k babke,tak mam cas aj nieco napisat...

aj nas maly ma od narodenia problem s grckanim.este v nemocnici mu davali po kazdom kojeni kvapky sab simplex.davam mu ich stale,ale nakoniec ich aj tak vygrcka.Zacala som mu davat 1-2krat denne aj nutrilon AR a po nom vobec negrcka.Skusala som aj nutriton(da sa kupit aj bez predpisu),davala som mu ho pred kojenim lyzickou,ale zjedol horko-tazko trosicku a viac som do neho nedostala.takze jeho ucinnost neviem posudit.

chcem sa spytat,ako obliekate (a cim prikryvate)drobcov von,ked je takto teplo.hanka bola decembrovka a ja som teraz z toho jelen.mi pripada,ze ho obliekam prilis.

sirinka
17. jún 2009

angelos ked je ako dnes, tak iba body s kratkym rukavom, polodupacky a tenucku kosielku, tenku ciapocku ak fuka a tenkou dekou prikryjem...

sirinka
17. jún 2009

lady ak ide iba o novorodenecky reflux, tak do troch mesiacov by sa to malo upravit, ak ma s tym vaznejsi problem, treba to riesit s lekarom...
mozn by si naozaj mohla skusit nosit ju v satke...

ladywitch26
17. jún 2009

siri, dufam,ze sa to upravi. ono to zacalo dost nahle, vlastne take velke problemy mame len od piatku. to ako keby to bolo ine dieta. predtym spapala bez problemov 100ml a spinkala cez den 4hodiny, v noci aj 8 hodin. neplakala skoro vobec, no hotovy anielik. a v piatok jakoty, vreskoty, spapala maximalne 40ml, s velkymi problemami a uprostred toho mi zaspala, ale o hodinu bola znovu hore a chcela jest. v noci sme vstavali kazde 2hodiny, zjedla tak 30ml, zas si strasne povrestala,nijako sme ju utisit nemohli az kym zas neodkvacla od unavy. teraz ju krmim tak kazde 2hodky cez den a 4 v noci a spapa tak 60ml. ale uz mi aspon tolko neplace. keby to bol aspon normalny plac,tak mi to az tak nevadi, ale to ona vzdy az omodrela. teraz som jej bola v lekarni kupit infacol, to je vlastne to iste ako sab simplex, velmi jej to nechuti, ale aspon nebude mat tolko vetrikov.a v pondelok cakame balik s tym nutritonom, lebo v lekarni nic podobne nemali. ale lekarnicka si zapisala,ze z coho sa to vyraba a ze pozistuje, ci nieco take nie je bud v irsku alebo v anglicku, ze by mi to objednali.

monkap
autor
17. jún 2009

siri: ja som ten nutriton ani nekupovala, nemali sme vrackanie take strasne ...

ladywitch26
17. jún 2009

inak vcera som sa na malej nasmiala.najskor plakala,ze je hladna,no len kym ja flasu pripravim,to nejaku minutu trva. tak som ju zatial skusala oklamat cumlikom. nepomahalo.a kym som teda dobehla pre flasu,nasla som malu s palcekom v ustockach a tak spokojne cuckala,ze som sa az musela smiat na nej.tak cumlik uz ma smolu. inak moj muz robil presne to iste, a stanka ma nielen vyzor a meno po nom, ale uz aj vsetky zvyky 😀

ladywitch26
17. jún 2009

monka,tu nejde o to,ze dieta vracia nejako vela,reflux je o tom,ze si grcne trosku,vacsinou len tak par kvapiek vypluje a niekedy to zasa prehltne, ale ide o to, ze ho to pali ako zaha.a ked sa jej to stane tak 10x denne, tak je z toho nervozna,place a keby som s tym nic nerobila, tak po case moze mat aj vredy alebo ine problemy.

ladywitch26
17. jún 2009

este jedna zaujimava prihoda na zaver 😀 od piatku sa stanka budi 2x za noc. prvykrat okolo jednej, druhykrat okolo 4tej. to o stvrtej je pohoda, to sa preberiem,nakrmim,ulozim a este zidem do chladnicky nieco pod zub zobrat. ale o tej jednej,to som celkom osprostena. uz sa mi dvakrat stalo,ze mala zacala mrncat v postielke, no a ja som zobudila muza, ze nech zoberie malu odgrgnut a podala som mu ju.mala sa utisila,ale asi len preto,ze sme ju zobrali na ruky, no a muz sa ma pyta "a jedla vobec?" a ja na neho kukam ako puk, ze neviem. vobec som si nepamatala,ci som ju krmila. normalne okno. a pritom som ju ani nekmila, ani neprebalila. ja som mu ju dala rovno odgrgnut hladnu, chudatko. asi si budem v noci zapisovat, kedy som ju krmila, lebo som asi uz prepracovana... 🙄

dm1
17. jún 2009

lady tak to bola super prihoda s tym krmenim 😉 . Ja zasa vzdy rano rozmyslam kolkokrat som to vlastne v noci k malemu vstavala a ci sa mi to len nesnivalo... 😀

ladywitch26
17. jún 2009

dm, no ty maleho aspon nakrmis, ale ja som bola druhykrat schopna muza presvedcit, ze mala jedla, otocila som sa na druhu stranu a zaspala som. esteze teraz ju krmime z flasky a muz si vsimol, ze pri posteli ziadna prazdna flaska nie je, inak by si nemal ako overit, ci som ju ozaj nakrmila z prsa. 😀

sirinka
17. jún 2009

lady to kto povedal, ze z toho mozu mat vredy 😕 to som este nepocula...
ved skoro vsetky deticky maju do istej miery novorodenecky reflux... ja by som skor dala par lyziciek dojc. vody, aby pazerak nepalil. nutriton fakt iba ked grcka vela...

mystery7
17. jún 2009

kuk, je tu niekto??? ako sa mavate? my sa trapimle s placom, niekedy ani netusim, ze preco place. je z toho az bordovy a ja sa onho bojim.

mystery7
17. jún 2009

kolko krat denne mozem dat malemu espumisan????

ladywitch26
17. jún 2009

siri, dnes som to citala na jednej zahranicnej stranke. ked sa to dlhodobo nelieci, tak to moze do vredov prerast. inak muzovho synovca kvoli refluxu museli ako 2mesacneho operovat.vobec nepriberal, lebo vsetko vyvratil a nechcel jest, lebo ho to palilo a nezaberali ani lieky antacida.

mys, vcera som citala o tom placi, ked je dieta az fialove a nedycha. vola sa to afekt a vraj je to neskodne. treba ho nechat, kym to skonci, ze sa netreba bat, babu to neublizi a nemoze sa nadychnut. bud ho pofrkat studenou vodou alebo jemne poplieskat, aby prestalo. ja som bola inak tiez vyplasena, ked mi tak prvykrat zacala jacat, nie a nie sa nadychnut, modra v tvaricke, ale ked som si to precitala,tak som hned kludnejsia. vraj je to ok, aj ked to dokaze rodica dost vyplasit.

mystery7
17. jún 2009

a co mam robit, ked je maly prebaleny nakojeny a staleplace??? ja som uz zufala z toho placu, ktory je fakt intenzivny

ladywitch26
17. jún 2009

a nema zastavene vetriky? my sme si tak uzili cely vikend, no hadam zopar sedivych vlasov mi kvoli tomu aj pribudlo. skus mu brusko, ci ho ma pekne makke, ak nie, tak moze mat tie vetriky.

mystery7
17. jún 2009

ma makke, cvicim s nim nozkami, aby sa vyprdkal

ladywitch26
17. jún 2009

tak potom neviem, este ma napadlo,ci negrckal po jedle

mystery7
17. jún 2009

niekedy pekne odgrcne, niekedy povracia-trosicku, ale place aj ked si pekne odgrcne

mystery7
17. jún 2009

vidim, ze je nas tu malo, asi len ja
ak mi bude niekto vediet poradit, potesim sa

sirinka:
co sa tyka spania v postielke a v posteli s nami. My nemame klasicku manzelsku postel len roztahovaci gauc, takze prenho je bezpecnejsie v postielke. a rano si ho beriem do postele, ale nic to nepomaha, placka aj tak

prosto ked nespi tak mi stale place. aj ked ho mam na rukach, vydrzi chvilu neplakat ale potom pokracuje. Je to narocne hlavne na psychiku

sssimi
17. jún 2009

Mys asi chce len popestovať. Aj mne to malá robí. A musím ju ešte aj podľa nej držať-nevyhovuje jej každá poloha.

Lady a nutrilon je proti vracaniu? Ja ho mám doma skoro plný. Škoda, že som ho otvorila. Dokrmovala som z neho 2 dni-tak som minula asi 4 odmerky 😒 a drahý je jak sviňa... Ja byť tebou tak len kojím. Ja tiež používam klobúčiky a priložím si navlhčený, alebo si vytlačím mlieko a natriem vnútro klobúčika a on sa mi pekne prilepí, tak s tým robotu nemám. A malú si dávam šikmo na vankúš-na vysoko a negrckáva mi veľa. Zväčša len keď ju začnem skoro prebalovať, tak vygrcne maličko.

A vraj pri refluxe sa má kojiť do 3 mesiaca a potom sa má začať pripravovať hustejšia strava, lebo tá sa ťažšie grcká.

mystery7
17. jún 2009

no hej, popestovat, ale ma uz skoro 5kg a ja ho nevladzem nosit ☹
uvazujem o nosici

monka: tai mei, su aj pre takych novonarodenych? a do kolko kg su?

monkap
autor
17. jún 2009

lady: tak o tych vredoch som tiez nepocula 😨

sssimi: nie nutriLon ale nutriTon je proti vrackaniu ... prave kvoli zahusteniu ...

mys: tu pisu, ze mei tai je pre deticky asi od 3 mesiacov - ked uz sami drzia hlavicku a je do 20kg ... ale treba ho viazat 😝 http://www.nosime.sk/kategoria21-mei_tai

monkap
autor
17. jún 2009

dnes poobede som bola na kontrolu u dr. - po sestonedeli ... tak vsetko OK ... sa pytal, ci ma nastrihavali ... no nenastrihavali ... asi to nie je moc bezne, ze sa nenastrihava u nas 😕

ladywitch26
17. jún 2009

mys,to ti verim, ze ho nevladzes nosit, moja sa uz narodila vyse 4kilova, dnes pride zdravotna sestra mi ju odvazit domov, ale uz bude mat dobre cez 5kil. a ja som nikdy nebola nejako sportovo zalozena, skor take tintitko, co malo problem dvojkilovu cinku zdvihnut, a teraz dvihaj takeho macka... inak k tomu grckaniu, moja si aj dobre odgrgne a napriek tomu grcka. niekedy to ani nezbadam, lebo to hned prehltne nazad, ale viem podla toho, ze sa jej v momente zacne stikutat potom. a uz sa mrvi, lebo ju to asi pali.

simi, nutrilon je umela vyziva, ja som myslela nutriton. to je pridavok,co sa vmiesa do trochy materskeho mlieka a potom mozes dalej kojit. ono sa to len dostane do zaludka a tam to mliecko potom zahusti.
s tymi klobucikmi je to u mna zlozitejsie, lebo stanka sa strasne mrvi, rozmeta rukami a mne tecie mlieko velmi silno. preto som ju kojila poleziacky, aby to vobec stihala prehltat, inak sa mi az dusila tym mliekom. no a ak si ten klobucik nepridrziavam, tak mi ho v momente zhodi rukou a to sme potom obidve mokre z mlieka.

sssimi
17. jún 2009

Mys to ti verím. Suseda tak nosí malého od rána do večera len čo zamrnčí, lebo sa jej zachádza-a má 8kg a ona je slobodná mamina-už má aj svali 😀 ... A v nociči byť malý nechce ani za svet. Inak ja som kúpila to lehátko a najskôr malú chvíľku ponosím a len čo sa utíši šupnem ju tam a nohou ju húpem a som na PC alebo jem, kukam telku... Také sedavé veci si robím...

Monkap aháááá 😅 zle som prečítala-ja už len tak zbežne na rýchlo čítam 😅