Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

iinuska
18. nov 2009

mne sa prave dnes snivalo, ze som objavila malemu hornu jednotku 😀 😀 😀

iinuska
18. nov 2009

mala by som tie zubky naozaj skontrolovat 😀

ladywitch26
18. nov 2009

caute zeny, tak my sme akurat dosli z poradne. mame rovnych 8400g 😀

ludmilabb
18. nov 2009

lady krasna vaha uf

janka30
18. nov 2009

Ahojte, chcela by som sa vas spytat, ci sa vam drobci otacaju z bruska na chrbat a opacne.
Moj maly sa otoci malokedy, v nedelu bude mat pol roka, ja som to zatial neriesila a neviem ci vobec mam, alebo mam este pockat. Inak uz skoro sam sedi a stale by iba stal na nozickach.

ladywitch26
18. nov 2009

janka, nasa sa tiez otaca len niekedy, ale skor si myslim, ze jej sa teraz viac paci na brusku, tak sa ani nechce pretocit na chrbatik. len niekedy, ked nemoze dociahnut hracku, tak sa ku nej pregula.

ludka, no vsak aj moj chrbat tu krasnu vahu pocituje...

iinuska
18. nov 2009

my sme prave dopapali zeleninku. Maly spapal vsetko.Len ja mu to davam do misky a vobec nemem sajnu, kolko spapa.Musim to vyskusat prehodit do poharaika od vyzivy, nech viem.

lady, aj Adamko ma tak zhruba.No boli sme v nedelu u maminy a dost maleho roznasala na rukach a na druhy den mi volala, ze ma presilenu ruku 😀
janka, aj Adamko je viac na brusku, ale v pohode sa otaca.Ja by som to na tvojom mieste neriesila

iinuska
18. nov 2009

siri, aj ja som na to pozerala. 😉

juska3
18. nov 2009

ahojte maminy, sice vas citam uz dlho, pisem prvykrat a chcem sa vas opytat, ci davate sediet svoje deturence lebo mne dr. hovorila, ze v 6.mesiaci ho uz mozem dat sediet a oblozit vankusmi, ale podla toho clanku Mama a ja, co ste tu rozoberali aj vy,je to pasivne sedenie a najskor by sa mal naucit lozit,a ze pasivne sedenie skor skodi na chrbatik.

sirinka
18. nov 2009

juska presne tak, ziadne obkladanie vankusmi a pripadne aj zmena pediatra 😉

juska3
18. nov 2009

sirinka, uz som nad tym uvazovala, ze zmenim doktorku lebo mi uz viackrat zdvihla tlak, ale moc na vyber nemam 😒 ..... vsetko v dochodkovom veku, stara skola. A Magdalenka sa snazi lozit? alebo ako Alex len zodvihne zadok, pritiahne si nozicky a tym to konci 🙂

ladywitch26
18. nov 2009

moja tiez sama nesedi, len ked ju mam na kolenach. a vankusmi ju ani nejdem obkladat. muzov synovec vedel vcassie sam chodit ako sam sediet, tak je to podla mna ok. nasa este nelozi, len si jednu nozku podklada pod seba.

sirinka
18. nov 2009

magda este nelozi, skor skusa robit pohyby ako na plazenie, tak uvidime, co sa z toho vyvinie...

iinuska
18. nov 2009

Adamko sa toci dokola, alebo sa zapre na rucicky a posuva sa dozadu.Tiez este nesedi

emode
18. nov 2009

juska nasa sedi sama a nedavali sme ju sediet ani sme ju neobkladali vankusmi, vyskusali sme a sedela 😅 no k tomu clanku ... myslim, ze je to individualne a mozno sme urobili chybu ked sme malu posadili lebo ostatne uz odmieta ... v lezme travi asi 50% casu mozno menej nie som nadsena ale inak by som si s nou uz nedala rady ...
ale ked je na brusku skusa kadeco aj sa gula, posuva sa dozadu otaza okolo osi tak si z toho velku hlavu nerobim ale tiez by som bola radsej keby najprv lozila az potom sedela ...
inak sedi pekne s vystretym chrbatikom a v sede sa aj za hrackami naciahne ...

ladywitch26
18. nov 2009

inak emode, nam dnes na poradni tiez detska sestra nic nepovedala, ze sedi, dokonca ju ona sama posadila na zem a prehmatala jej svaly. stanka sa hned natiahla za topankou, tak bola uplne nasponovana dopredu, ale ked jej prehmatla tie svaly, tak povedala,ze je to ok, ze svalovy tonus je v poriadku. podla mna je to tiez individualne, pokial ma dieta pevne svaly na chrbatiku, tak sediet moze. keby ich mala slabe,tak by mi povedala,ze ju este nemam davat sediet.

megana31
18. nov 2009

ahojte som tu prvý krát.Malá Ninka odvŕšila 6 mesiacov a mám pocit že viac mrnčí ako sa smeje.neustále si vyžaduje pozornosť a sama sa nedokáže zahrať.Keď sa jej niečo nedarí tak sa jeduje a plače nie je možné ju utíšiť.Ešte stále sa nedokáže otočiť na bok a na bruško samostatne.Je pravda že váži 9200g ale podľa neurologičky váha nie je prekážka.Zaspávame iba pomocou hojdania v kočíku.Položiť ju len tak do postieľky nehrozí.Sama zaspať nedokáže.Skúšala som ju nechať aj vyplakať ale po 10 min.som to vzdala pretože chytila taký strašný hysák a nechcem riskovať aby mala pruh.Keď vidí viac ako 3 ľudí reve ako nepríčetná.Už niekedy neviem čo s ňou. Prosím poradte mi.ďakujem

dupinka
18. nov 2009

Ahojte!

sa ozyvam dost nepravidelne, ale chodievame 2x tyzdenne plavat, vela casu travime vonku,....

Nas Adam tiez skor na plazenie, zdviha zadok, opiera sa o kolienka. Ale stale ho to posuva dozadu a nie dopredu, tak sa potom zlosti, ked sa nemoze natiahnut za hrackou.

Baby, poznate tento obchod? http://shop.aladdin-kociky.sk/ Berieme odtial autosedacku a fusak. Nemate niekto skusenosti?

A nam idu zuby dole, jednotka a dvojka. Uz je to tam biele a makke, ale este to nie je vidiet. Snad to uz dlho nepotrva.

iinuska
18. nov 2009

dupinka, aku autosedacku ste si vybrali?.Ja sa neviem rozhodnut medzi 9-18 alebo 9-36.Ale skor som pre 9-18, lebo vela cestujeme, a chcem polohovatelnu 😉

juska3
18. nov 2009

presne toto mi dnes hovorila kamaratka, tiez ma polrocneho syna, ze zacal sam sediet, podla mna, uz musi mat dietatko pevny chrbatik, ked sedi same...

henka76
18. nov 2009

ahojte 🙂

aj my sa trošku trápime...v noci sa často budíme,mali sme hnačku,a tiež sa už aj zubáky rysujú 😉 a maxim nechce nikoho vidiet,iba mamu 😒

dupinka-a kam chodíte plávat?

juska3
18. nov 2009

megana31, kazde dietatko je ine, niektore potrebuju viac pozornosti ine menej, Alex ma tiez 9 kg,a vie sa pretocit len do jednej strany z chrbatika, a neriesim to, ked pride cas,tak sa pretoci aj na druhu stranu. a co ti na to povedala neurologicka?

sssimi
18. nov 2009
dupinka
18. nov 2009

baby, autosedacky s cim mensim rozsahom! Teda 9-18 kg. Lebo cim viac univerzalne, tym menej ochrannych prvkov.

My sme vybrali Romer King plus classic line. Ta znacka v testoch obstala ako jedna z najlepsich a my potrebujeme kvalitnu sedacku, kedze jazdime na dlhe trasy.
Ale niektore typy tejto znacky su dost male, nastastie tato je v pohode. A je polohovatelna, takze moze drobec pocas cesty prijemne spat a nezatazuje sa chrbatik.
Sice je trochu drahsia,ale za bezpecnost sa plati.

Heni, chodime plavat do Relax centra Fantasy na Chrenovu. (Joty).
http://www.aquababy.mediapresent.sk/

ludmilabb
18. nov 2009

megana aj moja si vyzaduje neustalu pozornost, hned sa so mnou vadi, ked odidem
a nie je vzdy trpezliva pri hrani, ked jej padne hracka tak sa rozreve...ale to ked nema naladu ked je dobre tak sa dokaze dat nabok a vziat si ju

aj deti maju svoje nalady 😖

pretacame sa zriedka, najradsej sa da nabok a ruky natahuje, hlavu vykruca

ludmilabb
18. nov 2009

sssimi nice, nice 😀

mimi21
18. nov 2009

cafteeeeeeee
my sme boli vmeste od 11 do tretej a potom som zavolala mm nech pre mna pride, ze sa mi nechce slapat, on povedal, ze ak budem stepperovat, tak uz som aj stepperovala, nech to mam co najrychlejsie za sebou 😅
a&le mohlo by mi to co najdlhsie vydrzat 😉

dupi ja som odtial fusak objednavala, mali ho najlacnejsi, siroko daleko a boli mili aj mi volali aby si potvrdili objednavku

ludmilabb
18. nov 2009

do kelu uz je to tu, Blazika zacala plznut...nestacim vycesavat a aj ona vyzera pri tom strasne nadsene 😕

mimi21
18. nov 2009

ludka urcite jej je to vycesavanie veeeelmi prijemne 😅