Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

rybca
21. jún 2009

jamaat - ja mojmu prejdem bradavkou po hornej pere a vtedy zacne mykat zo strany na stranu, a ked uz chyti bradavku do ust, tak po chvili zase zacne tak mykat hlavou a hned aj plakat

jamaat
21. jún 2009

Nuž, už dosť dlho mu dávaš z fľašky, ťažko sa teraz naučí na bradavku. Ale skúšaj ešte, vymýšľaj finty. Lebo stratíš mlieko úplne. Aj ja som si už jeden deň myslela, že sme s kojením skončili, keď revala ako tur a prsník chytiť ani za andela. Nešťastná som bola, aj do plaču mi bolo. A potom sa zase zrazu chytila. Každopádne nesmie byť ani príliš hladná, ani príliš unavená, lebo vtedy nerváči. Keď zúri, tiež myká hlavou zo strany na stranu, to vlastne hľadá bradavku, ale napriek tomu ju nechytí do pusy, aj keď ju vlastne v puse už má. Vtedy ju musím nejako ukľudniť. Keď bolo najhoršie obdobie, tak som ju kojila za pochodu. Keď som sa prechádzala, tak ju to upokojovalo a vtedy dokázala aj piť.
Tak neviem, možno ti to dalo nejakú inšpiráciu, držím palce.

emode
21. jún 2009

rybca ked sa len odsava mliecka ubuda to uz je tak ... to pivo pijes cierne?? drzim palce nech sa maly este chyti a ta laktacna u teba bola??

jamaat mala teda vobec nevyzera na takeho zurivca 😀 no ja uvidim, ako budeme v tom vecernom zlosteni pri prsniku pokracovat 😒

rybca
21. jún 2009

jamaat - no za pochodu s mojim cvalikom nehrozi, vsak uz ma cez 5 kil, uz ma chrbat boli len ked ho normalne drzim, len cakam kedy priatel pride opat domov aby ma pomasiroval

emode - nealkoholicke, cierne nie je nealkoholicke

jamaat
21. jún 2009

rybca, veď nemusíš polhodinu pochodovať. Len chvíľu, kým sa chytí, potom už aj sadnúť môžeš. 🙂 .......A aj v babyvaku sa dá kojiť.

emode, vie sa ona tváriť ako anjelik. Ale je to andel s ďáblem v tele. 🙂

No idem do postele, zajtra hneď ráno ideme na kontrolu kĺbov. Dobrú noc.

zuzkad
21. jún 2009

ako tak citam, nie som sama...ja denne sledujem ako maly stale viac a viac papa a ja nestacim s mojim mlieckom...ono sa sice lahko povie, treba stale prikladat a kojit ale co z toho, ked maly po dlhsej dobe ked tecie pomenej mrnci, nervaci, natahuje bradavku a ja som uz vycerpana mat ho na prsniku cely den 😒 😒 😒 jednoducho som rada ak si mozem prsniky troska uvolnit. Dokrmujem UM a nepovazujem to za chybu...nemam mliecka moc, tak ho nenecham hladovat.

dnes mi maly od obeda stale mrnka, nervaci sa...velmi zly den ma a ja uz tiez...teraz som ho asi na piaty pokus skusila ulozit do postielky a uz pocujem ako zase mrnka...je unaveny velmi ale nie a nie zaspat...pricom ja by som uz spala 😝 😝 😝 uvidime kedy nam zaspinka dnes konecne

bambi7
22. jún 2009

ahojteee babulkyyy

presne ako pise zuzkad ja si myslim to isteee ,chcela som strasne kojit ale mliecko odislo tak co narobim darmo niekto povie prikladat a cakat ale ked to nejde tak nejde ....clovek spravi vsetko co moze ale.....tiez nenecham hladovat malu 😉 spravila som vsetko co bolo v mojich silach 😉

a zuzkad ako sa mate? inac to poznam aj nasa sa nervacila a bola mrzuta a nic neslo 😒

a co je tu noveeee?

bambi7
22. jún 2009

mala nasa spi teraz na balkone ked je tam ani netreba s nou natriasat 😀 ale vecer ma problem so spanim nevie stale zaspat trva to strasne dlho a je s toho aj nervna ze jej to nejde chuda moje....mate niekto to iste?a co robite co pomaha uz sme skusili vsetko a nic.....

rybca
22. jún 2009

bambi - nie, ze by som ti priala, ze nemas mliecko, ale som rada, ze nie som s tym problemom sama, uz som si pripadala ako krkavcia matka
s tym zaspavanim, vcera som to objavila, tiez mi maly nechcel zaspat, ale ked som ho dala na brusko, hlavicku som podlozila jeho rukou, aby mal volny nostek a ustocka, tak zaspal raz dva a po chvili som ho dala na bok, neskor sa sam zosuchol na chrbatik..🙂

emode
22. jún 2009

ahojte
dalsi dnik pred nami, to ale uteka 😀
ved my sme tiez panikarili ked som nemala naliate prsia a vecer vypila malicka obidva a dalej nic. Nebola to ale laktacna kriza ako napisala Annag len sa mlieko upravovalo pre potreby. Preto ked menej papa je aj menej mlieka. Kupili sme aj my UM, ale dufam, ze nepouzijem. Je pravda, ze ja som mlieko stale mala, len nie dost, tak som ju kojila kazdu hodku dve, ale ak nie je vobec, udrzte dieta na prsniku 😒 😒 😒

bambi aj zuzkad ja viem, teraz vsetci neodporucaju davat na brusko, ale ja malu ak sa velmi zlosti lebo je uz vecer velmi unavena na brusko dam spinkat, jednu rucicku jej dam k telicku a takto ju drzim a jemne packam po plienke, nema tolko moznosti metat sa a rozhadzovat rukami. A do piatich minut zalomi. Mame Nanny takze sa ju nebojim nechat takto spinkat. Nam to pomaha. 😕 😕

ladywitch26
22. jún 2009

bambi, rybca, ked to nejde, tak to nejde. mozete mat ciste svedomie,ze ste spravili co ste mohli. drobci dostali mliecko aspon par tyzdnov, aj to je lepsie ako nic. mam susedu, ta tiez kojila len do 6.tyzdna, lebo mala malo mlieka a ked sa jej mala budila uz kazdu hodinu, lebo bola stale hladna, tak sa na to vykaslala.vsak pre babo je dolezite,aby bola aj maminka v pohode, nielen to mlieko.

inak my mame dnes naladicku od skoreho rana. vacsinou sa stanka budi v noci s revom, ked je hladna. no a dnes sa zobudim, pozriem na malu a ona oci dokoran ale ticho. a ked som k nej vstala,ze jej idem vymenit plienku, zacala sa rehotat. no cely cas sa smiala ako odusu. taka bola zlatuckaaa 😅 ale to asi preto, lebo v plienke mi nechala prekvapenie. az za usami skoro bola zakakana, ale zrejme jej to vobec nevadilo. a zas spala 7 hodin.

mystery7
22. jún 2009

ahojky
ja som si v piatok kupila homeopatika co odporucali dievcata - na mlieko a zabrali mi. zda s ami ze mam dostatok mlieka. mam aj prsia akoby plnsie a maly uz netaha hodinu ale staci mu 15 minut a je spokojny, neplace tolko. dokonca mi pri kojeni zacalo vytekat mlieko z druheho prsnika, co som dovtedy nemala.

ja teraz periem, malicky spinka, cakam kym sa zobudi a idem ho okupkat.

kackabrcka
22. jún 2009

ahojte kocky, sice vas vobec nestiham ale ako tak sledujem asi niesom uplne sama co dava flasku.. ci?
ja mam mojho mliecka velmi malo na odsatie iba 30ml a po tyzdni sme nepriberali tak nam nakazali dokrmovat.. davam teda US z flasky a potom sa dcerka jeduje ked ju dam najprv na prsko.. nevie riadne sat a ani vsetko nevypije no a mne mliecka nepribuda.. z flasky mi stiahne uz 80-100ml a to ja veru mliecka tolko nemam.. aj s laktacnou som sa radila ale mliecka nepribudlo.. uz ani nedufam ze to rozkojim.. a ked dam moje odsate vo flaske 40ml tak ani to uz nechce 20ml mi aj z toho necha takze ho vylievam.. JA som chcela strasne kojit ale nemam mliecka ☹

rybca - tak ako krkavcia mamina som si pripadam aj ja.. este davas tvoje mliecko tu trochu ci len US ?

bambi - ja moju dcerku nedostanem vecer do postielky skor ako po 22,30h.

emode - veru na brusko sa neodporuca davat ale ja tiez davam ked mi zaspi pri odrgavani tak ju ukladam na brusko co je jedno spanie denne ..

zuzkad - aj ja mam ten isty problem.. este davas tvoje mliecko tu trochu ci len US ?

zuzkaprofant
22. jún 2009

cafte co nove moj maly je asi chory kasle bud nestiha prehltovat slinky alebo je nachladeny bo bola u nas navsteva s malym chlapcom a on na mojho au 4 krat poradne kychol a aj kamoskyn maly presnu sajbu kychu na mojho nestihla som ho uz ochranit 😀 ta osm zvedava ci kasel prejde do zajtra lebo nekasle vkuse len sem tam ta tu stresujem zase

moj pribera pekne sme ho dnes vazili ma uz 4,5kg taze od 2.juna do dnes pribral pol kylecka aj nieco 😀

kubanka
22. jún 2009

Ahojte, ak mozem napisem aj ja sem........ja mam mliecko a kojim, ale tiez mame vecer problem so spanim......stale je nervozna a place, neboli ju brusko, lebo sa nepuci, len proste akoby sa nevedela ulozit spinkat. Vcera som ju nechala plakat skoro polhodinu s mensimi prestavkami, ale ani to nepomohlo. Ked som ju prilozila ku prsniku, trochu sa napila a hned zaspala. Polozila som ju na postel a po 10 minutach bola hore a zase plakala, tak neviem cim to je.

rybca
22. jún 2009

kacka - este davam aj svoje, ale k veceru je toho menej a menej, takze v noci a prva davka rano je uz umele, a niekedy cez den pridavam umele ked nestaci moje

ja som zvedava kolko priberieme za dva tyzdne od poslednej poradne, na dalsiu ideme buduci pondelok..🙂

gavslavka
22. jún 2009

ja tiež dokrmujem s um.moje mliečko stačilo iba 4 tyždne vždy doobeda bola mala hladna bola každych 45 minut na prse asi 15 min sme sa kojili mala sa hnevala natahovala bradavku bola červenaod hnevu.ja som bola už vyčerpana. moja sestra prišla a ma prehovorila aby som ju prikrmovala čo sa nemohla pozerat ako sa obidve trapime.tiež som sa citila ako krkavčia matka ale keed to nejde tak to nejde.teraz jej davam s prs ked prejdu tri hod. alebo citim že ich mam plne niekedy si aj sama vypyta.ked ju pestujem a začne hladat.netrapte sa babi tym prikrmovanim urobili sme všetko čo bolo v našich silach.niektore babetka nemaju možnost vobecc poznat mamine mliečko a predsa narastu .

sssimi
22. jún 2009

Rybca čitala som o tom že si nechávaš naliať prsník celý deň. Prosím ťa to nerob lebo si prihnáš zápal a potom už nebudeš mať mlieko vôbec. Tých 6 hodín je asi pohoda, lebo ja už teraz kojím len z 1 prsníka takže každých 6 hodín papa z ľavého a dalších 6 hodín z pravého na striedačku a zápal som nechytila. Z flaše už dlhšie nedávam. Maximálne trošku čajiku.

Mne sa malá tiež občas zlostí na prsníku, tak si myslím že ešte chce papať-dám jej aj z druhého-chvíľu ešte papa ale aj tak sa zlostí... Dám ju odgrgnúť a ona sa mi pogrcká, lebo je prepapaná. Keď papa iba z jedného je spokojná na 3 hodiny a nič nevyvracia.... Len ma takto vždy oklame potvorka mala.

A mne chodí maličká spať až o polnoci (ja som tak chodila celé tehotenstvo). Keď ideme spať skôr-ako včera, tak sa hnevá a nervačí. Včera sme sa snažili ako sme mohli od 22:30 a aj tak zaspala presne o polnoci 😀 No čo režim je režim 😀 😀 😀

rybca
22. jún 2009

sssimi - to som len raz, aby mi tieklo same mlieko a tak som atestovala, citak maly sa lepsie neprisaje, ale zlepsilo sa to len na chvilocku, potom zase zacal plakat, najprvsa zlosti potom len huci do bradavky

emode
22. jún 2009

sssimi presne toto zacala robit nasa mala akoby nevedela prestat pit skor asi chce len zuzlat bradavku a potom sa zlosti ... myslela som ze preto ze jej netecie dala som druhy prsnik a to iste, nakoniec odgrgla a zaspinkala takze tak ... stale sa ucime co tym nasim drobcom je ...

ja hlavne rano alebo doobeda odsajem z druheho prsnika z ktoreho nepapala a necham v chladnicke pre pripad na vecer ked ho nepotrebujem dam do mraznicky ...

co sa tyka ukladania na veverny spanok ja som to vcera tiez posunula skor a mala bola rozhadzana kazde dve hodiny potom v noci pila ... a horsie zaspavala 😖

mimi21
22. jún 2009

ahojte
aj u vás tak prší ? 😠 😠 😠 u nás od rána a je zima, brrrr

aké je to nespravodlivé, že niekto má mliečka málo a niekto veľa, radšej by sme mali mať všetci tak akurát 😉

v novej mama a ja je článok o kojení a je tam presne písané, že všetci odsudzujú maminy, kt. nekoja a pri tom sú na to rôzne dôvody. je to poriadna hlúposť takto odsudzovať, keď je vraj úplne prirodzené, že niekto mliečko má a niekto pomenej...
takže baby hlavy hore a keď ste pre to aby bolo mliečko niečo urobili tak nemáte dôvod aby ste si niečo vyčítali

lady moja to už robí dlho, vôbec sa mi v noci nebudí s plačom, ja sa zobudím na to že sa mi hemží postieľke a keď ju vezmem prebaliť tak sa na mňa rehoce, pokladík môj

a aj my sa občas zlostíme na prsníku, krúti hlavičkou, je nervózna, akoby už pomenej tieklo, nevie sa mi prisať, niekedy sa potom podarí, že sa prisaje a niekedy ju dám na druhý, ešte trochu poťahá a je kľud

ladywitch26
22. jún 2009

mimi, no pre mna to bol sok, lebo ona ked je hladna, tak ak nedostane do minuty flasku, spusti taky jakot, ze sa az zachadza. a teraz kludne lezkala, pozerala na ten novy kolotoc nad jej hlavou a potom sa na mna rehotala. a pritom bola pokakana az skoro za usami, co si tiez vie poriadne zavrestat,ked sa jej to podari 😀

mimi21
22. jún 2009

no mala teplo v plienke, tak bola spokojna 😀 😀 😀
aj moja sa vie tak zakakať, že až
a najspokojnejšia je keď ju rozbalím, vtedy si šteboce a je spokojnučká - a to môže byť aj hladná
ale akonáhle dám plienku, už je po smiechu a nasleduje plač 🙂

mimi21
22. jún 2009

ináč lady stále mi svieti pri malej v profile 1 mesiac, aj ty to tak máš
baby písali, že treba poprehadzovať dátumy a ono sa to upraví, ja som malú aj vymazala a dala nanovo ale stále tam má len 1 mesiac, ani o deň viac...

ladywitch26
22. jún 2009

mimi, a nenabehne to az po tyzdni? moja ma zajtra jeden mesiac a jeden tyzden, tak mozno zajtra mi tam ten tyzden prida...

zuzkaprofant
22. jún 2009

inac aj moj maly ked sa zobudi na hlad spusti taky vreskot ze az musim dat cicik hned lebo inac zacne kopat buchat s pestickami a zjape tak ze je fialovy burtal a ked dostane mliecko je spokojny
ja skusam na mliecko rozne veci homeopatikum olej , koktail ale som si teraz pumpovala a dako len 100ml vacej nejde a to si mackam tak cecky ze nechcem vidiet co to bude ked pochudnem to budu riadne ovisnute 😀 😀

dievcata ako viem ze um nie je dobre pre mojho maleho ako to rozoznam

miruss
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dm1
22. jún 2009

baby nic si nerobte z toho ze dokrmujete - ved hlavne je ze svoje deticky lubite a krasne sa o ne starate. Nie kazda mamicka ma to stastie kojit bez problemov a kazde 3 hodiny a preto netreba odsudzovat nikoho za to, ked nevladze kojit nonstop 24 hodin denne!!! Podla mna je lepsia kludna mamicka s UM ako vystresovana a unavena mamicka s MM. Ved na babetko to vsetko prechadza.
pretoze viem ako sa mamicky stresuju ked nemozu kojit rozhodla som sa ze pomozem a mliecko naviac davam inej mamine co uz mliecko nema a aspon mam dobry pocit ze som pomohla 😉 .

mimi - mne sa zda ze po 1 mesiaci uz rata len ukoncene tyzdne aj mne to tak robilo...

ladywitch26
22. jún 2009

ja neviem,co sa tomu mojmu dietatu sniva, ale take ksichtiky hadze a normalne sa mi nahlas rehoce zo spanku 😀 😀 😀

ladywitch26
22. jún 2009

dm, ja mam tiez vela mliecka a tiez som chcela nejakemu inemu babu davat, ale tu v okoli ziadna taka nie je a ani laktaria v irsku nie su. tak zamrazujem poctivo. a ked mala nedopije z flasky vsetko, tak to muz vylieva psovi do misky 😀 😀 potvora pahltna, aj jemu to chuti