Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

sirinka
7. dec 2009

monkap hej, minuly rok ju to este nezaujimalo, chvilku svetielka a trhanie baliaceho papiera a hotovo...teraz uz to preziva naplno a my tym padom s nou, sa vraciame do detskych cias...hehe...
akurat nedokaze pochopit, ze sviecky na adventnom venci maju horiet, lebo ona ich chce sfukovat ako na narodeninovych tortach... 🙂
minula sa zosuchla zo stolicky a hovori...jaj, bum bac, ty kokos...sme sa nasmiali... 😀

jamaat
7. dec 2009

mimi, to bude nejaká arabka 🙂

Skúsim sa aj v lekárni popýtať, čo odporučia. Mám jednu obľúbenú, tam ma minule viac-menej odhovorila od kúpy náplastí na bradavice, čo teraz veľká reklama beží. Nepovedala rovno, ale vyplynulo z toho, že si myslí, že je to málo muziky za veľa peňazí. A ponúkla mi oveľa lacnejšiu alternatívu. A keď som potom na nete hľadala skúsenosti, tak veru všetci iba nadávali, čo to kúpili.

monkap
autor
7. dec 2009

siri ano, narastli nam deturence 🙂

iinuska
7. dec 2009

baby, kedy davate ovocie? Ja davam jablcko zatial poobede, ale rozmyslam, ze zacnem davat doobeda. Neviem...

monkap
autor
7. dec 2009

iinuska: ja tiez poobede - na olovrant

jamaat
7. dec 2009

Ja striedam príkrmy s mliekom, takže ráno mlieko, potom zelenina na obed, zase mlieko a potom ovocie a večer zas mlieko.

sirinka
7. dec 2009

ja som davala pri klarke poobede ovocie...teraz uvidim, ako budem davat...treba sa podla mna prisposobit babatku...

juska3
7. dec 2009

mimi,to neviem kto je, ale ja si ta pridam tiez 🙂

iinuska
7. dec 2009

siri, Adamkovi je to asi jedno, lebo vyzera to tak, ze by spapal aj klince 😀 A hocikedy 😀

juska3
7. dec 2009

ja davam ovocie doobeda lebo som predtym davala poobede, resp. o piatej, siestej a asi mu dobre nevytravilo lebo sa potom v noci budil,mrncal...teda myslim si, ze to bolo ovocim lebo teraz uz spava dobre celu noc

monkap
autor
7. dec 2009

ako to robite, ze vam deti spia celu noc? 😕

zuzkaprofant
7. dec 2009

monkap komu spi celu noc 😀 😀
tie ktore mate uz zubky aj umyvate im ci ako aby sa nepokazili moj maly spinkal mi dnes 2 krat a asi ideme 3 krat lebo si sucha ocka 😀

monkap
autor
7. dec 2009

zuzka: juska prave pisala, ze jej spava dobre celu noc ...
ja neumyvam 😝

zajtra ideme na prevazenie, tak som zvedava 😔

iinuska
7. dec 2009

zuzka, tak Adamko dnes dokopy spainkal hodinuuuuuuuu. Takze do vecera mame o zabavu postarane

zubky necistim, ale mala by som 😝

monka, Adamko neprespal celu noc od narodenia

juska3
7. dec 2009

ja neviem, Alex zacal spavat celu noc ako 1 a pol mesacny a aj cez den dobre spaval...ale uz ho to preslo, teraz najviac spi dve hodiny za cely den, nastastie tie noci mu ostali 🙂

monkap
autor
7. dec 2009

juska tak to mas super, ze vydrzi celu noc ... ty kojis ci davas UM?

iinuska
7. dec 2009

juska, ticho zavidim 😔

juska3
7. dec 2009

kojim, tiez som sa cudovala, ze vydrzi celu noc lebo bol dost velky papkac 🙂

monkap
autor
7. dec 2009

juska, fakt super 🙂 tak si to vychutnavaj .....

juska3
7. dec 2009

diky monka 🙂

jamaat
7. dec 2009

Tak my by sme dnešný deň mali zapísať do kroniky, lebo Emka spala ako normálne bábo - 2x po 1,5 hodiny. 😅 .......A v noci tiež bez problémov bolo.

kosska3003
7. dec 2009

ahojte kde su tie casi ked mi Marika spala celu noc uz za mno teraz ju minimalne 2 krat kojim a 3 krat jej aj cumel davam no hruza aôe tak niako to prezijem uz ja Marike nepotieram vobec dasienka asi jej musim nieco kupit lebo je nervozne z tych dasiem a nic nechce kusat len mna a mna to uz boli ked ma zubky

nikanika28
7. dec 2009

Cafte, no zanedbavam vas baby, ale som total grogy..celu noc sme nespali, Klarka stale mrncala, furt na cecku 😖 a cez den to pokracovalo... Rano sme boli v N. Meste na sono obliciek, tak nastastie to mame relativne v poriadku 😵, kontrola o rok...
No a dnes ma moj dubacik 5rockov... 😨 😵 😵 Pece u nasich medovniky na zajtra do skolky 🙂

jamaat
7. dec 2009

nika, prečo chodíte na sono obličiek? ...........Dubáčikovi gratulujem. 🙂

ludmilabb
7. dec 2009

ahojte, k ovociu sa chcem spytat dusite jablcka, hrusky, davate rovno vyzivy co ste robili alebo surove, odstavene stavy, citam kadejaky sposoby podavania tak neviem ci je lepsie dusene alebo surove

nika aj my gratulujem k 5. rocikom 😵 boze to je u nas dalekaaa buducnost 😝

dm1
7. dec 2009

ludka ono sa hovori ze na zaciatku dusene a ked to toleruju deturence tak prest na cerstve alebo normalne presnidavky samozrejme

my sme mali dnes super den co sa tyka papania. dala som mu to ovocko na desiatu a spapal celu tu sunarku 100gramovu ale na obed uz spapal len 120g ale ani sa nedivim lebo som mu ho musela dat uz 2 hodinky po ovoci lebo sme isli do TN. A na olovrant spraskal celu activiu /dokonca nesladenu lebo som nemala kedy kupit/ aj s 3-4 lyzickami tej sunarky 😀DDD. Doki kazal uz takto krmit ked malo pribera tak uvidime co z toho bude

v TN na rehabke super zase ho pochvalila ze je sikulo veliky a mame prist az v januari. Aj ma tam stihol ocurat tak mi to stekalo po riflach cele. len ma zrazu take teplo zalialo ked som s nim cvicila a bolo to 😀

iinuska
7. dec 2009

nika, tak vsetko najlepsie Lukaskovi 😉

ludka ja dusim. Zatial sme len pri jablcku. Dnes zjedol jedno cele a bolo aj dost velke. No plna miska.

nikanika28
7. dec 2009

Janka, Ludka, dakujeme 😵
Na sono chodime, pretoze ma akusi odchylku, nejaky kanalik zvacseny ci co...nie je to nic vazne, nastastie sa to nezvacsuje, takze ako bude rast oblicka, tak to bude v poriadku. Dr hovoril, ze to ma 80%novorodeniat a pre istotu sa to sleduje, asi 2% byvaju rizikove, teda ze sa to zvacsuje... Som sa bala, pretoze aj ja mam vrodenu vadu obliciek, ale to je zase uuplne daco ine, na slovensku su asi este dva take pripady, je to rarita 🙂 , ale problemy nemam nastastie ziadne 🤐
Dnes Klarka dvakrat kakala, co sa teda nestava a aj take redsie, co uz mala teda to hovienko take normalne..tak zeby to boli uz ozaj zuby? a aj sopli trochen....
No idem jej dat kasu, na presnidavku sa mi vyprdla...

dm1
7. dec 2009

nika tiez prajeme vsetko dobre Lukaskovi!!!!

nikanika28
7. dec 2009

jaj, no a zabudla som napisat, ze po dlheeeeeeej dobe som dnes znova cosi pokupovala v Tescu 😵 😵 .
Mali tam skvele zlavy, tak som pokupila ja Klarke a aj Lukaskovi pekne veci za super ceny...mikina 5€, teplaky 2€...tricko pre Klarku 1,20€...nafotim, ked bude cas...
teraz som aj na tabulku zanevrela....snad do vianoc dorobim 😅 😅