Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

dm1
22. jún 2009

vcera som tiez skusala maleho ulozit do postielky skor - inak chodime tiez spat medzi 22 - 23 hod. A od 20 do pol desiatej tisko lezal v postielke, neplakal a kukuckoval. Tak som ho nakoniec musela uspat na prsniku a zaspinkal az o 22... tak asi tych nasich mrnusov neoklameme a spat nam skor nepojdu 😉

dm1
22. jún 2009

lady ja som tiez najkor pozerala laktacne banky ale najblizsiu som nasla v blave a beru len do vzdialenosti 60 km. A ked som mala uz po 2 tyzdnoch doma v mrazaku 4 litre tak mi bolo jasne ze to do 3 mesiacov neminem a bolo mi luto to vyliat ked viem ze niektore maminky nemaju. Tak som skusila dat Kvetinke odtialto z konika a malej chutilo tak som rada a budem davat dalej aspon tu trochu - lepsie nieco ako ziadne MM.

zuzkaprofant
22. jún 2009

😀 no aj moj tak neskoro chodi spat o pol noci 😀 a uz je hore o 4 ze je hladny inac moj je v poslednej dobe stale hladny hladosko moj
lady tvoj psik bude mat dobru imunitu 😀

mimi21
22. jún 2009

no moja mala je asi zazrak
ona vecer spinka uz okolo pol9, najneskor pol10, v poslednej dobe do 4 a budi sa rano okolo 9
teraz spinka od nejakej pol11, papala naposledy o 9
asi jej to staci, lebo stehienka ma poriadne 😀 😀 😀
ale uz sa hmiri v postielke, tak ju asi pomaly pojdem zobrat

sirinka
22. jún 2009

caute baby...ako vas citam, to uz hadam vsetky dokrmujete UM? 😕

nasa chodi spat tiez az okolo 22:00 az 23:00...spolu so mnou... 🙂

mimi21
22. jún 2009

baby a ked pouzijete zamrazene mliecko, nechate ho aj na 2 krmenia, v chladnicke?
ja som v poslednej dobe zacala aj odsavat, ked mala tak dlho spinka...
ide mi o to, ze po kolko mam davat zamrazit

mimi21
22. jún 2009

siri, my sme zatial este len na MM, nastastie 😉

monkap
autor
22. jún 2009

siri ja tiez len MM klop, klop 😵

dm1
22. jún 2009

siri aj my zatial len MM dufam ze dost dlho aj budeme 😉

sirinka
22. jún 2009

tak my teda nasetrime na nejaku poriadnu dovcu 😎 na buduce leto...

dm1
22. jún 2009

mimi ja mam take via pohariky od aventu a mrazim v tom. Su 180 ml a 220 ml - kludne mozes mat aj na dve krmenia z toho - ked rozmrazis tak spotrebovat do 24 hodin treba spotrebovat.

mimi21
22. jún 2009

dm diky, presne toto som potrebovala vediet 😉

ladywitch26
22. jún 2009

dm, aspon mas dobry pocit, ze to niekto vyuzije. mne uz je teraz jasne, ze to mala asi vsetko nespapa, jedine ak by som jej buduci mesiac zacala davat to z mrazaku a svoje si zas zamrazovat. lebo do troch mesiacov to aj tak musi spapat. 😒

mimi, tak to mame dva zazraky, moja tiez zaspava tak okolo pol deviatej, max.pol desiatej a budi sa zhruba o stvrtej a potom o deviatej. ako keby sa dohodli 😀 to nam vzdy zalomi dolu v obyvacke po krmeni muzovi na pleci, ked ju dava odgrgnut, tak ju len prenesieme do postielky a ona spi dalej. no zlatucka je teraz.

siri, moja tiez este papa materske, aj ked len z flasky. ale kaslat na to, nejde o obal ale o obsah, nie? 😀

zuzkaprofant
22. jún 2009

jak vam je dobre ze mate dostatok mliecka ja mam tak akurat ale sem tam nemam tak robim umele ale popravde som ho chutnala mne to nechutilo tak chudacik moj musi takepit jemu to chutna asi

inac tu v nemecku liter mliecka stoji 50eur ked ho chcete kupit 😀

sirinka
22. jún 2009

a my uz sme dnes konecne tiez zaockovany...

sirinka
22. jún 2009

zuzkaprofant na sk stalo 800sk...neviem, kolko teraz, ale myslim, ze je ho aj tak v mliecnych bankach relativne malo, ze tak vystaci pre nemocnice...

sirinka
22. jún 2009

no nic, idem urobit kolacik a masko...zatial pa!

mimi21
22. jún 2009

joj ja som si na obed dala splepačiu polievku, pečenú rybku a po obede kávičku a zmrzlinku
ak to takto pojde ďalej, tak toto leto do plaviek asi nepôjdem 😅
mám nejakú žravú náladu, zase by som si dala niečo sladké 😝

zuzkad
22. jún 2009

lady dost pekne si to napisala, dolezite je aby aj mamina bola v pohode inak svoju nervozitu prenasa na babo...ja som pre to zacala dokrmovat UM maly je kludnejsi a aj ja ...nevidim dovod aby sme sa obaja trapili na prsniku cele hodiny a v mojom pripade aj bolestiach kedze som mala zapal...snazila som sa vsetko teda co najviac odsat a vidim, ze po hodine intenzivneho odsavania som odsala ledva 70ml co je jasne, ze pre mojho drobca je malo, kedze vypije aj 120ml a budeme sa trapit ?? spokojne po kojeni dostane este UM a obaja sme v pohode 😉 😉 😉

bambi mame sa kazdy den inak 😀 😀 raz mam pocit, ze vsetko pekne ide a ze sme sa na seba pekne naucili a su dni kedy mam pocit, ze nic nezvladam...vcera napriklad od obeda bol hore celyyyy den, nespal, mrnkal od unavy a nervacil sa na prsnikoch, v kociku, na rukach v postielke ...prpste mal nervy, ze je nevyspaty tak som sa vcera natrapila dooost, o osmej som to vecer vzdala, dala som ho do kocika a isla som s nim von....niektore zenske na mna vonku skaredo pozerali, ze kocikujem tak neskoro male dieta, ale kaslat na nich....zaspal a spinkal do deviatej...potom som ho isla okupat, nakrmila som ho a zaspal mi az o pol dvanastej pri kojeni...mala som dost...sice sa mi o jednej rano zase zobudil, ale potom spal az do siestej rano...tak som sa aj ja dobre vyspala 😅 😅 😅 😅

mame teraz hnusne pocasie...tak som najedovana ☹ ☹

sssimi
22. jún 2009

Siri ja tiež zatiaľ iba MM.

Kočky ja som si práve robila kakao z Nutrilonu 😀 😀 😀 ... Kokso dobrééé to je , len dúfam, že sa z toho nepose...m 😀 😀 😀 ... Chcela som ho niekomu darovať, ale nikto ho nechcel a mám ho otvorený už skoro 4 týždne a tak tam končí záruka... Jedna holka mi tu poradila, že ona ho pila a dokonca sa jej aj viac mliečka tvorilo, tak si idem dááávať 😀

A mne sa pred hodinkou tiež tak malá zakakalaaaaaaa... Všetko čo mala na sebe bolo prekakané a pri prebalovaní sa mi zadarilo aj uterák čo mala po kúpani pripravený zašpiniť a aj seba a keď som ju išla dať do vaničky, tak ma ešte aj ocikalááááá.... Tak sa nám darííííí-a ráno ma aj ogrcala 😀 😀 😀

cipka
22. jún 2009

No, ja beriem kojenie ako normálnu vec, ale vidím, že väčšina z vás s tým má problémy. Asi kto si to nevyskúša, tak nevie o čom to je. No, som šťastná, že mám dosť mliečka a nemusím prikrmovať z flašky, lebo predsa je "praktickejšie" nakojiť. Avšak, hlavne, že sú vaše detičky pokojnejšie, ked im dáte papať UM a pekne spinkajú.
A, spanie? Neviem, či to je tým,či tým, že mne sa narodil chlap ako hora 4070 g alebo čím, lebo zaspí večer okolo 20 hod, potom sa zobudí až okolo 1 hod a potom ráno o 4-5 hod. Tak, klop-klop, ja som spokojná.

ladywitch26
22. jún 2009

cipka, chlap ako hora? moja mala este o sto gramov viac 😀 😀 ale tiez zalomi okolo osmej a zobudi sa len raz za noc, tak to mozno tie vacsie deti lepsie spia 😉

simi, mne prisiel muz pred chvilou na obed domov a ze prebali malu.tak ju rozbalil a ona akurat zacala kakat. ale taaaaak vela, ze to pamperska nestihala zachytit, ani latkova plienka,co pod nu podkladam na prebalovanie, no proste sa nam kompletne zos....la 😀 muz schytal tiez davku na nohy. mala asi zbierala cely tyzden a dnes to slo vonku. lebo ked skoncila,tak normalne sa jej na brusku az taka priehlbinka spravila, kdezto inak ho ma pekne vypucene, tucnucke. no ale potom zasa pytala jest, tak dlho ho take splasnute nemala 😀 😀 😀

zuzkad, vsak o deviatej vecer este nie je neskoro. rekord ma tusim jamaat, ta kocikovala o druhej v noci 😀 😀

mimi21
22. jún 2009

no asi s tymi väcsimi to bude pravda, my tiez nepatrime k najmensim a spime az velmi dobre
dufam ze to aj dlho vydrzi, klop, klop, klop

moja ani vcera nekakala, ani dnes, len 2krat bolo v plienke take frcnute, a ona sa vie teda poriadne
ale ste tu pislai ze kojene deti nemusia kazdy den kakat, tak hadam je to OK
zato prdkame poriadne 😀 😀 😀

ladywitch26
22. jún 2009

mimi, vydrz, ona si tiez asi setri na lepsiu prilezitost 😀 nam nasa tak tri dni iba frckala, prdela v kuse, tak som to neriesila, vsak kym nema prdy zastavene, tak je to ok. no a ona pripravila pre ocinka taku bombovu nadielku 😀

mimi21
22. jún 2009

boze tu zase prsi, tak som aspon na balkon vylozila a spinka ako anjelik
dnes spi skoro cely den, hore bola len tak 3 hodky - som zvedava co potom v noci ...

ladywitch26
22. jún 2009

mimi, moja cely minuly tyzden spala len v noci. cez den kukuckovala a nie a nie ju uspat. a dnes rano vstala az o deviatej, potom zalomila o jedenastej a spala mi tri hodky no a teraz uz zas hodku chrni.ale nebojim sa, predtym spavala cez den skoro nonstop a aj v noci zalomila. to ona vzdy len na krmenie vstane a niekedy si ani neodgrgne,lebo zaspi hned zasa

mimi21
22. jún 2009

no mala spi tak idem vyuzit cas a bezim do sprchy a nohy odepilovat, lebo uz ich mam ako alf 😅

ladywitch26
22. jún 2009

no ide ma porazit. vcera sme malej kupili taky kolotoc nad postielku, ale este sme nemali dobite baterky, tak sme jej ho zavesili len tak nad postielku, bez tocenia. no a dnes sme zistili, ze sa netoci. 😠 a malej sa tak pacia tie zvieratka. vyvalim za to 50euro a ono to poriadne nefunguje. pojdeme to vratit, ale zasa sa trepat do mesta 50km tam a dalsich 50 km nazad, to cloveka vytoci. 😠 😠 😠

jamaat
23. jún 2009

Dobre rano.

Lady, uz tu niekto mal problem s kolotocom, tiez sa netocil.

henka76
23. jún 2009

ahojte maminy 🙂
dlho som nepísala,ale zato sa snažím vás aspoň čítať 🙂
Maximko spinká,v noci bol dosť hore stále prdkal ,tak teraz si to vynahrádza.dnes ideme do poradne,som zvedavá koľko váži 😉
papáme stále MM,neodsávame,maximko stačí všetko spapať 😵 😵