Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

martinaxyz
23. jún 2009

ahojte 😉

konečne som si našla trošku času a prišla som pozrieť ako sa máte...vidím, že poväčšine kojíte...ja nekojím, lebo mi neprišlo mliečko...spávame veľmi málo a trápi nás kolika ☹ ☹ ☹ niekedy nespíme celú noc 🙄 ...a k tým veľkým deťom, náš malý má 4400g a nespáva dobre, ale je to možno tou kolikou...

zuzkaprofant
23. jún 2009

dobre ranecko mi ideme ku dokymu s malym bo je chorucky kasle a ma sopliky chudacik maly ani sa nenaje opradne bo nevie dychat tak celu noc plackal a mal asi aj bolesti bruska ktomu ja uz som tiez daka nachpadena to stoho pocasia co je u nas kosa 12stup a prsi ☹

dievcata scim odsavate sopliky ja som malemu skusala vecer nakvapkat do nozteka moje mliecko ale neviem scim mam odsat bo mam len daky balonik na odsavanie a stym sa bojim ze mu fuknem do nozteka

drzte palceky aby to bolo len prechladnutioe aby to rychlo preslo bo ked bude p omne maly tak to bude len vkuse chorucky 😖

zuzkad
23. jún 2009

ahojte 🙂 🙂

Zuzka to mi je luto, ze mas drobceka choruckeho, neboj bude ok...len ta zmena pocasia ho asi troska chmatla, bude v poriadku, len treba veeeela odsavat, aby mu to neslo na plucka. Nemas odsavacku na vysavac ? Ta je podla mna ta najlepsia, odsaje vsetko a poriadne...samozrejme, ze nie nejak surovo...je vyborna, ja malemu preventivne odsavam sopliky kazdy den 🙂

Idem si dnes kupit jeden cajik na MM ten mi zabral hned v nemocke tak, ze do hodinky sa mi spustilo mliecko, lebo aj napriek odsavaniu sa mi zda, ze sa mo tvorba zase znizila, tak idem troska dopomoct na zvyseni...a samozrejme stale s UM....inak by moj maly bol v kuse hladnucky velmi.

Tu v BA je strasne pocasie, ale to asi vsade teraz...prsi a prsi ...a je pod mrakom...zato moj maly potom dobre spinka 😅 😅 😅 prave som si doodsavala mliecko nejakych 100ml tak pockam, kym sa maly zobudi a idemho krmit a potom zbehnem do obchodu 😉 😉

Ozaj ku kolotocu....ja mam kolotoc za 250sk made in Poland 😀 😀 😀 😀 a funguje na 100% ....ked tak citam asi nie vsetko drahsie, je aj kvalitnejsie...a to som chcela kupit jeden za 700,-sk a nakoniec som ho nekupila...a mozno ani mne by teraz nefungoval 😀 😀 😉 😉

mimi21
23. jún 2009

ahojte
aj my sme sa vybrali k dokyne, mala ma tu tvaricku vyhadzanu, aj na bradicke to ma, taka krupica je to
ale nasa dokyna ma dovcu do piatku a tak ma mm prehovoril, ze pockame do piatku na nu, ze nepojdeme k druhej

aj tu pocasie nic moc, ani vcera sme neboli vonku, tak neviem co bude dnes ☹

a neviem ci je to tym pocasim ale som nejaka nervna ...
zislo by sa mi poupratovat, ale sa mi dvakrat nechce 😒

ladywitch26
23. jún 2009

tak kolotoc sme nakoniec rozbehali. muz ho cely rozobral, na nic neprisiel, tak ho zasa zlozil. a normalne fungoval. asi bol len niekde zly kontakt alebo co. no ale som rada, lebo malej sa tie krutiace zvieratka strasne pacia.
a zasa mi vydrzala spat celu noc. od desiatej do pol siestej.

mimi21
23. jún 2009

lady tie nase fakt spia nejako rovnako, my dnes s tiez do 5 😵
potom bola ale mala nejaka vyspinkana ado 7 by len kecala a vyskierala sa, normalne som z nej mala dost

veronika1982
23. jún 2009

aj my mame zase sopliky. vcera sme boli u dr. a odporucila mi ist na krcne tak sme tam boli dnes.. vsetko je v poriadku len sopliky treba poriadne odsat... odsali mu tam oni s ich pristrojmi a zajtra ideme opat... aj my mame doma odsavacku na vysavac ale maly ma vraj jednu dierku velmi uzucku a tak preto je problem doma mu to odsat.. pouzivame physiomer do nosteka a kvapky nasivin.. podla doktorky mu vraj mame odsavat aj ked place...vraj to mame vydrzat

vazime 5410 g a 58 cm.. takze sme narastli za 2 mesiace 8 cm a pribrali 1850 g...

ladywitch26
23. jún 2009

mimi, tak to pocasie vam nezavidim. to mate take typicky irske teraz. 🙂 a my tu pre zmenu mame hic. 25 stupnov, co je tu uz horucava, lebo ten primorsky vzduch je dost vlhky a ked je uz 25stupnov, neda sa pomaly dychat a clovek sa poti jak prasa. ale zas lepsie ako dazd. po dva roky dozadu sme nemali ziadne leto, v kuse prsalo, tak dufam,ze toto leto si to uzijem.
inak moja ma tiez taku krupicku po lickach, ale jej to po par dnoch zmizne a zasa sa potom objavi na inom mieste. fakt neviem, co to moze byt.

inak baby,je mozne,ze by som uz dostala mrchu, aj ked stale kojim? resp.odstriekavam si? posledne dva tyzdne som mala uz len take spinenie, a vlastne len ked som si odstriekala, nie v priebehu dna a dnes ako keby som dostala mrchu. krce v bruchu sice nemam, ale aj tak sa mi to nejako nezda

ladywitch26
23. jún 2009

mimi, nie su oni dvojicky? 😀 😀 my sme ju tiez nemohli potom uspat, v kuse si cosi mrmlala a mne pri nej klipkali oci. nakoniec po hodke az zalomila, ale o osmej uz zas pytala jest. zato teraz mi spokojne spinka v sedacke, anielik moj zlaty. normalne asi aj obed stiham navarit... 😎

monkap
autor
23. jún 2009

lady: mrchu mozes dostat aj ked kojis ... to je normalne .. ja som pri patrikovi dostala po troch mesiacoch (bol plne kojeny) a kojila som skoro rok a pol .. a to ze nemas krce, tiez OK - po prvom porode som uz pri menzes nemavala ziadne krce, co bolo super 😵 uvidime ako bude teraz ked to pride 😕

ladywitch26
23. jún 2009

monka, no lenze mne sa to po 5.tyzdnoch zda dost skoro,nie?

atima
23. jún 2009

ahojte mi sme dnes boli u gasttroenterologa mame problemy s meteorismom. Zatial sme skusili espumisan a vobec nezabera ☹ teraz mame sab simplex a doki nam dnes predpisal aqua carminativa tak uvidime. Chudačik tak velmi ho to trapi vkuse tlači 🙄. Inak doki mi hovoril že aj ked mam malo mliečka tak može nastať to že aj ked mali taha tak vlastne ten vzduch ktorí mu teraz škodi. Ale podla mna by netahal bobec ak by mu nešlo mliečko.

monkap
autor
23. jún 2009

lady: to ja neviem ci je to skoro .. ale ked si ju dostala, tak asi nie je skoro 😉

mimi21
23. jún 2009

mna z toho pocasia porazi, zacalo svietit slnko 😎 tak som malu rychlo sibla do kocika a isla som von
potom prisiel taky velky oblak z ktoreho zacalo prsat 😠 tak sme utekali domov a teraz zase svieti slnko...

lady inac aj ja mam take divne pochody, tiez mi to pripadalo akokeby mi zacinali kramy ale nejako sa to nerozbehlo, je to len take spinenie zase

henka76
23. jún 2009

ahojte,my sme doma od doktorky.máme už 5130g a 58cm,tak sa tešákujeme 🙂

emode
23. jún 2009

ahojky,
u nas nic nove, stailne chceme papat minimalne kazde 3 hodiny aj v noci, vcera sme mali v jednej plienke riadne zelenu stolicu 😕 😕 tak som sa vylakala ale teraz je uz normalna 😉
aj u nas su prehanky a je strasne dusno, vobec nie podla predpovedi 😖
mali sme ist aj my do poradne ale doktorka tam mala napisane ze dnes nie je ☹ ☹ esteze to mam kusok od domu inac by ma to aj dost nastvalo 😠 😠
bola som hlavne zvedava kolko mala vazi lebo v poslednom case papame tak divne 😒 raz vela raz menej tak dufam, ze priberame ako mame ... a ze je moje mliecko kvalitne 😨

ladywitch26
23. jún 2009

emode,zelena stolica znamena, ze mala spapala len predne mliecko. v tom je vela cukru. ked pije aj to zadne,tak tam uz ma aj tuk a mala by byt zlta.

mimi21
23. jún 2009

no ja som si myslela, ze moja mala este na kolotoc nebude tak reagovat, a veeelmi som sa mylila
pustila som jej ho, tak sa nan usmievala a vykrikovala si - teda pardon, spievala s nim 😀

ako sa da dosiahnut aby dietatko pilo co najviac aj zadne mliecko
lebo ja som citala ze prvych 10min. pije predne a potom zadne
staci teda ak pije viac ako 10 min, alebo je na to aj nejaka speci poloha
moja ma taku zltozelenu stolicu, ale je spokojna, tak si myslim ze vsetko OK

silviamt
23. jún 2009

baby kolko vam babo vypije mliecka na jednu davku

ladywitch26
23. jún 2009

mimi, to zalezi, kolko mas mlieka. napr ja ked odsavam,tak vidim, kedy uz je to zadne. to predne je take skor vodove,modrobiele, potom mam akoby pauzu, ked tecie velmi slabo a potom sa zas rozbehne, to uz je take hustejsie a skor zltobiele.to je to zadne. ale toho je ovela menej. poloha na to nie je, to proste musi mala vytahat. a to jedine tak, ze nebudes prsniky striedat, najskor nech uplne vypije jeden, az potom jej dat druhy,ak este nemala dost.

silvia, moja ako kedy, ked je len smadna,tak len 50ml, ale rano, po 8hodinach spanku stiahne aj 130ml.

mimi21
23. jún 2009

no aj som si lady myslela
ja to vidim ked mala taha, ze na zaciatku je take akokeby priesvitne, take aj redsie a ked taha dlhsie tak je take hustejsie, take smotankove

ladywitch26
23. jún 2009

mimi, ja to vidim aj na flaske,ked ju mam v chladnicke, tak navrchu sa ozaj vytvori taka smotana. 🙂

sirinka
23. jún 2009

ahojte...tak nasa klarka dnes cestuje ku starkej a prvy krat tam bude aj spinkat bez nas...som zvedava, ako to zvladnu...

co sa tyka zelenej stolice, nasa mala taku skoro tri tyzdne a pohoda, kamoskina zase az do prvych prikrmov...ked je babo spokojne a pribera, netreba to riesit.

zuzkaprofant
23. jún 2009

ahojte tak sme boli u dokyho a nikdy viac sme mali termin a aj tak sme 2 hodky cakali ja som sa pochorela stych deti a jja mam sople uz 😀

malicky nema nic chytene len to je prechladnutie ale nedala nam nic zadne kvapky ze mam dam prevarenu vodu so solou mu do nozteka a ani nekazala odsavat sopliky

aka je to ta odsavacka na vysavac neposelte mi likn kech viem ako vyzera dakujem

lady ja mam tiez smotanku kazdy ze mam slabe mleko ale ako mi vcera hebame vravela keby som mala slabe mliecko maly by tak nepriberal 😀 😀

ladywitch26
23. jún 2009

zuzka, jeden lekar z laktaria pisal,ze robili rozbory MM a medzi 6000 vzorkami sa nenaslo nic take ako slabe mlieko. ze to je blbost. ked dieta nepribera, ma to inu pricinu, nie mlieko

monkap
autor
23. jún 2009

mimi: zadne mliecko urcite nejde az po 10 min ,.... bo mne lenka papava menej ako 10min, tak to by sa k zadnemu ani nedostala 😉

monkap
autor
23. jún 2009
monkap
autor
23. jún 2009
monkap
autor
23. jún 2009

siri drzim paste, nech to klarka zvladne .... 😉

sirinka
23. jún 2009

monkap dakujeme... 😎