Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

ladywitch26
18. dec 2009

kosska, nurofen je ibuprofen a cipok je asi paracetamolovy,ze? dalsia davka by sa nemala davat vcassie ako za 6hodin, ale ked je velmi zle,tak to mozes striedat. ze das nurofen a potom o tri hodky paralen. a stiahnut teplotu v miestnosti, tak 19st. maximalne

nikanika28
18. dec 2009

Mony, no citala som.. ☹

ladywitch26
18. dec 2009

nika, to ako keby sa naraz dohodli, ze teraz ideme naraz soplit.

kosska3003
18. dec 2009

lady uvidim ked sa zobudi nechcem ju budit ale o 3 ju musim dostane antibiotika a s tym cipkom pockam chudatko a ako stiahnem teplotu mam vypnut radiator zase jej bude zima nie mam 21 stupnou tak som jej merala teplotu teraz dala som jej ten cumlikovy teplomer a ma 38,7 cize 38,2 po odratani no neviem ak sa zobudi jej dam asi cipok ci zase nurofen ked jej to nestahuje tak neviem teraz

nikanika28
18. dec 2009

no vyzera to tak 😅 .. a ako malinka teraz? uz lepsie?

ladywitch26
18. dec 2009

kosska,radsej dodrzuj ten interval 6hodin, aby si ju nepredavkovala. neviem ako nurofen, ale paralen viem,ze ked sa predavkuje, tak nici pecen. preto sa radi striedat, raz jeden,raz druhy, lebo su to dve rozne latky.
inak mne na jednom fore radil vtedy v septembri jeden detsky lekar, ze dat nad postielku mokru plachtu,nech ma vlhky vzduch stale, to jej uvolni nostek. len potvora,mi ju stahovala na seba, tak som ju na kolotoc musela prevesit 😀
nika, cez den to bolo zle, lebo jej to tieklo nonstop. odsala som a o pat minut jej to tieklo az do ust pomaly zasa.ale ten doktor mi vtedy povedal, ze treba odsavat, len ked je to uz fakt potrebne, nie zakazdym, lebo to dost drazdi sliznicu potom. tak tie vodove som jej len utierala, cosi si stihla aj poolizovat 😀 a az ked ich mala uz fakt vela, tak vtedy som odsala.ale ako keby som ani nie, lebo o chvilu zas plny nos. teraz sme jej dali este nasivin na noc a zatial je ok, pekne zaspala.

kosska3003
18. dec 2009

lady no ved aj tak spinka nechcem ju budit ja ked som bola pred mesiacom s nou na pohotovosti tam mi povedali ze mam kazde 3 hodiny striedat panadol a cipok tak preto som myslela ze dam cipok dneska mala len jeden rano potom som sla k dr a ta mi dala nurofen uvidime taketo trapenie cert mi to bol dlzen

ladywitch26
18. dec 2009

kosska, a ten cipok nie je paralenovy? ja neviem, tu cipky nemaju. ja jedine sirup mozem malej davat. no si uzijeme pri nich. 😔 a to mas este stastie,ze si doma, ja som rano musela naklusat do roboty. oci ako angorak po takej noci a kazdu chvilu som visela na mobile, ci muz nebude volat. nastastie nedostala teplotu, len ta nadcha je.

nikanika28
18. dec 2009

Kosska, teplota by sa mala stahovat, ked je vyssia ako 38,5...zabaly, sprcha..ak nechces dat lieky..aj ked sprcha...asi dost drasticke pre mimco...ja som tak Lukaska kupala, ked mal 40,2horucku 🤐 ... ale mu to pomohlo a klesla na 38,7..co som bola vtedy stastny clovek
Mony, no u nas praveze cez den v pohode..dokina predpisala kvapky Pamykoin do nosa, tak striedam to so sprejom s morskou vodou co je.. vecer som pred spanim odsala...spinka, ale uz som bola za nou asi trikrat, co plakala..ale nos zatial relativne v pohode...
dubacikovia nasi malinki....snad sa nam skoro vyzdraveju 😔

kosska3003
18. dec 2009

lady hej paralenovy cipok mam
nika no to by som jej teraz v noci nerobila chudatko moje by sa zblaznila a je to drasticke ako vravis uvidime ako sa to vyklby no dubacikovia to maju tazke a my tiez no lady ja neviem kto by bol pri nej lebo mm je v robote ja som na nu sama uz nech je streda a bude mm doma lebo uz ma svacne konecne si odychem

nikanika28
18. dec 2009

kosska, IP

monkap
autor
18. dec 2009

kosska poslala som ti mail 😉

ladywitch26
18. dec 2009

nika, ja by som takemu malemu zabaly este nedavala. aj som to niekde citala, ze by sa nemalo, ale uz si nespominam, kde bol ten clanok. vraj radsej povyzliekat v chladnejsej miestnosti a len plachtou prikryt, nech sa telo pomalicky ochladzuje. alebo potom sprcha, ale len o par stupnov chladnejsia,nez je telesna teplota, aby to babo nemalo velky sok.

nikanika28
18. dec 2009

monka, poslala si to co mne? tak to bude ma kosska double 😀

monkap
autor
18. dec 2009

nika: ano 😀 mozno tam najde nieco, co jej pomoze .... ja uz ani neviem co som to tam pokopirovala, ale ja si to vzdy citam, ked mame horucky, ze co a ako .... a ked sa nedari zrazit teplotu ... ze ci tam najdem cosi co mi pomoze .... inac, na nete je toho spusta ... len mne sa to zakazdym nechcelo hladat, tak som si to ulozila do PC 😝

monkap
autor
18. dec 2009

kosska: a mala by vela pit

monkap
autor
18. dec 2009

nika: ty si sa z toho aspon nieco nove dozvedela vtedy?

ladywitch26
18. dec 2009

inak ja som mala parkrat take vysoke horucky ako decko a pre mna to bola riadna trauma tie zabaly. som riadne ziapala vtedy. a co som citala,tak sa ta plachta ani nema davat na hole telo, no a ja som to schytala take ladove vtedy. mojej malej urcite take traumy nebudem robit. ☹

nikanika28
18. dec 2009

monka, jasne ze ano...tam som vycitala to striedanie paralenu a paracetamolu...cize kazde tri hodky zhruba som mu zrazala teplotu...

ladywitch26
18. dec 2009

nika, ale ved paralen a paracetamol je to iste.

kosska3003
18. dec 2009

dika baby precitala som si to aj som bola malu makojit odokrit a vypla som radiatok lebo svokor kura ako blazon ked je mala chora si mysli ze musi byt 25 stupnou a Marika mi cajik nechce len cicik tak ju kojim ako sa len da no uvidime do rana dufam ze bude lepsie

kosska3003
18. dec 2009

idem ja k Marike tak diky moc a pa zajtra dam vediet ako sa ma mala dufam ze napisem ze ju uz dobre a bez teploty pa a dobru noc

nikanika28
18. dec 2009

koksooo..no uz mi nacisto sibe...paralen a ibuprofen .... uz som dnes radsej ticho, akosi mi to nemysli 😕 😕

ladywitch26
18. dec 2009

kosska, drzte sa. ja som bola teraz malu pozriet, ma plny nos, ale dycha ustami, tak neviem ci ju mam zobudit a odsat, alebo ju nechat spinkat. ☹

iinuska
19. dec 2009

dobre skore ranko, tak takto skoro som tu este nebola a dufam ze uz tak skoro ani nebudem. 😖 Adamko buntisi od pol 5. Nakojila som ho, potom sa pokakal a bolo po spanku. O 5.30 som to vzdala. Zvysok rodiny spi a ja som tu s kruhami pod ocami 🙄 a Adamkom .

ludmilabb
19. dec 2009

ahojte, dobre ranko
iinuska si mi spravila prekvapko 😝

ja len aby sa na nas pri citani tychto chorob nieco nenalepilo. Uz teraz mame uzasne noci a ak ochorie tak amen tma

jamaat
19. dec 2009

Dobré ránko.

iinuska, aspoňže máš spoločnosť - kruhy a Adamka 🙂

ludka, zúbky do rána nevykukli?

nikanika28
19. dec 2009

Ahojte .... No inuska, keby Som vedela, mohli sme pokecat, tiež som od piatej hore, odsavala som sople 🙄 a do deviatej staale mrncala, som myslela, že má už vystre... Som jak vygrcnuty sliz 😒

hoogy
19. dec 2009

jaj baby nech sa vam chrobacikovia skoro uzdravia.

hoogy
19. dec 2009

my dnes ideme na plavanie rodine tak sa vytesujeme,ze sa troska vyclupkame s malym. inak nam ide hned aj druhy zub takze radost velka. prajem vam vsetkym pekny dnik