Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

dm1
21. dec 2009

zuzkaprofant - ja mam kralika domaceho nasi byvaju na dedine tak maju od susedov

spenat normalne mrazeny trochu povarim vo vode so zemiakom a na koniec pridam uvarene zltko

mys - pouzi tie noznicky a klikas na kraj tej tvaricky okolo postupne po celom obryse tej tvaricky. davaju sa ti tam take bodky. nakonci kliknes do tej prvej bodky a potom mysou hocikde na tvaricke /teda vo vnutri toho vyberu/. po kliknuti sa ti zmenia tie bodky a splynie ti ta ciara okolo hlavicky do jedneho. potom uz daj len CTRL+C a CTRL+V kde to chces vlozit. este sa aj zlozitejsie doladuje to vyrezanie ale zatial aspon toto aby ti islo

iinuska
21. dec 2009

dm, len uvarit vo vode, aby vznikla kasa a potom do toho pridat nejake ovocie, skusim jablcko. Niekde som citala aj susene marhule, ale neviem, ci by uz drobci mohli...

aj ja robim hustejsie. No a pridavam olivovy olej

ladywitch26
21. dec 2009

zuzka, ja davam malej tiez sklicka, a aj to bolognese. a nema problem ani s paradajkou, ani s paprikou ani so smotanou. akurat teraz jej kupujem uz tie vacsie, od 7mesiacov, ale v niektorych su dost velke kusy, napr. dnes som tam objavila cely hrach, tak jej to este mixujem na jemnejsie, lebo sa mi skoro takym velkym kuskom zadusila.

a por sa tiez moze, lebo v tych sklickach je skoro v kazdom.

zuzkaprofant
21. dec 2009

lady ja som raz maelmu dala sklicko kde bol hrasok a kukurica a ho bolelo brusko take smradlave prdkal tak mam aj strach mu nieco ine uz davat tak preto sa vas pytam lebo neviem co uz mozem mu dat a co nie

ladywitch26
21. dec 2009

inus, v sklickach davam marhulu a mala je v pohode, tak susenu mozes urcite. inak nasa uz papa aj jahody, maliny, mango, broskyne, hrusky, banan a samozrejme jablko ku vsetkemu.

dm1
21. dec 2009

inuska a ked to chcem namiesto kase vecer tak sa to da uvarit len v troche vody a riadne huste a potom pridat MM? a mam to potom pomixovat este?

ja tiez pridavam olej. teda ak nezabudnem 😉

a ano porik sa moze len som ho este nedala. asi kupim mrazeny. joooj ale dochadzaju mi mrazene zasoby domacej zeleninky tak zachvilu budem musiet kupovat. asi budem radsej mrazene teraz v zime

co davate ovocie kolko vam deturence papaju? ja davam zatial kupovane tie male od hami 100% ovocie kedysi to bola frukapura. spapa tu malu 100g niekedy aj viac ale malokedy. ale uz potom nechce moc kojenie tak mu asi staci. a este aj do kase vecer davam par lyziciek toho ovocia. zacnem davat domace jablcka len predtym mu moc nechutili tak dufam ze to bude papat.

mystery7
21. dec 2009

dm vdaka za radu, podarilo sa mi uz vystrihnut tvaricku, al enijako ju nemozem dostat do kitu co som si nasla. Taricka j evo velkom bielom stvroci, ktoreho sa nemozem zbavit

dm1
21. dec 2009

ja s jahodami pockam - predsa len tu strasia ze najvacsi alergen... ale sak nam to akurat vyjde ze bude papat 1x cerstvu jahodku zo zahradky 😉

mystery7
21. dec 2009

moj spapa tiez len 100 g vyzivy, domacej a to je maximum. raz mi spapal asi 180 g a to bol iny rekord 😀

iinuska
21. dec 2009

lady ja davam z ovocia jablko, banan, hrusku. Na jahody si netrufam, to je alergen. Adamko ma ekzem.

dm, ano, podla mna to tak mozes urobit. No uvidis, ako to bude rozvarene. Ja som zatial este nemixovala vobec. Vsetko popucim vidlickou

zuzkaprofant
21. dec 2009

a davate ovocie surove ci varene

a davate uz aj rohlik

iinuska
21. dec 2009

dm, Adamko spapa urcite plny ten klasicky poharik od vyzivy. Minule som to zo zvedavosti merala, lebo ja davam odhadom do misky.Zje napriklad cele jablko +stvrtku bananu.

dm1
21. dec 2009

mys ak to robis tak ze ked mas ten vyber a das CTRL+C a CTRL+V v tom kite tak by si mala mat priesvitne okolo toho a nie bliele ale ak predsa tak sa daj do vrstvy s tou tvarickou klikni pravym tlacitkom na mysi daj vrstvy- priesvitnost - farba do alfy. zmizne ti biele okolo. ak to bude take priehladne tak zase pravy klik mysou, vrstvy - priesvitnost - ciastocne splostenie. Ale rob to radsej tak ako som napisala na zaciatku nie cez invertovanie a podobne aspon mne sa tak osvedcilo lebo pri tom ciastocnom splosteni niekdy dava trochu bielej farby okolo

ladywitch26
21. dec 2009

dm, ja som cele tehu jedna jahody, skoro kazdy den, na kila sa u nas ratala spotreba, takze sa jej nebojim ich dat. a aj jej asi najviac chutia spomedzi ovocia. to len take hmmm vzdycky robi 😀

inak moja papa rano mlieko, na desiatu tiez, na obed jej davam zeleninku s maskom, potom na olovrant zasa mlieko, okolo siestej ovocie a potom na veceru pred spanim zasa mlieko. a spapa mi teraz tak 180g z tej zeleniny a 130g ovocia.

dm, ak chces, tak ti mozem posielat aj cerstvu zeleninu, my tu mame cely rok, akurat dnes som kupovala por a kalerabik 😀

monkap
autor
21. dec 2009

mne ovocie moc nelubi ... max polku jablcka na raz spapa ... uz aj surove som davala s piskotkou - piskoty davam od Hami - Safari, nie je tam vajce ani med ....

cestoviny tiez uz davam - bezvajecne .....

dupinka
21. dec 2009

Veselé Vianoce Vám prajeme !! 😵 😵

http://www.facebook.com/album.php?aid=2021225&i...

dm1
21. dec 2009

zuzkaprofant - ja davam zatial varene alebo vyzivu co je tiez varene

a rohlik davam v pohode zuzlat aj kvorku z chleba to uz mozu

co date na stedy vecer papat????

moja mama dnes chcela dat malemu kusok kolaca. keby sa nedivam uz ho ma 😠

zuzkaprofant
21. dec 2009

ja davam rano okolo 5, 6 rano mliecko potom davam kasu bud cistu alebo s vyzivou na obedik sklicko zeleninka potom davam ovocie to je vyziva s piskotkou alebo bananik a ktomu cajik a na veceru mu davam zase kasu a potom v noci uz iba mliecko a aj zaspava na mliecku

moj mi zje max tak 130ml ale ja mam jedno sklicko 290g na 2 krat preto mu nevarim

ladywitch26
21. dec 2009

dupi, dakujeme, a pozdravujeme maleho santu 😀

dm, tebe ho nejako casto chcu krmit takymi divokymi vecami... ja som rada, ze som daleko od nasich, lebo to by som ju tiez nemohla spustit z oci, uz by mi ju napchali vselicim

dm1
21. dec 2009

dupinka nadherneee - som zistila ze ta nemam tak som ta hned pridala. inak ked som videla tu foto s tou gulkou - jednej babe tu z MK z dubnicaniek maly synator 9m schrumal sklenenu gulku tak boli 3 dni v nemocnici teraz ☹

lady tu hovoria ze v tehu mozes jest jahody ale ked kojis alebo drobci nemozu uz. pri tehu to nevadi tak nevim. ale sak pockame na cerstve nic nam neujde

monka ja chcem tiez davat tie bezvajecne samozrejme

a v tych safari nie je nic "zakazane"? tak to mi uslo ale ma vytocilo tych par detskych suseniek co som chytila do ruky a boli tam vajcia a med tak som to vzdala. ale zatial ma tie hero piskotky ale malemu to aj tak moc nechuti. normalnu piskotu tiez len zobral do ruky par krat ozuzlal a bolo. asi si tie susienky pomeliem mixerom a potom budem uz len po lyzickach pridavat do ovocia a nemusim struhat kazdy den

iinuska
21. dec 2009

dupi, Adamko je zlatucky, podobne krasne Vianoce 🙂

dm, Adamko ma na veceru MM 😀

lady, u nas je to podobne, len ovocie davam na olovrant

ladywitch26
21. dec 2009

zuzka, to take velke sklicka tam su? tu su max. 200g, aj to uz od desat mesiacov az. to je podla mna zbytocne take vyrabat,ved to taky drobec nema sancu spapat cele. ja malej teraz kupujem 190g a trosku mi aj tak necha, a to je teda ona dobry papcos.

dm1
21. dec 2009

lady ani nehovor! sak som to mame x-krat vysvetlovala ale ona si neda povedat. drzala ho dnes na rukach a jedla kolac a uz som videla jak mu to chce dat ale cihala som. no a u svbkry to bude este horsie.... ach jaj neviem ci ho uchranim tieto vianoce 😀 . nechapem preco si to nedaju vysvetlit ved to podla mna nie je nic zlozite na pochopenie....

ja okolo 6-7 kojim, potom 9-10 - ovocie 100g , 12-13- zelenina s masom 180g, 16- kojenie, 19 - kasa s MM a trochou ovocia a potom kojim pri zaspavani

zuzkaprofant
21. dec 2009

teraz sme mali navstevu z uk a oni maju maleno o 6tt starsieho to ste mali vydiet nas ako modelecka nas plakal ze zase treba jest ze nechce a ich plakal ze mu uz jest nedavali lebo by sa povracal stoho 😀 😀
no co uz snad to dozenie niekedy ale apson mi stale nosi veci co nosil pred 4 mesiacmi tak vsetko vynosime

takze uz budem mu davat aj ryzu obycko aj cestoviny bezvajecne dobre moze byt 😀

monkap
autor
21. dec 2009

dm - jasne ze tam je "zakazane" ... napr. cukor, vanilk. aroma a ine veci, ktorym ani nerozumiem 😝

aj tieto dvoje hipp keksiky vyzeraju fajn ....

neviem, ci su nejake keksiky, co nemaju nic "zakazane"

monkap
autor
21. dec 2009
ladywitch26
21. dec 2009

dm, ja mam strach, ze by mala tiez nejako gule "poriesila" na stromceku, tak ho nemam ozdobeny vobec. ale su na nom zabudovane LED svetielka a diody, tak ked stale svieti, tie ozdoby by na nom ani nevynikli. ked je zhasnuty, tak sice vyzera divne, ale svietime aj cez den 😀 a ten maly aj spapal z tej gule nieco? ked uz, tak by som aspon plastove povesala, nerozbitne a nie sklenene.

dm1
21. dec 2009

monkap - len potom mi pride uplne zbytocne davat tieto niekolkokrat predrazene keksiky ked obsahuju vlastne to iste co piskoty len maju krasne tvary. ved na ich houby zalezi ked to postruham do ovocia....

zuzkaprofant - aj my krasne vsetko ponosime takze vsetko ma svoje vyhody 😉

mystery7
21. dec 2009

dm: ja si otvorim kit, nanho si ako vrstvu otvorim moj obrazok, a z toho vyrezem tvaricku. tvaricku mi ukazuje potom v takom velkom stvorci co ma rozmery ako mala predtym fotka z ktorej som malho vystrihla a nemozem to dat nijako do kopy

dm1
21. dec 2009

mys otvor si tu fotku zvlast a tam to vyrez. potom daj to CTRL+C a vrat sa do kitu a daj CTRL+V. len potom tu fotku neukladaj lebo budes mat taku vyrezanu 😉