Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

ladywitch26
21. dec 2009

dm, ja som sa kedysi bala svokre aj cosi povedat, ale teraz sa uz neparam. som povedala, ze bud budu respektovat, ako ja vychovavam svoje dieta, tzn. nic mu nedaju, co jej ja zakazujem (a to sa tyka nielen jedla ale v buducnosti aj hraciek atd), alebo ju bohuzial nebudu vidavat. proste ked im nemozem verit, tak zamedzim pristup a hotovo.

dupinka
21. dec 2009

dm, my mame gule plastove, ci co je to za material. Urcite nie su sklenene, tie by som mu ani nedala do ruky, lebo by som z toho mala odrobinky.

My papkame len kukuricne chrumky, keksiky este nedavam. A ovocie varene abo vyzivku.

dm1
21. dec 2009

neviem ci nieco z tej gulky spapal ale vobec nechcel jest ani pit tak ho to tam asi v pusinke bolelo co to mal porezane

lady ked sme boli dnes u mami tak ona ma stromcek na stoliku polozeny a hovorila ze ho da trochu nizsie spili nohy od stola lebo je vysoko a da nam obrus az po zem aby to zakryla. som jej hned povedala ze to nem dobry napad.... maly totiz taha vsetky obrusy v jeho dosahu

monkap
autor
21. dec 2009

dm: ale vajce tam napr. nie je ... a to v obyc. piskotach asi je

ladywitch26
21. dec 2009

dm, v mojom dome pre istotu ziadny obrus ani nenajdes 😀 iri to nejako ani nepouzivaju, maximalne mozno na vianocnu veceru. tu vlastne ani zaclony nemaju. ja mam to stastie, ze sme tak dalej od hlavnej ulice, tak mi to az tak nevadi, ale co su domy, ze meter od cesty a fakt im vidis do domu, tak to uz je na mna moc.

dm1
21. dec 2009

monkap sak v tych co som pisala ze mi unikli neee ale co mam ja hero vajce neni ale je med a to udavaju tiez ako velky alergen. keby najdem tie tvoje tak kupim tie. ale aj tak ich moc nechce asi dojeme tie nase ked bude mat maly akurat rok 😀

monkap
autor
21. dec 2009

dm - ale aj v tych hami je vselico .... akurat vajce a med nie ... ale zase su tam ine "zakazane" veci ... http://www.hami.sk/sk/nase-vyrobky/vsetky-produ...

iinuska
21. dec 2009

ja malemu keksiky ani velmi nedavam. Dnes nemal vobec. Radsej mu dam korku z chleba 😵

dm1
21. dec 2009

inuska ja tiez davam len korku chleba alebo roztek. ja som tie keksiky kupovala do ovocia na zahustenie ale zatial nechuti tak nedavam

ma niektora skusenost s cervenou cockou? od 8m by sa mohla tak som chcela vyskusat vraj je velmi zdrava a rychlo uvarena

iinuska
21. dec 2009

monka, tieto dostal Adamko na Mikulasa. Este som nedavala

dm, ja davam len cisto ovocie. Nieco som o tej sosovici citala, ale neviem. Tusim niekde tu na konikovi...

ladywitch26
21. dec 2009

dm, ja som malej este nedavala, ale jedla som to v restike a celkom dobre to bolo.

inak dnes sa mi mala po dlhej dobe tak pokadila, ze som ju musela prezliekat. az na brusko jej to potieklo a trubelka este si do toho aj prsty omocila a po hrudi stihla porozotierat. 😠

dm1
21. dec 2009

inuska sak aj ja davam len ciste lebo moje pokusy 3 dni davat s keksikmi zlyhali. to som davala ked maly skoro nic nepribral tak som chcela trochu kalorii nabrat naviac pre neho

jamaat
21. dec 2009

dm, načo chceš strúhať piškóty? Veď to sa v ovocí rozpustí, stačí trochu vidličkou rozsekať a pomiešať.

Keď sa to tak vezme, tak skoro všetky základné potraviny, ktoré má ľudstvo oddávna, sú alergény alebo "zakázané". Vajcia, med, múka, orechy...

dm1
21. dec 2009

chcela by som aj domace kase vecer robit a nie tie kupovane instatne len sa akosi neviem k tomu dokopat uz mam kupenu aj pohankovu krupicu - mozem urobit z toho? neviete? ja viem ze by sme uz mohli aj take ze pohanka, amaranth, jahly ako prilohu aj kase ale vobec neviem ako to pripravit a popravde ani neviem ako to vyzera 😀

dm1
21. dec 2009

inak maly sa este vobec nezobudil od pol 8.... zeby zazrak a dnes ma necha vyspat?

dm1
21. dec 2009

jamaat a vies ze ani neviem? tak mi hovorili ze mam postruhat tak som struhala 😀. tak esteze som sa tolko nenarobila ked to nechcel a uz budem len rozpustat!

jamaat
21. dec 2009

dm, nerozumiem reči tvojho kmeňa: amaranth, jahly 🙂

monkap
autor
21. dec 2009

dm: patkovi som robievala cervenu sosovicu ... lenke zatial eeee .....
tiez keksiky nestruham ... ale pomrvim do ovocia a cakam, kym sa rozpustia - hlavne do suroveho jablcka, aby to mala sladke kym si zvykne ...

monkap
autor
21. dec 2009

jahly su pseno ..

dm1
21. dec 2009

jamaat ja praveze tiez nerozumiem len som citala a zatial si len vo svojej bujnej fantazii predstavujem ako to asi vyzera 😵

jamaat
21. dec 2009

dm 😀

mystery7
21. dec 2009

som to vzdala, 3 hodiny roboty a nic z toho

dm1
21. dec 2009

mys posli mailom foto co chces vyrezat a kit kde to chces dat a urobim ti to 😉

dm1
21. dec 2009

bola som drobca pozriet ci zije kedze sa stale nezobudil a odfukuje veselo ale otoceny hlavou dole 😨

mystery7
21. dec 2009

dakujem za pomoc, ale uz to necham tak. nemam na to nervy a som uz dnes z toho nervozna. chcel aosm spravit paradnu pohladnicu, spravim obycajnu a hotovo. mala som to povodne robit cez vikend, ale maly bol total nervny, tak sme len okolo neho behali a teraz na poslednu chvilu chcem zazraky 🙄

dm1
21. dec 2009

mys sak ked budes potrebovat posli, vystrihneme 😉

mystery7
21. dec 2009

dakujem, nabuduce 😉

jamaat
22. dec 2009

Ahojte. Tak u nás včerajší nepokojný deň pokračoval nepokojnou nocou. O druhej sa zobudila prvý krát (ja som zaspala asi o jednej) a odvtedy sa stále budila s plačom. Takže som ohromne vyspatá! No ale hádam sa preberiem pri umývaní okna.
Jedna včerajšia naplánovaná robota mi odpadla, chcela som našiť pásku na novú záclonu, lenže chlop mi kúpil zlú. 🙂 .......Ale záchod som vyriadila a máme teraz kráááásny gýčový poklop - modrý priesvitný so zaliatymi mušličkami a burinami. V Tescu to mali so 70% zľavou, tak som to kúpila, že Emke sa to bude páčiť, keď začne na záchod chodiť. Ibaže stará doska sa nám zlomila neplánovane skôr, tak sme vytiahli morskú už teraz 😀

Joj, spať sa mi chce dosť značne. .....A to dnes máme ešte dvoch kožných lekárov absolvovať. Piecť som ešte ani nezačala.

iinuska
22. dec 2009

dobre ranko, u nas noc celkom pokojna 😅 , Adamko bol hore o 1, 4, 5 a od 7.30 sme uz aktivni.

dm, aj z ryze sa da urobit kasa, ked ju nechas dlho povarit

jamaat, ved sa otepluje, tak preco nie morsku? 😀

jamaat
22. dec 2009

Ja som predvčerom robila Emke ryžu, kuracie mäso a mrkvu. Chutilo jej to, až som bola prekvapená. Lebo mňe ee, z tej ryže to bolo také múkové. 🙂