Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

kosska3003
4. jan 2010

tu stoja minimalne 15 eur hadam ja tiez pouzivam huggies

dupinka
4. jan 2010

BABY, NEZABUDNITE SI VYBAVIT ZVYSENY RODICOVSKY PRISPEVOK!!

narok mate, ak ste poberali materske, pred porodom ste pracovali aspon 270 dni, mate dieta do 2 rokov a nepoberate ziadny prijem.
Opat ta byrokracia ako v septembri - oktobri, ked ste/sme nastupovali na rodicovsku dovolenku.

Vyplaca sa mesiac dozadu, ale vraj este ani tlaciva nemaju, tak to budu vyplacat spatne resp. doplacat. No ale pre istotu si to chodte vybavit co najskor. 😉

rybca
4. jan 2010

dupinka a nevies, ci to tlacivo je umiestnene na internete?

mystery7
4. jan 2010

prave hladam na stranke tlacivo, ale nikde ho neviem najst 😠

rybca
4. jan 2010

http://www.najmama.sk/forum/klub-mamiciek/10019...
tu som sa docitala, zevraj staci jednou vetou, ale asi si to aj tak treba overit

dm1
4. jan 2010

aj v telev.novinach davali ze staci jednou vetou normalne ziadost si napisat vlastnu. ale dnes bola jedna baba tu z MK z dubnicaniek vybavovat a dali jej tam 2 tlaciva - 1 zakladne udaje o matke a dietati a druhe prehlasenie ze nerobis a nemas iny prijem. a musela to ist potvrdit aj zamestnavatelovi - cosi ze necerpala dovolenku ci co.... takze byrokracia jak vysita. neviem naco to ma potvrdzovat zamestnavatel ked tam vsetko od neho uz maju a vlastne maju aj nase udaje 😠

rybca
4. jan 2010

do kelu, tak to nevybavim postou z NL ani do dalsich vianoc, to je fakt byrokracia

mystery7
4. jan 2010

ja som dufala, ze to tiez vybavim postou a budem mat klud. teraz tam bude dobry naval 😅

hoogy
4. jan 2010

dupi v nitre je to tam v tej budove pri polygone? este ze do teraz to za mna bol vzdy vybavit manzel lebo vie ze ja by som na to nemala nervy...kastrofa.

hoogy
4. jan 2010

dm to je teda dobra birokracia a som zveda ku komu to pojdem ja potvrdit ked sme cely minuly rok boli v rakusku a ja som bola nezamestnana a platila som si socialnu sama. boze zajtra tam poslem muza nech to vybavi lebo on ja by som tam tym babam len vynadala. nemozme robit ani na dohodu?lebo teraz mozem mat dohodu....

zuzkad
4. jan 2010

ahojte babulky,

zuzkap to ani nepis, ze ti maly lezie po celom byte...ked mne sa moj maly len prevaluje pregulava kam sa mu chce, len sa jedujem, lebo sa rad prevaluje prudko a niekedy si skaredo buchne hlavicku o zem 😨 😨 😨 a place...viem, ze sa musi dietatko ucit, ze nie vsetko je ako v bavlnke, ale ten uder je hnusny 😖 😖 😖

ja som si inak uz poziadala o zvyseny RP bola som u nas na urade prace soc. veci a rodiny a tam mi sama ta pani dala uz tlacivo, kde som napisala len meno dietata narodenie..teda datum...a seba tusim a jednou vetou som napisala, ze ziadam o vyssi RP tak nejak... 😉 😉 😉 😉 😉

jamaat
4. jan 2010

Tiež sa chystám dať tú žiadosť, u nás na úrade je normálna baba, čo ma má na starosti, tak dúfam, že to prebehne podobne ako u zuzkyd.

Hoogy, podľa nového zákona nemôžeš mať ani dohodu. Síce zvýšili rodičovský, ale zároveň zrušili možnosť práce na dohodu.

hoogy
4. jan 2010

ako toto je bohovske....jaj....takze som sa marne tesila na plus 100 eur. ☹

hoogy
4. jan 2010

no som zvedava co zajtra manzel vyzisti nema zmysel sa rozculovat,vsak?
my sme dnes boli na plavani po dvoch tyzdnoch a maly sa tak vyjasil dufam,ze bude spat celu noc 😀

rybca
4. jan 2010

hoogy - ja som mala tiez robit na dohodu, ale uz len 2 mesiace, tak sa mi neoplati predlzovat zmluvu, minuly rok som bola cely na dohodu, dufam, ze to sa do toho nebude ratat

dm1
4. jan 2010

baby tak si dajte dohodu na manzelov. ja som to tak mala este ked som bola na MD

ludmilabb
5. jan 2010

ahojte, Sofia vstala pred siedmou a nalada nist moc a mm isiel do prace tak sa od nej nepohnem lebo len vyrevuva 😒

hoogy
5. jan 2010

sorry baby,ze som sa tu vcera tak rozculila potom mi to aj luto bolo 😒
dm no asi to spravim tak len teraz sa musim ist rychlo odhlasit z tej dohody a dohodnut sa aby to dali na manzela.
ludmilka nejdu jej zubky?nas maly bo, vcera taky vstal o pol 7 a este o 10 bol hore nie a nie zaspat len an rukach sa nosit. tak som ho dnes nechala tak som si povedala,ze asi uz nechce rano chodit tak skoro spat a on chudacik o 9 uz bol taky nestastny,ze on chce spat,ze si sadol na zem a zacal plakat...taka kopka nestastia 🙂 nastastie teraz chrni...

ludmilabb
5. jan 2010

hoogy uz som ju musela dat do satky lebo ju nic nebavilo a po polhodine v nej zaspala
ako ti maly zaspava?

hoogy
5. jan 2010

on na rukach...teda vacsinou ide spat uz len ked je velmi unaveny a to si ho zoberiem na ruky zaspievam tak jednu pesnicku a on uz spi. ale niekedy sa nechce nosit tak ho musim dat do postielky a hladkam ho po chrbatiku a on zaspi tak. vcera ale presne ako ty dnes opisujes malu...nie a nie zaspat tak som si zobrala na ruky a spievala som mu a chodila som s nim a on sa pomali ukladal a bol tazsi a tazsi a zrazu pozirem a on spi. a ty ju potom prekladas zo satky do postielky?

sssimi
5. jan 2010

Kočky ja sa chystám vybavovať zvýšený rodičovský až vo februári. V telke hovorili, že teraz to nemá význam, že ani na úrade v tom nemajú poriadne jasno ako to má prebehnúť a že to budú vybavovať až do júna a spätne doplácať. Ja myslím, že mám ešte čas.

rybca
5. jan 2010

Ahojte, tak rano mi odpisala mila pani zo Samorinskeho uradu prace toto:

Žiadosť o zvýšený rodičovský príspevok môžete napísať vlastnými slovami - má obsahovať Vaše údaje ako meno a priezvisko (aj dieťaťa), dátum narodenia, rodné číslo, trvalý pobyť a že žiadate o príspevok od 1.1.2010.

hoogy
5. jan 2010

ssimi ja som dnes volala s babkou ona je ekonomka a ona nasla uz tlacivo aj na nete. ako je mi jedno kedy to dostanem,ale radsej si to vybavim uz teraz ked sa bude dat. poslala som muza tak som zvedava co povie ked sa vrati.

ludmilabb
5. jan 2010

hoogy ja ju prekladam do postele, Sofia spava so mnou, postielka je v tomto nevyuzita 😢 nejako sme sa este k tomu nedopracovali a nie je na nu zvyknuta v tom som spravila chybu ☹

sssimi
5. jan 2010

Hoggy a nevieš link na to tlačivo?

rybca
5. jan 2010

hoogy - prosim hod mi link na to tlacivo do IP, dik

hoogy
5. jan 2010

ludmila poznam vela zien co maju deti spolu v posteli,nastastie sme my smuzom boli v tomto silny a maly sa ani nijeka moc k nam nepchal,nastastie. neboj nauci sa aj v postielke.
fuha neviem skusim sa jej opytat a dam vediet.

iinuska
5. jan 2010

ahojte, tak dnes bol Adamko hore uz od 6.15. Prvy spanok je uz za nami(pol hodka)

dnes mame navstevu, pride nase kstniatko. Tiramisu som urobila uz vcera, chlebiky su hotove, este vytiahnem nejake medovnicky a linecke co ostali. Bude kafe z noveho kavomatu 😵

jamaat
5. jan 2010

hoogy, veď si sa nejako extra nerozčúlila. 🙂

iinuska, my sme už všetky koláče zožrali, a to som jeden ešte dorábala na Silvestra.

dupinka
5. jan 2010

ahojte!

na ten rodicovsky prispevok budu k dispozicii tlaciva, ale podla jednej pracovnicky, co vcera sa segra bola pytat v Poprade, tak vraj budu k dispozicii az koncom februara!!!
Dovtedy sa za januar vo februari a februar v marci vyplati ten nizsi a doplatok az potom 😠

Ale pojdem tam ja v piatok osobne, tak dam potom vediet. lebo zakon o ziadosti nehovori nic,.... trochu uletene, kedze vsetky doklady oni maju, vedu predsa nejaku databazu a keby sa aj zmenili okolnosti, sme povinne to nahlasit, tak neviem naco zase dokladovat vsetko odznova. 😠

Toto som nasla na stranke UPSVaR:

Rodičovský príspevok priznaný podľa zákona účinného pred 1. januárom 2010, na ktorý trvá nárok podľa zákona účinného do 31. decembra 2009 aj po 31. decembri 2009, považuje sa po 31. decembri 2009 za rodičovský príspevok podľa tohto zákona a vypláca sa v sume 164,22 € alebo ak sa oprávnenej osobe vypláca za celý kalendárny mesiac materské alebo obdobná dávka ako materské v členskom štáte v sume nižšej, ako je suma rodičovského príspevku 256 €, rodičovský príspevok je počas obdobia vyplácania materského alebo obdobnej dávky ako materské v členskom štáte v sume určenej ako rozdiel medzi sumou rodičovského príspevku 256 € a sumou materského alebo obdobnej dávky ako materské v členskom štáte.

Ak nárok na rodičovský príspevok vznikol pred 1. januárom 2010 a o tomto nároku sa do 31. decembra 2009 právoplatne nerozhodlo, o nároku na rodičovský príspevok sa rozhodne za obdobie pred 1. januárom 2010 podľa zákona účinného do 31. decembra 2009. Ak nárok na tento rodičovský príspevok trvá aj po 31. decembri 2009, rodičovský príspevok sa od 1. januára 2010 vypláca v sume 164,22 € alebo ak sa oprávnenej osobe vypláca za celý kalendárny mesiac materské alebo obdobná dávka ako materské v členskom štáte v sume nižšej, ako je suma rodičovského príspevku 256 €, rodičovský príspevok je počas obdobia vyplácania materského alebo obdobnej dávky ako materské v členskom štáte v sume určenej ako rozdiel medzi sumou rodičovského príspevku 256 € a sumou materského alebo obdobnej dávky ako materské v členskom štáte.

Oprávnená osoba, ktorej sa priznal rodičovský príspevok pred 1. januárom 2010 a vypláca sa jej aj po 31. decembri 2009, MOZE POZIADAT (!!!!!) o rodičovský príspevok v sume 256 €. Ak oprávnená osoba spĺňa podmienky nároku na rodičovský príspevok vo výške 256 €, zaniká jej nárok na rodičovský príspevok, ktorý jej bol priznaný podľa zákona účinného do 31. decembra 2009.

Ak oprávnená osoba spĺňa podmienky nároku na rodičovský príspevok 256 € aj za obdobie, počas ktorého sa jej vyplácal po 31. decembri 2009 rodičovský príspevok podľa zákona účinného do 31. decembra 2009, vyplatí sa jej rozdiel medzi vyplateným rodičovským príspevkom v sume 164,22 € a rodičovským príspevkom v sume 256 € od vzniku nároku na rodičovský príspevok podľa tohto zákona, najdlhšie za obdobie šiestich po sebe nasledujúcich kalendárnych mesiacov, ktoré predchádzajú kalendárnemu mesiacu, v ktorom sa jej priznal rodičovský príspevok podľa tohto zákona.

Rodičovský príspevok podľa tohto zákona sa za január 2010 prvýkrát vyplatí vo februári 2010.