Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

dm1
8. jan 2010

baby kupila som super hracku v tescu - take plastove hviezdicky od najvacsej po najmensiu farebne aj ocislovane a sklada sa z toho vezicka. maleho to strasne bavi - teda ja mu to postavim a on to bura jedna radost. bude sa to dat pouzit aj na piesok a tiez s nimi o seba trieska jedna radost a cena??? 75,-SK 😀

nikanika28
8. jan 2010

simi....jooooj, skakala by som po plafon, keby som mala 68kg... 😕 😕 😕
No caj v pohode by som davala po lyzickach...ale co s mliekom? Ako jej budem davat mlieko? Podla Lukasa viem, ze z pohara toho tolko nevypije, ako z flase..Lukas zahadzoval flasu, ked mal 5 rokov, nebola to sice flasa s klasickym cumlom, ale taky sosak..ale pravidelne rano a vecer vypil cez 2deci mlieka do troch rokoch pijaval aj na obed, pred spanim...teraz uz tolko nepije, ale kazde rano a aj vecer ma mlieko alebo kakao, len to vsetko nevypije..flasa je flasa 😀

sssimi
8. jan 2010

Nika veď v noci ešte mlieko máš, tak koj koľko sa dá a cez deň vodu po lyžičkách. Moja malá tiež pitiu moc nedá. Kojím len 4x-v noci a večer a cez deň ak vypije 50ml, tak je to vela a to ťahá z flaše bez problémov.

Inak musím sa pochváliť. Sarah už pekne papa väčšie kúsky jedla.Robila som jej kuraciu polievku -kel, mrkva, zemiaky, slíže a ani som jej to moc nepopučila a jedla perfektne. Naučila sa to za 3 dni. Dokonca aj slíže do seba sťahovala 😀 Jak stará baba....

zuzkad
8. jan 2010

no po sviatkoch ani nechcem svoju vahu vidiet....postavim sa az tak po mesiaci, ked sa moj cukor v tele "rozpusti" 😀 😀 😀

mne maly pije caj na "litre" denne...strasne vela pije...on uz sam sa natahuje za flaskou a to uz viem, ze chce pit...ale to asi z dovodu, ze ja uz nekojim a mliecko dostava rano v priebehu dna a vecer, resp. v noci na vecer pred spanim mu davam kasu, lebo mliecko mu na noc uz nestaci potom by chcel papat kazde 2 hodiny...cize kasa ho nasyti a spinka do takej piatej siestej ranko 🙂 🙂 🙂

dm No nekuuup to !! 😉 😉 😉

sssimi
8. jan 2010

Dm ja som dnes kúpila v Kauflande korytnacku od Chicca-keď ju stlačíš na chrbte tak hrá a vybruje-no a tým sa pohybuje a ešte ťahá za sebou malinkú korytnačku. Bola na to zľava cez 50%, tak to stálo 9,90€ No a keď som prišla domov a išla som to rozbaliť, tak na kraji bol ešte zastrčený detský mobil-tiež od chicco-normálne to bolo zabalené a zapichnuté... Tak teraz neviem či to tam niekto strčil zámerne alebo tom Kaufland spravil takú akciu 😀

nikanika28
8. jan 2010

simi, ona sa mi v noci moc nebudi, max. 1krat, ked ma dobre obdobie a aj to moc nepije, len potaha trochu cecok a konec..
Ja som este vacsie kusky nedavala, vzdy ju napinalo z toho a raz sa aj riadne dovracala, ked mala vacsi kus bananu v puse 😨 , ale dnes zedla marina kes, smakoval jej 🙂

sssimi
8. jan 2010

Zuzkad mne malá kaše vôbec neche. Zje maximálne 3 lyžičky a potom stlačí pery a drží ich až kým neodídem 😀

dm1
8. jan 2010

no sssimi tak super si kupila 😉 skor si myslim ze si to tam niekdo zabudol 😀 . No zajtra planujem ist do kaufu a potom ti dam vediet ci to bola fakt akcia alebo dobra nahoda

dm1
8. jan 2010

nika ani ja kusky nedavam lebo ho napinalo a ked teraz nepapal dlhsie tak som nechcela hned kusky na neho vybachnut. zajtra ale skusim lebo varim 1. krat cestovinky - kupila som pismenka malinke tak to by sa mu malo dat si myslim.

inak baby kupujete teraz v zime mrazenu zeleninu radsej alebo cerstvu? minuli sa mi totiz mrazakove domace zasoby tak treba dokupit nove

zuzkad
8. jan 2010

sssimi asi si chcel niekto spravit akciu 😀 😀 😀 😀 ale co mas 2v 1 😉 😉 😉 😉

nika aj mne maly niekedy vracia z kuskov...niekedy zuzle aj banan v pohode aj rozok mu davam zuzlat, ale ryza ho napina a niekedy kde mu nesadne tak sa chuda povracia...tak to nesilim moc, ved casom znesie viac a hlavne ked aj konecne zubok nejaky bude 😉 😉 😉

jamaat
8. jan 2010

sssimi, dm, aj my máme tú korytnačku z Kauflandu a bol tam aj ten mobil, či ovládač, či čo to je. Super cena to bola.
Inak v Kauflande som kúpila aj sadu riadikov pre Emku s vílou Amálkou a teraz to majú tiež v akcii. A rôzne motívy.

rybca
8. jan 2010

dm, ja kupujem cerstvu zeleninu, tu v NL ani velmi mrazenej nie je, len rovno zmesy a to sa mi nechce prehrabavat a triedit ako Popolusa

nikanika28
8. jan 2010

zuzi, ved ani ja to nejak nesilim..ale uz je to lepsie s tym daviacim reflexom...banan uz nemixujem, len vidlickou pretlacim.. A Nicolas tiez nema zubok este? No aspon nie sme jedini.. 😅 😅 Lukasovi vysiel prvy, ked mal 13mesiacov.....tak som velmo zvedava

zuzkad
8. jan 2010

cestoviny davate uz normalne ako jete aj vy ? alebo tie bezvajecne ci ake to su ??

ladywitch26
8. jan 2010

simi, mala sa neodstavila, lebo ja som ju nekrmila z prsa, ale z flasky odstriekanym. a umele vypije v pohode, len moje uz nechce. tak jej asi fakt uz nechuti. co ma ale stve, lebo uz pojde s imunitou hned dolu. odkedy jej davam aj umele, tak sa jej ekzemy vyhadzuju vsade.

inus, tak u nas japonci nemaju vobec pravdu. stanka sa narodila necele dve hodky po polnoci a zo mna okrem farby oci a susule nema nic. povahu, stavbu tela, este aj vsetky zvyky a zlozvyky ma po muzovi. kopia vo vsetkom.

inak sme si akurat uzili kraaasne dve hodiny jakotu. vsetko ok, kym nedopapala vecerne mlieko. po nom mala zaspat ako vzdy, ale nejaka nervna bola, furt mrnuchala a potom spustila vreskot, ako naposledy,ked mavala koliky. a pol hodiny v kuse, ani gel na dasna nezaberal, ani nosenie na rukach ju neutisilo,nic. tak som jej dala paralenovy sirup, chuda, no strasne ju museli tie zuby boliet. pred chvilou zabral, tak sme jej este raz spravili mlieko a uz spinka. uvidim, aka bude noc. lebo som si teraz vecer vsimla, ze nam uz zhora trci taka malilinka bodka. tak neviem, ci to ju boli ten zub, alebo sa tisne este aj ten vedla. lebo aj tam ma dasna opuchnute.

jamaat
8. jan 2010

dm, ja som čítala, že v zime je lepšie kupovať mrazenú ako dlhodobo skladovanú. Tak karfiol som teraz kúpila mrazený. Ale inak keď kúpim trebárs brokolicu pre nás, tak z nej aj Emke uvarím.

sssimi, môj chlop ti odkazuje, že to nie je telefón, ale remote control 😀

dm1
8. jan 2010

zuzkad - cestoviny bezvajecne kvoli bielku

tak to tu korytnacku fakt musim pozriet oplati sa

kosska3003
8. jan 2010

ahojte vcera som tu nebola mm mal narodky tak som mu kolac piekla dneska zase krsnatku tortu tak super vystavena som a moj chrbat uz kolabuje akosi au au au mala ma kuse do bradavky ide ma s toho urvat lebo uz ich mam take popukane musim si ich stale natiarat au au au neviem preco ale moja mala nechce nic kusat ani hracky do ust nedava vlastne nic len prst chudatko a dasienka ju bolia a a tie zuby nie a nie vonku chuda moje male

dm1
8. jan 2010

jamaat tiez som to citala preto nakupim zajtra mrazenu a bude. len tam uz nebudem moct robit to co predtym ze uz si to hotove dam do kociek na lad a potom uz len rozmrazujem a kombinujem podla potreby. Mrazene uz by sa nemalo druhy krat mrazit ze? ako to robite vy?

jamaat a co ten remote control akoze robi 😀

ladywitch26
8. jan 2010

dm, mne mala cestoviny cele nezje vobec. sa s tym dusi. ked ma kusky zeleniny trosku vacsie,tak to este pozuje, ale cestovinu vobec.aj tie kupovane pohariky s cestovinou jej musime zatial mixovat. muzovi sa skoro zadusila, normalne ju musel vybrat zo sedacky a poklepat po chrbatiku. piskotu si odhryzne aj velke kusiska, a pozuje v pohode, ale cestoviny nie. a pritom su to take malinke ani nie polcentimetrove kusky.

zajtra sa inak chystam varit pre nu. kupila som maso a kopec zeleniny, tak jej z toho nieco ukuchtim. a ma rada bazalku, co ma pohariky a v nich je bazalka, tak sa ide potrhat za tym. tak som jej cerstvu vnat kupila, tak hadam jej to bude chutit

zuzkad
8. jan 2010

Nika veru ani my nemame zubok este 😖 😖 ale nevadi ...mne prvy vysiel tiez v 13 mesiaci, tak neviem, ci nebude ako ja 😀 😀 😀 jedine co ma troska znepokojuje ma strasila jedna kocka, ze cim neskor idu zubky von o to horsie to deti znasaju, lebo sa im horsie a dlhsie prerezavaju tak neviem 😖 😖 dufam, ze to tak nie je.

Banan u nas moc nie je v mode, len ak mu odlamujem kusky a tak mu podavam, pretlaceny mu nechuti a ani ked mu tam dam piskotik nic nema zaujem 😝 😝

inak som sa nasmiala, bola som pozriet maleho, lebo uz zaspinkal sam v postielke a keby ste ho videli ako bol sikmo a ten neporiadok co tam narobil boozenko nohu cez paplon ako velky chlap, plienka cez tvar, vankus uplne mimo, hracky kade tade dudle pod nim no hroza, ale spinkaaa si spokojne to je hlavne, dokonca sa ani nezobudil, ked som mu to tam davala po tichu troska do poriadku 🙂 🙂 🙂

jamaat
8. jan 2010

lady, aj Emku tie zubiská veľmi bolia. Stále si hlávku tlačí do matraca, alebo do deky. Keď jej dávam gel, tak už mi ani nehryzie do prsta ako predtým, celkove nič na obhrýzanie nechce. Keď som jej kašu dávala, tak pusu stále otvárala, lebo jej hrozne chutila, ale plač pomedzi to, asi ju lyžička tlačí na ďasná. Uvidím, aká bude dnešná noc, či nedám aj ja sirup od bolesti. Ale najhoršie je, že jej stále nič nevidno! Keby som aspoň vedela, že do 3-5 dní ich bude mať von! Ale prdlajz!!

dm1
8. jan 2010

lady no dufam ze nas sa nebude drhnut. aj ja uz davam trochu petrzlenovej vnate ma vela vitaminu C a aj ochuti jedlo. niekedy mi je drobca az luto ake gebuzinky do neho davam ale on sa nestazuje chuda male.

sssimi
8. jan 2010

Jamat a to je??? 🙂

Sarku tiež zo začiatku občas naplo, ale na moje prekvapenie sa to rýchlo naučila rozgňaviť si v puse.

Zuzkad ja to ani nesledujem či sú vaječné alebo bezvaječné.

Lady tak asi to tak bude, že sa ti zmenila chuť mlieka. Ozaj a necítiš ešte únavu?

jamaat
8. jan 2010

Inak emka je teraz aj nejaká bledá a fliačik pod nosom jej viac vidno, vyrážky má... Žeby aj to zo zubov??

ladywitch26
8. jan 2010

jamaat, tak som zistila, ze v irsku mame cerstvu aj v januari zeleninu. iri totizto nechavaju zemiaky aj mrkvu v zemi az dokym to nejde do obchodov. oni to nezbieraju na jesen ako my, lebo tu to vydrzi. len neviem ako teraz v tych mrazoch,co tu mame 😀

inak davali v spravach, ze naposledy tu bolo tolko snehu v 1963. no maju niekde na severe aj pol metra... 😀 tu na juhu mame na dvore tak asi centimeter, ale uz sa drzi treti den, co je rekord 😀

jamaat
8. jan 2010

sssimi, to je diaľkové ovládanie. 😉

sssimi
8. jan 2010

Zuzkad s tými zúbkami to asi horšie potom znášajú lebo sa ich začne tlačiť viac naraz. Lepšie je asi postupne

sssimi
8. jan 2010

Jamat diaľkové na korytnačku

ladywitch26
8. jan 2010

simi, tak kvoli tej unave sa mi to nezdalo a spravila som si dalsi test. lebo ten co som robila v sobotu bol negativny, ale stale vyzivujem a aj gate mam nejako problem dopnut, ale to som myslela, ze som sa len cez vianoce viac vyzrala a chcela som akurat v utorok zacat robit brusaky, ze na kondicku. no ale po tom teste je to uz zbytocne

inak k tym cestovinam, mozu sa celozrnne?