Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

lenand
25. jún 2009

čavte tak mi sme boli včera na poradni a mali je už riadny valibuk ma 5940g a 58cm ale ho aj prikrmujem lebo mu nestačilo moje mliečko inač sme zdravučký i ked sme trošku kašlikali ale už to prešlo a ešte k tomu zhadzovaniu po porode ja už mam svoju povodnu vahu i ked brucho by trebalo spevnit tak začinam trošku cvičit 🙂

ladywitch26
25. jún 2009

tak sme zas mali noc. mala bola hladna,ako keby z nej vlci vyberali.vacsinou sa napapa o deviatej a do desiatej uz spinka,az do stvrtej rana.no lenze teraz papala este o pol jedenastej a nie a nie spat. tak som ju dala do postielky,zapla kolotoc,ze ju to hadam uspi. lenze ona sa s tym kolotocom vykecavala a smiala sa dobru hodinu a potom bola zas hladna.zaspali sme az o jednej, nastastie sa zobudila az o pol piatej a potom znova az o deviatej. aj teraz mi lezi v sedacke,sleduje fotky nad krbom a zasa sa rehoce na nich. spat nic. 😠

zuzkaprofant
25. jún 2009

ahojte no mi sme mali dobru noc teraz ale pred tym bol rev bo ja som si lahla muz snim bol dal mu moje mliecko asi 110ml a christianko hladny bol este tak umele mu urobil 50ml a este to mu bolo malo tak uz som ja bola hore dala na cicik a to bolo super maly konecne sa dopchal nechapeme tolko spapat na raz a jasne ze ho brusko bolelo ale pomasirovali sme a preslo, rano zase bol haldny tak som ho zobrala ku sebe do postele tak sme zaspali a vstali taky spoteny ze az postel bola mokra moj maly je ako radiatorik ked je pri mne 😀 😀

monkap
autor
25. jún 2009

lady bud rada, ze sa smeje a neplace 😉

monkap
autor
25. jún 2009

zuzka: to mas riadneho papkaca 😨

ladywitch26
25. jún 2009

monka, vsak som rada, ale ona ked nezaspi,tak po hodine zasa pyta jest a to mne sa zdalo uz vela tolko do nej dlabat, aby ju zas brusko nebolelo. vsak za vcerajsok vypila skoro liter mliecka.ono to tak potom aj rano v plienke vyzeralo 😀

zuzkaprofant
25. jún 2009

monkap ani nevrav dako sa nam maly rozjedol a poradne dobre zesa mi vratilo mliecko inac mne pomohli mliecno bananove koktaily a ide tam aj ovsene vlozky a take vyzivy a dako mam mliecko az mi kvapka s cecinky po 3 hodkach mam mokre tricka 😀 😀 tak som rana bo inac by uz maly frcaj iba na umelom a tam mu davam svoje a ekd spim a muz sa snim hra tak mu da umele aby osm si ja mohla pospinkat

inac moj maly je taky chudky a dlhy elmi uz mu je skoro mala autosedacka nozky mu uz snej vycnievaju 😀 😀

tanulik21
25. jún 2009

ahojte dievcence, ja som sa tiez pekne dlho neozvala, niet casu, uz tuto sobotu mame svadbu (mam este 6kg navyse, ale tie uzasne saty to vsetko schovaju a stiahnu) spolu s krstinami.
... Tomi tiez krasne pribera, uz sme niekde pri cca 5500g, a naozaj rastie pred ocami, uz ani zdaleka nie je tym batoztekom z porodnice 😀
... inak ja sa este stale riadne hojim, a to uz koncim sestonedelie, aj svadbu sme preto tak planovali, aby aj nejaka svadobna noc bola ☹, takze nic nebude 🙄 - klieste si asi vybrali svoju"dan" -ako ste na tom vy?

... a este ku kojeniu - moja nocna mora - mliecka mam dost, je aj syte aj chutne, no neskutocna bolest ked sa mi prsia nalievaju...a ked papame- to uz vidim hviezdicky od bolesti - teraz este viac, kedze mam dost rozzuzlane bradavky a kalciova mast ani zdaleka nezabera - mate nejaky iny typ? ... je mi to tak luto, vzdy som si predstavovala, ake to musi byt krasne kojit dieta ☹

ladywitch26
25. jún 2009

tanulik, tak klobuk dolu pred tebou, tak kratko po porode svadba...
k tomu dojceniu, skus pouzit klobuciky, myslim,ze aj jeden den by mohol stacit, aby sa to ako tak zahojilo. ale odporucam len avent,tie maju taky tvar motylika, ostatne su okruhle a cez ne mi mala nasavala strasne vela vzduchu a potom mala bolesti bruska.
inak ja tiez az v sobotu koncim sestonedelie, ale pre zmenu som uz taka zahojena, ze som vcera dostala menzes a to malu stale kojim ☹

mimi21
25. jún 2009

ahojte
my sme v noci vysávali - samozrejme soplíky o tretej, mm najprv nechcel vysávačom, ale potom si to sám skúsil tou obyčajnou a zistil, že nič nejde aj keď malá má zapchatý noštek a ledva dýcha
tak sme potom naštartovali vysávač a dačo sme odsali, malej sa to normálne páčilo, usmievala sa ani nemrnkla zato pri tej obyčajnej pri tej si poplakala - a tak úzkostlivo, strašne mi jej bolo ľúto
no len sme ju tým odsávaním prebrali, tak do piatej by sa s nami rozprávala 😵

tanulik skus na tie bradavky mast cicaderma, to je homeopaticka, stoji do 3eura
ja ju pouzivam od zaciatku, v pôrodnici som si s ňou natierala bradavky po každom kojení a teraz len večer po sprche a mávam ich teda riadne červené, také ožužlané a hneď sa mi to upokojí
a čo je dobre netreba ju umývať, lebo je bylinková

mystery7
25. jún 2009

ahojte kocky,
ja som rada ked vas trochu pocitam 😀 niekedy ani nic nenapisem, nemam cas. co sa tyka spanku...ani neviem kedy som sa naposledy vyspala, ale asi to bolo este pred porodom 😅
nas maly bol dnes konecne ako anjelik. najedeny prebaleny, okukoval vsetko okolo seba. inac ked nespi tak place, snad to znamena postup vo vyvoji 😀 😀
maly je cely opotnickovany, natieram ho sudokremom. mate na to nieco lepsie?

zuzkad
25. jún 2009

ahojte kocky,

tak ja mam vysoke teploty 39C je mi zle a boli ma cele telo, ale maly ma potrebuje, tak zijem s posledneho 😝 😝 😝 je mi strasne zle, najradsej by som si lahla, ale neda sa ked je maly hore ☹ ☹ ☹ snazim sa teraz vela kojit, aby mal co najviac vitaminkov voci mojej chorobe, aby nahodou neochorel odo mna ☹ ☹

tu v BA konecne vyslo aj slniecko, ale co z toho, ked ja by som teraz ani pred dom nedosla .... 😖

Tanulik ja som mala taketo bolesti strasne pri kojeni a zistili mi, ze mam infekciu na bradavkach, davala som si canesten na to 3x denne a teraz je po bolesti....chvala bohu 😉 😉 😉

tanulik21
25. jún 2009

dakujem za rady, idem skusat ... postupne, som zvedava, co zaberie, dam vediet 😉

mys- my sme boli tiez na kompletku sama potnicka, nic nepomahalo ked som skusala osobitne, tak som potom kombinovala, lieh, sudokrem(rano) a modru indolu(vecer) a do dvoch troch dni bolo po potnickach - to sa potom ako keby zosupkala kozicka jemne a potom uz pohodka bola 😉 ... a ak nepomoze, pocula com, ze este obkladiky z cierneho caju su dobre

ladywitch- 😀 svadbu sme planovali este predtym ako som zistila, ze som tehu, len sme potom museli termin upravovat, lebo bol povodne v maji a to by som nezvladla 😀

mimi - ja ich mam take riadne cervene a sem tam prasklinka a krvicka uz ... no dost zle, myslela som, ze kalciovka pomoze ale nic z toho. Je cicaderma aj na taketo ranky? alebo skor len na to kazdonenne osetrenia zacervenanych bradaviek?- ja som takto pouzivala kremik od babylove, ale ten bol fakt len na kazdodenne pouzitie po kojeni, a nie na osetrenie praskliniek, tak ten vobec nepomahal, ked sa to teraz zhorsilo.

zuzkad- infekcia? no dufam, ze nie, v utorok idem ku gyn., to je tak akurat 6tt po porode, tak som zvedava co povie... jedna znama mi odporucala este multi-mam compresses - na uz taketo ranky a zacervenania a vraj do siestich hodin bolo dobre, len to nie je take lacne, tak nechcem zbytocne vyhodit peniazky, nemate s tym niekto skusenost?

emode
25. jún 2009

Ste toho popisali, ja som ani vcera nestihala, rano sme sa ledva na 11 dostali na kozne na kontrolu kde nam aj tak nic nove nepovedali, potom kuk kamosku a potom som supla malu svokre lebo som bola objednana ku kadernicke ... to bol riadne divoky den a vecer este svokor Jan oslavoval ... inak ked som z tade odisla, bola som aj celkom rada ... maju 3 rocne dieta a to je ako buldozer, ziarli strasne a preto jaci a krici a malinka z toho uz bola riadne na vetvy, nervozna, normalne ked sme prisli domov bola ovela pokojnejsia a zas sa zacala usmievat ... to je presne o tom, ze vela podnetov a vela ludi tiez nie je dobre pre takych drobcov

inak v noci uz celkom pekne spinkame, papame pravidelne ale aspon hned zaspime 😀

monkap
autor
25. jún 2009

zuzkad: fuha, to musi byt narocne v takych teplotach sa starat o drobca ... drzim paste, nech si cim skor fit 😉

tanulik: ja mam skusenost akurat s multi mam balm - vobec mi to nepomohlo 😝 to compresses neviem ... musis len vyskusat a kazdemu pomoze nieco ine ...

emode: na koznom ste boli len na kontrolu?? my sme mali ist v pondelok ak by bolo treba, ale lenka ma uz uplne hladucku tvaricku, tak netrebalo ... a to som jej ani nedavala tu mast s kortikoidmi, tak som rada 😵

sssimi
25. jún 2009

Ahojte.
Som si vás konečne prečítala.

Tanulik gratulujem ku svadbe-nech sa vám vydarí. Tých 6kg nič nie je. Neboj budeš krááásna.

Zuzkad na teba sa to nejak vali. Je mi to ľuto. Čo sa máš tešiť z Nicolasa, tak sa trápiš chorobami.

Babuľky či ste normálne rodili sexsovali ste pred šestonedelím? Mne konči v pondelok. Chceli sme už skúsiť, ale ja mám desné bolesti a tak sme skončili skôr ako sme niečo začali 😢 Teraz skusime najskôr až po kontrole-nemám odvahu

ladywitch26
25. jún 2009

zuzkad, ja som mala dva tyzdne po porode 39ky, zapal mechura, tak viem,co to je. 😖 esteze to bol este muz doma, inak by som nezvladala sama. drzim paste, nech sa cim skor vystrabis.

inak vonku je kraaasne horuco, malu som dala do kocika pred dvoma a pol hodinkami a este stale spinka. aj obed som stihla navarit, aj pozehlit, aj ucty si dat dokopy, lebo od porodu som na to este nemala cas, no dneska je krasne dieta z nej. asi dospava tu noc, co do jednej vykecavala s kolotocom 😀

ladywitch26
25. jún 2009

simi, my sme skusali uz po konci 3.tyzdna 😵 nastastie s kondomom, lebo uz som dostala mrchu. 😝 v pondelok idem k doktorke na kontrolu,tak musim pytat nejake tabletky.

sirinka
25. jún 2009

sssimi no po prvom porode sme my mali dost dlhy rozbeh...tak naozaj bez problemov sme si to mohli uzit cca po pol roku 🤐
teraz po cisarskom to uz ide, ale to je o inom.

tanulik mne pomahala masticka na bradavky od aventu...hlavne nezacni pouzovat klobuciky, tie casto sposobuju mykozy a infekcie...ta bolest pri nalievani prsnikov casom tiez vymizne...

emode
25. jún 2009

monkap ano len na kontrolu 😠 tiez mame krasnu cistu tvaricku uz
ideme vonku dufam, ze bude spat lebo mala neznasa teplo 😒

ma normalne prekvapuje uz je 20 minut v lehatku a nezlosti sa 😀 😀
my kexik este nie lebo som mala dlho spinenie aj po cisarskom 😀 😒 a teraz taky divny vytok buduci tyzden idem na kontrolu tak sa rozbehneme konecne 😀

ladywitch26
25. jún 2009

siri, ale ved ked klobuciky pred pouzitim zakazdym vysterilizujes, tak ako mozu sposobovat infekcie a mykozy?

bambi7
25. jún 2009

cafte babulky my sme mal tazke dve noci myslela som ze to prejde a nie nasa mala strasne plakala a bola nervna bolelo ju chudatko brusko a este aj z mlieka z nutrilonu confort je to na koliku ale vobec nepomohol prave naopak dali nam ho na skusku a chuda ani kakat jej neslo z neho ....ani celkovo nutrilon ako znacka nam nerobi dobre fakt treba skusat kazdemu babu sadne ine 😉 tak mame bebu hypoalergenne a tu sme mali aj predtym je ok ....tak a tie koliky ze by mali do 3m a potom by to malo byt lepsie....ale uz sa zasa konecne krasne usmieva klop klop.....

a lady aj ja som musela pouzivat klobuciky mam ploche brdavky a sterilozovala som aj my to primar doporucil tak sa neboj podla mna je to ok ved si treba pomoct ako sa da 😉

bambi7
25. jún 2009

a zuzkad skore uzdravenieee prajemmmm drz sa

bambi7
25. jún 2009

a este k tym klobucikom aj znama ich pouzivala dlhooo lebo mala jej ich tak doiadila 😀 a vsetko mala ok 😉

ladywitch26
25. jún 2009

bambi, mne tie klobuciky dali este v porodnici, lebo jedna bradavka ok, ale na druhu sa vobec nevedela prisat. tiez plocha ako doska. no lenze to mi dali take tie okruhle a cez ne mi sala vzduch.teraz mam od aventu a pohoda.

bambi7
25. jún 2009

ja som mala od medely a tiez boli vyborne podla mna su tie klobuciky fajn vec 😉 a ako sa inac mate?

mimi21
25. jún 2009

tanulik ak si este tu tak cicaderma je aj na popraskane bradavky, takze by ti to mohlo pomoct
ja som mala popraskane este v porodnici a mne pomohla

ak ste sa dnes este dobre nepobavili, tak citajte, urcite sa dobre zasmejete

bola som s malou v meste, ked som sa vracala tak som v suterene stretla susedu, tak nas vyobzeral, ze aki sme krasni a popri tom sme sa bavili ze asi suseda z 8posch naklada kocik, lebo dlho svietilo svetielko, prisla rec na to ze neviem co by som robila keby sa pokazil vytah, lebo byvame na 7
suseda, ze ona ide teda peso, lebo sa aj tak naraz nezmestime, tak som este chvilu cakala, ale do vytahu sa nenakladala suseda z 8 s kocikom, ale vytah bol pokazeny 😠 😠 😠
tak som tahala na 7 kocik aj s malou, riadne to s nou nadhadzovalo, ale ona spinkala 😀 😀 😀

tak teraz bezim do sprchy kym este spi lebo zo mna leje 😅

emode
25. jún 2009

bambi ahoj to mi je luto ze ma malicka problemy s bruskom 😢
my sme sa vratili z prechadzky je strasne horuco tak malicka nechcela uz byt v kociku napapali sme sa a uz budeme domka mame taky prijemny chladok v obyvacke i ked uvazujem ze by som zvrtla palacinky len mam pri malej obavy ci ich aj dokoncim 😉

bambi7
25. jún 2009

emode si zlata 😉 no snad to uz bude lepsie chuda tak plakala este som ju tak nepocula aj ked mava problem s bruskom ale po tom nutrilone to bolo este horsie co hrozneeeeee chuda moje mala

ladywitch26
25. jún 2009

mimi, to si mala riadny zaberak, trepat sa na siedme. to ani cvicit nemusis uz, kazdy den ked to takto strihnes po schodoch, tak kila pojdu dolu jedna radost 😀

bambi, ja som nasej dala vcera nutriton na zahustenie.sice uz mi negrckala, ale zasa sa nemohla cez den vykakat. az dnes rano spustila,ale teda co z nej vysloooo. ved jej hned potom aj brusko splaslo, az mala priehlbinku v nom. tak teraz neviem, ci jej ho davat,alebo radsej nie.