Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

dm1
9. jan 2010

jeeej lady jak ti zavidim ja by som hned bola zase tehu. ale chceme pockat aspon ten rok kvoli CS. ja som sa az na posledne 2t citila uplne super az pokial som neopuchla jak pampuch a nevyskocil mi tlak

a dnes my drobec 1x spapal moju presnidavku celu 😵

ludmilabb
9. jan 2010

dm aj ty planujes druhe babo takto po sebe nooo 😉
a kolko je ta tvoja presnidavka?

zuzkad
9. jan 2010

kocky netehulkujte tu, lebo sa namotam a co potom 😉 😉 😉
je vecer a ja by som zase jedlaaaaa a jedla a aaaaa 😝 😝 😝 😝

dm1
9. jan 2010

ludka ano planujeme chcela by som urcite 2 materske potiahnut lebo nevidim zmysel v tom ze sa zase nachvilu vratim do prace a potom bum a poviem im ze som zase tehotna...

no ja som robila do tych poharikov z vyzivy - asi 125ml ale tak 3 lyzicky z toho som dala vecer do kase den predtym takze spapal asi tak 100 ako aj kupovanej tak som rada 🙂. Este nech zacne lubit cerstve ovocie a bude super

dm1
9. jan 2010

zuzkad zase provokujes s tym jedenim 🤐

ja som kupila dnes 5.cokoladu a hned z obchodu som ju bola preventivne vratit susede 😀

dm1
9. jan 2010

ja som dnes 1x skusala tie cestoviny a celkom to papal ale spapal menej len 120g ale nato ze to bola novinka celkom pekne. inak dala som mu do toho aj trosku ruzickoveho kelu a teraz kukam ze sa moze az od 9m tak hadam nevadi

sirinka
9. jan 2010

dm mne dr. povedal, ze kvoli cisarskemu nemusim cakat, ze aj hned zase mozem byt tehu...

dm1
9. jan 2010

inak my sme mali vcera uplne brutal noc - maly bol do 1 hore kazdu hodinku mozno aj castejsie a to uz som zobudila mm ze ideme odsavat sople lebo som pocula jak chrci. od polnoci do druhej som ho na striedacku nosila - teda tancovala s nim po byte a spievala, skakala na fitke a cicikovali sme. no mala som ruky vytahane jak fras. potom nachvilu zaspal a o 3 znova. odsavali sme ale uz ho uspaval mm. pred 6 sa zobudil zase sme odsavali zostal s nim mm hore ale maly uz nezaspal 😒 . ale aspon cez den bol zlatucky len treba odsavat. neviem co ho to zase chytilo

ludmilabb
9. jan 2010

dm on ti papa na obed stale tych 180 ml?

dm1
9. jan 2010

sirinka no mne sa zda take divne ze hned ked si predstavim ze na maternici je predsa jazva a telu asi nejaky cas trva to zahojit. ved sa bude zase cela natahovat tak aby sa cosi nestalo. radsej pockam ako sa hovori ten 1 rok. len sa bojim ze to potom nepojde tak lahko ze hned bude mimi aj na drobca sme cakali 6-7m. inak stale nemam menzes a ak budem kojit tak mozno ani nebudem mat. siri a ty si mala menzes ked si znova otehotnela? ty si este kojila ze?

ludmilabb
9. jan 2010

fiha, s tym odsavanim to mate veselo, ja nemam ani odsavacku doma tak dufam, ze nebudem ako Janka o polnoci utekat ked to na Sofiu pride, ale poklopem poriadne na drevo aby som ani nemusela

dm1
9. jan 2010

ludka ano odkedy zase pekne papa tak sme opat na 180 zhruba napriklad vcera bolo az 200. dokedy chce mu davam nenutim ho papat viac ani dnes som radsej nenutila ked uz nechcel

ludmilabb
9. jan 2010

ja akonahle vidim ze uz sa zacina jedovat, ked si uz velmi ruckami cez oci sucha tak koncim, vacsinou zje tych 130 zhruba plus minus

sirinka
9. jan 2010

dm rana sa zahoji rychlo a maternica sa natahuje pomaly a postupne, takze to zrejme nie je problem...moj dr. mal dokonca pacientku, co rodila presne po roku po cisarskom...

ja som po klarke hned zacala uzivat HAK, ale ked mala 10 mesiacov, zacala som spinit a na vine boli tie tabletky, musela som ich vysadit a potom mi prisla jedna menstruacia a vzapati som otehotnela. kojila som, ale v roku uz iba 3x denne, v noci vobec od 3 a pol mesiaca. teraz este som nemala menstruaciu a kojim stale aj v noci, tak uvidim. dufam, ze sa to nastartuje coskoro.

ladywitch26
9. jan 2010

dm, tak to sa nemusis bat, my sme sa pri stanke snazili pol roka a teraz na prvy sup. len co mi v novembri skoncila mrcha, tak v nasledujuci tyzden sa zadarilo... 😀

ludmilabb
9. jan 2010

lady sikovni ste 😀 😀 😀

dm1
9. jan 2010

sirinka - dufam ze aj u mna sa to nastartuje lebo nerada by som prestala kojit len aby som mohla byt potom tehu. ale to uz bude drobec velky a budem kojit ovela menej tak to by uz hadam nemal byt problem.

lady ved ked to nepojde tak doma spravime party dam si bacardi a musi sa zadarit 😉

ladywitch26
9. jan 2010

siri, a tebe klarka neodmietala mliecko, ked si bola tehu? lebo mne stanka zacala bojkotovat. vypluvala ho a uz je len na umelom. vobec jej nechutilo uz 😖

ludka, to sme neplanovali tak rychlo, chceli sme ze hadam do marca sa zadari, no a nakoniec prekvapko... 😀

sirinka
9. jan 2010

lady nie, ona ho vypije este aj dnes, ale teraz uz len z poharika, uz stratila saci reflex...

ludmilabb
10. jan 2010

dobre ranko, otvaram dnesnu diskusiu 😀
v noci sme mali jeden poriadny hysak, ked som si ju chcela prehodit na druhy prsnik tak sa strasne rozrusila a zacala jacaaaat ale absolutne zbesilo, musela som zapalit svetlo a na ruky ju zobrat potom som ju dokojila a zaspala, obcas jej akoby prepne 😖

jamaat
10. jan 2010

Dobré ráno, pripájam sa k dnešnej diskusii 🙂

Mne Emka spadla z postele. Zaspala som pri kojení, Emka bola na kraji postele. Zobudila som sa na rachot a vzápätí plač. Tak oškreté očko a čelo. 😖

ludmilabb
10. jan 2010

joj au muselo vemi boliet tak pofukaj aj za mna Emke na bolacku, ja mam ten kojenecky vankus ako barieru vedla no ale to je kedze spava so mnou

jamaat
10. jan 2010

My sme na posteli traja, takže sa nemôžem s Emkou rozťahovať, aby nebola veľmi na kraji. ........A pomaly aj zvyknutá bude, to už je asi štvrtý krát, čo sa z postele strepala. 🙂 Na 2 sekundy sa otočím, kým plienku čistú vytiahnem, a už je na zemi. Hádam aby som ju rovno na zemi začala prebaľovať. Ona ako keby sa naschvál na kraj dávala.

rybca
10. jan 2010

Ahojte

Jamat mne minule tiez maly spadol z postele, nechala som ho spat na posteli, predtym ked sa zobudil len zacal kricat a pekne lezkal, a tak si uzivam pokoj a ticho a zrazu bum a jakot, ale asi sa skor zlakol ako udrel, lebo hned ako som ho zdvihla sa utisil a mame maly vysavac aj na mokre vysavanie, ale zatial som to nevyuzila, teda jediny rozdiel je v nadstavci, je z makkeho plastu

inac dnesna noc hadam najhorsia zo vsetkych, o jednej, tretej a piatej hore, to uz papal a od pol siedmej sme hore, som nezvyknuta na taketo a jakot stale, by sa len nosil, na nohach stal

rybca
10. jan 2010

jamaat - nas ked sme s nim za bdeleho stavu na posteli, ide rovno hlavickou dolu, nieco ho zaujme na zemi a jak rychlik po hlave dolu, teda zachytime ho, ale je nejaky nepoucitelny, ked uz aj driskol z postele..🙂 a ked je povyzliekany naberie rychlost Pendolina..🙂 a to uz len na ociach mu vidno, ze by rad nieco vyviedol.:🙂 minule si to nasmeroval na stenu, buchol raz, mysleli sme, ze sa otoci a pojde inym smerom, ale nie, si myslel asi, ze sa ta stena podda..🙂 este som si nekukala co je za znamenie, ale tak sa mi zda, ze ma vela z barana..🙂

sirinka
10. jan 2010

jamaat tak ja veru prebalujem uz iba na zemi 😉 a na posteli ked nie je medzi nami, tak uplne na kraj dam vankus na kojenie, aby mala aspon aku taku zabranu...
a co sa tyak tej noci, do polnoci bola hore 6x, potom som ju uz vzala k sebe, o tretej bola prepisana a do rana som ju stihla este asi 2-3x prehodit z jedneho cicika na druhy...uz som veru zufala, neviem, ako ju naucit lepsie spat 🙄

zuzkad
10. jan 2010

dobree raaanko 🙂 🙂

no nasa noc poho...isiel spat skoro hladny nenajedeny...tak bol unaveny, ze ked som ho vecer dala do postielky tak do dvoch minut spinkal...v noci sa zobudil nieco popapal a spal mi do osmej rano, potom som si ho dala k sebe do postele a dala som mu troska este papat a zalomil az do desiatej 😝 😝 😝 tak sme spali cela rodinka aj nas psik 😅 😅 😅 😅 a potom sa divim ako mi den utecie, ked len teraz mi zacina den a to je pol jedenastej 😀 😀 😀 😀

inak ja som taka natesena s kocika, ze pred spanim som uz rozmyslala kam s nim vsade dnes pojdem ...az sa mi aj snivalo o kocikovani 😀 😀

ale ideme do rusoviec do kastiela tam to mam rada je tam vela zelene, co mne je vzacne, kedze v BA to nie je az take "zelene" okolie ako mate niektore tu ...napr. Janka 😉 😉 😉 😉 tvoje okolie by som brala hneeeed 🙂 🙂 🙂 🙂

jamaat
10. jan 2010

rybca, no presne, keď ju vyzlečiem, je ako besná! A asi zistila, že na posteli nemusí byť opatrná, lebo je mäkká, tak sa hádže ako ryba na suchu. ...........A tvoj by mal byť tiež býk. Či ste mladší a už to nestihol?

sirinka, no ja keď vás čítam niektoré s tými prebdetými nocami, tak mám dosť. Mne keď sa zobudí 3x za noc, tak už som mimo. A posledné noci sa neviem prebrať, keď ju dokojím a do postieľky dám, nezaspí teraz hneď, treba byť pri nej, tak ja mám pocit, že zaspím pri postieľke postojačky a odkväcnem tam. A to chodím teraz skôr spávať.

iinuska
10. jan 2010

ahojte, manzel isiel von s Adamkom, aby sa vyspal, ide k Adamkovim krstnym.

rybca, tak take noci su u nas bezne. Dnes bol maly hore o 2, 5 a 7 sme uz vstali. Tak to je pre mna luxus. 😵

zuzka, ten kastiel doverne poznam, chodila som tam ako mala, ocino tam chodil do prace a brasko tam mal svztbu. Ale to je uz daaaavno 🙂

iinuska
10. jan 2010

siri, ja som mala obidve sekcie, tak neviem, asi by som mala pockat minimalne rok. Ked som odchadzala z porodnice, tak doktor srandoval, ze este dievcatko by sa hodilo, a ze nie je problem co sa tyka sekcie.