Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

mimi21
1. mar 2010

dupi ja kojim, mala je niekedy raz a niekedy aj dvakrat za noc hore - to sa stava castejsie, malokedy mi spi tak ze sa zobudi len raz
ked sa len tak mrvi, skusim dudku, a ked nepomaha, musim zobrat a nakojit - niekedy tiez len tak pocucka a zaspi...
cajik som neskusala davat, raz mi annag pisala, ze nocne kojenie je velmi dolezite, lebo vtedy je najvyssia hladina prolaktinu a tvorba mliecka je najvyssia

dupinka
1. mar 2010

mna osobne to neobmedzuje, ale obavam sa, ci prerusovanie spanku neovplyvnuje nejako negativne maleho.... A doky mi vravela, ze by sa mal budit len raz, niekedy okolo 3-4 hod. Ak mu davam pred spanim kasu + dojcenie, tak by mu to malo stacit. Samozrejme, predtym este prva vecera tiez sytejsia.
Ja som povodne nechcela davat tolko na vecer papat, zda sa mi to trochu vela, aby si nezvykol jest pred spanim aj neskor. No aj tak sa budi rovnako ako predtym.

ludmilabb
1. mar 2010

vsak aj mne viaceri vravia ze v tomto veku by uz mohlo dieta prespat aj celu noc ale Sofia je zavislak
ta ma ide v noci vycucat az ma bradavka boli co tak taha a tiez sa pri tom uspi, niekedy ozaj pije tak hltavo akoby smadna hladna bola, inokedy sa len ukludnit musi kedze sa preberie a nievie sama zaspat

mimi21
1. mar 2010

dupi a ty mu das co na prvu veceru? kasu?
citala som, ze kojene deticky sa potrebuju pomojkat, nie je to o hlade...keby si nekojila ale daval um, tak ti mozno prespi celu noc
mne sa mala napriklad ndes zobudila o 2 a potom o pol 6...vstala o 7

dupinka
1. mar 2010

ludmila, presne takto aj Adamko...

mimi: na prvu veceru ako kedy- niekedy co ostane od obeda alebo narychlo nejaku polievocku nezasnazanu pripadne zemiaciky ci ryzu, niekedy len pohryzie trochu rozok.. To spapa cca o 17:30-18tej. Potom o 19tej malu misticku kase, okupe sa, dam ho do parady a nakojim.

mimi21
1. mar 2010

dupi a nie je to vela? nemoze ho boliet brusko? a pre to je taky nekludny...
ja okolo 18 prvu veceru, okolo 7 kupeme a potom uz len nakojim

dupinka
1. mar 2010

mimi, aj to mi napadlo. Ale predtym sa dokonca budil este castejsie, aj kazde 2 hodky, tak sme s doky usudili, ze bude asi hladny.... No neviem, skusim mu nedavat tolko vela, co a ako bude.

iinuska
1. mar 2010

ahojte,
dupi, ja kojim v noci aj 7x. Napriklad dnes v noci to bolo mozno aj castejsie. Neviem. 😔 Len v polospanku ho zoberiem, dam prso, potaha a spinka dalej

iinuska
1. mar 2010

ale uz pomaly zacinam uvazovat, ze skusim UM. Len Adamko nechce dudel, tak to je asi trosku problem 😨

mystery7
1. mar 2010

ja som suz vzdala, mly sice zaspi v postielke, ale ked sa v noci zobudi, beriem ho do postele. Ja ho kojim poleziacky a vzdy zaspim. Casto sa mi stane, ze v noci pocucka a spi, pocucka a spi. Toto je podla mna vyslovene o kontakte a pomojkani. Inac sa budi hodinu po zaspani a potom uz po 2 hodinach.
Zaspi 19:30, zobudi sa o 20:30, 22:30 to ho nakojim a sup do postielky a potom uz ako kedy.

dm1
1. mar 2010

ludka aj som to mixovala ale nepomahalo a tu kasu nechcel aj tak

ja som dala cervenu sosovicu je super za 10 min.bola uplne makka a nedavala som dole ani supky

ja kojim a cumlik nechce vobec takze v noci sme hore niekedy aj 8x inokedy len 2x napr. tuto noc. je to rozne vacsinou dam prso alebo si zaskaceme na lopte ked uz ani prso nepomaha

mimi21
1. mar 2010

dm a s cim si dala tu sosovicu?

u nas fuka strasny vietor, na namesti vyvalilo strom 😝

ludmilabb
1. mar 2010

mna porazi 😠 Sofia odignorovala poobednajsi spanok

sssimi
1. mar 2010

Ahojte!
Baby budte radi, že vám deti v noci cecikujú. Mne malá nechce. potiahne zo 2-3 x a keď nejde vreskotýýýý... Je to des už dva dni po sebe. Potom až hysaky chytá-nechce sa jej ťahať ☹ Takže nočné kojenie už asi skončilo. Budem sa snažiť aspoň cez deň kojiť. Ako sa vlasne prejavuje keď sa dieťa samé odstvuje? Lebo ona aj cez deň už dosť vymýšla. Aj keď je hladná zaujíma ju viac okolie ako cicik... No a ešte na porazenie som jej dnes bežala spraviť kašu, že by mohla ešte zaspať, lenže pokým ochladla, malá sa už celkom prebrala a bojkotovala mi ešte aj kašu vo flaške-ona chcela jesť lyžičkou... 😠

Ale dnes jej vybehol 3tí zub. Po 4 mesiacoch 😀 ... Najlepšie na tom je, že ľavý očný 😀 Takže je z nej jednostranné upírčatko 😀

zuzkaprofant
1. mar 2010

cafte som bola s malmy vonku pekne je u nas len keby tak nefukalo ma az hlava boli 😒

no moj maly pije umele a este mi nikedy neprepal celu noc podla mna to nie je o tom ale zalezi od babatku kolko sa naje cez den moj toho vela nepoje nema cas stale je v pohybe a najviac mi papa pred spanim a potom o pol noci a o 3 a niekedy aj o 6 zalezi od okolnosti a musi spat pri mne inac som castejsie hore lebo mrnci bucha do prazdna hlada ma v postielke tak spinkame spolu a hotovo 😀

to uz davate stukoviny???
Ja koncom mesiaca idem na sk ked si spomeniem na to co mam caka ani tak mi je zle v noci som ani spat nemohla 😀

ladywitch26
1. mar 2010

inus, vsak ak ti adamko nebude chciet pit z flasky, tak ho krm lyzickou. ja uz mam taku prax v tom... 😀 😀

kosska3003
1. mar 2010

ahojte ako mate my sme boli na plavani mala sa uz hravo ponara strasne ju to bavka a teraz este hodinku cakat a pojde do hajan
dupi ja dojdcim teraz v noci kazde dve hodiny ale to ma take obdobie inac 3 krat minimalne joj kedy sa ja vyspim celu noc

iinuska
1. mar 2010

ahojte, Adamko uy spinka, bol nejaky umrncany, ani kasu nezjedol celu, tak som ho nakojila a hned zaspinkal

lady, no to musi byt zabava s lyzickou mlieko. Ale ja som myslela hlavne v noci, co by bolo, keby som prestala kojit 😕

ja by som dala tu sosovicu so zemiakom 😝

zuzkad
1. mar 2010

ahojte,

vratila som sa od maminy...bolo krasne ale strasne fukal vietor...bolo to az neprijemne a usi ma rozboleli 😝 😝 ale ked som isla spat domov tak uz bolo fajn ani nefukalo, dufam, ze zajtra uz bude lepsie 😖 😖

ja som davala okolo jedenastej spat maleho a nejak som zaspala aj ja...a zobudili sme sa obaja o 14,30 😀 😀 😀 tak som dospala "divoku" noc, co som k malemu vstavala...uuuuf inak ked vas citam ako vstavate v noci...tak az mam vycitky ako mne je dobreee...ja celu noc prespim ...teda maly a vstavame okolo siedmej....len vcera mal nejaku zlu noct, tak som bola viac krat hore 😝 😝

idem ja maleho dat do pyzama a nakrmit ho ale spat mi teraz nepojde urcite, lebo este je plny elanu...uvidime 🙂 🙂 🙂

iinuska
1. mar 2010

no teraz je spln, mozno aj preto spinkaju detusky horsie. Teda u nas je to jedno...My mame spln kazdu noc 😅

mimi21
1. mar 2010

sssimi, tak bacha na malu 😀 😀 😀 nieze niekoho vycicia 😀 😀 😀

dupinka
1. mar 2010

baby, ja niekedy zarabam kasu len tak vodou, co mu zostala v hrnceku, ked nevypije pocas dna. To ma izbovu teplotu. My z flase nepijeme, niekedy dokonca pije z klasika pohara, lebo si moze brusit zuby.

dnes som ho na vecer nenapraskala jedlom, tak uvidime, ako bude v noci spat. Ale ked nie je umrncany a prospieva, tak mu asi takyto rezim vyhovuje... Nebudem sa riadit mudrymi radami a tabulkami, ved kazde dieta je ine a snad raz aj my prespime celu noc.

Inak, aj mne cez den nejako nechce mliecko pit. Niekedy este zo dvakrat, hlavne pred spinkanim, ale niekedy ani to, napr. vcera cely den ani necucol a odmietal, ked som ho zobrala do narucia a nukala prsnik.

mimi21
1. mar 2010

no ja ked sa spytam Ninky ci ide cickat mliecko, tak by ste mali vidiet ten stastny vyraz v tvari
ja kojim cez den 4 krat a v noci 2
takze my tak rychlo asi kojit neprestaneme 🙂

emode
1. mar 2010

mimi my tiez presne tak isto cicik hocikedy 😀

inak ahoj 😀
my sme mali narocny den, rano u fyzioterapeuticky, ta skonstatovala, ze je sikovna a nema sa kam ponahlat, je super ze lozi a lozi spravne ako ma 😀 😀
cestou domov mala zaspala v kociku, nastastie, lebo nam doviezli drevo a musela som riesit furu a sofera 😅

potom prisli dve kamosky, poobede svokra pozehlit a ja som zatial robila veceru ... no a co sa nam stalo:
chodia k nam na terasu dve macky, tak ze ukazeme sofinke, jedna je inak naozaj dost skareda, taka ciernohrdzava, mm zobral sofiu k balkonovym dveram na terasu a mala spustila neskutocny rev a nevedela sa upokojit, som ju zobrala ja, ukazala cicu vysvetlila ze to je to zvieratko co robi miau ... chvilku cumela a potom zas rev, nie a nie sa upokojit ... ani kasu nemohla jest v kuchyni, hore vo vani ma piskaciu knizku, ked tam videla nieco co len trochu podobne macke (prasa???) zas rev ... a vrchol vsetkeho, mam v spalni taku drevenu macku pomalovanu so sikmymi ocami, no tak tu som musela odniest z izby ... uz sa Vam takezo nieco stalo???

kosska3003
1. mar 2010

no tak uz spinkame hodinku a teraz kukam telku zaverecny ceremonial OH

ludmilabb
1. mar 2010

Emode u nas su tiez niekedy panicke stavy ale hlavne co sa veci tyka, cudzich ludi sa neboji ale minule som vytiahla opasok z gati lebo som ich dala do prania a ona sa ho strasne bala, uplny reeev, segra doniesla taku kacku co sa da natiahnut a potom plava do vane a tiez sa jej bala

emode
1. mar 2010

ludka ale trvalo ju to strasne dlho ... doteraz sa nicoho a nikoho takto nebala ... 😕

ladywitch26
1. mar 2010

emode, no ani ja nemusim velmi macky.... 😀 😀 ale stanka dostala este pred narodenim plysovu macku a teraz ma hadam zo tri, a mame psa a morca, to su tiez chlpate potvory, tak zverov sa neboji. ale napr. suseda pozna, aj jedneho kamarata, ale zbada ich dvoch a reeeeev. az po par minutach sa bude na nich usmievat, ale prvy moment ziape.

ludka, no vsak ja som tiez revala, este len otec remen z gati vytahoval 😀 😀

ludmilabb
1. mar 2010

no a ked sme boli u Janky prvykrat na navsteve tak dostala s Denyho taku paniku, domaci sa len kukali co sa deje 😅

lady 😀

ladywitch26
1. mar 2010

ludka, ja myslim, ze keby sme prisli k janke na navstevu my, tak pre zmenu chyta paniku denny 😀 😀