Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

jamaat
5. mar 2010

Trošku poézie pre mamičky od mamičky 😉

Na materskej tretím rokom cítim sa byť už otrokom.

Každé ráno pripravená,že ma čaká dáka zmena,

ale večer s hrôzou zistím,že to bol deň zas ten istý:

Plienky, hračky, kašičky a dve zlaté detičky.

Starší o pol šiestej vstáva,pyžamko si dole dáva.

Do práce sa s tatom strojí,ten sa toho právom bojí:

"Nemôžeš ísť so mnou zlatko,veľa roboty má tatko.

Mamička má času more,pozri sa, už vstala hore!"

Ja strapatá, pomalá,nočnú som zas ťahala,

lebo malý nechcel spať,iba cicík cumľovať.

Manžel zdrhá: "Láska idem.Navar niečo, hladný prídem!"

Tak bez seba od radosti,začnem plniť povinnosti.

V ruke nočník, v druhej plienka:"Pozri, v knižočke je lienka!

Chvíľu si tu čítaj, seď,malého prebalím hneď."

Tvár umytá, zúbky čisté,musia niečo papať iste.

Smerujem ich do kuchyne,cestou otvárajú skrine.

Šaty, šperky, knihy, spreje,zrazu nič na mieste nie je.

Dve stoličky, podbradníky,k tomu svorný krik veliký.

Jeden nechce kašu jesť,pritom reve o 106,

druhému sa šunky máli a čajík vraj strašne páli.

Po raňajkách hrôza čistá,na vychádzku oboch chystám.

Obliekaciu vojnu zvediem a keď ich už pred dom vediem,

pri malom mi nos vykrúti,nervovo sa takmer zrútim,

cítim to aj cez pančuchy,pos... sa až pod pazuchy!

Druhý pokus upotená,zvládnem ako superžena,

do auta ich oboch pútam,"Kam ich dneska zobrať?" hútam.

"Už viem, k rieke pri kačičky,to je ten raj pre detičky!"

Ubieha nám rýchlo cesta,na sedačkách divo vreštia.

O hračku sa naťahujú,zvyšných dvesto ignorujú.

V parku je to čistý des,holub, kačka, mačka, pes -

na všetkých sa s chuťou chystámôj dvojročný terorista.

Nemôžem ho spustiť z očí,do jazera by hneď skočil.

Z kočíka sa rev ozýva,celý park sa na nás díva.

Malý mi chce zvestovať,že ho musím pestovať.

Na rukách ho teda vláčim,ťahám tašku,kočík tlačím.

Na staršieho pritom vrieskam,nech nespadne na preliezkach.

Keď lavičku voľnú zbadám,od únavy na ňu padám.

A pre moje detičky,vyťahujem čajíčky,mandarínky, keksíky,

veď majú hlad veliký.Po desiatich minútach,

dogebrení sú až strach.Tak oznámim: "Moji milí,

výlet sa ku koncu chýli."Cestou domov - radosť veľká,

zaspia obe strašidielka.Do postieľok ich vyklopím,

varešky sa s chuťou chopím.A pre blaho rodiny,

varím zo dve hodiny.Priebežne periem a suším,

upratať nestihnem, tuším.A hľa - už sú krpci hore,

musím sa mať na pozore,výtržnosti totiž množia,

snáď len požiar nezaložia.Vo dverách sa manžel zjaví:

"Hotový som" smutne vraví."Daj mi niečo na večeru,

to bol zas deň, namôjveru!"Kým papá ja kŕmim deti,

umývam riad, zhŕňam smeti.Posťažovať sa mu snažím,

že po chvíľke kľudu bažím.Chápavo mi hlavou kýva,

do novín sa pritom díva.Vytratí sa nenápadne,

na mňa ďalšia šichta padne.Že mal prácu, musím chápať,

počujem ho z gauča chrápať.Chalanov do vane súrim,

"Zas nestihnem seriál!" zúrim.Mydla, šampónu sa stránia,

do postele sa ísť bránia.V pyžamách (mám radosť veľkú)

chcú sa hrať a kukať telku.O polnoci, chvalabohu

nevidno už ani nohu.Hore je len mamička

a kamoška žehlička.O pol druhej zbitá líham,

vlasy si zmyť zas nestíham.Sníva sa mi krásny sen,

že mám zajtra voľný deň.

nikanika28
5. mar 2010

jani, basnicka goood, uz som ju citala kdesi 😀
Inac hlasim, ze ten moj pokus dopadol nadpomery dobre...je to veeelmi mnam... Tak ak by ste chceli skusit, tak tot navod 😀
Na pekac trochen ol. olej, zemiaky som nakrajala na kolecka, posypala kminom a korenim na am. zemiaky, na to som dala na platky nakrajanu brokolicu, zakryla a dala do truby. Kur. prsia som nakrajala na slize a orestovala na ol. oleji, pridala som kor. na pecene kura, oregano, bazalku..ine sa mi uz nechcelo hladat 😀 , zaliala smotanou ( asi len polovicku, ta druha sa mi podarila vyliat na dlazku 😝 ), pridala 4struciky cesnaku a asi 4 trojuhloniky Lunexu a povarila. Tento maglajzik som nakoniec supla na tie zemiaky ( este som vlaste pridavla trochu mlieka..vdaka mojej gramblavosti 😀 ). NO a na to vsetko som poukladala na kolecka nakrajany baklazan a dusila som, kym neboli zemiaky makke a ku koncu este postruhany syr......
No je to ozaj dobre, ta smotana sa tam stratila, vpilo sa to vsetko do tych zemiakov a maska...
MNAMKY 😵
Ak to budete niekedy robit, tak dajte vediet, ci chutilo 🙂

nikanika28
5. mar 2010

no u nas znova zamracene a snezi 😠 😠 😠

ludmilabb
5. mar 2010

tu krasne slnecno

zaujimavy receptik dala by som si 😉 , polovicu ingrediencii momentalne nemam doma 😝 ako si pokrajala brokolicu na platky?

nikanika28
5. mar 2010

jaj a na ten baklazan som dala tiez zmesku korenia...uz ani neviem, co som to tam dala 😕 ale tusim to iste, co aj na zemiaky 😝 😀

nikanika28
5. mar 2010

ludka...no nedala som tam cele tie hlavicky, ale krajala som po dlzke 😉 😀

ludmilabb
5. mar 2010

jani sranda a tato veta je aj u nas casto omielana: Vo dverách sa manžel zjaví:

"Hotový som" smutne vraví."Daj mi niečo na večeru,

to bol zas deň, namôjveru!"

ludmilabb
5. mar 2010

nika podobne to robim aj ja, rozkrojim na polovicu tak ma nenapadlo, ze to platkom nazves 😀

nikanika28
5. mar 2010

ludka 😀 😀
Inak sa mi dnes bohovsky dari.... najprv som si vykydla tu smotanu po dlazke..tak som popri vareni pre klarku aj pre nas este zem musela umyvat a samozrejme aj linku a vsetko naookolo..pretoze bolo vsetko oprskane, ono mi to caplo z ruky, ked som sa ju snazila trochu potrepat 😀 😀 😀 , potom som si skoro vyliala olivovy olej, ked som ho chcela preliat do takej flasky, co mame na olej, vsetko mi padalo..rozbila som misku jednu....a tak....sranda docela 😀

nikanika28
5. mar 2010

inac som to prekrojila viackrat ako na polovicu .. 😀 takze to vlastne aj boli take akoby platky 😝 😀 😀

mimi21
5. mar 2010

no my dnes bojkotujeme poobedny spanok...
ani pri kojeni a ani v aute mi nezaspala, no ale na druhej strane aspon nebude problem vecer 😅 teda aspon dufam...

zuzkad
5. mar 2010

pekny dnik prajem...teda pekny ako pekny...cely den zima, zatiahnute a kazdu pol hodku pride mracno zacne husto snezit...ja bohujem a potom zrazu slnko a potom zase mracno, huste snezenie...bohovanie a tak to ide celyyy den 😖 😖 😖

maly mi tu hra na bubniku...momentalne mam hudobnika doma 😉 😉

ja som sa inak rano zobudila s obrovskou bolestou v krizoch, ze som ani maleho nemohla vziat na ruky...stonala som a ledva chodila...potom som sa nejak troska rozhybala....bola som v tescu a ked som sla spat mala som kopec tasiek,...tak som kazdy krok citila bolesr do krizov...skoro som umrela...doma som si dala fastum gel a dufam, ze bude lepsie...troska zabral, uz som aj vysavala a upratovala aj ked bolesti mam este stale...ved to moje upratovanie aj tak dopadlo 😀 😀 😀

konecne som si sadla a urobila som si kavu a "relaxujem" pozeram na susnika mojho ako sa hrajka...kupila som mu krhlicku do vodicky tak sa budeme polievat 😅 😅 inak maly si nasiel bohovsku zabavku...pride ku skrini velkej supacej a bucha si hlavku o sklenene dvere 😕 😕 😵 😵 akoze faakt zabava 😝 😝

jamaat
5. mar 2010

Ja som varila kyslú párkovú polievku - rýchlovka. 🙂 .....a z ruky mi dnes nič nepadlo. 😀

mimi21
5. mar 2010

tak u nas sa uz spinka... 🙂
ja si idem naliat cervene vinko, lebo ma strasne boli hlava...

baby pocujte, ked NInku krmim niecim mliecnym, napr. jogurt, tak sa jej spravia take cervene fliaciky okolo pusy ako bola zamazana...co to moze znemenat??? 😕

zuzkaprofant
5. mar 2010

mimi nemoze mat alergiu

jamaat
5. mar 2010

Aj u nás sa už spinká. Vínko si nalejem až zajtra, lebo idem na chatu do nedele. Dámska jazda. 🙂

mimi, žeby sa alergia takto na koži prejavovala?? Aj po kaši to má? Iné mliečne ma nenapadá.

mimi21
5. mar 2010

no aj ja som myslela na alergiu, ale nic ine sa jej neprejavuje, napr. hnacky byvaju casto, ale Nina ich nema
no s kasami je to u nas take nijake, ked som davala, tak to mala aj po kasi, ale tie uz neje vobec

jamaat tak damska jazda 😀 😀 😀 a beries aj Emku?

ja tiez zajtra damska jazda - rozlucka so slobodou 😀
a do mesiaca nam hrozi dalsia svadba, len ja uz fakt netusim co si obleciem a kupovat uz dalsie nejdem 😅

iinuska
5. mar 2010

krasny piatkovy vecer prajem

u nas sa uz tiez spinka. No dnes bol Adamko ukazkove dieta. Cez den spinkal dokopy 4 hodinky a mal super naladicku. No radosti v chalupe 😀

ja som urobila varene vinko, ved sa aj ochladilo

mimi, to moze byt alergia 😒

juska3
5. mar 2010

ahojte 🙂 u nas sa este len pracuje na tom, aby sa spalo, tato uspava

nika, to vyskusam aj ja, co si dnes kuchtila, vyzera to byt mnam 😉

ludka, ja musim robit bubliny, len co zbada, ze mam zuvacku 🙂 normalne je vtedy zhypnotizovany

ludmilabb
5. mar 2010

zase vinkujete, no vidno ze sa zvikendieva 😀
Sofia dnes trikrat riadne nalozila do lavorika, teda som ani necakala
a vyhadzana je na pliecku kde ma ockovanie asi pojdem k dokine buduci tyzden 😒

jamaat
5. mar 2010

mimi, Emka zostáva doma, bude sa tato starať, aspoň minú nejaké staré zásoby mlieka z mrazničky.

ludka, aké očkovanie? Boli ste teraz na nejakom, či to staré ešte?

iinuska
5. mar 2010

ludka, aj to ma zapalene na tom pliecku?

juska, ja ked zujem zuvacku, Adamko zacne naprazdno prehltat a skumavo na mna pozera 😀

ludmilabb
5. mar 2010

Jani po tom starom ockovani, ona tam ma take vyrazky cervenou farbou ohranicene a su len okolo toho ockovania, nikde inde ich nema ak neratam vyhadzane lica, suchu kozu na nohach a rukach 😢

musim si kupit lepsie zuvacky lebo s orbitkami sa bubliny velmo robit nedaju

mimi21
5. mar 2010

no my ideme do poradne buduci pondelok tak sa ja dokiny opytam na tei vyrazky 😒

inac idu nam davat tretiu hexu, vas uz ockovali???
mala bude zase riadne plakat 😢 ona si to uz pamata a tak stale v ordinacii spusti hystericky plac 😢

nikanika28
5. mar 2010

cafte baby...noo...dosla som s posilky..rozbita som riadne.. 😝 😝 Ale tak prijemne, mam zo seba dobry pocit 😀 😀 . Ale svalovica asi bude riadne 😝
A prvykrat tatinko ulozil klarku spat..a v pohodeee..bez placov..dokonca sa nechala aj od neho nakrmit a potom aj mliecko vypila ... 😵 😵 A spinka... no nechapem, asi si uz zacina trosku zvykat 😵

ladywitch26
5. mar 2010

caute zeny, hlasim,ze dnes mi uz nebolo az tak brutalne zle. ak teda neratam ranne grcanie, to bolo obzvlast zle dnes. ale potom som si dala talcid, co sa sice pouziva na palenie zahy, ale vyskusala som. a vazne pomohlo. uz som ho skusala aj vcera vecer a bolo dobre. hlavne, ze sa moze v tehu, takze hadam to nejako prezijeme vdaka nemu.

inak dnes tu bolo nadherne teplucko, muz zobral doobeda stanku vonku na ihrisko a hojdal ju na hojdacke. aj ju natocil na video, no jak sa ta tesila z toho. 😀 a poobede sme boli este dvakrat vonku pred domom, vysiel aj sused s dcerou, tak bezkali pri sebe, no zlate boli.

iinuska
5. mar 2010

nika, daj si paralen, a nebudes mat svalovicu 😉

lady, tak nevolnost je dufam na ustupe 😉

jamaat
5. mar 2010

Celkom fajne sa mi pobili o tričko, ale fakt stojí za tie peniaze. http://www.mimiaukcie.sk/aukce.php?id=1858084

ladywitch26
5. mar 2010

inus, nechcem si robit plane nadeje, ale som optimisticky naladena. dnes som bezala k umyvadlu celkovo len 5x. cca o 10x menej, ako bezne predtym

nikanika28
5. mar 2010

janiiii a to nevies povedat, ze mas tricko transformers??? Lukas by sa zblaznil, keby ho mal 😀 Nemas este taku velkost? teda skor este mensie trochen...
No a Lukasko spi u nasich, tak bude zase trosku tichsie rano u nas 😀