Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

mimi21
6. júl 2009

no tak nás kukla kozna a povedala ze mame novrodenecke akne a ze ziadne masticky nemam davat, len vysusovat bud tekutym pudrom na noc alebo natierat pitiolom
a ze vraj ziadny lieh na tvaricku nedavat, ze je to moc agresivne

tak som rada ze to nie je nic z jedla a mozem sa vratit k mliecnym vyrobkom, lebo uz som nevedela od radosti co mam ranajkovat

ale som si kupila toustovy chlebik, tak si rano dam toustiky s masielkom a lekvarikokom, mnamky 😝 😝 😝

atima
6. júl 2009

moj maly dnes od 7.30 vobec nespal a ešte aj teraz po kupanisa tu pri mne mrvi ☹

sssimi
6. júl 2009

Atima my sme hore od 6tej a malá mi za celí deň spala dokopy tak 2 hod.a to sme išli spať o polnoci... No čo už spln si robí svoje. Našťastie už len dnes a zajtra!

sirinka
6. júl 2009

jamaat diky za tip na tie nohavicky kikko, dnes osm kupila a vyzeraju super...este ich vyskusam a uvidime.

zuzkad s kalrkou sme boli na dov. prvy krat ked mala 10mesiacov tyzden na plachetnici v HR. cestovali sme autom, cesta tam bola viac menej v noci, takze spinkala a naspat cez den, trosku uz jej bolo aj dlho, ale v podstate zvladla na jednotku. na dovolenku som brala na obed hotove jedlo vo flastickach, instantnu kasu a balenu dojcensku vodu...to u deti do 6 mesiacov odpada a to je velka vyhoda najme u dojcenych deti 😉 .
inac plienky, utierky a kremik na ritku.
z liekov: nurofen sirup, kvapky do usi burow, ocne kvapky oftaplmoseptonex, nasivin do nosa, smecta proti hnackam. niekto odporuca aj antihistaminika proti alergickym reakciam. detsky repelent ak ides na miesta, kde hrozi stipanie komarmi, fenistil gel. inac asi nic ine...ak ma napadne, dopisem.
dovolenku zvladla super.
potom sme boli ked mala rok na mallorce, problem bol, ze v hoteli nic moc strava pre deti a klarka sa prave ucila chodit, navyse jej sli nejake zuby, ale napriek tomu to stalo za to, uzila si vodicku. leteli sme, pri vzlietani a pristavani som ju kojila.

atima
6. júl 2009

moj doteraz vždy pekne sppinkal ale dnes... chce každu polhodinku papať mam pocit že už v prsnikoch nemam ani kvapku a noc je pred nami 🙄

luba142
6. júl 2009

ahojte baby sak som vas nevedela najst 🙂

emode
6. júl 2009

dnes je nespavy den nasa malicka dnes revala uz aj pri prsniku lebo bola od pol stvrtej poobede bez spanku co je na nu dost 😖 normalne sa ani nenajedla len chcela strasne spinkat ... revala asi dve mninuty a potom zalomila, chuda nase male 😢 😢

atima maly je asi v rastovom spurte v 6 tyzdnoch je to normalne aj my sme mali take obdobie to prejde neboj 😕

luba142
6. júl 2009

ahojte nasa mala dnes zase spala skoro cely den a v noci spala od 20:00 do 4:30 co som kukala ako blazon inak sa budieva okolo polnoci jednej a potom akolo piatej vam ako spavaju deti dojcene?

sssimi
6. júl 2009

Atima moju Sarah to už drží asi 4 dni. kojím aj po hodine a pol...

lasenka
6. júl 2009

luba - aj mne tak Jakubko spinkal... vstal okolo pol noci a potom rano okolo pol piatej 😉
az sme narazili na tu laktacnu krizu, co kojim ako diva... prsniky su makkucke, az mam pocit, ze v nich nic nie je 😔

luba142
6. júl 2009

sssimi dakujem za link 🙂

dm1
6. júl 2009

luba - maly cez den ked je takto teplo spi vacsinou len vonku a preto sa snazim byt vonku tak doobeda tie 3 hodky a poobede tak 2. Vecer sa napapa okolo tej 20 a do 21 spi a budi sa medzi 4-5 rano! Je to skoro kazdu noc iba vynimocke sa zobudi medzitym 😀 😀

mimi21
6. júl 2009

lubi moja uz strasne dlho spinkáva tak že sa budí len jedenkrát za noc, okolo 3 alebo 4 a potom spinká tak do 8 alebo 9 - a to ju len kojím
aspoň si pospím aj ja 😀
ale stáva sa mi, že keď spí do tej 4 alebo pol 5 tak je už potom dosť vyspinkaná a trvá je asi 2 hoďky kým zase zaspí, no ale to potom potiahne aj do pol10

mimi21
6. júl 2009

a zaspáva mi malá okolo 9

okolo 10 ideme von a to zase pospí tak do 2

lasenka
6. júl 2009

babule, no ja vam zavidim tie dlhe spanky 😕 😉 my vydrzima spinkat do pol noci a potom kazde 2 hodiny sa budime... tiez len kojime

sssimi
6. júl 2009

Fuuuha riadne vám deti spinkajú 😕

Inak s tými mäkkými prsníkmi mám problém teraz aj ja. Keď idem kojiť je to ešte OK, ale malá chce byť teraz na ceciku aj 45 minút a asi po 10tich minútach už je cecek celkom mäkučky.. 2 dni do zadu som si dala homeopatika a čaj a skoro mi cecky vybuchli, tak neviem čo teraz. Či je mliečka dosť alebo málo...

monkap
autor
6. júl 2009

mne lenka zaspava okolo 20,00-21,00 a zobudi sa okolo 5,00-6,00 napapa sa a spinka dalej do 8,00-9,00 ... je to pokladnik 😅 teraz ale zaspinkala o 18,00 a vyzera to, ze uz ma noc 😨 😨

las: ja mam stale prsniky makke, ale lenka pribera pekne, tak mliecko jej snad staci ... a to papava 5min tak 6-7krat denne 😕 pri patkovi som mala tooolko mlieka, som sa v noci musela budit bo ma prsniky boleli co boli take naliate a odstriekavat si ... teraz nic take nehrozi 😔

luba142
6. júl 2009

mala sa budieva okolo tej jednej a piatej a spi potom uz tak vseliako do siedmej osmej ale s prestavkami doobeda von nechodime ale az poobede a v poslednej dobe spava v kociku akosi malo mozno tym teplom

monkap
autor
6. júl 2009

heh, nie pokladnik ale pokladik je to nase zlaticko 😀

atima
6. júl 2009

naš v noci spinka pekne budi sa len raz ale čo je s nim dnes nechapem už som si myslela že mu je horuco vyzliekla som ho do naha že zaspinka ale nepomohlo. Aeštte k ttomu ho trapia potničky. Zajtra ideme na poradnu tak dufam, že ma aspon doki poteši že pribral a vyrastol

mimi21
6. júl 2009

ja akurát vyberám niečo pre malú, v nedeľu máme meniny 😵

http://www.familymarket.eu/index.php?main_page=...

luba142
6. júl 2009

mne mala taha tiez len par minut potom zadrieme a po par minutach ked sa precitne pije zase a takto niekedy kojime aj 45minut a niekedy pije 10miut v kuse ktovie ako bude spat tuto noc ale mohla by az dorana 🙂

lasenka
6. júl 2009

mimi - ja mam motylika (kuk moj album, posledna fotka) a poviem ti, je to super...

monka - to naozaj spinkate celu noc???? 😕

sirinka
6. júl 2009

ahojte, my tiez casto cecikujeme...cez den ani nepocitam a v noci tak dva az trikrat...a prsia mam vzdy makke, uz som to tu pisala, tak je to normalne a je to najlepsia prevencia pred zapalmi prsnika... 😉 nezabudajte...prsia su ako prietokovy ohrievac a nie zberna mlieka 😀

jamaat
6. júl 2009

sssimi, no tak som teda trošku aj pocvičila. Ale nestrhala som sa. 🙂

siri, dúfam, že sa ti budú pozdávať. Ja som hneď nepochopila, ako sa zapínajú, takže som ich nezapla najskôr na brušku, ale hneď som dávala ten predok. Až keď som muža videla, ako ich zapína, tak som to zistila. 😀

Emka sa mi teraz zase prebrala, hoci už zaspávala. Ale ten môj chlop, keď ju ide uspať, tak sa s ňou začne rozprávať, no a to nem dobre. Tak sa teraz zabáva s hrazdičkou na gauči. Ale už jej očká zase začínajú klipkať. Doobeda mi spala, len kým som ju v kočíku vozila, poobede už spala pekne.

jamaat
6. júl 2009

siri, u mňa jednoznačne prietokový ohrievač nefunguje. To by sa mi muselo mlieko podstatne rýchlejšie robiť.

monkap
autor
6. júl 2009

las: vazne ... pekne spinka ... budi sa len raz okolo 5,00-6,00 ... ale nie som sama, co mi tu babo tak pekne spinka 😅 pekne vydzi v noci aj 8-10 hodin nepapat 😵 niekedy "iba" 6 ale aj to je super

sirinka
6. júl 2009

jamaat no to zapinanie som aj ja studovala a uvidim, ci to na prvy krat zapnem spravne 😝
a tym prsiam - niekedy staci iba doverovat a dat im cas...mliecko sa totiz dotvara aj pocas samotneho pitia...takze v podstate netreba aby v nich bola nejaka velka zasoba...tam je potom ale ten zadrhel, ze mliecko netecie vzdy rovnako silnym prudom, ale s kratkymi prestavkami a roznou intenzitou...a to niektore babatka hneva. najme ked uz dostali obcas flasku, pri ktorej sa netreba takmer vobec namahat a tecie....

mimi21
6. júl 2009

las ja mam takeho slonika na kociku zaveseneho, malej sa velmi paci, stale na neho kukuckuje a usmieva sa
celkovo sa mi tie hracky pacia, malej tam asi toho vyberiam viac 🙂

moja ked cecikuje, tak takych 15 az 20 minut, robi si male prestavky ale uz viem, ze ak by papala dlhsie tak by skoro urcite grckala,
a je zase spokojnucka, tak viem ze jej to staci

monkap
autor
6. júl 2009

aj nam sa stane, ze si vypyta papat po 1,5hod niekedy .... hlad je hlad, resp. smad je smad 😅